banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 08:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Sep 2012, 17:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Pa kad ti uleti musliman i kae ti kako je njemu uvreda da ga zoveš musliman, već da je on nekakav Bošnjak, nači da je isto, za njega je musliman uvreda jednako kao i mungos.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 17:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
To vec nije tvoj problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 17:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
old fashion men je napisao:
Pa kad ti uleti musliman i kae ti kako je njemu uvreda da ga zoveš musliman, već da je on nekakav Bošnjak, nači da je isto, za njega je musliman uvreda jednako kao i mungos.

Kad on uleti i kaže da mu je uvreda da ga zoveš muslimanom ti ga ignoriši....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 18:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
:D :D :D

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 18:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
nepokoreni je napisao:
budala je napisao:
Ne mozes za 15-ak hiljada Srba sa Pala reci da su protjerani iz Sarajeva, isto tako za Srbe iz Lukavice, dijela Ilidze, Vojkovica, Vraca, Dobrinje itd. a posebno Grbavice, jer sa Grbavice Srbi nisu protjerani. Mislim, necemo se lagati pored toliko slika i dokumenata koji svjedoce da su Srbi prije reintegracije SAMI napustili Grbavicu.

A to su sve naselja Montreala ili Sarajeva? Pogledaj popis iz 1991 godine pa se javi opet....


Stvarno ne znam sta je nejasno u gore napisanom?
Uzet cu za primjer samo Pale da ti bude lakse, kako neko ko je prije rata zivio na Palama, tokom rata zivio na Palama, a i nakon rata zivi na Palama, moze biti protjeran iz Sarajeva. Je l' sad jednostavnije za shvatiti?
Isto tako i za sve ostale opstine i naselja koja sam nabrojao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 18:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ma nije niko protjeran. Imam ja prijatelja koji su otišli iz Sarajeva, jer su shvatili da nemaju šta da ponude tom civilizacijski nama nedostižnom nivou.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 18:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
danijell je napisao:
Ma nije niko protjeran. Imam ja prijatelja koji su otišli iz Sarajeva, jer su shvatili da nemaju šta da ponude tom civilizacijski nama nedostižnom nivou.


Da si procitao moj cijeli post vidio bi da ja nigdje nisam rekao da niko nije bio protjeran.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2012, 13:57 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
Wrangler je napisao:
Током ових немилих догађања у РСК, АБиХ је извела неколико неуспелих напада на положаје ВРС. Тако је од 12. до 14. августа муслиманска 712. бригада из састава Седмог корпуса АБиХ, напала одбрамбене положаје 31. брдско јуришне бригаде ВРС. У тим борбама српска бригада успела је да разбије бројчано и ватрено надмоћнију 712. бригаду АБиХ, наневши јој тешке губитке. Искористивши ову ситуацију, 31. бригада прелази у брз контранапад до реке Семешнице, где стабилизује линију одбране.


Mislim da je ovo greska,bio sam pripadnik 31 brigade VRS ,i koliko ja znam napad u avgustu 1995 je izvela 707 brigada 7 korpusa armije BIH a ne 712.
nazalost moja brigada je pretrpila teske gubitke prilikom povlacenja u septembru 1995,niko od nas nije imao vise od 18 - 19 godina,mnogi su ostali u okruzenju jer su snage HV usle u Jajice i muslimani u donji vakuf,mnogi su zarobljeni i muceni,znam samo da se govorilo da se zivi u ruke muslimanima ne treba predati.....
i na kraju niko nije odgovarao sto se to desilo i sto smo dovedeni u tu situaciju,zali boze mladih zivota


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2012, 10:02 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Dec 2012, 09:03
Postovi: 2
Nama Srbima bilo je jako lijepo u Sarajevu i okolnim gradovima koje su držali muslimani. Tu ljepotu su osjetili moji rođaci po logorima i zatvoru u Zenici pa smo se od te ljepote razbježali po čukama oko Sarajeva. Pošto mi je otac oficir JNA bili smo pod stalnom prismotrom a on je u aprilu bio i zarobljen. Na blef smo uspjeli da ga oslobodimo i zbrisali smo na teritoriju Ilijaša. Otac organizuje narod za odbranu a ja kao maloljetan sam mobilisan u VRS sredinom Aprila '92. U junu nas maloljetne šalju u Srbiju i na tome sam do groba zahvalan jer sam ostao "normalan".Završio sam fakultet i osnovao porodicu, pokušavam na sve načine opravdati to što sam na poklon dobio to da ne učestvujem u krvavom bosanskom loncu. Otac je zadužio naš narod i za mene i za moju djecu ali zbog nekih stvari ne smijem da kažem gdje i kako ali doći će vrijeme da ispričam njegovu priču koja je u najmanju ruku interesantna.
Na kraju proljeća '95 u kuću gdje smo živjeli (u Srbiji) dolazi u posjetu jedan DBovac (visoko pozicioniran) i posle treće rakije kaže mom ocu "E moj Crni, sjebaće Krajinu i spašćemo na 49% Bosne" moj otac kaže "Ma nema šanse, mogu muslimani i Hrvati probiti par linija ali gradovi da padnu sumnjam?" DB - ovac mrtav ladan kaže meni Mali donesi kartu ako imaš pa da iscrtamo, i iscrata on manje više sličnu kartu sadašnjoj, razlika je u gradovima Novi, Kostajnica i čini mi se Dubici (trebali pripasti njima).
Takođe za "njih" još jedna malo poznata informacija da li bi pala Banja Luka, u ljeto '95 kad su "lomili" kičmu VRSe i napredovali ka Banja Luci u Srbiji je bilo "dignuto" 80.000 ljudi plus mi sa tih prostora, kad kažem 80.000 ljudi ne mislim na balavce od 18-19 godina već govorim o oklopno mehanizovani i artiljeriskim brigadama sa ljudima koji su imali iskustava u borbama.Što se tiče morala otac je tada bio penzionisan ali je pozvan u svoju artiljerisku brigadu sa NORAMa jer je bila predviđena da "krči" njemu "poznati" geografski prostor i svi su bili"nabrijani" da već jednom j..u majku svima za sve, i nemojte misliti da je to rekla kazala, uostalom ta ista ćaletova brigada se bila '99 pozabavila Šipcima tzv Atlantskom brigadom ali to je druga tema...
Koliko god to se nama sviđalo ili ne rat je završen kako je završen i mislim da je dobro što borbe nisu krenule u Banja Luci jer ko zna na šta bi sve to izašlo jer bi Srbija ušla otvoreno u rat sa svom tehnikom i ljudstvom a to je već nešto sasvim drugo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2012, 16:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
crni je napisao:
uostalom ta ista ćaletova brigada se bila '99 pozabavila Šipcima tzv Atlantskom brigadom ali to je druga tema...


Ne znam jesam li rekao ko mi je ujak :P
Генерал Божидар Делић, командант 549. моторизоване бригаде је изјавио о операцији:
Citiraj:
И овом приликом показало се да војска која је мотивисана, која има висок борбени морал, која зна шта брани је практично брана за агресора, без обзира колико он био надмоћан и у људству и посебно у материјално-техничким, односно борбеним средствима. Велики је број случајева херојског односа обичних војника и старешина нижег нивоа јер овде су посебну умешност у командовању показали ти непосредни командири одељења, водова, који су на ширини фронта од око 6 километара често били груписани у оквиру своје ватрене тачке и који су врло успешним маневром ватре успевали да задрже нападе вишеструко бројно надмоћнијег непријатеља.

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9E%D0%BF ... 0%BB%D0%B0

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2012, 16:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Cisto sumnjam da je 80 000 srbijnaca uopste bilo spremano za bilo kakvu akciju, cini mi se da je samo onaj CIA agent Perisic pominjao da su htjeli da izvrse mobilizaciju kad su vidjeli sta se desava. A i da je istina, NATO avijacija je bila tu da zaustavi svaku reakciju, tako da bi vjerovatno bili sprzeni. Iz Srbije su dolazili uglavnom oficiri kao ispomoc, specijalne jedinice kad je trebalo nesto svercati sa neprijateljem, i vikend ratnici koji su najvise klali civile i pljackali im imovinu, recimo onaj snimak kad streljaju one klince je tipican primjer tih vikend ratnika. Cuj Srbija i pomoc, smijesno.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2012, 16:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ja ne sumnjam iz jednog prostog razloga: Slobo je digao zaprijetio dizanjem vojske u pripravnost i slanjem iste da bi zaustavio još veći talas izbjeglica u SRJ, jer je već imao humaniranu katastrofu i egzodus Srba iz RSK....nije on dolazio upomoć braći preko Drine nego da zaštiti svoje dupe!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2012, 18:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Ne sjecam se da je Zlobo prijetio vojskom, koliko se meni cini on je tad bio na "odmoru". Gdje zvanicno ima to da je prijetio, ja se samo sjecam kad je kao vratio Mrkonjic i Sipovo, i neka preseravanja o tome kako je SRJ ostala izvan rata i kako je sacuvana, to je on mislio a poenta je bila komad po komad Srbe kasapiti, na kraju je i on dosao na red, naravno sta je istina to nikad necemo saznati.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2012, 18:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Nisam mislio da je Slobo to lično izjavio, ali logički su postupili jer neće još 200 hiljada duša u Njemačku nego u Srbiju, a ionako im bila puna kapa izbjeglica i bijede a zemlja bila u izolaciji tek popustile sankcije...i bojao se reakcije naroda kome je bilo dosta sankcija, bijede i siromaštva.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2012, 10:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
To je samo dio jedne urbane legende, logicki gledano oni bi vec tad trebali reagovati jer nije lako prebaciti tolike ljude i ukljuciti ih u borbu. Cilj Srbije je bio da izbjegne sukob pod svaku cijenu i da se sacuvaju, vjerovatno su mislili da oni nece doci na red ako ostale prodaju, medjtim malo su se zeznuli. Miloseviceva najveca greska je to sto je usao u sukob sa NATO paktom, umijesto da je nastavio sa politikom popustanja i prodaje teritorija, jer na kraju je svakako predao Kosmet. Uglavnom, americki bankar je mrtav, a mi moramo gledati u buducnost, sta je bilo bilo je nazad nam nema.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2012, 09:06 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Dec 2012, 09:03
Postovi: 2
Milošević je vjerovatno pomalo naivno mislio da će se izvući prodajom SRK i dijelom Bosne ali kao što smo vidjeli zaj..ao se u procjeni. Nikakva urbana legenda tipa rekla kazala, jedinice jesu bile mobilisane a nas sa prostora Bosne i Krajine koji su živili u Srbiji su redom hapsili i slali preko Drine, dosta ljudi je posle i tužilo Srbiju zbog toga.Slobin bolesni plan je bio da Krajišnike naseli na Kosovo. Srbija se branila u Banja Luci pa je zbog toga digao ljude a ne zbog nas "preko". Jadno ali istinito...... Naši su se super držali jer nemojte zaboraviti da su Hrvati digli 135.000 ljudi + muslimani. Ljudi koji su akteri tih događaja znaju kako su "padali" Jajce, Ključ, Drvar.... Punac mi je bio prema Jajcu, kaže da su bili ukopani i naoružani do zuba, stigla je samo naredba da se povuku, kad su stigli do položaja gdje je bila artiljerija nije je bilo! Gomila njih je zarobljena među njima i moj punac. Gledao je kako muslimani bukvalno sijeku ljude. Kad je nastala bježanija prvo su pobjegli oficiri, oni su znali šta se dešava.
Život je čudo, sticajem okolnosti upoznao sam ličnog kurira Atifa Dudakovića koji mi je posle pete rakije mrtav ladan rekao da smo Bihać imali u svojim rukama i da smo par puta bili u Bihaću. Tako da su nas oni rasturili i tako nešto mislim da nema smisla ni pričati ni diskutovati. Realno 75% komadnog sastava bivše JNA su bili Srbi a i gro oružja je bilo u našim rukama tako da smo bili u prednosti.
Ponavljam protivi Republike Srpske se borila cjelokupna tzv ABiH + HV i HVO, a Srbija ipak nije imala značajne snage u Bosni.
Po forumima čitam komentare Hrvata i muslimana kako je moral u Srbiji bio loš, kako vojska nije imala oružje bla bla .... Pa valjda se ta vojska pokazala '99. Ako smo bili tako loši što NATO ne uđe kopneno?
Opet kažem hvala bogu nek se završilo kako god, barem imamo državu u BiH, na žalost Krajišnici su "kolateralna šteta".
Mislim da bi trebali otvoriti novu temu a to je naš natalitet i briga naših Srpskih država za podmladak, jer se rat polako prevodi na druge nivoe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2012, 12:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
LemiGO je napisao:
Cisto sumnjam da je 80 000 srbijnaca uopste bilo spremano za bilo kakvu akciju, cini mi se da je samo onaj CIA agent Perisic pominjao da su htjeli da izvrse mobilizaciju kad su vidjeli sta se desava. A i da je istina, NATO avijacija je bila tu da zaustavi svaku reakciju, tako da bi vjerovatno bili sprzeni. Iz Srbije su dolazili uglavnom oficiri kao ispomoc, specijalne jedinice kad je trebalo nesto svercati sa neprijateljem, i vikend ratnici koji su najvise klali civile i pljackali im imovinu, recimo onaj snimak kad streljaju one klince je tipican primjer tih vikend ratnika. Cuj Srbija i pomoc, smijesno.


Specijalne jedinice iz Srbije su odradile posao tamo gde takvi kao ti nebi smeli ni da prismrde.Komandant garde je ranjen oko srebrenice, pricao mi o tome.Pokrij se usima.

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2013, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Koji komandant Garde ti je to pricao?Jedinica kao jedinica nije ucestvovala,druga stvar je sto je Gardijska brigada iliti sad samo Garda puna ljudi sa ovih prostora koji su bili pripadnici VRS...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 03:09 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
znam za 63 padobransku da je ucestvovala u bosni..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 14:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
krol2 je napisao:
Koji komandant Garde ti je to pricao?Jedinica kao jedinica nije ucestvovala,druga stvar je sto je Gardijska brigada iliti sad samo Garda puna ljudi sa ovih prostora koji su bili pripadnici VRS...


Ne mogu da o tome pricam ovde.Necu policiju na vratima covece.Ne laprdaj, i ne pljujte po Srbiji.

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs