banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 11 Jun 2024, 06:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Apr 2006, 13:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
*Сисибан* je napisao:
Slabo si prepisao objašnjenja. Kod Ćosića je vjerovatno neko bio ćosav (nije mu rasla brada), pa su ga nazvali Ćoso, a njegovi potomci - Ćosići.

A prezime tvog miljenika Karadžića nastalo je od turske riječi "karadža", što znači "obrva"...


Знао сам да ћеш се запалити к'о сијалица...
Пробај растумачити моје презиме...

Мицелијус je napisao:
И ето, ако ти се дало прочитати ово моје писаније, могао си да увидиш да твоја шаљива примједба о аутохтоним "бошњацима" Словенима који су пали са Марса није уопште шаљива већ сасвим реална и очекивана у једној од наредних епизода "Угрожени "бошњаци" марсовци против злог и пристрасног модератора Мицелијуса и другова..."


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Сада чекамо нове епизоде, од којих би прва требала да буде она у којој се лијепо види како су Турци који су дошли на ове просторе, сви редом, имали презимена која се завршавају на -ИЋ...

зах je napisao:
vazno je napomenuti da Bosnjake pominje Garasanin u Nacetraniju i Dositej Obradovic u nekim svojim spisima, a vjerovatno i mnogi drugi ucenih Srbi toga vremena, samo ja nisam sveznalica da ih sve mogu navesti.


Ма није могуће? Дедер ти нама наведи конкретно та дјела и реченице, а остави се празне приче...
До сада нисмо споменули један куриозитет који прати писаније друга заха, па реко - ред је да и то (с)поменемо: свако захово писаније се одликује са небројено много правописних и граматичких грешака (можда је то тај измишљени бошњачки језик? :D ) тако да само можемо да претпоставимо у каквом је психолошком растројству друг зах док пише постове и док покуша да докаже своје небулозне тезе, јер оне, баш зато што су небулозне, изазивају велики напор аутора, али и немоћ да се досјети шта би ново написао (читај:слагао)...
Друже зах, успори слободно. Немој да се нервираш зато што групици Срба ниси доказао како су Турци старосједиоци у Босни, како је измишљени бошњачки језик постојао прије нормативно утврђеног српског, како су имена на стећцима турска, то јест бошњачка илити муслиманска, како су Турци били "медени" према Србима и тако даље, и тако даље...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 01:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Nisam pristalica izvrtanja - laznog prikazivanja bilo cijih komentara, kao npr. tvrdnja kako su Bosnjaci tvrdili da su na steccima muslimanska imena. Takva tvrdnja bila bi van svake pameti, ali eto ona se istice, da bi se pokazalo kako su Bosnjaci veliki lazovi.

Ko je od Bosnjaka tvrdio da su Turci dijelili secerlame. Isto tako velika izmisljotina, koja ima isti cilj. Ni jedan okupator nije mio, ma kakav bio.

Mi smo samo kazali, da Turci nisu toliko ubijali i rusili kao sto neki ucesnici na ovom forumu tvrde, jer da je tako, Srbi bi kao narod bili iskorijenjeni.Kao potvrdu tome naveli smo i broj srpskih ustanaka protiv Turaka za vrijeme gotovo 500 godina turske vladavine, ali i primjer ubistva Karadjirdja, odsijecanje njegiove glave, solenje iste i slanje u Istambol sultanu, uz pitanje, sta je sve ovo trebalo da znaci, to jest kakva je srpska poruka Turcima poslana sa odsjecenom Karadjordjevom glavom.

Srbi na ovom forumu su tvrdili da su oni autohtonoi stanovnistvo Bosne, a Bosnjaci su tvrdili da su Srbi dosljaci, i naveli citate Josipa Vrbica, Povjest Bosne od turskih vremena do danas, knjiga II USA, i N. Malcolm, Povjest Bosne, Zagreb-Sarajevo. Mogli smo navesti i citate nekih drugih istoricara, ali to ne bi promijenilo nicije misljenje. Stim smo zelili ukazati, da o tom proboemu ne postoji jedinstveno misljenje medju istoricarima.

U kontekstu ovoga Bosnjaci su tvrdili da su se Srbi kao dosljaci naseljavali u manje pristuipacna podrucja:brda i sume, dok je autohtono stanovnisvo sobzirom da je ranije doslo na ove prostore, izabralo bogatija podrucja u ravnicama i oko rijeka.

Ko je ciju zemlju obradjivao, ko je kome bio kmet i zasto, samo smo uzgred nepomenuli. Uostalom, porez kao porez postiji od pamtiuvijeka, pa i danas, samo je nacin njegova placanja bio razlicit. Da li je to desetina, da li je to porez,ili taksa sasvim je svejedno.

Ranije su ljudi koji prodaju robu na pijacama placali maltarinu na ulaz u grad, a danas to placaju kao porez-taksu na pijacama. Ista stvar, samo razlicito organizirana.

Bosnjaci nisu pali s Marsa, bila to ozbiljna ili u sali izrecena tvrdnja, ali mi znamo da su u I YU postojala samo tri naroda:Slovenci, Hrvati i Srbi, u II YU vec imamo pet naroda, a kasnije i sest. Nisu valjda ova tri naroda kasnije pala sMarsa. Oni su tu i ranije zivjeli i radili, samo nisu bili priznati.Takvih nastojanja imamo i danas, koji dolaze od onih, koji vide samo sebe i svoj narod.

Pozdrasv Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 02:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Kad mi je Daljac jednom kazao "da ja nemam pojma" i kad je poceo tumaciti moju licnot i moje psiholosko stanje, ja sam mu tada postavio dva pitanja na koja nikad nisam dobio odgovor:

1. Sata je pojam, definicija pojama i njeno obrazlozenje, primjer po svom izboru.
2. Sta je licnost i obrazlozenje bilo koje definiceje licnosti, primjer po svom izboru.

Kako i dalje nastavalja da prica o onome sto ne poznaje, postavljena pitanja ostaju i dalje, na koja cekam odgovor.

Drug Daljac jako cesto postavlja pitanja, a ta pitanja upravo pokazuju supljnju negovog opsteg obrazovanja. Vjerovatno drug, a bolje pristaje Ravnogorac je pohadjao ratne skole, pa se mnogo toga propustilo zbog ratnih neprilika.

Ali da ne duzim puno, evo mu samo neki izvodi iz Narertanija Ilije Garasanina, sto pokazuje da ni svoju istoruju ne zna:

1.Ako Bošnjaci ne bi ovo primili, to bi otuda kao sigurno sledovalo raskomadanje Srba na provincijalna mala knjaževstva pod osobitim vladajućim familijama koje bi se nepremjeno tuđem i stranom uplivu predale; jer bi one među sobom sarevnovale i jedna drugoj zavidile.

2.osim toga mogla bi se kao treći stepen štampati kratka i obšta narodna istorija Bosne u kojoj ne bi se smela izostaviti slava i imena nekih muhamedanskoj veri prešavši Bošnjaka. Po sebi se predpostavlja da bi ova istorija morala biti spisana u duhu slavenske narodnosti i sa svim u duhu narodnog jedinstva Srba i Bošnjaka.

3.Na istočnog veroispovedanija Bošnjake veći upliv imati neće biti za Srbiju težak zadatak Više predostrožnosti i vnimanija na protiv toga iziskuje to, da se katolički Bošnjaci zadobijedu. Na čelu ovih stoje franjevački fratri.

Ne znam od kad se ti bavis psihologijom. Stvarno si veliki znalac, i jos ti je Bog "podario vidovitost". Ti vec znas kako se Zah osjeca. Sto se tice mog znanja i pravopisa, to je moj a ne tvoj problem. Jednom sam ti kazao, drzi se one narodne "svakom svacije", ali stobom se ne bih mijenjao. Mahsuz pozdrav ahbabu kome iograju damari kad cita Zahove komentare. Sta je damar Daljac???????????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Apr 2006, 13:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2006, 14:28
Postovi: 30
Lokacija: Republika Srpska
Ти дакле, друже (видим да сви то овдје користе, па ћу и ја) Зах тврдиш да су Бошњаци старосједиоци, који су овдје живјели прије VII вијека. То значи да су потомци Илира, Трачана, Келта и других народа прије доласка Словена на Балканско полуострво (а што значи да Бошњаци нису Словени, је ли тако?).

Значи поред свих народа на Балкану само су Бошњаци се издвојили и одупријели асимилацији Словена (на овим просторима Срба).

А да ли је познато (излазим мало из оквира теме) да су Бугари, садашњи Словени, некада припадали угро-финској групи народа? Они су тада били веома моћан народ, али су опет промијенили културу (али задржали индентитет). Па, како онда једна група народа (никада вјерски, односно духовно или културно развијен) може да се задржи а да се никад не асимилира? За то треба веома велика нациионална самосвијест, а тога није било у раном феудалном периоду. Само су јачи опстајали.

Која су то још три народа (тренутно се могу сјетити само Македонаца или можда мислиш и на Црногорце) која се јављају у другој Југи?

Македонци су постојали на Балкану и прије доласка Словена (изградили су чак и царство. Али (е у ово нисам сигуран, не држите ме за ријеч) су, ја мислим, такође постали Словени (као и Бугари)).

А Црногорци су одувијек били посебан народ веома познат у историји (а не тако добро скривени као тадашњи "Бошњаци"), али су и познате црногорске личности признавали да су Срби (тј. да су из српског племена), као што је то рекао Његош.

Поздрав, и немам намјеру да никог вријеђам, мада видим да су сви некако измакли контроли (можда ћу и ја кад се мало више укључим, "заслијепљен националном мржњом и шовинистичким ставовима према другим народима").

_________________
May The Force Be With You


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Apr 2006, 16:58 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta: ....
PostPoslato: 11 Apr 2006, 21:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Otvorimo li temu "Porijeklo bosnjaka",sutra cemo raspravljati da li je voda mokra...

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Apr 2006, 23:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Whatazor "Ти дакле, друже (видим да сви то овдје користе, па ћу и ја) Зах тврдиш да су Бошњаци старосједиоци, који су овдје живјели прије VII вијека. То значи да су потомци Илира, Трачана, Келта и других народа прије доласка Словена на Балканско полуострво (а што значи да Бошњаци нису Словени, је ли тако?). "

Ne znam gdje ste nasli ovu moju tvrdnju, jer ja tako nesto nisam tvrdio.Bosnjaci su sratrosjedioci u Bosni, a Srbi su dosljaci u Bosnu. Bosnjaci, Hrvati i Srbi su narod slavenskog porijekla, i u svojoj tradiciji kao slavenski narod imaju puno zajednickog, ali i nekih razlika koje proizilaze iz razlicitih vjerskih opredjeljenja.

Makedonci ovi danasnji nikad nisu imali svoje carstvo. Makedonci su narod slavenskog porijekla i na ove prostore su dosli sa drugim slavenskim narodima. Aleksandar Makedonski i njegovo carstvo postojalo je prije dolaska Salavena na Balkan.

U I YU kazao sam imali smo III naroda:Slovence, Hrvate i Srbe, u II YU V a kasnije VI naroda, jer su ovim pridodati: Makedonci, Crnogorci, a kasnije i Muslimani-sa tim nesretnim imenom. Nisu valjda ova tri naroda pala sa Marsa, to je nemoguce, oni su i ranije bili na ovim prostorima, samo im neko nije dao pravo da se nacionalno odrede.

Sve Miceliusove tvrdnje mogu se provjeriti. Postoje komentari, pa se moze provjeriti ko je prebacivao tekstove kilometarske duzine, a ko je koristio tekst kao potvrdu svoje tvrdnje.

Ako neko koristi Yu grb ili zastavu, i ako druge oslovljava sa " druze ", onda je ocekivati, da imas posla sa tolerantnim covjekom, kada je u pitanju narod, njegova kultura itd. Ali ako isti taj nema tolerancije za druge narode, njihovu kulturu i obicaje, onda takvog treba oslovaljavati sa njegovim previm opredjeljenjem Ravnogorac.

Zah je jako dugo na forumu, i sva pitanja koja mi raspravljamo vec su raspravljana i to nekoliko puta. Zato se nekad pitam, dokle cu ja sa novajlijama razmjenjivati misljenja gotovo uvijek o istim pitanjima : otkud sad odjednom Bosnjaci, a do juce su bili neopredijeljeni, Muslimani, bosnaski jezik, kad su se Srbi naselili u Bosnu, od koga potice Mehmed pasa Sokolovic, da li su cetnici pocinili zlocine nad muslimanima u Drugom svjetskjom ratu, zasto zlocini cetnika nad muslimanima sirom BiH nigdje nisu obiljezeni, kolike su razmjere zlocina koje je pocinila Handza divizija, kako su pravoslavci u Bosni postali Srbi, a katolici Hrvati i ko se na tome obogatio, zasto se nije izucavala bosnjacka knjizevnost, itd,itd.

Tokom razmjene misljenja covjek se susrece sa ljudima kojima nije stalo do razmjene misljenja, nego do vrijedjanja na licnoj nacionalnoj, vjerskoj osnovi, posebno kad ostanu bez argiumenata.Nekima je forum jedino mjesto dokazivanja kroz primitivizam. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 01:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
Bosnjaci su sratrosjedioci u Bosni, a Srbi su dosljaci u Bosnu. Bosnjaci, Hrvati i Srbi su narod slavenskog porijekla

Nesto te nisam dobro razumio:da li ti tvrdis da su Bosnjaci slavensko pleme, koje se doselilo na ove prostore zajedno sa Srbima i Hrvatima u 7. vijeku?
I da Srba i Hrvata nije ni bilo u BIH prije dolaska Turaka,ili ih je bilo u jako malom broju,a da je prostore BiH naseljavalo slavensko pleme imenom Bosnjaci, doseljeni pod tim imenom negdje sa Karpata, gdje su zivjeli kraj drugih slavenskih plemena npr. Srba i Hrvata?
I da li sam i ja,koji postavljam ovakva pitanja, takodje "Ravnogorac"?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 02:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Ne za tebe ja nikad nisam rekao da si Ravnogorac. Naprotiv, tvoje komentare rado citam, jer u njima nema uvreda. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
А одговор на питање:

лаоце je napisao:
Da li ti tvrdis da su Bosnjaci slavensko pleme, koje se doselilo na ove prostore zajedno sa Srbima i Hrvatima u 7. vijeku?

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: 12 Apr 2006, 18:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
zah:

Citiraj:
.Bosnjaci su sratrosjedioci u Bosni, a Srbi su dosljaci u Bosnu


Neko se opasno igra "Skrivene kamere" sa nama...Ovo naprosto ne moze da ima nikakve veze sa realnoscu,zivotom i normalnim mentalnim sklopom...

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 20:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Niko se ovdje sa vama ne igra "skrivene kamere". Rsprava treba da bude otvorena i argumentovana. Nemojte traziti samo od Bosnjaka da vam pricaju o bosnjastvu, Bosnjacima, Bosnjanima, Dobrim Bosnjanima. Pokusajte i samo nesto spoznati i prezentirati na ovu temu. To se posebno odnosi na mog ahbaba Daljca koji voli da postavlja pitanja.

Postavljeno pitanje je jako slozeno, i ono zahtijeva malo siri uvod, kako se ne bi dogadjalo, da kasnije neko stalno postvalja pitanja, a kako ovo, zasto ono. Ja cu se potruditi da nesto kazem na postavljeno pitanje, zavisno od toga koliko budem imao vremena.

Mahsuz pozdrav ahbabima, a posebno Daljcu Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: 12 Apr 2006, 22:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Zah,da li bi ti ulazio sa mnom u diskusiju kad bih ja poceo tvrditi da je voda ustvari suha i da je crvene boje?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 22:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Pa Musko bre, ne treba odmah nastupati tako, kao da se ovo pitanje ne moze objasniti. Ja sam kazao, potreban je dobar uvod, dobra osnova, dobra podloga za dorbu razmjenu misljenja, iako znam, da ce po starom obicaju biti onih koji ce sve osporavati. Zasto?

Pa zato Musko bre, sto nije slucajno da se narodi imenuju po prostoru a prostori po narodima i nije slucajno da oni koji narodu zele oteti zemlju pod nogama, prvo mu otimaju ime koje mu znaci vlasnistvo nad njom, pa onda jezik, knjizevnost, bilo da je pripisuju sebi, ili je zatiru stavljajuci je u zaborav.

Dakle, treba napraviti dobar pristup, a problematika je slozena, pa je potrebno malo razmisljanja, da to bude sto krace, a sto jasnije, iako znam, da ce ovu problematiku biti tesko kratko izloziti.

Koliko mogu primijetiti niko ne zeli da pise na ovu temu. Svi cekaju, da to neko od Bosnjaka uradi, a onda slijede pitanja po principu Daljac. Naravno, tako je najlakse, tako je najlakse "prosipati pamet"

Moj pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 22:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
Mozda i ne bi bilo lose da se pokrene tema "Porijeklo Bosnjaka". Ovo se pitanje proteze kroz vecinu tema na ovom podforumu,ali nije ni cudo, jer istorija jednog dogadjaja ne moze biti izolovana od drugih.Ovaj prijedlog je drug moderator vec dao.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: 12 Apr 2006, 23:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
I onda cemo time dati legitimitet da postoji osnova da se diskutuje o takvoj temi.Bez mene.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 23:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Za mene nije bitno pod kojim ce to naslovom biti. Vazno je ono sto zelimo kazati. Iz nekih prijedloga proizilazi uvjerenje, da se o toj temi ne moze diskutovati, to jest da Bosnjaci nemaju sta kazati. Varate se gospodo. Bosnjaci imaju isto toliko kazati kao Hrvati i Srbi, ili Bugari npr, kao tri najveca naroda slavenskog porijekla na Balkanu.

Malo sam citao novine:Nezavisne Banja Luka, Vecernji list Zagreb, Oslobodnjenje Sarajevo dovrsio Feral Split. Ostaje jos Monitor Podgorica.
Mahsuz pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Apr 2006, 12:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2004, 10:48
Postovi: 761
Mnogi Bosnjaci dozivljavaju Islam kao najsvjetliju zaostavstinu, najljepsu bastinu koju nam je iko mogao ostaviti... kladim se da se grozis same pomisli na to Mici.
Uglavnom islamofobi i ljudi sa debelim predrasudama glorifikuju vise neku srpsku istorijsku upravu negoli tursku...

Kamo god, Austrija je ostavila saobracajnice, objekte... iza sebe

Da nije bilo Austrije - nebi imali nekih gradjevina, tramvajskih stanica itd.

Da nije bilo Turske - ne bi imali istu kulturu, mentalitet, jezik, vjeru, ishranu.. kupatila :D
nebi mi danas bili isti narod. Svi mi..

Da nije bilo Srbije - ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Apr 2006, 12:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
cosma je napisao:
Mnogi Bosnjaci dozivljavaju Islam kao najsvjetliju zaostavstinu, najljepsu bastinu koju nam je iko mogao ostaviti... kladim se da se grozis same pomisli na to Mici.


Камо лијепе среће да се барем пола муслимана придржава оного што Ислам налаже и онога што у Курану пише...
Камо лијепе среће да се барем пола Срба придржава онога што хришћанство налаже и онога што у Светом Писму пише...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Apr 2006, 12:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2004, 10:48
Postovi: 761
Daljac je napisao:
cosma je napisao:
Mnogi Bosnjaci dozivljavaju Islam kao najsvjetliju zaostavstinu, najljepsu bastinu koju nam je iko mogao ostaviti... kladim se da se grozis same pomisli na to Mici.


Камо лијепе среће да се барем пола муслимана придржава оного што Ислам налаже и онога што у Курану пише...
Камо лијепе среће да се барем пола Срба придржава онога што хришћанство налаже и онога што у Светом Писму пише...


hvala dragom Alahu/Bogu da se ti i ja u necemu slozimo :wink: sto ne znaci da ih je malo..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs