banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Jun 2024, 11:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 230 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jan 2012, 23:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Svi mi. Ništa od svega iz dokumentarca ne bi bilo moguće da mi nismo prepustili drugima da misle umjesto nas. Mislim, je li zaslužio da mu bude bolje onaj što aplaudira na Šešeljevu priču o zarđalim kašikama? Na kraju dokumentarca spomenuli opet primjere onih koji su rekli NE ludilu. Možda 2-3 primjera. Šta je s ostalima? Pjevali su Thompsonove/Knindžine pjesme :roll:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 00:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Hristov je napisao:
Pogledao dokumentarac večeras na BN-u. Jesmo ovce... :angry3:


Gledao sam i ja. Ima tu dosta istine, ali ima i teorija zavjere kao u "Zeitgeistu". Istina je vjerovatno negdje izmedju. Niko nije bio nevinasce.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 03:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3567
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
"Ako sam paranoik, ne znači da mi ne rade o glavi!"

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 12:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Citiraj:
U zadnjem mom postu pitao sam sve vas hoćemo li čitav život ići u prvi razred.Rekao sam i da su svi pravili zločine,pa zar nije pametnije da živimo jedni pored drugih,administrativno omeđeni,da sarađujemo kao ljudi,nego da od Bosne pravimo centralizovanu državu koja će da zaratuje čim se nekom ćefne.


ja se slazem sa tobom :wink:


jellyfish je napisao:
Gledao sam i ja. Ima tu dosta istine, ali ima i teorija zavjere kao u "Zeitgeistu". Istina je vjerovatno negdje izmedju. Niko nije bio nevinasce.


Pa napisi koje su teorije zavjere, a ne spomenes niko nije bio nevinasce. To nam je svima jasno, ali napisi tacno to i to je teorija zavjere, to nije istina...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 13:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Pa teorije zavjere su da stranci upravljaju bas svime. Jer da upravljaju, Dole bi bio davno skinut obzirom da im se stalno suprotstavlja. Ne kazem da nema nekog malog mijesanja, ali ne kontrolisu bas sve. I da glupi narod nece takav zivot nebi ga ni imao. Narod koji brani nacionalizam i glasa za nacionalisticke stranke to i zasluzuje. A takvi su svi narodi u bivsoj SFRJ. I onda se zale kad bude rat, a biraju ljude koji ih vode u rat. Konkretno 1992, sva tri naroda u BiH su izabrali nacionalisticke stranke koje su ih odvele u rat. I da su se bar opametili, nego 1997 kad su ponovljeni izbori oni opet izaberu isto. Pa takvom narodu i treba stap. Medjunarodna zajednica je samo iskoristila glupocu naroda i koristi jer je narod i dalje glup. I treba da koristi kad smo glupi. Uvijek nam je neko drugi kriv, a mi kao nismo. Kad je Tito vladao 100 Amerika i Rusija nam nije moglo nista, a sad moze. Jer nisu narodu dali da bira jer je Tito znao da bi narod sebi izabrao propast. Znaci greska je najvise u glupom narodu kom su dali da bira, a narod bira zlo sam sebi.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 13:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Momak je sa 22 god. napravio tako dobar dokumentarac, pri tome koristio najviše internet za pribavljanje informacija, sam intervjuisao sve one ljude. Svaka mu čast, dobro je da imamo nekog ovakvog.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 14:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
jellyfish je napisao:
Pa teorije zavjere su da stranci upravljaju bas svime. Jer da upravljaju, Dole bi bio davno skinut obzirom da im se stalno suprotstavlja. Ne kazem da nema nekog malog mijesanja, ali ne kontrolisu bas sve. I da glupi narod nece takav zivot nebi ga ni imao. Narod koji brani nacionalizam i glasa za nacionalisticke stranke to i zasluzuje. A takvi su svi narodi u bivsoj SFRJ. I onda se zale kad bude rat, a biraju ljude koji ih vode u rat. Konkretno 1992, sva tri naroda u BiH su izabrali nacionalisticke stranke koje su ih odvele u rat. I da su se bar opametili, nego 1997 kad su ponovljeni izbori oni opet izaberu isto. Pa takvom narodu i treba stap. Medjunarodna zajednica je samo iskoristila glupocu naroda i koristi jer je narod i dalje glup. I treba da koristi kad smo glupi. Uvijek nam je neko drugi kriv, a mi kao nismo. Kad je Tito vladao 100 Amerika i Rusija nam nije moglo nista, a sad moze. Jer nisu narodu dali da bira jer je Tito znao da bi narod sebi izabrao propast. Znaci greska je najvise u glupom narodu kom su dali da bira, a narod bira zlo sam sebi.


fino si to objasnio i slazem se sustiniski gotovo sa svim sto si napisao.

Ovo za Dodika ne mislim da radi protiv stranaca, vec je to manje vise gluma, zna on dokle smije. Dolaze i izbori, kako bude padala podrska tako ce i on biti manji.

E sada, moje misljenje se razlikuje od tvoga u tome, da ja bas mislim da su stranci finansirali i pomogali tim "demokratskim" strankama da dodju na vlast. Amerima (ne samo Amerima, i islamskim zemljama koje su vidjele intere u BiH, i evrospkim zemljama tipa Njemacke) je to cista racunica, koliko ih kosta da ruse jednu vlast i da dovedu drugu. Izracunaju, provjere proracun, odobre i veselje moze poceti.
Ono na sta oni nisu mogli uticati po mome misljenju, to je sto smo se klali medjusobno, i tu ne krivim njih, vec nase frustracije, cobane, iskompleksirane budale itd.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 16:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Najduži put je od guzice do glave,ne zbog dužine trase, nego prvog koraka.Prvi korak je kad sam sebi kažeš koji sam ludak bio,ostalo se samo po sebi složi.
Samo kad se sjetim sebe sa početka rata i moje nacionalne ostrašćenosti.Tek sa ove vremenske distance mogu da vidim pod kojom smo medijskom propagandom bili.Ta propaganda i sad postoji na svim stranama i ima za vlast određenu svrhu.Mene to više ne dotiče,ne glasam ni za koga jer nemam izbora.Čitam postove ove nacio ostrašćene mlađarije i ne zamjerim im ništa,ni oni nemaju izbora i nemaju šta da izgube .Moja generacija je izgubila nešto što mladež ne može ni zamisliti.Treba samo napraviti prvi korak.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 16:28 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
spijo je napisao:
.Moja generacija je izgubila nešto što mladež ne može ni zamisliti..


Nazalost, tacno tako. Odrasli smo preko noci, oteli su nam mladost i jos traze da im budemo zahvalni za to. Fuj!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2012, 12:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
spijo je napisao:
Samo kad se sjetim sebe sa početka rata i moje nacionalne ostrašćenosti.Tek sa ove vremenske distance mogu da vidim pod kojom smo medijskom propagandom bili.Ta propaganda i sad postoji na svim stranama i ima za vlast određenu svrhu.Mene to više ne dotiče,ne glasam ni za koga jer nemam izbora.Čitam postove ove nacio ostrašćene mlađarije i ne zamjerim im ništa,ni oni nemaju izbora i nemaju šta da izgube .Moja generacija je izgubila nešto što mladež ne može ni zamisliti.Treba samo napraviti prvi korak.


nazalost tako je to bilo, luda vremena, ljudi kao da su pamet izgubili, kao da je neko nekakav virus pustio od kojeg su ljudi pobudalili.
Propaganda nam je svima pojela pamet, nazalost i dan danas to radi. Manjina opet diriguje vecinom, tvrdim da na sve tri strane je vecina "normalni" ljudi, a ekstremisti su u velikoj manjini, ali opet manjina diriguje vecinom.

Ljudi koji se ne krecu po svim dijelovima drzave imaju tu neku negativnu sliku, ako odete u Banja Luku, Sarajevo ili Mostar u grad vidjecete da ljudi savrseno boli neka stvar odakle si, sta cak vise krece odmah prica itd.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2012, 12:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Dust i Spijo su u pravu. Za razliku od vecine medju kojima kaze i Spijo da je bio, ja nikad nisam bio "nacionalno ostrascen" niti nacionalista, a nisam nista bolje prosao od vecine ostalih. Cak sam bio prezren od nacionalista kao i sad jer sam se suprotstavljao tome, iako je to tad bilo daleko teze jer su mase bile jos ludje nego danas. To je jednostavno bilo kolektivno ludilo koje ne bira jesi li za ili protiv nego dotice sviju jednako, na zalost.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2012, 13:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Nisam ni ja nešto nacionalistički ostrašćen (naravno bio sam, ali danas...), ali moram priznati da sam impresioniran rodoljubljem ovih srboamerikanaca koje je autor filma intervjuisao.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2012, 13:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Halpert je napisao:
Nisam ni ja nešto nacionalistički ostrašćen (naravno bio sam, ali danas...), ali moram priznati da sam impresioniran rodoljubljem ovih srboamerikanaca koje je autor filma intervjuisao.


Па тамо је сва комунистима названа "четничка емиграција", шта друго очекивати.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2012, 03:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3567
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Emitovao se večeras na RTRS-u. :)

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2012, 10:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Ја сам одавно овај филм скинуо, можда сам у криву,ал по мом неком мишљењу један од најбољих документараца урађен на простору бишве државе,невезано за тематику.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 00:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Hristov je napisao:
Momak je sa 22 god. napravio tako dobar dokumentarac, pri tome koristio najviše internet za pribavljanje informacija, sam intervjuisao sve one ljude. Svaka mu čast, dobro je da imamo nekog ovakvog.


А ко је направио тај филм? Питам се како неко може направити онакав филм са 22 године, а у то време је још био дете, обзиром да је потребна велика количина података и знања и искуства да се направи онако нешто?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 03:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3567
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Klasično istraživačko novinarstvo, uz malo pristrasnosti moram reći. Ali ljudi smo jbg.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 09:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Tezina lanca...

Stranci su uspjeli izvuci iz nas najgore sto postoji znaju sta smo radili jedni drugima u prvom a poslije i u drugom svjetskom pa i nije nas bilo tesko opet posvadjati,neodgovorno je govoriti da su stranci bas sve uradili nisu oni su trebali uraditi samo jednu stvar a to je reci republikama koje se zele ocjepiti "ocjepite se imate nasu punu podrsku" a mi cemo odraditi ostalo medijska propaganda priznavanje velicanje u nebesa i ostalo eh kad se ocjepe zapadne sile nadju svoje interese u ocjepljenoj drzavi otvori im se trziste prime tu drzavu u NATO ii napokon u EU i boli ih uvo.Otcjepljena drzava za svoju poslusnost dobije trziste Europe i kazu im to mozes to nemozes kroz raznorazne zakone itd.
Ovaj film govori o tome ko smo zapravo i da nepostoji "bratstvo i jedinstvo" medju nacijama ma koliko mi bili slicni kroz istoriju pokusavamo jedni druge istrjebiti i to konstantno pokusavamo i nastavit cemo tim putem....vjerovatno

Imam skolskog prijatelja Hrvata i njegov deda je bio u ustasama otac u HVO i on je proustaski orijentisan i sto se tice politickih pogleda ni u cemu se neslazemo ali mozemo popiti kafu i pricati o drugim stvarima ali zna se ko je na kojoj strani i kako je orijentisan i sutra da opet dodje do nekog ludila on na jednu stranu ja na drugu i to je bit ovog Balkana koliko god smo slicni toliko smo i razliciti kao nacije.

I sto se tice 90-tih niko nas nije zavadio mi smo samo tada pokazali svoje pravo lice to vazi za sve nacije sa Balkana.
Dok je bio komunizam bili smo jedna drzava i ja to zovem nenormalnim stanjem Jugoslavija nije smjela postojati da nije bilo Jugoslavije i da je svako imao svoju drzavu od pocetka 20 stoljeca mozda i nebi bilo mrznje i ratovanja medju nama a ovako prvo onaj ludi kralj 20-tim a poslije i komunajre su pokusavali spojiti nesto sto je nespojivo.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 10:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ako sam te dobro rauzmio normalno stanje je kad smo stoka i kad se ubijamo međusobno a za sva ostala stanja koja nisu normalna krive su komunjare.Vjerovatno je između nas dvojice malo veća generacijska razlika,imam i ja školskih drugova hrvata i muslimana ali svi zajedno mislimo da je naša bivša zajednica bilo normalno stanje gdje smo imali nešto što ne može imati ni jedna banana republika.Sve što smo imali u ovom dokumentarcu je lijepo objašnjeno od prirodnog bogastva do jedinstvenog tržišta i kad smo dostigli svoj zenit odjednom smo se sjetili da pravimo svoje male državice koje će da budu uspješnije i koje li ironije slobodnije od zajedničke države.
Prijatelju ako nisi proveo dobar dio svog života u Jugi onda nemaš prava da o istoj raspravljaš.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 10:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
jellyfish je napisao:
Hristov je napisao:
Momak je sa 22 god. napravio tako dobar dokumentarac, pri tome koristio najviše internet za pribavljanje informacija, sam intervjuisao sve one ljude. Svaka mu čast, dobro je da imamo nekog ovakvog.


А ко је направио тај филм? Питам се како неко може направити онакав филм са 22 године, а у то време је још био дете, обзиром да је потребна велика количина података и знања и искуства да се направи онако нешто?



Dobro se pitaš i nisi jedini.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 230 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs