banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 896 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 45  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Nov 2014, 19:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
http://www.germaniainternational.com/third.html

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 03:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
REINKARNACIJA HItler iz Kosovske Mitrovice
V. F. | 25. 12. 2014. - 11:24h | Komentara: 13

Emin Đinovci, Albanac sa Kosova i Metohije, živi u ubeđenju da je reinkarnacija nacističkog vođe Adolfa Hitlera.
Slika
Emin Đinovci, "Hitler iz Kosovske Mitrovice"

Đinovci, koji u svom džepu uvek nosi kopiju "Majn kampfa", zarađuje i do 80 evra dnevno slikajući se i oponašajući Hitlera.



Ovaj Albanac živi u južnom delu Kosovske Mitrovice. Ima pet ćerki, koje zove "Hitlerova deca." Kaže da je neizmerno ponosan na svoju sličnost sa firerom, zbog toga što se Hitler borio protiv Srba.



- Vrlo je jednostavno. Poistovećujem se sa Hitlerom jer se borio protiv mojih neprijatelja. Neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj. Da, Srbe smatram neprijateljem - rekao je za lokalne novine.



Đinovci se na Kosovo preselio 1998. godine, kako bi se pridružio OVK i učestvovao u nasilnoj secesiji pokrajine.



:lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2015, 12:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy ... _id=949134

Najstrašniji film o Holokaustu - premijera posle 70 godina

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 16:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy ... _id=950436

Führer of England

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 21:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
Silvio Dante je napisao:
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2015&mm=01&dd=21&nav_id=949134

Najstrašniji film o Holokaustu - premijera posle 70 godina

Imaju 4 od 5 dijelova tog filma na internetu jer ih je BBC ja mislim prikazao.... Gledao sinoć i stvarno su snimci stravični.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 21:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Silvio Dante je napisao:
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2015&mm=01&dd=24&nav_id=950436

Führer of England

Meni jedan od odvratnijih likova u istoriji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 22:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da nije bilo Dade Hitlera i 2SR, najveće zlo bi bilo britanski imperijalizam i komunizam u SSSR. Gledao sam dokumentarac o Gandiju i Indiji (Indija, Pakistan i Bangladeš) jedna prirodna cjelina i jedan narod, koje su kada su odlazili, Britanci uspjeli posvađati, a Čerčil dok je službovao u vojsci je već učestovao u gušenju pobuna u britanskim kolonijama i u tome uživao. A Gandi ih je prcao u mozak samo tako i sjajno je kontao kako stoje stvari u svijetu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2015, 22:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Upravo gledao na rt vojvodina 1

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9UjH_ePwJv0[/youtube]

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2015, 17:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2012, 09:20
Postovi: 241
Lokacija: Banja Luka
filozof sa vrbasa je napisao:
Da nije bilo Dade Hitlera i 2SR, najveće zlo bi bilo britanski imperijalizam i komunizam u SSSR. Gledao sam dokumentarac o Gandiju i Indiji (Indija, Pakistan i Bangladeš) jedna prirodna cjelina i jedan narod, koje su kada su odlazili, Britanci uspjeli posvađati, a Čerčil dok je službovao u vojsci je već učestovao u gušenju pobuna u britanskim kolonijama i u tome uživao. A Gandi ih je prcao u mozak samo tako i sjajno je kontao kako stoje stvari u svijetu.


Čerčil je priča za sebe, dopusito je sovjetima da siluju oko milion ženskih u Njemačkoj. Volio je da zajebava zemlje širom svijeta, kao recimo Kraljevinu Jugoslaviju. Malo se šurovao s Rusima pa ih je na kraju htio napasti, vele neki da je on potomak Obrenovića pa je zato imao tako veliku mržnju prema Karađorđevićima. Kruže priče da je Obrenović na svom posjetu u engleskoj opalio jednu englesku kurvetinu s prezimenom Čerčil...

_________________
Slika
“Do not compare yourself to others. If you do so, you are insulting yourself.”
“If you want to shine like sun first you have to burn like it.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2015, 19:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ah ti grozni Sovjeti - Rusi samo su silovali nedužne Njemice....dok su njihovi muževi, očevi i sinovi poslali u vječna lovišta preko 25 miliona sovjetskih građana....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2015, 20:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
I Btw.

Vidim opet gore u clanku "Mracna Strana W.Cercila" nesto o Cercilu u stilu "Mada, zbog njegove pobede nad Hitlerom" i bla bla...

Opet dominiraju avanture barona Minhausena. :roll: :roll:

Uz svo duzno postovanje i doprinos zapada u borbi protiv Hitlera kojeg su oni i doveli na vlast treba se drzat cinjenica a ne Holivuda, Dzon Vejana i Hitlerovih izjava na samrti tipa: "Cuvaj te mi Njemacku i Ubijte Batu Zivojinovica". :)

Prema nepobijenim cinjenicama:
Borba izmedju 400 njemacki i Ruski divizija na istocnom Frontu trajala je 4 godine.
Front je bio dug 1600 km.

A borbe na zapadnom frontu su angazirale izmedju 15-20 divizija. Zna se koliko je trajalo i kad je bilo iskrcavanje u Normandiji pa do pada Berlina, od Juna 44 do Maja 45.

Ne racunajuci iskrcavanje na Siciliji.

Njemci su pretrpjeli 88% gubitaka na Istocnom Frontu.
Crvena Armija je ta Armija koja je slomila kicmu, snagu i kapacitet njemacke armije da izvodi masovne frontalne ofanzive u 1943 pa do kraja.

I na kraju.
Znaci Hitlera nije pobjedio Cercili a u krajnjoj nije ga pobjedio ni Staljin vec moc, izdrzljivost, herojstvo Ruskog naroda da prevlada zlo i svoje unistenje.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2015, 14:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ma ćuti. Na zapadu i dalje djecu uče da su saveznici pobijedili Hitlera iskrcavanjem u Normandiju :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2015, 22:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2012, 09:20
Postovi: 241
Lokacija: Banja Luka
nepokoreni je napisao:
Ah ti grozni Sovjeti - Rusi samo su silovali nedužne Njemice....dok su njihovi muževi, očevi i sinovi poslali u vječna lovišta preko 25 miliona sovjetskih građana....


Ja sam više mislio kako je on volio da sjedi jednom gujicom na dvije stolice...

_________________
Slika
“Do not compare yourself to others. If you do so, you are insulting yourself.”
“If you want to shine like sun first you have to burn like it.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 19:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
NemoN je napisao:
nepokoreni je napisao:
Ah ti grozni Sovjeti - Rusi samo su silovali nedužne Njemice....dok su njihovi muževi, očevi i sinovi poslali u vječna lovišta preko 25 miliona sovjetskih građana....


Ja sam više mislio kako je on volio da sjedi jednom gujicom na dvije stolice...


:)
Ako si mislio na W.Cercila.

ne zna na koje dvije stolice je on to sjedio.
Ali..

Rijeci Winston Cercila 1937 komentar uvezi palestinaca a onda i jos neki pride….

"I do not agree that the dog in a manger has the final right to the manger even though he may have lain there for a very long time. I do not admit that right. I do not admit for instance, that a great wrong has been done to the Red Indians of America or the black people of Australia. I do not admit that a wrong has been done to these people by the fact that a stronger race, a higher-grade race, a more worldly wise race to put it that way, has come in and taken their place."
Prevod:
Ja se ne slazem da pas koji se nalazi u koritu ima pravo na vlasnistvo korita cak ako lezi tamo vrlo dugo.Ja ne priznajem to pravo. I ne priznajem na primjer da je velika nepravda ucinjena prema crvenokozcima Indijancima u Sjevernoj Americi ili prema crnim domorodcima Australije. Ne priznajem da je nepravda ucinjena ovim narodima zato sto je cinjenica da je snaznija rasa, rasa viseg nivoa, rasa vise vrijedna i mudrija recimo to tako dosla i uzela njihovo mjesto. :roll: :roll:

Ako nisam dobro preveo sorry, sustina je tu.

Kazem ne znam na koje to dvije stolice mislis, ali na kojoj god stolici da je sjedio kad je ovo prico...Brale treba ju dobro dezinfekovat + bjeli luk i ostalo. :wink:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 19:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Pa nije Čerčil otkrio toplu vodu....rasizam je prisutan od kad je vjeka i naroda...nekad je bio očit i sveprisutan a danas je zamaskiran i brutalan.
Edit...pronašao sam jedan citat Abrahama Linkolna "slavnog oslobodioca crnaca" u američkom građanskom ratu (1860 g)
Citiraj:
“Нисам и никада нисам ни био присталица социјалне и политичке једнакости између беле и црне расе. Шта више, рећи ћу, да постоје физичке разлике између раса, које ће, према мом мишљењу, заувек учинити немогућим заједнички живот двеју раса у условима социјалне и политичке једнакости.
Немам намеру да се индиректно или директно мешам у рад институције робовласништва у оним државама, где оно постоји. Сматрам да немам законска права на то, а немам ни жељу.“

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 20:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Linkoln nije ukinuo ropstvo zbog želje za jednakošću crnaca nego zato što su južne države imale nefer prednost u odnosu na sjeverne koristeći robovsku radnu snagu. Kao i uvijek para buši gdje burgija ne može.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 20:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Slazem se da nije Cercil izmislio rasizam.
Ali je bio veliki borac protiv. :D :D

Dobro ovo gore je bilo 1937, poslje dolaska brkice na vlast.

A ovo dole je bilo prije kaplara, puno puno prije. Daleko od toga da zelim Hitleru da uzmem stafetu kao perjanici u doprinosu medjunarodnom zlu, zlocinu i sramoti. Ali vrijedi uvijek da se podsjetimo na siri kontekst.

"In 1910 Churchill put forth a proposal(piece of legislation to amend the Mental Deficiency Act) to sterilize roughly 100,000 "mental degenerates" and dispatch several thousand others to state-run labor camps. These actions were to take place in the name of saving the British race from inevitable decline as its inferior members bred."
Prevod
U 1910 Chercil je sacinio prijedlog amandmana (zakonski akt-amandman na zakon o Mentalno Nesposobnim) da se sterilizuje oko 100,000 “mentalno degeneriani” i da se posalju nekoliko hiljada drugih u drzavne radne kampove. Ove aktivnosti su imale za cilj da se sacuvaju Britanci od neizbeznog uticaja na cistocu i inferiornost unutrasnje populacije od utjecaja razmnozavanja inferiorne grupacije.

Opet mozda nije prevod dobar ali sustina je mislim ok.
Btw, amandman je usvojen u parlamentu. :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2015, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Staljin je vidio da će ga njegovo vođenje rata odvesti u propast, zato je kasnije izdavao samo naređenja za vođenje nekih akcija a njihovu ralizaciju je prepustio Rokosovskom, Žukovu i takvim ljudima, isto to je trebao i Hitler uraditi, ali mu njegov ego nije dozvolio takvo nešto.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2015, 01:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Nacistička stranka u Njemačkoj je 1930-ih godina prihvatila poznati Hitlerov pozdrav "Sieg heil" (živjela pobjeda) kao obavezan za sve njemačke građane kako bi demonstrirali vjernost prema Fireru, njegovoj partiju i naciji.

August Landmeser, usamljeni Nijemac koji je odbio da digne u vazduh ispruženu ruku ispred Hitlera na skupu 1936. godine, inače je bio lojalni nacista. Pridružio se nacistima 1931. i počeo se postepeno uspinjati u stranci koja će s vremenom postati jedina legalna politička sila u zemlji, prenosi Express.hr.

Dvije godine poslije, Landmeser se ludo zaljubio u Irmu Ekler, Jevrejku koju je zaprosio ubrzo nakon toga, 1935. godine.

Kad je otkriveno da je vjeren za Jevrejku, Landmeser je izbačen iz Nacional-socijalističke stranke. Uprkos tome, on je s budućom suprugom otišao da prijavi vjenčanje u Hamburgu. No zbog novog nirnberškog zakona, dozvola im je uskraćena.

Oni su svejedno ostali zajedno, te su dočekali rođenje prve kćerke, Ingrid, u oktobru 1935. godine.

A zatim se godinu dana kasnije dogodio skup na kojem je Hitler blagoslovio novi brod ratne mornarice, a Landmeser je stajao prekrštenih ruku. Njegov prkosni stav među hiljadama ljudi koji imaju ispruženu ruku itekako se ističe u masi, te posljednjih godina, otkad fotografija navedenog događaja "luta" internetom, oduševljava sve koji je vide.

Godinu dana poslije, 1937, Landmeser je pokušao da napusti nacističku Njemačku i pobjeći u Dansku s porodicom. Zadržan je na granici i optužen da je "obeščastio rasu", tj. da je "osramtio rasu" prema nirnberškima zakonima.

Godinu dana poslije, Landmeser je oslobođen zbog nedostatka dokaza, ali mu je savjetovano da prekine vezu s Ekler.

S obzirom da on pak nije imao namjeru ostaviti majku svog djeteta, ignorisao je želje nacista i ponovno je uhapšen 1938. godine, kad je osuđen na tri godine zatvorske kazne u koncentracionoom logoru.

Nikad više nije vidio ženu koju voli ni svoju kćerku.

Tajna policija je u to vrijeme, naime, isto tako uhapsila i Ekler, koja je u to vrijeme bila trudna s njihovom drugom kćerkom. Malenu Irenu rodila je u zatvoru, nakon čega je poslana u ženski koncentracioni zatvor.

Vjeruje se da je iz njega poslana u nacistički eutanazijski centar 1942. godine, u kojem je pogubljena s još 14.000 ljudi, piše Busines Insider.


Tužna priča.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2015, 23:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2015, 07:30
Postovi: 321
Uzasna.

_________________
INVICTUS -Krvavog mu pakla, pa ima li uopste jebenih gitarista u ovome gradu?!?!?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 896 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs