banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 03:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Apr 2015, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ko kaze a je isao redom....direkt u pukovnika kao istaknuti kadar kp i dokazani borac


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2015, 07:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Upravo tako. Sam se probije na mjesto komandanta udarne grupe, komesar ga izgura na mjesto komandira brigade, dalje je sve moguće...Činove su dobijali po potrebi organizacije, ne po redu....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2015, 10:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zasto sam se sjetio pukovnika Gadafija?
Ili iz ovog teksta onog ustaskog doktora koji je bio predsjednik prekog suda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2015, 20:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
shoole je napisao:
Слажем се. Ђед мој ратовао с њим. Угледан човјек и организатор народа. И? Који чин је имао кад је убијен 1942. године?

Komandant Kozare. Partizanski ustanički čin koji mu je narod dodijelio. Partizani nisu imali klasični komandni kadar do 1944. General-lajatant (eng. Liutenant-General) je čin sovjetske formacije odmah ispod glavnog generalskog čina.
shoole je napisao:
Моје питање је: како Славко догура годину касније (1943) већ до генерала? Могао је бити угледан човјек, организатор народа и... поручник, рецимо.

Po ratnim i partijskim zaslugama. Ne znam jesi li gledao seriju "Sharpe" sa Šin Binom u glavnoj ulozi, Napoleonovi ratovi, od od narednika u borbi dogura do pukovnika.
shoole je napisao:
Жуков је први орден за храброст добио од руског цара и унапријеђен прво у подофицира царске војске. А након 25 година службе у Црвеној армији напредовао до генерала.

U carskoj armiji ne bi ni išao dalje od podoficirskog čina, jer su oficiri mogli biti isključivo plemići. Viši oficiri pogotovo. A on nije bio akademski oficir nego zaslugama u ratu i službi po čemu je Crvena Armija bila poznata. Jedini pravi oficir u klasičnom smislu te riječi koji je odudarao od tog prosjeka je bio Rokosovski, koji je bio Poljak i plemenitog porijekla.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2015, 10:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
ja bi nekako povukao paralelu u "razvojnom" putu Ante Gotovine koji nije služio oficijelnu armiju nego se regrutovao u Legiju Stranaca i kao takav kadar sa činom vodnika se pojavio na sceni ratova 90-tih da bi tri godine kasnije imao čin general pukovnika i zapovjednika zbornog područja.Mi smo imali nasuprot njemu zadrigli školovan kadar sa kojekakvih katedri ONO i DSZ


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2015, 16:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
_зока je napisao:
Upravo tako. Sam se probije na mjesto komandanta udarne grupe, komesar ga izgura na mjesto komandira brigade, dalje je sve moguće...Činove su dobijali po potrebi organizacije, ne po redu....


Ма чинове је партија додељивала унапред у доста случајева. Типа, пар чланова КПЈ чује да се негде формирала нека чета устаника и онда они између себе изаберу једног и именују га командиром чете ХУ и упуте дотичног на терен да преузме команду. То је поготово било тако на почетку рата. Негде је то прошло, негде није, али је био уобичајни поступак.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2015, 18:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
nece da bude

kp je slala komesare a ne komandire
nije niko mokrom carapom buban pa da u nepoznato selo posalje starjesinu koji nikakve veze sa tim selom nema

osnovna literatura
gluvi barut ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs