banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 10:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 268  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Sep 2014, 01:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
vlakanje je napisao:
http://depo.ba/clanak/117984/milorad-dodik-i-naser-oric-u-vip-lozi-na-cecinom-koncertu-u-istocnom-sarajevu

:lol: :lol: :lol:
a srebrenicani ne vjeruju :D


А иначе је цела вест измишљена :)

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2014, 18:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Saznajte na koja pitanja iz opšteg znanja moraju odgovoriti budući vojnici

Saznajte na koja pitanja iz opšteg znanja moraju odgovoriti budući vojnici
N.N. - 08.09.2014 12:26
Ministarstvo odbrane BiH raspisalo je javni poziv za prijem vojnika u profesionalnu službu u Oružane snage BiH.
Iz reda bošnjačkog naroda potrebno je 28 vojnika, iz reda srpskog naroda 91, hrvatskog 16 i reda ostali 1. Kako se navodi u pozivu potrebna je srednja stručna sprema (SSS) III i IV stepena, piše bh. novinska agencija Patria.
Na stranici MO BiH kandidati imaju uputstva i testove koje moraju proći. Polažu test opšteg znanja za prijem u vojnu službu u Oružane snage BiH u kategoriju vojnika i test fizičke spreme.
Ono što je zanimljivo je da se test opšteg znanja sastoji od 350 pitanja, a obuhvaćeno je više od deset oblasti: uređenje države, sudstvo, matematika, književnost i gramatika, geografija, istorija, fizika, hemija, biologija, psihologija, medicina, informatika, sociologija, ali i pitanja koja se odnose na funkcioniranje Oružanih snaga BiH.
Jedno od pitanja je na koje trebaju odgovoriti kandidati glasi:
- Napad jedne ili više država na druge zemlje, s ciljem otimanja njihovog teritorija i nasilno potčinjavanje stanovništva tuđoj državi naziva se: progresija, agresija, digresija.
Takođe, kandidati trebaju znati i koji je najviši čin u ratnoj mornarici: kapetan, admiral, general.
Dvadeset jedno pitanje je identično pitanjima iz Testova za polaganje vozačkog ispita, iako u pozivu nije naveden uslov položen vozački ispit za sve pozicije.
Kandidati koji pristupe rješavanju testa opšteg znanja trebaju odgovoriti na 44 pitanja iz književnosti i gramatike. Jedno od njih glasi:
- Vrsta književnosti koja se uobličava slobodnim stilom pisanja i ne slijedi principe metrike, rime i ostala pravila poezije zove se: komedija, proza, autobiografija – navodi se u testovima.
Kandidati će imati i 77 pitanja iz geografije, a trebaju znati kakvi su oblaci „kumulusi“ i „cirusi“. Jedno od zadnjih pitanja glasi:
- Zapis na grobu, u stihu ili prozi je: oproštajni stih, tužbalica, epitaf – što se može vidjeti na stranici MO BiH.
Portparolka Ministarstva odbrane BiH Uma Sinanović za Patriu je potvrdila da svi kandidati polažu test od 350 pitanja, bez obzira za koju poziciju su se prijavili.
Test sa pitanjima možete pogledati http://www.mod.gov.ba/files/file/oglasi ... 0jezik.pdf


Dovitljivi komentari jednog čitaoca na pitanja iz testa. :lol:

Citiraj:
"95. Koliko iznosi Pi broj?
a) P= 3,15
b) P=3,16
c) P= 3,14"
Preformuliši pitanje, neznani autore testa, Pi je iracionalan, a još uz to i transcendentan broj. Hint: riječ "približno" negdje u pitanju.

"96. Koja je formula za Pitagorinu teoremu?
a) a²+c²=b²
b) a²+b²= c²
c) b²+c²=a² "
Još da si nacrtao trougao da se vidi šta su katete, a šta hipotenuza...

"188. Šta je mjesec?
a) Planeta
b) Satelit
c) Zvijezda"
"mjesec" je dio kalendarske godine, "Mjesec" je satelit, nepismeni autore testa.

"271. U astronomiji najveća udaljenost planeta od Sunca naziva se:
a) Svjetlosna godina
b) Proljetna ravnodnevnica
c) Afel"
Preformuliši na "najveću udaljenost od matične zvijezde", neznani autore koji ne gledaš često u noćno nebo.

"338. WWW je skraćenica za:
a) World World World
b) World Web Wide
c) Programski jezik "
:) Nijedno od toga, ludače jedan.

A i vi novinari ste se mogli malo potruditi da nađete ove besmislice.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2014, 18:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Mala Bosanka džihadista ubijena u Siriji?
http://mondo.ba/a508653/Info/BiH/Mala-B ... iriji.html

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2014, 08:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Krst na Zlatištu-bandera :lol:

Citiraj:
Načelnik općine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović kazao je za "Dnevni avaz" da elektrodistribucija vodi struju i da je neko "samo na taj stub postavio letvu".

Istakao je da su policija i komunalna policija već bili na terenu.

- Elektrodistribucija vodi struju iz Lukavice prema Zlatištu, Osmicama i drugim naseljima. Oni su postavljali stubove i neko je prikačio letvu. To je izazvalo reakciju i još se pojavio taj Dukić kao da je on to postavio. Čovjek ne može ništa ni raditi ni graditi od takvih raznih ljudi. Najgore je što tu nema elemenata krivične odgovornosti. To je zloupotreba. Policija i komunalna policija naložit će uklanjanje te letve – rekao je Gašanović.
- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/136780/naceln ... Cwyww.dpuf

http://www.avaz.ba/clanak/136780/naceln ... -uklonjena

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2014, 20:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Šuti bolan, valja opet sa Bošnjama se hvatati.

Citiraj:
Hatić: Poginuću, ali tog krsta neće biti

Srna - 22.09.2014 18:04


Slika

SARAJEVO - Sarajlija Mirza Hatić /27/ potvrdio je da je bio na čelu grupe mladića koji su pokušali da sruše krst na Zlatištu iznad Sarajeva i zaprijetio da će ga opet rušiti ukoliko ne bude uklonjen za dva dana.

"Ja ću poginuti, ali tog krsta neće biti. Nama ne smeta niko, pa ni Srbi, i mi želimo mir. Ali, oni koji pokušavaju da nas zavađaju to neće moći i taj krst tu ne smije biti. Ako se ne skloni za dva dana, opet ćemo ga ići rušiti", rekao je Hatić.

Dodaje da je sinoć s grupom od dvadesetak mladića automobilima pokušao da obori krst.

"Nismo ga uspjeli srušiti, jer je policija uskoro došla i uhapsila nas. Nakon toga su nas odveli u stanicu na Pale. Nisu nas dirali, ni tukli. Pozvali su tužioca, a on nas je pustio", rekao je Hatić federalnim medijima.

Krst na Zlatištu podignut je kao znak sjećanja na više od 6.500 ubijenih sarajevskih Srba.

(Foto: Otisak.ba)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2014, 21:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Kako bolan nema Bosne.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2014, 21:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ja budala,vukli autom banderu koja je atestovana na ekstremno savijanje

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2014, 21:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2014, 21:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
Zanimljivo je to da se sadasnji "krst", a i buduci ako bude postavljen na toj lokaciji vidi samo iz Sarajeva, nikako se ne vidi iz istocnog Sarajeva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2014, 21:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Pa što ne dozvoliste da se postavi spomenik u gradu,kako dolikuje,a ne ovako,U gradu sasvim sigurno da nebi bilo krsta,bilo bi nešto drugo,ploča i tako.....

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2014, 21:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Jebo im pas mater ajde što se ne slažem oko izgleda krsta brate mogli su postaviti neki bolji ali za ovakve majmune treba samo postaviti stražu oko istog i pucati u glavu svakome ko se približi na manje od 50 metara pa da vidimo što će pokušati da sruše.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2014, 21:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
spijo je napisao:
Pa što ne dozvoliste da se postavi spomenik u gradu,kako dolikuje,a ne ovako,U gradu sasvim sigurno da nebi bilo krsta,bilo bi nešto drugo,ploča i tako.....


Sto se mene licno tice, to se davno trebalo uraditi, ali jbg.
Sarajevo kao grad treba(je trebalo) napraviti nesto, prije svega na zloglasnim kazanima.


Poslednji put menjao budala dana 22 Sep 2014, 21:34, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2014, 21:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
spijo je napisao:
Pa što ne dozvoliste da se postavi spomenik u gradu,kako dolikuje,a ne ovako,U gradu sasvim sigurno da nebi bilo krsta,bilo bi nešto drugo,ploča i tako.....


Zato što Bošnje ne dopuštaju postavljenje spomenika dok sud ne presudi, a kako ih oslobađaju i kako se sudi zločinima nad Srbima to neće tako brzo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2014, 21:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
malo stariji snimak ali srž je tu

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Fk6RvYjNe8k[/youtube]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2014, 02:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Ово како је сада крст поставље не је смешно, да не кажем жалосно.

Међутим, једну мању спомен-капелу тамо треба изградити.
Додао бих још да су муслимани преко страних амбасадора покушали да изврше својевремено притисак да се руши православна црква која је изграђена у близини Поточара. И амбасадори су се прилично потрудили...

Читајући они за Хандкеа, морам да додам да у Европи и Америци постоји једна врло организована антисрпска кампања коју спроводе муслимани из Босне и Албанци и то врло мудро и лукаво. Заобилазе њихова удружења исељеника јербо су ови бауштелци и сељаци. За свој циљ формирају мале институте или НВО који се по дифолтеу баве истраживањем ратних злочина и жртвама рата (генерално). Проблем у томе свему је што се жртве рата органичавају само на Бошњаке, а ратни злочини само на Србе. У овим њиховим НВО највећи број чланова чине млађи људи, одрасли у иностранству, факултетски образовани са добрим везама како у политичком врху у Сарајеву, тако и у свом месту живљења. Упорним радом они долазе полако у позицију да преко извесних социјалдемократских партија у Европи добијају подршку града/покрајне/државе у којој живе за своје пројекте у којима се о Србима прича све најгоре, тако да неинформисан слушалац добија осећај да су Срби дошли директно из пакла од Луцифера да кољу, силују и убијају по свету. На скуповима које организују углавном се позивају чиновници из градске и државне администрације, стране НВО, чланови странака, академици, итд. Ту могу да се чују ставови типа "98% жртава у рату у Босни (који успут није грађански него одбрамбени јер су Срби извршили агресију) су Бошњаци" или "научне студије су доказале да су Срби користили стратегију силовања жена и мушкараца да би извршили етничко чишћење над Бошњацима", итд. Уз све ово наравно иде и она класична тирада о геноцидној творевини РС. Све то када са сабере, лако се може доћи до закључка да се овакве акције врше уз јасну сагласност и подршку из Сарајева. Сама пропаганда није проблематична јер то је њихова прича већ 20 и кусур година, али је пробламтично да такве приче долазе до људи који ће у својим земљама данас, сутра можда представљати озбиљне факторе па би наша ионако лоша позиција у свету могла да постане још гора.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2014, 13:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
pita mene rodica iz danske, sta da prica u osnovnoj skoli o ratu u bih, ja sam nju savjetovao da ne pljuje nijednu stranu vec samo da govori o gradjanskom ratu, tako sam i ja portugalcima pricao

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2014, 13:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Joj fiki, pa gdje tako da savjetuješ? Umjesto da im preporučiš da pročitaju neko djelo Vojislava Šešelja, ti u startu zajebeš stvar.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2014, 14:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Neiskusno

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2014, 12:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Ja sam ubijeđen da je postavljanje te skalamerije dogovoreno između SNSD-a s jedne i SDA i SDP-a s druge strane. Oni jedni drugima dižu rejting kada jedni odnosno drugi zaglibe. Svojim skandalima hrane nacionalizam svojih etničkih grupa. Narod glup kakav je oduvijek bio samo se loži bezveze i opet će taj isti narod glasati za iste ove što ga jašu i pljačkaju već 20 godina.

Inače jedna stvar me nervira. Zašto se u sklopu svakog spomen obilježja moraju nalaziti i elementi koji su povezani s religijom, u ovom slučaju kako sam čuo u sastavu tog spomenika na Zlatištu predviđeno je da budu krst i crkva. Je li to neko sa sigurnošću zna da su svi ubijeni sarajevski Srbi bili vjernici?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2014, 12:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Jedan lijep gest
http://istinito.com/index.php/bih/drustvo/item/26145-solidarnost-imam-iz-srebrenice-odbio-da-putuje-u-englesku-jer-svestenici-spc-nisu-dobili-vizu.html

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 268  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs