banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 16:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 268  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Maj 2014, 19:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
filozof sa vrbasa je napisao:
Predsjedavajući Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine dr. Denis Bećirović :evil3:

Inače potpresednik SDPa BIH.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2014, 07:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
PISMO OGORČENOG BH. GLEDATELJA: Treba li ovakve javne emitere ukinuti: Kako su BHT i FTV pali na vanrednom ispitu - sramite se!

Slika

http://www.depo.ba/front/treba-li-ovakv ... sramite-se

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2014, 13:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23494
Majko moja komentara...

http://www.klix.ba/vijesti/bih/u-bijelj ... /140517053

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2014, 19:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Mustafa Cerić i zvanično ulazi u politiku: Napravit ćemo 'Maršalov plan' za izlazak BiH iz krize
http://www.klix.ba/vijesti/bih/mustafa- ... /140529073
Cerić: Želim da u našu politiku vratim moral Alije Izetbegovića
http://www.klix.ba/vijesti/bih/ceric-ze ... /140529094

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2014, 16:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=114503

Гламоч, заборављена општина: Срби су већина, али и грађани трећег реда

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2014, 17:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Nije Glamoč jedini. To su sve opštine koje su prozvane ´cekaonica smrti´, jer su njihovi stanovnici pretezno stare osobe.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2014, 08:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Kako to da se Srbi koji su tamo većina ne bore za pravo na jezik? Zašto ne dignu uzbunu nego sve nešto čekaju. Podsjećam na slučaj bošnjačke djece iz Konjević Polja. Zašto se i Srbi ne pobune ako su već apsolutna većina. Zašto dozvoljavaju da im uje iz Livna nameću volju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2014, 09:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Valjda zato što nismo isti kao oni

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2014, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
НЕЋЕМО ТАКО, ДИНО!

http://www.standard.rs/politika/29394-% ... 0%BD%D0%BE

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2014, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Видовдан и сарајевска „мулти-култи“ дешавања
http://www.nspm.rs/komentar-dana/vidovd ... vanja.html

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2014, 21:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
NVO ponovo tražže Dan sećanja na genocid u Srebrenici

Tanjug | 08. 07. 2014. - 14:37h | Foto: M. Jošida | Komentara: 27
Beograd - Više organizacija civilnog društva uputilo je otvoreno pismo predsedniku Srbije Tomislavu Nikoliću, Vladi Srbije i Narodnoj skupštini u kome se traži da se 11. jul proglasi Danom sećanja na genocid u Srebrenici i da se negiranje genocida zakonski sankcioniše, tako što će se proglasiti krivičnim delom.


http://www.blic.rs/Vesti/Politika/47921 ... Srebrenici

Citiraj:
Marš mira ka Srebrenici predvodi Naser Orić

| 08. 07. 2014. - 12:48h | Komentara: 30
Iz Nezuka, kod Sapne, jutros je krenula kolona ovogodišnjih učesnika Marša mira kojim se odaje počast i čuva sećanje na proboj srebreničkih Bošnjaka iz jula 1995. godine, a kolonu je prevodio komandant odbrane Srebrenice Naser Orić.


Citiraj:
"Molim vas da se pridržavate kodeksa ponašanja. Zemlja kojom ćete prolaziti je sveta, svaki centimetar ovog puta je natopljen krvlju. Molim vas da poštujete prolivenu krv", rekao je Naser Orić.

Preživeli iz proboja 1995. godine obučeni su i narandžaste majice sa natpisom: "Preživeli smo".


http://www.blic.rs/Vesti/Svet/479161/Ma ... Naser-Oric

Citiraj:
08/07/2014 - 21:27 Navijači i Četnici napali „Žene u crnom“ u Valjevu! (FOTO) Napad se dogodio dok su članovi ove nevladine organizacije u centru Valjeva na Gradskom trgu večeras oko 19 časova održavali protesni skup. Na članove koji su razvukli transparente na kojima se pisalo „Da se ne zaboravi Srebrenica“ nasrnuli su navijači i valjevski „četnici“, a veći inicident je sprečila policija
Ukupno komentara0
Foto: TelegrafNavijači i Četnici napali „Žene u crnom“ u Valjevu! (FOTO)
Valjevska policija uhapsila je 10-ak navijača i pripadnika grupe „Četnici Valjeva“ zbog napada na članove udruženja „Žene u crnom“.


Napad se dogodio dok su članovi ove nevladine organizacije u centru Valjeva na Gradskom trgu večeras oko 19 časova održavali protesni skup. Na članove koji su razvukli transparente na kojima se pisalo „Da se ne zaboravi Srebrenica“ nasrnuli su navijači i valjevski „četnici“, a veći inicident je sprečila policija.

Grupa mladića pokušala je da im otme transparente, gađala ih je jajima i pokušala da se fizički obračuna sa učesnicima skupa. Ubrzo je intervenisala policija koja ih je privela. U valjevskoj policiji kažu da su „Žene u crnom“ uredno prijavile večerašnji skup i navode da će o daljoj sudbini odlučiti javni tužilac, koji bi trebalo da sasluša privedene mladiće.

Njihovo privođenje izazvalo je gnev mnogobrojnih građana, koji su se okupili ispred zgrade policije u Valjevu.

(S. S.)

http://www.telegraf.rs/vesti/1146238-na ... ljevu-foto

Citiraj:
Biciklističko hodočašće Beograd-Srebrenica
Desetoro biciklista iz Srbije krenulo je na Komemoraciju žrtvama genocida u Srebrenici. Oni žele da iskažu solidarnost s porodicama žrtava i podsete građane Srbije na potrebu za suočavanjem sa ratnim zločinima.

„Rođena sam u SFRJ. Činjenice svog života nikad ne bih menjala, ali kada sam 2004. godine gledala film o genocidu u Srebrenici, plakala sam kao kiša. Ratko Mladić je dodirivao decu po glavi, vidi se na snimku. Nacisti su delili deci bombone pred gasne komore. Znate, ovde ljudi još uvek ne priznaju šta se tamo dogodilo i ja to ne razumem. Ne razumem ravnodušnost prema tolikoj patnji. Za mene je ovo hodošašće“, kaže Sanja Nikolić opisujući lične motive za odlazak na put biciklom do Srebrenice, koji se ove godine organizuje drugi put.
Biciklistička trasa „Memorijal Beograd-Srebrenica“ dugačka je oko 200 kilometara i trajaće tri dana, a prolazi najvećim delom kroz zapadnu Srbiju – kroz mesta u Podrinju, koja su tokom rata u Bosni i Hercegovini često bila logistička podrška i ishodište pohoda raznih vojnih i paravojnih formacija koje su ratovale na teritoriji BiH.


http://www.dw.de/biciklisti%C4%8Dko-hod ... 5-xml-mrss
Citiraj:
Srebrenica: U Potočarima će 11. jula biti sahranjeni ostaci 174 žrtve

Beta | 29. 06. 2014. - 11:47h izmena vesti 11:43h | Foto: RAS | Komentara: 6
U Potočarima će 11. jula biti pokopani ostaci 174 žrtve identifikovane u poslednjih godinu dana u Tuzli, izjavila je danas portparolka Instituta za nestale osobe BiH Lejla Čengić.
Slika
Čengićeva je navela da su tela ekshumirana uglavnom iz sekundarnih masovnih grobnica kod Kamenice na području Zvornika, Blječeva na području Bratunca, a neke žrtve pronađene su na površini terena na području Zvornika, Bratunca i Srebrenice.

Potpredsednik Federacije BiH Mirsad Kebo uputio je inicijativu Vladi Federacije BiH da se 9, 10. i 11. jul proglase danima žalosti u ovom entitetu.

On je pozvao Vladu FBiH da ovu inicijativu prihvati na narednoj
sednici.

- Žrtve u Srebrenici zaslužuju respekt i dostojanstvo. Inicijativa je pokretač izgradnje suživota i poverenja, te respekta, ne samo prema žrtvama u Srebrenici, nego svim ubijenim u proteklom ratu, bez obzira na nacionalnu i versku pripadnost - rekao je Kebo.

On je apelovao da se ova inicijativa usvoji i stupi na snagu pre 9. jula, kada će prema Potočarima krenuti konvoj žrtava u Srebrenici, saopšteno je iz kabineta potpredsednika Federacije BiH.

U Srebrenici su 11. jula 2013. ukopani ostaci 409 identifikovanih
tela. U Memorijalnom centru Potočari do sada je sahranjeno
6.066 žrtava.

http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srps ... -174-zrtve

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2014, 02:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Citiraj:
Navijači i Četnici napali „Žene u crnom“ u Valjevu!


Никола Калабић је лично главом и брадом предводио напад.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2014, 13:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
o mamu im na bht citav dan o srebrenici, a na federalnoj bingo i domace serije

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2014, 13:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
nema se tu ništa oduzeti ni dodati bio radikal ili ne,volio ga ili prezirao.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yStS3utNGqA[/youtube]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2014, 13:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
kada se uzme da je u federaciji dan zalosti program je stvarno prilagodjen

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2014, 15:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Moram pohvaliti federalce, evo vec druga godina kako se drze istog broja :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2014, 18:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Suljagić za Klix.ba: Predstavljat ću one koji se 'nisu snašli', Dodik i njegova klika su posljednji nacisti u Evropi
http://www.klix.ba/vijesti/bih/suljagic ... /140713043

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2014, 23:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Šta će biti Vaši politički cilj zbog kojeg ponovo ulazite u politiku? Javnost Vas je posljednjih godina posebno prepoznala kroz djelovanje na čelu Koalicije Prvi mart. U više navrata ste otvoreno ukazivali na diskriminaciju Bošnjaka i drugih nesrba u Republici Srpskoj. Je li ukidanje RS zapravo osnovni motiv zbog kojeg se kandidirate? Ako jeste, koliko je taj cilj realan, jer znamo iskustvo Harisa Silajdžića i politike 100 posto BiH?

Politika je posao kreiranja stvarnosti. Mi danas živimo u stvarnosti koja je kreirana ognjem i mačem, genocidom i zločinima protiv čovječnosti, u tri mjeseca 1992. godine. Nikad neću pristati na tu stvarnost, bio član Predsjedništva ili ne, cijeli svoj život ću raditi na tome da tu stvarnost izmijenimo. Ali, nisam Haris Silajdžić i od mene niko ne treba, niti može očekivati jeftino parolašenje, nego konkretne korake, mjere i rezultate.

S druge strane, građani ove zemlje moraju znati da na pola naše zemlje vlada rasistički režim koji samo drugim sredstvima vodi istu politiku prema građanima nesrpske nacionalnost kakvu je vodio i režim Radovana Karadžića. Zato ću na uvredu svaki put uzvratiti uvredom, jer ne vjerujem u moralne pobjede: ako je Sarajevo Teheran, onda je RS Vermaht; ako Srebrenica nije genocid, onda su Milorad Dodik i njegova klika posljednja skupina nacista u Evropi.

Međutim, problem koji rasistički režim u Banjoj Luci ima sa mnom je taj što znaju ono što i ja znam: da se stvarnost na terenu mijenja kao rezultat onoga što sam radio protekle dvije godine. Pokazao sam da znam šta hoću, kako da to provedem u djelo i da su neprijatelji ove zemlje zapravo tigar od papira. Oni sada izgledaju snažno zato što nas predstavljaju ljudi koji jedino umiju kukati i žaliti se, koji su od nas napravili američke Indijance u zadnjih dvadeset godina jer nisu u stanju da razumiju ništa, niti da žrtvuju jedan jedini komadić svoje komocije.

Dakle, nemojte zaboraviti da smo na lokalnim izborima u Srebrenici prije dvije godine Miloradu Dodiki prvi put slomili zube. I da sam bio na čelu organizacije koja je to radila iz dana u dan, svaki dan posljednje nešto preko dvije godine. Problem sa aktivizmom je, pak, u tome što smo već iscrpili njegov kompletan arsenal i sada treba napraviti kvalitativni iskorak. Stoga ću i kao član Predsjedništva BiH ostati posvećen i fokusiran na ciljeve i misiju Prvog marta i odmah poslije izbora započeti raditi na održivosti i očuvanja rezultata koje ćemo bez sumnje postići u oktobru ove godine.


Simpatična mu ova poređenja. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2014, 04:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Kao kad lopov vice DRZ LOPOVA!
Mali je sitna nacisticka dusa. A fino zivi od toga pa neka ga malo :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2014, 15:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
naši političari urnišu po svima nama a po njima strani ambasadori

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/48206 ... azna-kasta

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 268  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs