banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 16:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 880 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 44  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jun 2015, 08:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
5-6 miliona previše. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 08:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Sto znaci sta? Pored najveceg prirodnog priastaja u Evropi, lako ih je kontrolisati?

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2015, 08:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Dramis :)

Prirastaj se kontrolise potrosackim kreditima :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2015, 15:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Који краљ... :lol: http://rt.com/news/272368-sweden-halal-meat-muslims/

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2015, 13:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Kovač: BBC-jev dokumentarac o džihadizmu u BiH je pokušaj pranja savjesti Zapada
Britanski BBC objavio je prije nekoliko dana dokumentarac pod nazivom "Bosna: Kolijevka modernog džihadizma".
Komentar na tu temu dao nam je novinar i politički analitičar Mirnes Kovač koji smatra kako je ovaj dokumentarac
neodgovorni pokušaj da se bosanski muslimani okrive za dolazak stranih ratnika u BiH.
Kovač, koji se bavi praćenjem i analizom političkih procesa u regiji Bliskog istoka i Balkana, smatra da je u ovom
historijskom momentu predstavljanje stvari na način na koji je to uradio BBC u svom dokumentarcu krajnje
neodgovorno i kako ne predstavlja činjenično stanje s obzirom na to da za vrijeme agresije na BiH nije postajala ni Al
Kaida, a kamoli IDIL.
"Mislim da je ovo pokušaj da se kroz retrovizor i iz ove vremenske distance, kao i sa ovim političkim i geopolitičkim
okolnostima stvori projekcija na devedesete godine kada nije bilo ni 11. septembra, a ni Al Kaide", rekao je Kovač.
On je kazao da stavljanje u fokus BiH u ovom kontekstu i na ovakav način neće koristiti ni dolaženju do odgovora o
IDIL-u i da predstavlja krajnje skretanje stvari sa pravih adresa.
"IDIL je ponajviše rezultat jedne nepromišljene i katastrofalne intervencije na Bliskom istoku, odnosno općenito samog
međunarodnog intervencionizma u tom regionu koji nije uzimao u razmatranja oblike i strukture tih društava. Sada
imamo potpuno urušavanje tih društava i pojavu mutantnih struktura. Možemo očekivati da će te strukture na Bliskom
istoku biti još mutantnije i strahovitije sa odvratnijim načinima postizanja svojih političkih ciljeva", rekao je Kovač.
Što se tiče BBC-jevog dokumentarca, Kovač se pita da li je to samo pokušaj pranja savjesti Zapada za situaciju u kojoj
se trenutno nalazimo.
U BiH jeste bilo stranih boraca, ali upitno je kako su došli u našu državu
"BiH je bila međunarodno priznata država. Bio joj je uveden embargo na uvoz naoružanja i nelogično je da je u toku
agresije imala kontrolu nad granicima. Mi nismo imali kontrolu nad granicama i niko ne može optuživati BiH i
bosanske muslimane za to jer kontrolu nad bh. granicama imali su drugi", kazao je Kovač.
On je istakao kako u BiH jeste bilo stranih boraca koji su dolazili zbog ideala islamu, a koji se odnosi na to da se
islamskoj zajednici generalno mora pomoći.
"Ko je došao, kako su došli, kojim putem, na koji način su slobodno prošli i ko ih je dovezao u BiH? To su pitanja koja
ne bi trebala biti postavljana bosanskim muslimanima i zvaničnoj Vladi RBiH koja se borila da preživi i opstane. Nije
moralno sada to prišivati bosanskim muslimanima", rekao je Kovač.
Kovač je ponovio da je činjenica da u BiH jesu dolazili strani borci, ali da se njihov dolazak pokušava iz sadašnje
perspektive prikačiti bosanskim muslimana kao krivica da bi se time izjednačila zločinačka uloga srpskih i hrvatskih
agresorskih jedinica.
"Bošnjaci su časno i čestito vodili borbu za opstanak. U BiH su dolazili u cijelim brigadama i dobrovoljci iz Rusije,
Rumunije i Grčke. Čak su vođe Zlatne zore, grčke ekstremističke organizacije, bili učesnici u genocidu u Srebrenici",
kazao je Mirnes Kovač.
On je rekao kako devedesetih godina nije uopšte bio u ovolikoj mjeri zastupljen globalni terorizam s obzirom da se
tada moglo govoriti samo o određenim incidentima situacijama.
"Vraćati se u to vrijeme i stavljati u fokus BiH krajnje je neodgovorno. Taj čovjek koji to tvrdi je dvostruki ili trostruki
špijun. Bog zna koliko su njegova svjedočanstva relevantna jer su u njegovom ranijem intervju na BBC-u britanske
obavještajne službe odbile da ga identifikuju i potvrde da su radile išta s njim", istakao je Kovač.
Radikalni džihadisti smatraju da su bosanski muslimani nevjernici
Kovač je dodao da je prije dolaska pape Franje u Sarajevo pušten video u kojem radikalni ekstremisti markiraju BiH kao
državu i Bošnjake kao narod koji su izdali njihovu ponudu.
"Radikalni dižihadisti tvrde da su bosanski muslimani nevjernici kao i svi oni koji su odabrali sekularnu državu sa
demokratskim uređenjem. To nije slučaj samo sa BiH i njenim društvom nego sa svim zemljama svijeta", rekao je
Kovač.
On je kazao kako su prije sukoba u BiH postojali sukobi daleko većih problema na globalnoj muslimanskoj sceni.
"BiH je bila jedna od tačaka koja je privukla pažnju muslimanskog svijeta i hvala bogu da se sve tako desilo. Da se
slučaj BiH ostavio danas ne bi mogli govoriti o opstanku bošnjačkog stanovništva jer je njima bilo namijenjeno
genocidno uništenje, prema dokumentima koji se prezentovani na sudovima za ratne zločine", rekao je Kovač.
Kovač smatra da naše društvo nije dovoljno svjesno opasnosti od terorizma, ne samo u BiH nego u cijelom svijetu.
"Problem je kada stvari napušemo i okrenemo u pogrešnom smjeru. Problem je ako terorizam koristimo za političke
svrhe kao što je progon i diskriminacija povratnika, umjesto da mu pristupimo ozbiljno. Mnogo razvijenije države od
BiH, kao što su SAD, Velika Britanija, Francuska i Njemačka imaju probleme daleko veće nego mi", kazao je Kovač.
Protiv terorizma se mora boriti cijelo društvo, a ne samo jedna vjerska zajednica
Dodao je kako BiH do sada nije imala većih problema s terorizmom kao što je imao naprimjer Tunis.
"Priča i razgovor o terorizmu se ne smije okretati samo u smislu IDIL-a i automatski se vezivati za islamsku zajednicu.
Terorizam ne može riješiti samo jedna vjerska zajednica niti jedan sektor, nego cijelo društvo počev od odgoja,
obrazovanja, medija i civilnog sektora", smatra Kovač.
Na kraju je zaključio da se terorizam ne može predvidjeti čemu najbolje svjedoči i činjenica da su se teroristički napadi
dogodili na različitim lokacijama kao što su fabrika u Francuskoj, ljetovalište u Tunisu i džamija u Kuvajtu.
"Nisu samo represivne mjere način borbe protiv terorizma. Represija sama ne može riješiti problem terorizma jer
društvo mora osmisliti razne programe kojima će se ukazivati na opasnosti te ideologije. Danas imamo fenomen
aktivnosti terorističkih organizacija na društvenim mrežama zato mladi ljudi moraju imati programe edukcije da bi
mogli prepoznati kada se pojavljuje neko ili neki sadržaj koji ih pokušava vrbovati", zaključio je Kovač.


tako ti je to, kad vise nisi interesantan

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2015, 14:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
http://www.rt.com/usa/310060-tennessee- ... dentified/

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2015, 13:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
https://www.rt.com/usa/310404-muslim-ban-gun-store/ :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2015, 16:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
https://www.rt.com/news/311345-bikini-a ... nce-women/

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2015, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
https://www.rt.com/news/313114-france-t ... -islamist/

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2015, 01:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
manitu uci da svira je napisao:
Ono o čemu ja pišem je da Arapi, Latinoamerikanci, Čečenci... imaju muda tražiti ono što im je obećano kada im je u domovini objašnjavano kako trebaju izgledati njihove države. Obično im objasne da je postivanje ljudskih prava temelj, i da je jedan od temeljaca sloboda vjeroispovjesti. I zaista, još od 1789. i Povelje prava zna se da je čovjek slobodan činiti sve ono što ne ugrožava slobodu drugog čovjeka. Koju slobodu ugrožava minaret u Svici ili ostatku EU? Čiju slobodu ugrožava zamotana žena? Itd..
To je lajtmotiv uvodnog posta: Zato što ne mogu uskakati u stomak, pa sve obećane slobode, kontra smisla o slobodi i pravima, staviti u Zakon pod ograničenjima i prekršiti vlastite ustave, politika se sa topdown strategije preselila u populizam i botomup, neka pipl to riješi laganom netrpeljivoscu, lokalne vlasti getoizacijom itd. Ja ne tvrdim da je zavjera jasna a diskriminacija sveprisutna, ali da se negativni primjeri umnožavaju, da netrpeljivost raste..postoje jasni pokazatelji u vidu protesta domicilnih, jačanja antimigrantske politike, desnice itd. Čekaj, ako mi pričaš o slobodi kretanja, zašto ona važi samo za bogati i razvijeni svijet? Itd..
Mislim, tema je za diskutovanje i šire i uže, po volji vam..


manitu uci da svira je napisao:
_зока je napisao:
Čiča iz Rogače je napisao:
Nego...kažu da je najsigurniji način da se demontira nacionalna država mješanje domicilnog stanovništva sa narodima drugih vjera , nacija,kultura pa i boje kože :D

Jeste vala, sto hiljada Arapa ima da promijeni etničku sliku Evrope....

Yes, danas baš komentarisah kako će 5 miliona muslimana na sadašnjih 25 dodatno da sjebe 525 miliona Evropljana


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2015, 01:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Yes, sarkazam jasan k'o dan
Sve što napisah u ovoj temi upravo gledate uživo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2015, 18:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
manitu uci da svira je napisao:
Yes, sarkazam jasan k'o dan
Sve što napisah u ovoj temi upravo gledate uživo


:D
"Even a clock that does not work is right twice a day. " :D :D
Kazu tako poljaci.

Naravno salim se.
Sta je stalo nesto danas, niko ni rijeci danas o antimuslimanskoj histeriji.
Padaju burze .....dolar histerija a a a nema se vremena za ovu histeriju cccc.... :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2015, 18:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Kazu kinezi ne kupuju kako treba, Kinezi ne trose i prave haos, zastoj u sistemu.
Zamisli to koja je to neodgovornost, kakva bahatost!!
Ne trose. :x
Svjesno ugrozavaju vrli zapad. Otkud im samo pravo da ne trose. :D

Ti Kinezi ,koji su to spletkarosi, treba vidjet imal tu Al Kaide ako je nema onda je ipak ima jer Kinezi ovako radeci su u stvari njeni saradnici jer rade ka istom cilju. :lol:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2015, 19:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Brale, da ovo nije obratno malo?
Ugrozavanje Kine i Rusije?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2015, 20:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Изгледа да је малчице у току валутни рат... Кренуло од Кинеза.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2015, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
The_new_Statesman je napisao:
Brale, da ovo nije obratno malo?
Ugrozavanje Kine i Rusije?


Kina, nije tema ali...

Desava se nesto sto nije dobro i ne sluti na dobro Kina je do sad odoljevala ovom zapadnom ekonomskom trzisnom hostaplerskom "ruskom ruletu".
Jos je rano govorit o ozbiljnom poremecaju ili nekom kolapsu Kineske ekonomije ali zapad je van kontrole... pun ko balon koji samo sto nije eksplodirao a kad pukne okolo nece spricat mineralna i miomirisi....

Zato TNS u ovakvim vremenima podizi sve i kupuj poluge... :D :D
(Bloomberg,WTI Crude Oil barel $38.36)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2015, 20:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Али не полуге да стоје негдје код некога. Ни од тога нема ништа. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2015, 20:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
https://www.facebook.com/inthenowrt/vid ... 501665457/

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2015, 21:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
apokalipto je napisao:
https://www.facebook.com/inthenowrt/videos/518182501665457/

Da, odlična potvrda svega što sam napisao na ovoj temi. Pitanje je da li ti to razumijes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2015, 21:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Prvo pitanje koje mi je palo na pamet jeste kakva je razlika između odrubljivanja glava u ID i u SA,naravno odgovor znam vjerujem i većina ovdje. Šta ti misliš ne znam,nemam staklenu kuglu.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 880 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs