banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 00:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 880 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 44  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Dec 2014, 22:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Vi totalno masite temu, a ono koliko je ovo u vezi s temom zapravo ocrtava sve nase razumjevanje prava. Sta koga boli qurac kako ja govorim jezik ako sam funkcionalan u poslu koji radim? To je cista diskriminacija. Ako treba da napise urednu prijavu ili bilo kakav dokument-neko u familiji ili komsiluku je sposoban, ili neka plati. I USTAVNA kategorija sluzbenog jezika je ispunjena time. Sve ostalo je neformalni jezik ili bi ta nakaradna logika dovela do toga da je sve sluzbeni jezik pa bi turisti morali sutjeti? Poznajete li neki zakon koji zabranjuje upotrebu bilo kojeg jezika, klinastog pisma..u privatnim komunikacijama? Je l mu treba certifikat da prica savrsen njemacki sa lopatom i mistrijom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2014, 22:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
A šta ako...Turčin koji slabo špreha njemački (par rječi) igrom slučaja bude svjedok nekog zločina?Na suđenju mu je potreban prevodilac a to plaća ....ko?

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2014, 23:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Tuziteljstvo. Hipotetički, šta ako svjedoči turista iz Kine ili gluhonijema osoba?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2014, 23:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
E jbg Spijo, sad ga ti pretjera.
A Manitu je mnogo agresivan za moj ukus :D

Fora je sto se u Austriji (zemlja u vrhu sa uslovima na radu) dosta polaze na dodatno obrazovanje zaposlenih.
Svih zaposlenih, po vertikali.
Zasto? Zato sto su shvatili da je znanje nesto sto ih cini konkurentnim na trzistu.

Veceras sam shvatio da moram ponovo na kurseve jezika. Redom, njemacki, engleski pa i francuski. Bude me pravo sramota da me nazovu iz Irske i kada vide da zapinjem i granam rukama krenu pricati njemacki. Ili iz Kanade, Francuske...

Dakle, ako hocu da radim moram nesto znati. Ako nesto znam onda cu biti trazen. A to je dobro.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2014, 23:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Ono o čemu ja pišem je da Arapi, Latinoamerikanci, Čečenci... imaju muda tražiti ono što im je obećano kada im je u domovini objašnjavano kako trebaju izgledati njihove države. Obično im objasne da je postivanje ljudskih prava temelj, i da je jedan od temeljaca sloboda vjeroispovjesti. I zaista, još od 1789. i Povelje prava zna se da je čovjek slobodan činiti sve ono što ne ugrožava slobodu drugog čovjeka. Koju slobodu ugrožava minaret u Svici ili ostatku EU? Čiju slobodu ugrožava zamotana žena? Itd..
To je lajtmotiv uvodnog posta: Zato što ne mogu uskakati u stomak, pa sve obećane slobode, kontra smisla o slobodi i pravima, staviti u Zakon pod ograničenjima i prekršiti vlastite ustave, politika se sa topdown strategije preselila u populizam i botomup, neka pipl to riješi laganom netrpeljivoscu, lokalne vlasti getoizacijom itd. Ja ne tvrdim da je zavjera jasna a diskriminacija sveprisutna, ali da se negativni primjeri umnožavaju, da netrpeljivost raste..postoje jasni pokazatelji u vidu protesta domicilnih, jačanja antimigrantske politike, desnice itd. Čekaj, ako mi pričaš o slobodi kretanja, zašto ona važi samo za bogati i razvijeni svijet? Itd..
Mislim, tema je za diskutovanje i šire i uže, po volji vam..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2014, 13:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Sada vidim da si napisao da sam agresivan?? Marijo, majko bozija, da li vidis sta radis sa svojom decom :(
De ti odgovori, man se suplje :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2014, 13:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zasto qutas Caneta? Opet nidje veze 8)

A ovo drugo si pogresno poslagao... Ne vjerujem da su Evropljani imigraciju postavili tako da su potencijalne doseljenike (Turke, Jugoslovene itd.) vukli za rukav kao da su u pitanju vrhunski ljekari, majstori, fudbaleri...

Citav sistem je setapovan kao milostinja. Imigrant se umiljava da bude uopste u prilici da arbajtuje na tom nekom Zapadu.

Kakva obecanja? Prije ce biti da su oduvijek to bili uslovi oni, uslovi ovi.

Ne kazem da je to fer, ali jbg.a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2014, 14:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Nisi odgovorio o socijali

Nemas ti sta vjerovati, pare su dosle sa Marsalom, drzava je bila srusena, a na ahiret se preselilo oko 6 miliona Svaba, ako tvrdis da su uslovi bili isti onda i sad - onda nemas pojma o cemu pricas. Ne radi se o rasirenim rukama, vec o legalnim zakonskim uslovima. Eto, oni su evoluirali a i snishodljivost se smanjila. Da li su na to uticali iskljucivo ekonomski faktori ili tu ima i politike - o tome pricamo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2014, 20:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Tebi se svasta nesto pricinjava. Po tebi ja branim neki savrseni sistem :D .

Ali kad vec spomnjes Marsalove pare, Svabe su sa tim parima nabavile (kupile) sto im treba da dignu zemlju na noge. Pa eto i radnu snagu. Brale, roba! :wink:

A zbilja me mrzi objasnjavati kako i zasto su danas Turci sami krivi za situaciju u kojoj se sada nalaze u Njemackoj. A ta situacija nije nekakva mrznja Svaba i drugih prema njima, vec nestanak jeftinih radnih mjesta, lose plate i besperktivnost. (GM je pre nekoliko dana zatvorio Opelovu fabriku u Bochumu gdje je nekad radilo do 20.000 ljudi. Do ljeta ce to biti jedna velika livada.)

Uzmi o obzir da je danasnja Njemacka okovana teretom nacizma i da nije ni malo jednostavno politicki postaviti na noge zavjeru tog tipa. Pa tamo obijaci trafika policajce koji ih hapse nazivaju nacistima. I nikom nista zbog toga.

Prema rijecima samih Turaka, od malih nogu se ogromna vecina uci intoleranciji i odbojnosti prema drustvu u kom zivi. Sa druge strane, vecina Nijemaca se uci toleranciji.

P.S. Pozdravi Japansku Ruzu, rekao bih da je ona taj tvoj kolega Sved. Ne mogu se oteti utisku da je nacin rezonovanja potpuno isti. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2014, 20:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nego, dok ovaj odsvira svoje, da vidimo cita li ko ovo? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2014, 20:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Нико.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2014, 21:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Vidis, ja ne kazem da Turci nisu nimalo odgovorni za svoj polozaj vec da postoji malo vise faktora od kojih u poslednjoj dekadi dominiraju oni politicki. I nisu Turci jedini emigranti, doseljenici etc... Elem, u nekim novijim udzbenicima koje pisu safasnji pobjednici na svjetskoj sceni postoji odredjeni revizionizam, ili je to nova istorijska istina, nisam siguran.
Kao i kod nas Hrvatima, Srbima&Bosnjacima, ta nova istorija titra jajca Nijemcima u pogledu potrebe za stranim radnicima - nisu nikakvi gastosi dosli da grade Njemacku iz Njemacke potrebe, vec je to bila SAD vizija spasavanja Turske da ne potone u komunizam. Ameri su pritisli Nijemce da prime Tursku emigraciju jer je navodno vojna diktatura u Turskoj dovela pucanstvo do kolapsa i socijalnih nemira. Pa eto, moralo se intervenisati. Ja sam skeptik bez obzira na navode, al ko zna.ugl, teren na kome je stvarne integracije bilo minimalno .... sad je spreman za totalnu dezintegraciju :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2014, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
PS
Pozdravila te Ruza :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2014, 23:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Duuuuuuuusa :D

Mrzi me dalje nastaviti jer opasno supljiramo. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2014, 01:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Све је то свјетска завјера... http://rt.com/news/216527-man-drives-crowd-france/

Само депортација. Редом. Без дискриминације.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2014, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
manitu uci da svira je napisao:
Vidis, ja ne kazem da Turci nisu nimalo odgovorni za svoj polozaj vec da postoji malo vise faktora od kojih u poslednjoj dekadi dominiraju oni politicki. I nisu Turci jedini emigranti, doseljenici etc... Elem, u nekim novijim udzbenicima koje pisu safasnji pobjednici na svjetskoj sceni postoji odredjeni revizionizam, ili je to nova istorijska istina, nisam siguran.
Kao i kod nas Hrvatima, Srbima&Bosnjacima, ta nova istorija titra jajca Nijemcima u pogledu potrebe za stranim radnicima - nisu nikakvi gastosi dosli da grade Njemacku iz Njemacke potrebe, vec je to bila SAD vizija spasavanja Turske da ne potone u komunizam. Ameri su pritisli Nijemce da prime Tursku emigraciju jer je navodno vojna diktatura u Turskoj dovela pucanstvo do kolapsa i socijalnih nemira. Pa eto, moralo se intervenisati. Ja sam skeptik bez obzira na navode, al ko zna.ugl, teren na kome je stvarne integracije bilo minimalno .... sad je spreman za totalnu dezintegraciju :D

:D

Ja bi samo malu korekciju ovdje po pitanju prve generacije Turske emigracije u Svabiju. Ako sam te dobro razumio manitu i dilemu sta je uzrok prve generacije Turske emigracije u Svabiju.

Ne manevar Amerika - Turska - Njemacka strah od lijevice, ublazavanje napetosti u Turskoj i ti razlozi, ne to.

U to isto vrijeme Englezi primaju veliku kolicinu emigranata isto. Je li to zbog istog razloga, Ameri savjetovali i rekli da treba da uvezu Indijce,Pakistance da nebi doslo u Indiji do revolucije.....Mislim da taj razlog za Tursko - Njemacku emigraciju ne stoji.Nije bitan.... ali dobro doslo.

Prvenstveno manjak i potreba radne snage u Svabiji 50 60 dovela je do emigracije i to prvo Italijana,Spanaca, Grka pa tek onda Turaka.
I sto je isto bitno a zaboravlja se (da li je neko prije spomenuo), Turci su dosli kao Gosti- radnici.
To jest radnici koji treba da se vrate kuci kad potreba prestane.

Prvi talas emigranata Turaka u Njemackoj se razlikuje od prvog talasa emigranta u Englesku kompletno. U Englesku su emigranti dosli iskljucivo iz kolonije Indije da se nasele u Engleskoj a Turci u Njemacku da se vrate u Tursku.

Mala digresija u istoriju, jbg. svako pise sad istu , ova je istorija po Braletu... :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2014, 17:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
А имам и истомишљенике - http://rt.com/news/216703-television-mu ... ed-france/ :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2014, 17:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Najjači su mi ove srpske borkinje za sve i svašta koje palamude kako "podnose islam, ukoliko nije radikalan"

Osnovno problem ovakvog stava je što ni ne može postojati islam, a da nije radikalan. Samo je pitanje koji je islam od kod i u kom segmentu radikalniji. Nažalost, ovo u manjoj i većoj mjeri važi za sve tradicionalne religije...

Vjerske zajednice su se upravo najokrutnije obračunavale sa onima koji su pokušali da ih učine bližim nauci, novitetima i zdravom razumu...

Način života koji vode muslimani u Bosni i Hercegovini je radikalizovanim strujama na istoku katastrofalan i neprihvatljiv. Davbi sam gledao na nekoj lokalnoj televiziji u Sarajevu nekog opičenog vegabiju koji je pričao kako "Bosanke koje izlaze po kafanama i oblaće kratke suknje treba bičevati.

Uz sav liberalan i tolerantan stav, realno je priznati da ovakvoj religiji u sekularnom i modernom društvu jednostavno nema mjesta.

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2014, 18:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Flave je napisao:
Sretoh juce kolegu Murata (Turcina) kojeg nisam vidio ima jedno 8-9 godina. Bili nekad davno na kursu njemackog. Lik je stvarno ok i prijatan. Ali nakon skoro decenije covjek nije savladao njemacki jezik kako treba. :-? Ne pricam o odbrani magistarskog rada vec o obicnoj konverzaciji od 15-ak minuta. Gdje si, sta ima i standardna pitanja...
On je kap u moru ostalih. Yebeni geto kao sto kaze TNS.
Sto se tice naglaska...ima i mnogo nasih klinaca (druga generacija) koji bas imaju izrazen akcenat (tvrdo r), ali gramaticki savrseno pricaju. Sto se tice Turaka, Cecena, Arapa...nazalost ima mnogo problema.
Ja kad odem u magistrat i kada vidim Turkinje sa austrijskim pasosima koje ne znaju 10 rijeci njemackog, onda mogu da skontam kako se lako neki Austrijanac zapali i glasa za FPÖ (stroge desnicare).
Volio bih da svi imate priliku (koji niste u Austriji) da provedete par dana u dijelovima grada sa izrazeno visokim postotkom Turaka, Cecena & co. I onda da jos skontate sta Austrija kao zemlja sve pruza da se te jezicke i ostale barijere smanje (ne uklone) i koje ovi jednostavno ne zele da iskoriste, pa cete se jednostavno sloziti sa velikim dijelom postova koje je TNS napisao. => Yebeni geto.

Tolerancija: Gradovi u Austriji su mnogo tolerantni i tu nema dileme. Ali treba otici malo iz velikih gradova "na selo" pa ce se i tu slika promijeniti. ;)

I za kraj primjer onog sabana iz BiH sa petoro djece i stanom od grada i socijalnom pomoci koji je otisao u dzihad. Pa mater ti jebem!!! (morao sam 'sovati). Kad treba, onda znas da tumacis zakone i iskoristis svako pravo u Austriji koje se tice finansiranja, a ovamo se ide boriti u dzihad. I kad covjek svede sve ispod crte...ostaje finansijski momenat. Kako je to licemjerno.


Flave, Interesantna zapazanja koja namecu neka pitanja:
Ne radi se samo tu o toleranciji.

Naravno da je dio sto ga si ti spomenuo ovdje samo vrh ledenog brijega problema. Problema i nerijesenih pitanja koji su prisutni u odnosu emigranata i drzava u kojima su se nasli.
Da li je slucaj tog kolege Murata proizvod njegovog licnog ubjedjena koje je on dobio jedne noci u snu ili proizvod njegovog okruzenja?

Da li su Austrija, Njemacka zemlje koje su sputavale Turske emigrantske zajednice u ocuvanju jezika, tradicije, kulture ili su imali zakone koji su to podrzavli? Ja mislim da nisu sputavali isto ko u Francuskoj za vrijeme Ziskara gdje su ih bodrili.
Da li su situaciju u koju su evoluirali Turci a i drugi sada kao zajednica recimo u Njemackoj, Austriji da li su tu situaciju sami sebi pravili?
Da li su oni kreatori politike i mjera koje su vodjene prema njima tj. mimo Njemaca ili Austrijanaca u Austriji tu mislim protiv volje vlada ovih zemalja.?!
Da li su oni "Sami sebi krivi"?

Kako treba da se integrisu Turci u Austriji ili Njemckoj da poprime Njemacki ili Austrijski identite.?
Sta je to Njemacki, Austrijski Identitet?

Da li zivjeti u Austriji ili Njemackoj i znati dobro njemacki znaci biti ravnopravno prihvacen Njemac ili Austrijanac ne biti diskriminiran (i ne mislim tu samo na boju koze).
Ljudi emigranti 2-3 generacije zele da ne odskacu jer su rodjeni i zivi tu. Ne zele da im ravnopravno priznas da su neravnopravni u svojim getoima ili oni koji su van njih.
Price pusti me da radim i zaradim ne spadaju u ove price.
I naravno da ovaj "pametni" sto ostavi porodicu i ode u Dzihad ulazi u tu semu...u semu kao : A kojoj on to emigrantskoj zajednici pripada? Aaaa Bosnjackoj ....a da da auuu... pa vidis da su oni radikalni islam. :wink: :wink:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2014, 20:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Још један?!? http://rt.com/news/216827-france-lorry-crash-christmas/

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 880 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs