banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 11:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 268  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Apr 2014, 13:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Sad vec pocinjes sa bezveze pricom pa cu se ja povuci iz rasprave jer mi se ne da dokazivati ocito. A vjerujem da ce se naci neko od dezurnih s kim se moze prazna slama mlatiti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2014, 13:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Izvini, nisam znao da si ti samo za umne rasprave....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2014, 10:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
Pa i mi znamo reci da Zenica ne zna sta je rat.
Jedna je stvar kad se puca "tamo negdje" dok ti mirno hodas gradom i na radiju slusas sta se desava, a sasvim nesto drugo kada se puca i gine BUKVALNO oko' tebe.
U Sa. nisi bio siguran ni u rodjenoj kuci ili stanu, a ne kada izadjes na ulicu pa ne znas hoces li se uopste ziv vratiti kuci. Noci i noci u podrumima dok ne mozes zaspati od silnih detonacija :-?

Normalno je da kada neko prozivi nesto slicno da ce nekome gdje se nije pucalo reci da ne zna sta je rat.
Svi smo bili gladni i zedni, ali metak i granata povrh svega(glava) je sasvim neka druga dimenzija.

Sto bi rek'o Monteno "da ti roknu samo dvije, sve bi ti se samo kazalo"

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=39-GQJbYMp8[/youtube]

Dovoljno je cuti zvukove i shvatiti kako je zivjeti pod tim konstantno, dok su negdje konstantno ptice cvrkutale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2014, 18:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2014, 18:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
ono sto je kod ljudi iz BL, Bijeljine, Pala, Hercegovine bilo zajebano je odsustvo po mjesec dva, nisam znao za to, jer se kod nas na liniju islo 72 sata pa dan odmora kod kuce, ali kada sam bio u BN za vrijeme rata tih par dana nisam mogao steci utisak da se ratuje kafici puni muzika tresti

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2014, 14:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Bosanske tinejdžerke koje su pobegle u džihad najavile udaju u Siriji

Tanjug | 20. 04. 2014. - 10:38h izmena vesti 08:25h | Foto: Interpol | Komentara: 239
Dve maloletne Bosanke iz Beča, Sabina Selimović (15) i Samra Kešinović (16), koje su pre nedelju dana pobegle iz porodičnog doma da bi otišle u džihad u Siriji, najavile su preko interneta da će se uskoro udati.

Slika
Sabina Selimović (15) i Samra Kešinović (16)
One kažu da udajom njihov položaj na frontu u “svetom ratu” dobija na značaju, prenose austrijski mediji.

Prema glasinama koje kruže, devojke, koje su se avionom preko Turske uputile u Siriju, navodno su već tamo stigle. Za njima traga Interpol.

Učenice iz Beča dobile su buduće supružnike kako bi mogle “slobodno” da se kreću u Siriji, a to je prema islamskom zakonu dozvoljeno ženama samo u korist “svetog rata”.

Inače sada je gotovo sigurno da su devojke bosanskog porekla pre napuštanja Austrije redovno pohađale nastavu u radikalnoj džamiji “Altun Alem” u drugom bečkom okrugu.
Slika
Sabina Selimović
Ova džamija je centar okupljanja salafista koji propagiraju ekstremističko, nasiljem prožeto, tumačenje islama.

U “Altin Alem” džamiji, u oktobru su se okupili poznati zagovornici džihada iz Nemačke i organizovali prikupljanje novca za borce u Siriji.

Među radikalnim muslimanima u Austriji ima puno onih poreklom iz Bosne i Hercegovine i Sandžaka.

Tako je i raniji poglavar Islamske zajednice BiH Mustafa Cerić u više navrata ukazivao da problem sa vehabijama u Bosni nije u toj zemlji, nego u Beču, odakle se vehabije regrutuju i finansiraju i da je “jabuka razdora muslimanima u Bosni” poslata iz tog grada.

Slika
Samra Kešinović
U izveštajima Ustanove za zaštitu ustavnosti i borbu protiv terorizma u Austriji u više navrata je bosanska dijaspora u toj zemlji pominjana u vezi postojanja grupacija koje pripadaju “neofundamentalističkoj interpretaciji vehabizma”.

Austrijske vlasti su utvrdile da se među ekstremnim muslimanima posebno ističu bosanske i sandžačke vehabije, kao i čečenske, od kojih je iz Austrije najviše otišlo u rat u Siriju.


http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/459280 ... u-u-Siriji

Tekbir?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2014, 12:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Ma to su kao prvo maloljetnice a drugo su iz dijaspore, nemaju ništa osim porijekla vezano za BiH.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2014, 13:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Каљају углед "драге" нам "државе". :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2014, 13:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Nisu ni Arapi ludi, trpace maloljetnice. Ove ce do 25. imati 5-6 djece 8)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2014, 13:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ко "хин" је крив. :) Саме пале, саме се убиле.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2014, 13:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Krivi su roditelji sto ih nisu draufali dok su trebali

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2014, 13:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Немо' тако, то је контра љуЦкиЈЕх права и слобода... 21. вијек и тај рад. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2014, 14:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
skeva je napisao:
Krivi su roditelji sto ih nisu draufali dok su trebali

:D
I ja isto mislim da su roditelji krvi, najverovatnije su sve znali, odobravali i podrzavali ih u tome.
Mozda su ih cak i oni poslali tamo a sad ih Interpol trazi.

Da nije bilo profesora likovnog koji se zabrinuo i otkrio sve ovo nebi se ni znalo za ovo, roditelji bi to sakrili.
Roditelji su najveci neprijatelji djeci :roll: :roll:

Naravno ovo je sve ozbiljno. :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2014, 15:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Šta vam je ljudi,kavo draufanje i motke?Ne pomaže to niti je ikad pomagalo.Represija stvara jednu još opasniju stvar koja se zove inat.Najvjerovatnije bi nakon roditeljskih batina nakon par godina završile u nekom kampusu za obuku sa sve dinamitom oko pasa.
Da bi pojedinac spoznao sebe mora prvo spoznati svijet u kom živi.Prepuštanje roditeljstva hodžama ima svoju cijenu koju roditelji upravo plaćaju.Batina tu ne pomaže.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2014, 15:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
:D
Volim ove clanke o ispiranju mozga, posebno kad imam glavobolju.
Tako sjedaju. :roll:

Procitam, ako ne pomogne iz cuga, ja procitam jos dva tri puta.
Brale sve odnese ko rukom. :lol:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2014, 15:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ako ih muževi naljute ima da puknu,kao kokice.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2014, 17:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Kako Austrija dopušta takvu edukaciju? Je li po cijenu demokratije i ljudskih prava dopušten i ekstremizam i terorizam. Jasno je gdje se školuju i šta rade u Beču u Austriji kao i većina zlatne mladeži naših političara. Svo moguće zlo nam dolazi upravo iz Austrije. Sjećam se intervjua Inzka koji je rekao da mi najviše izvozimo u Austriju, a čega izvozimo? Jeftine radne snage definitivno.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2014, 17:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Aida Alić ne može u Ameriku zbog imena

Aida Alić ne može u Ameriku zbog imena
SRNA - 25.04.2014 16:57
PARIZ - Francuskinja porijeklom iz bivše SFRJ, Aida Alić, krenula je sa suprugom i dvoje djece na odmor u Njujork, ali joj je rečeno da ne može ući u avion jer se nalazi na crnoj listi - razlog je izgovor njenog imena na engleskom jeziku, koji podjeća na riječi "Al kaida".
Zvaničnik iz kompanije "Svis erlajnz" na aerodromu u Ženevi rekao je ženi da su od američkih pograničnih vlasti dobili obavještenje da ona ne smije da uđe u SAD.
"Isprva sam mislila da je riječ o šali, ali sam shvatila da od odmora nema ništa. Kada se nalazite na listi poput teroriste, postajete paranoični", rekla je ona francuskom dnevniku "Dafin liber".
Alićeva, koja je iz regiona Savoj, na jugoistoku Francuske, zapitala se zašto se nalazi na listi, a jedini logičan razlog je izgovor njenog imena na engleskom jeziku.
Ona je pozvala američki konzulat u Lionu kako bi pokušala da dobije zvaničan razlog zašto joj nije dozvoljeno da se ukrca na let za Njujork, ali nije dobila odgovor.


Citiraj:
Bosna i Hercegovina na Listi srama

Bosna i Hercegovina na Listi srama
N.N. - 25.04.2014 14:59
NJUJORK - UN se u izvještaju o seksualnom nasilju kritički osvrće na BiH i njeno nedjelotvorno sudstvo i policiju.
"Tageblatt Online" u tekstu pod nazivom "UN kritikuju BiH" piše: "U svom najnovijem izvještaju o seksualnom nasilju u ratu, Ujedinjeni narodi su oštro kritikovali BiH. Ova evropska zemlja se nalazi na tzv. 'Listi sramote' zajedno sa 20 drugih država u kojima su žene, a dijelom i muškarci, bili žrtve seksualnog nasilja, koje je protiv civila upotrijebljeno kao oružje. Pri tome je BiH jedina evropska zemlja, dok su druge uglavnom zemlje Afrike i Azije."
BiH je oštro kritikovana zbog odnosa prema silovanim ženama kao žrtvama rata okončanog prije 20 godina, prenosi Deutsche Welle.
Iako postoji 20.000 žrtava silovanja, rasvjetljavanje zločina je sporo ili se nikako ne događa.
"To ima veze i s tim što su mnogi od osumnjičenih počinilaca na uticajnim funkcijama u državnom aparatu, posebno u policiji", kaže se u izvještaju UN-a.
Ujedinjeni narodi smatraju i da nedostaje političke volje za njihovo procesuiranje. Od 200 procesa za silovanje koji su pokrenuti od 1995, svega ih je 29 okončano presudom.
Seksualno nasilje kao oružje
UN su u 21 državi imenovale 34 grupe koje su silovanje koristile kao ratno oružje. Po četiri grupe su za to okrivljene u Maliju i Južnom Sudanu, a po tri u Centralnoj Afričkoj Republici i Kongu. U Siriji to rade dvije strane: vladine trupe, uključujući i Asadovu vojsku, ali i dijelovi naoružane opozicije.
UN polaze od toga da se mali broj slučajeva silovanja prijavljuje jer je kod žrtava prisutan stid i strah od socijalne izolacije ali i od odmazde silovatelja. U međuvremenu, svijet reaguje veoma senzibilno na ovu vrstu ratnih zločina. "Lista srama" pomogla je da se ovakvi zločini više ne ignorišu i ne posmatraju kao ratne epizode, piše "Tageblatt Online".


http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Bo ... 42117.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 14:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
CopyLeft je napisao:
Kako Austrija dopušta takvu edukaciju? Je li po cijenu demokratije i ljudskih prava dopušten i ekstremizam i terorizam. Jasno je gdje se školuju i šta rade u Beču u Austriji kao i većina zlatne mladeži naših političara. Svo moguće zlo nam dolazi upravo iz Austrije. Sjećam se intervjua Inzka koji je rekao da mi najviše izvozimo u Austriju, a čega izvozimo? Jeftine radne snage definitivno.


Није само Аустрија. Све земље Запада дозвољавају под геслом верских слобода развој екстремних исламских групација. Аустрија је само епицентар истих. Разговарао сам са човеком из МУП-а Аустрије и те групације се налазе под даноноћном присмотром. Сматрају се за потенцијалног непријатеља број 1. Само ту се поставља питање зашто лечити, када би се могло спречити, али "демократија ЕУ" је чудо...

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2014, 14:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Promijeni ime krmaco, izvadi novi pasos i putuj :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 268  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs