banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Jun 2024, 05:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 483 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Feb 2008, 00:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
posto vidim da ova nova generacija klinaca ne zna nista, samo vise pred tv ekranom ili monitorom, pa reko da se sjetimo malo naseg djetinjstva.
meni sad na pamet padaju klikeri, igranje auticima u blatu i pravljenje garaza. sjecam se da smo isli u neku sumu i igrali se indijanaca. naravno fudbal, nezaobilazan, igrali smo gdje god smo mogli, a ova danasnja djeca ne znaju ni potrcati. ako se jos neceg sjetim...

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 00:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Zmurke, aberece-abertucke(il tako nekako) limuna i narandze, kocke, skole, pa ona igra ne znam kako se zove kad crtamo polja pa bacamo drvo i u cije polje padne on mora nekoga da gadja i koga pogodi, kredom mu oduzima polje, ondaaa autostrade ono kad guras autic po onom polju, pole-cele. Mi smo cak jedno vreme i bejzbol igrali jer smo u naselju ima veliku livadu pa smo imali i za to priliku. Joooj da i rasteze sa cakijom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 00:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
kod mene u raji curice su non stop kuvale lastisa, i izmedju dvije vatre.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 00:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Barbika :D Imala sam 12 :D Jednu su mi ukrali, šmrc.. Nikad je neću prežalit, sve su to traume iz djetinjstva...
A igrala sam se i u pijesku u dvorištu pošto smo imali veliku baštu... I igrali smo se uvijek neke prodavnice, lišće su bile pare, a artikli sve što nađemo.. Igrali smo kocke, 10-9, lastiša (tog stalno), školice, odbojke, badmintona, žmire (opet u našem velikom dvorištu, mogao si se kao u šumi sakrit)...
A najviše sam mrzila kad mene prvu pošalju u kuću jer sam najmlađa. E onda ja sjednem na prozor i gledam kako se svi igraju u našem dvorištu (uključujući i 2 sestre), a ja čamim. I još kupe sladoled. E onda ja uzmem kinderladu i jedem na kašičicu da im prkosim... Nije palilo, ipak je ljeti sladoled bio... :D
Ah djetinjstvo... Vratila bih se bar 1 dan...

Edit: a još gore mi je bilo kad me nisu puštali uKaringtonkinom dvorištu da se igram i onda svi odu tamo, a ja ostanem sama jer me ne puštaju da pređem ulicu... Uh grrr...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 00:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Igrali smo i amerikanca na kosu i kako se zvalo ono kad branis a ovi dodaju loptu i ako ti daju 7 golova nabijaju te loptom :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 00:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Hertzog je napisao:
Igrali smo i amerikanca na kosu i kako se zvalo ono kad branis a ovi dodaju loptu i ako ti daju 7 golova nabijaju te loptom :lol: :lol: :lol:


mi smo to zvali guzare,jer se moras naguziti da te nabiju loptom, a jos se sjecam zuje cutke, al to kad smo malo porasli..

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 00:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
I mi smo tako zvali :lol: :lol: :lol:
i ono kad lupas po dlanovima, jbg kako se zove nemam pojma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 00:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
mislim da ima ime na onim Jos perecima, mislim da se zove crvene rukavice.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 00:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
WinstonWolfe je napisao:
mislim da ima ime na onim Jos perecima, mislim da se zove crvene rukavice.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jeste, igrali smo se rata i mi smo u naselju oko neke trafo stanice igrali ganje, pa preskaces neku ogradu ko ludak. Sreca bio rat i nije bilo struje inace bi svi izginuli :lol: :lol: :lol:
A tek fazona da se ide od zgrade do zgrade i zvoni na interfon, naravno kad je bilo struje :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 00:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
jos smo imali neke cijevi i u njih smo ljeti trpali bobice i gadjali se medjusobno ili prolaznike. jak fazon je i bio kad smo rasporenu loptu punili kamenjem i stavimo negdje gdje ljudi prolaze i onda: 'ajd dodaj loptu' i kad cujes tup udarac bjez.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 00:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Puha je bila zakon, a to sa loptom je bas bolesno bilo hahahah


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 01:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Joj i ono golicanje i lupanje po prstima..
A kasnije se igralo Fute, odnosno flaše...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 01:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Hertzog:

Citiraj:
Mi smo cak jedno vreme i bejzbol igrali jer smo u naselju ima veliku livadu pa smo imali i za to priliku.


Da nisi ti iz Nove?: :D

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 02:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Kod mene se obavezno igralo žmire i to svi. Kako je rat bio raspon generacija je bio nekih 10 godina. Stensa, to svi zovu kocke, a mi stens. Lastiša do iznemoglosti. Pece, puhaljke sa onim bijelim bobicama. Rata. Ledenog čiče. Okolo Salata (u stvari je Salaša, al smo mi zvali salata). Klikera , autostrade, fudbala, zuje :D
Igrala sam se i ovih muških igara, jer sam bila pod velikim uticajem svoje braće.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 03:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Mi smo u komsiluku imali jednu neuseljenu kucu i tu smo se stalno igrali "ganje loptom oko kuce". Igrali smo "hljebova" i "izmedju dvije vatre". "Trule kobile" i "oduzimanja zemlje" (tako smo zvali ovo sto je Hertzog spomenuo). Onda smo kasnije pravili logore u sumi i lukove i koplja na cije vrhove smo stavljali caure da bolje lete ili eksere da se zabijaju u metu :) . Pravili smo pracke od kabla i one puce sa cepovima. Onda ona igra sto se zove "Limun i narandza" ili "planova". Pa "eberecke ebertute", pa "kiselih krastavaca" .... :D :lol:

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 08:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2007, 14:33
Postovi: 34
Lokacija: Jax,FL
Hertzog da ti nisi mozda sa Starcevice?Mi smo se redovno igrali limuna i narandze a jedno vrijeme smo igrali i bejzbola na onoj livadi gdje su sva djeca sa Starcevice i Mejdana dolazila da se sankaju i skijaju...Sjecam se da nas je bilo na stotine...Kako smo se lijepo igrali a sad tamo vise i nema toliko djece.Ili su na kompijuteru ili se napolju setkaju i vise na mobilnom..Uzas!!!Mi smo se svaceg igrali i nije bilo bitno koliko ko ima godina.Bilo nas je svih uzrasta...Jedno vrijeme smo organizovali predstave u ulazu i ko dodje na predstavu mora da plati ulaz,e mi onda na kraju odemo u prodavnicu,nakupujemo sebi slatkisa i sjedimo ispred i jedemo..Nismo bili zeljni ali eto to nam je bilo interesantno...Sjecam se da smo se igrali i "igre bez granica",policije i lopova,zmire,lastisa,skole,doktora(kao krv smo koristili neke ljubicaste bobice),beba cela(iznesemo napolje dekice na kojim sjedimo i one velike celave bebe),barbika,klikera,izmedju dvije vatre,onda neka igra nemogu tacno da se sjetim kako se zove..islo je nekako "crvena kraljica jedan,dva tri"..onda ona igra isto nemogu da se sjetim naziv..kad kao djavo kuca na vrata a ti ga pitas sta ti treba a on kaze jedno jaje,a ti ga pitas koje boje....I.T.D........Ma mogla bih pisati cijelu noc.....bas smo se znali lijepo igrati i drago mi je sto sam odrastala u tom periodu....ne daj Boze da sam sad dijete.....kompijuter,igrice,mobilni telefoni,bolesni programi na TV-u i sve u svemu totalno bolesno okruzenje..... :cry:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 10:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2007, 14:39
Postovi: 1619
Lokacija: BL-NS i tako u nedogled....
jaooo kako divna tema :lol: odakle da počnem :lol:

Kad sam bila mala bila sam malo muškobanjasta, volela sam da se igram sa dečacima..znači No#1 su bili klikeri :lol: znači kako sam ih deljala, sećam se imala sam puunu kutiju svakakvih klikera od onih najobičnijih, preko porculanera do džombera hahahahh bilo je genijalno. Pošto sam skupljala kojekakve sličice koje su u tom trenutku bile trendy igrali smo ono preklapanje sličicama (znači, baciš sličicu i ako preklopiš sličicu suparnika nosiš sve sličice) :lol:

Onda je bilo igranje sa automobilčićima...ja sam bila zadužena za pravljenje puteva na zemlji. Uzmeš štapić od sladoleda i praviš šuteve (jaoo sad me drma nostalgija). Bilo je predivno....

Onda, kad sam malo odrasla, počela sam da igram žmurke, žandara i lopova,između dve vatre, trule kobile (hahhaah ovo je bilo geeeenijalnooo),preskakanje lastiša (tu sam bila uvek prva) . . .

Sve u svemu, mogu da kažem da smo baš imali lepo detinjstvo, bez kompjutera i sony play station igrica...jadna današnja deca :(

_________________
I am my alter ego,
I am subconsciously,
In depth but also shallow,
Or somewhere in between.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 11:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
@ Bambi2 i MuskoBre

Kao klinjo sam zivio u Naselju sunce, pa je bila livada tamo gde su sada one nove zgrade, tako da nisam iz Nove i sa Starcevice (bar kao klinac)
Jako je bilo i sankanje niz paprikovac, bio grbav teren pa ti sanke nisu mogle trajati ni 5 dana jer sedne 2-3 ljudi i to se sve razvali od onih skokova. Mi smo imali onu ekonomiju (plantazu voca) gde smo redovno krali kruske i jabuke :lol: :lol: :lol: Pa smo kao ratovali protiv ddrugog niza zgrada ili neke susedne ulice, pravili grudve od blata i time se gadjali :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 11:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Svi smo igrali iste igre sto je i normalno pa ja sad nema sta napisati :cry: da mi se vratiti u to doba bar deset min. samo da staroj vikne kad me zove u kucu "jos samo pet minuta i dolazim" :lol: :lol: :lol:


Mislim da niko nije napisao da se i kosarka igrala :D

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 11:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Vuk_samotnjak je napisao:
Svi smo igrali iste igre sto je i normalno pa ja sad nema sta napisati :cry: da mi se vratiti u to doba bar deset min. samo da staroj vikne kad me zove u kucu "jos samo pet minuta i dolazim" :lol: :lol: :lol: to je najvise nerviralo


Mislim da niko nije napisao da se i kosarka igrala :D

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 483 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs