banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 19:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Nov 2009, 01:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2007, 11:10
Postovi: 317
Lokacija: Local Disk (C:)
Hertzog je napisao:
...zadnjih par zurki nije bilo 100 ljudi...

skoro da sam uvijek medju tih 100... jbg to je istina da ljudi traze samo "poznate" dj-eve da bi otisli na party, a to je bas bas velika greska...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2009, 02:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
Hertzog je napisao:
Delirium je napisao:
Odoste u off.... bilo bi dobro da se taj "podrum" sredi i da radi, pa nek se organizuje svega po malo (naravno osim narodjaka i tih gluposti).....

Romeo88 je napisao:
....panker, metalci itd non stop imaju neka dogadjanja i svirke...sta bi falilo da i ljubitelji elektro muzike imaju svoj kutak...

potpisujem

Potpisujte vi koliko hocete, zadnjih par zurki nije bilo 100 ljudi, kod nas sve veliki poznavaoci elektronske scene a dolaze samo kada svira Umek, Mr DJ Dario i ostala kvazi imena... Sinisa i Mladen su radili nekoliko zurki u Hallu sa raznim imenima pa ljudi nisu dolazili, isto je bilo i u Cat Clubu gde se nije okupljalo ni 20 ljudi... Al zato na jednog Kanzyanija dodje milion ljudi, a on smori sa zurkom kao da je na sahrani... Nista vam ne valja, te metalce pankere i ostale iskreno boli uvo, ljudi se zajebavaju, njima je dobro i kada sede u parku i cirkaju pivo, ako jos dobiju mogucnost da poslusaju manje ili vise dobar zvuk oni se oduseve, a vama "starim partijanerima" treba Carl Cox da titra muda da bi vi dosli na zurku, kada to rade domaci DJ-evi vas boli uvo, dosadno, staro i sl... a garantujem da bolje rade od pola tih "zvezda" sto napune lokalnu scenu... Dok je god u gradu mit Umeka, Kanzyania i slicnih DJ-eva do tada vam se nista nece desavati u gradu, vec cete na zurku ici u BGD, Sarajevo...


Pod prvo, niti se smatram velikim poznavaocem elektronske scene, niti to jesam...prosto znam sta mi pase uhu i to slusam...pod drugo, na party sam isao kad sam znao da ima i kad sam mogao, ne kad su svi pricali o slavnim imenima i sl...vecina party na kojima sam bio uopste nisu pravile te zvijezde, vec neki autsajderi i na kojima, kako i sam kazes, nije bilo ni sto ljudi...e, sad, druga je stvar sto su Sinisa i Mladen skoro pa jedini ljudi zbog kojih se moze reci da postoji neka elektro scena ovde, pa mi se vise izlizalo ici na svaku zurku koju oni prave...sto se tice ovih poznatijih sto su dolazili, niti se utrkujem da ih vidim, niti sam ih nesto pretjerano posjetio...eto od svega, u lijepom sjecanju mi je ostao zadnji umekov nastup u holu...a volio bih da mogu posjetiti i svaku zurku koju oni prave, ne zato sto je to kancijani ili cox ili tiesto, vec zato sto volim cuti kako to rade slavni DJ-evi...i ne idem na partye samo da bih se sto vise nadrogirao pa me bolio k...c ko sta miksa i kako to zvuci dok god je glasno i zavrce mi federe u mozgu...sto se pankera, metalaca i njima slicnih tice, njima svaka cast sto se pojedini postovaoci te muzike svojski trude da zajednicki organizuju neke svirke i zurke, ali isto tako, kada grad BL i vlada RS zele da organizuju neki koncert i dovedu neke muzicare, zasto to vecinom mora biti rock bend?...sta fali da jednom bude neki DJ zbog kojeg nam, kako velis, titraju jaja...nemam ja nista protiv njih i njihovih zurki i partya, koliko mi,recimo, smeta ovaj sabanluk i turbo folk koji je preplavio grad...ali, i to ima svoju publiku i svoje mjesta...a ako hoces da odes i malo se iskaces uz neki elektro zvuk, moras se nadati da ce nekom u skorije vrijeme pasti na pamet da napravi party, jer naravno, ne postoji klub ili barem neki kafic sa takvom vrstom zabave...

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2009, 09:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nisam ja tebe apostrofirao niti prozvao u mom postu, vec jednostavno naveo primer, imas (ako se ne varam) sredom u city pubu Woodie-a u pratnji saksofona i udaraljki... meni licno super izbor muzike, pocinje da nalikuje onome sto radi Laurent Garnier... A zadnje gostovanje umeka u Hallu me bas razocaralo, covek je sve radio preko traktora, znaci samo dosao spojio lap top i to je to, a pre godinu-dve je rekao kako ce nikada nece odreci gramofona, ali ajde... Zurka jeste bila odlicna, ali on licno je bio bezze 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2009, 09:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
Dobro, zelio sam samo da se ogradim od takvih "partijanera"...sto se tice city puba, tnx for the info...a sto se tice umeka, e na tom partyu sam bio poprilicno alkoholiziran, a drustvo je bilo dobro pa mi je sve ostalo nekako u lijepom sjecanju (onoliko koliko ga ima :D )...

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2009, 10:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
sto se pankera, metalaca i njima slicnih tice, njima svaka cast sto se pojedini postovaoci te muzike svojski trude da zajednicki organizuju neke svirke i zurke, ali isto tako, kada grad BL i vlada RS zele da organizuju neki koncert i dovedu neke muzicare, zasto to vecinom mora biti rock bend?...sta fali da jednom bude neki DJ zbog kojeg nam, kako velis, titraju jaja...nemam ja nista protiv njih i njihovih zurki i partya, koliko mi,recimo, smeta ovaj sabanluk i turbo folk koji je preplavio grad...ali, i to ima svoju publiku i svoje mjesta...a ako hoces da odes i malo se iskaces uz neki elektro zvuk, moras se nadati da ce nekom u skorije vrijeme pasti na pamet da napravi party, jer naravno, ne postoji klub ili barem neki kafic sa takvom vrstom zabave...


Banjaluka je pank/rock/metal grad. Nije party grad. Krajem devedesetih i pocetkom novog milenijuma je bila u fazi upoznavanja i ispitivanja terena, ali ocigledno nije zazivila elektronska muzika. Isto tako nije ni velika kao NewYork pa da sve bude zastupljeno u raznim dijelovima grada.

Muzika u obliku javnih okupljanja po koncertima i kaficima je biznis ili ti profitabilna stvar, prema tome banjalucki organizatori ili ti gazde kafica klubova gledaju kada ce doci vise raje, platiti ulaz i popiti svo pivo koje je navukao u frizidere.
E sad, kako rockeri popise sve zivo, a technashi su na djusovima .. baci kalkulaciju.
Kada bi bilo 200 ljudi spremno da popije po 20 KM za noc i da zele party sa takvom ili takvom muzikom mislim da vas nece odbiti ni jedan gazda.

Sa druge strane, rockeri su vjerna publika, rock muzika ima mnogo duzu istoriji od techna koji se slusa na BL partyjima.

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2009, 10:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
Jbg, kako god okrenes, sve se vrti oko para...

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2009, 11:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Romeo88 je napisao:
Jbg, kako god okrenes, sve se vrti oko para...


dobro jutro kolumbo :)

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2011, 04:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2007, 22:17
Postovi: 435
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z33tH-JdPDg[/youtube]

...ove godine...

90-te se vraćaju...

_________________
http://zeljkov.wordpress.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2011, 22:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3628
Lokacija: Roma
^

Vrba, najavljuješ li ti to ponovno otvaranje Halla? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2011, 14:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2007, 22:17
Postovi: 435
Pa, možemo sanjati...
Ko zna, možda jednom...

_________________
http://zeljkov.wordpress.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2011, 08:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Avg 2009, 18:21
Postovi: 431
Lokacija: Banja Luka
Bilo bi lijepo , hoce li cetvrtkom biti rock vece ? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2013, 22:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2007, 22:17
Postovi: 435
Danas slučajno bio blizu, sa fotoaparatom, pa rekoh...

Slika
12 - Music Hall, banja Luka - 2013 :-( by zeljko_v, on Flickr

...mada, razmišljam da i nisam trebao do njega...

_________________
http://zeljkov.wordpress.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2013, 00:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3818
Po meni najjaci diskac u moje vrijeme...

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2013, 23:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Dobre su bile žuraje u Hologramu... što se mene tiče, da ne dužim, uvijek mi se činilo kako gostujući DJi padnu pod naletom domaćih... imao sam takav dojam, da ovi "naši" budu moderniji. Što se tiče "gostiju," ne sjećam se ko me oduševio, koliko onaj ludi Robi iz Zagreba nekad 1997 ili 98 u KSETu. Ipak, najbolji tehno koji sam čuo u nas je Sound of Conspiracy na Kastelu...

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2013, 00:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1596
Ja taman poceo izlaziti u Hall sa ekipom i zatvorio se nakon mozda godinu i po od toga.
Onda smo se cesto sastajali u kaficu Play Off na bilijaru pa se i Off zatvorio.
Pa smo se prebacili u Dom Omladine, eno i on se zatvorio.
Jebes mi sve, sledeca destinacija nam je Kruna pa da nastavimo tradiciju :D :D

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2013, 06:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Odavno ti momkuješ

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2013, 07:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Meni je Ninja Tunes na kastelu bila jedna od jacih zurki, tamo negde 2001, a od stranaca u Hallu, Misjah i neizostavni Umek, ali sa pocetka karijere, posle i on otisao u neke komercijalnije vode


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2013, 07:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Ma na partijima u Hallu je uvijek bilo vise promaje nego ljudi, sem kad je gostovao Boy Georg, e onda se sva Banjaluka sjatila da vidi pedera :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2013, 07:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jeste zadnjih godina, kada je scena krenula padati, a oni dovodili svakojake levate... Ali bilo je dobrih zuraja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2013, 08:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012, 12:52
Postovi: 1411
Bas izgleda zalosno :( bilo je to mjesto uz koje su mnoge generacije, a moja bas u jeku popularnosti hall-a, stasavale...

_________________
Everything I touched was golden
Everything I loved got broken...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs