banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 552 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Sep 2010, 13:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma ja sam mislio za novu godinu da idem tamo, pa zato pitam da bih znao vredili da trazim aranzmane, jer ako mi treba viza ne isplati mi se da idem u BGD i ganjam to, skuplja pita od tepsije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2010, 01:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Okt 2010, 00:33
Postovi: 2
Pozdrav raja zamolio bih vas ako iko može da mi da savjet.
Naime već dvije godine radim u Nišu, sa odobrenim privremenim boravkom.
Imao sam dosta neprijatnih iskustava u glavnom SUP-u, SUP-u na crveni krstu(tamo šalju strance), nacionalnoj službi za zapošljavanje, zavodu za zapošljavanje, zatim u Bankama... itd, itd.. jednom riječi u svim mogućim državnim institucijama.
(Iako sam išao na već unaprijed ugovoren posao, prvo su me prijavili u zavodu samo sa običnom potvrdom o boravku, pa me odjavili, pa plati takse za odobreni boravak za strance (400 € do sada), pa mišljenje nacionalne službe, pa onda opet prijavi, bože sačuvaj... da ne pričam o raspravljanju sa inspektorkom da nisam Srbin, i da mi je ime i prezime isto k'o srpsko(ali zamalo), da nemam prava da podnesem zahtjev za državljanstvo... ROMAN ČITAV)

Uglavnom da bi se poštedio daljeg maltretiranja i "peljanja", nakon godinu dana, kad sam čuo da definitivno ukidaju vojsku, dođem lijepo kući u BN i kod ove naše konzulice podnesem zahtjev za državljanstvo Srbije. To je bilo u Februaru 2010, a rečeno mi je da će biti bar za godinu dana, prije ne treba ni pomišljati, + ovdje pročitam da se čeka i duže.

Interesuje me sledeće:
1) Da li mislite da u mom slučaju ima elemenata hitnosti na osnovu čega bih mogao tražiti ubrzanje, pošto radim i boravim u Srbiji?
2) Čuo sam od drugova da se u Beogradu prijavljuju za prebivalište isto kao i domaći državljani, samo dovedu vlasnika nekretnine kod koga žive(ili nađu nekog da se izdaje za takvog) i da kasnije sa tom prijavom boravka zasnivaju čak i radni odnos, a da ne plaćaju ove takse za strance. Da li je to moguće? Odnosno da li je uopšte moguće prijaviti boravište ili prebivališe bez prethodnog odobrenja(odobren privremeni boravak je ustvari isto što i VIZA, zapravo to odobrenje je trebalo i kinezu ispred mene u redu i meni) i informativnog razgovora u stanici? Odnosno da li mi stvarno imamo status potpunih stranaca u Srbiji ili imamo ipak malo bolji položaj?

Oba pitanja su mi jako važna pošto ovih dana treba da dobijem i pojačanje ovdje, pa me sad ponovo zanima ova tematika nakon što sam ovo čuo i ponovo prosurfovao po netu.

Unaprijed zahvalan svima koji mogu da mi daju bilo kakvu informaciju

P.S.
Još jedna stvar mi nije jasna, na par mjesta, uključujući i konzulat pitali su me da li imam ličnu kartu Srbije (pošto boravim tamo) iako znaju da nemam njihovo državljanstvo. To me malo buni mislio sam da se lična karta može izdati samo državljanima neke zemlje, ali ako oni misle da je moguće da imam njihovu ličnu pitam se da li je to možda stvarno i moguće.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2010, 01:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja znam par ljudi koji su pre par meseci otisli 1. put i predali za papire, prijavili se u BGD, dobili drzavljanstvo i pasos. To je islo nekom cudnom procedurom, nisam bas pitao o cemu se radi, ali cini mi se da je islo na taj fazon hitnosti. Mislim da pri podnosenju zahteva trazis tu hitnost obrade, da li preko nekog formulara (ne znam)... Malo se raspitaj kod ljudi koji su nedavno dobili drzavljanstvo, jer ocigledno postoji mogucnost da se to resi u nesto kracem roku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2010, 02:14 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Okt 2010, 00:33
Postovi: 2
Mnogo se zahvaljujem :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2011, 11:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jan 2011, 17:05
Postovi: 3
Lokacija: Esterreich
Dobar dan,

imam jedno pitanje. Ja sam drzavljen BiH i zivim u Austriji (i roden sam u Austriji). Sad ganjam drzavljanstvo Rep. Srbije preko konzulata u Austriji (Salzburg). Traze:

1. Izvod iz maticne knjige rodenih
2. Uverenje o drzavljanstvu
3. Izvod iz maticne knijge vencanih
4. Fotokopija dokumenta sa fotografijom (pasos ili licna karta)
5. potpisana IZJAVA (u Konzulatu se potpisuje)
6. dokaz o prebivaliste, odnosno boravistu
7. za dete starije od 14 godina potrebna je njegov saglasnost
i
8. POTRVDA o nekaznjavanju iz BiH

i to je moje pitanje, gdje i kako mogu dobiti tu "POTRVDU o nekaznjavanju iz BiH"???? imam prebivaliste u PRIJEDORU, dali se to tamo dobija ili u banja luci????????

Bio bi zahvalan za informacije, HVALA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2011, 11:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Potvrdu o nekažnjavanju vadiš u Sudu ili MUP-u u svom mjestu stanovanja...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2011, 19:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jan 2011, 17:05
Postovi: 3
Lokacija: Esterreich
_zoka je napisao:
Potvrdu o nekažnjavanju vadiš u Sudu ili MUP-u u svom mjestu stanovanja...



hvala, jel se ta potvrda odmah dobije ili se ceka par dana?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2011, 18:05 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Feb 2011, 17:55
Postovi: 1
Narode, sta se trenutno desava sa drzavljanstvima u Konzulatu u Banjaluci? Kakva je situacija?

Ja sam predao dokumente prije 14 mjeseci i jos nisam dobio... Imam vezu u MUPU Srbije, moji dokumenti su obradjeni, ali je problem sto oni iz Beograda obradjena i odobrena drzavljanstva salju u Banjaluku TEK KAD SE NAKUPI ODREDJEN BROJ, sto znaci da ti drzavljanstvo u Beogradu moze biti gotovo u januaru, a da te iz Banjaluke nazovu tek za par mjeseci...

Je li iko u skorije vrijeme dobio drzavljanstvo? Molim vas javite ako neko ima sta se desava!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2011, 18:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Nov 2010, 15:22
Postovi: 82
Да ли би неко могао да ми каже колико се чека на држављанство Србије?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2011, 00:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
Mladen2010 je napisao:
Narode, sta se trenutno desava sa drzavljanstvima u Konzulatu u Banjaluci? Kakva je situacija?

Ja sam predao dokumente prije 14 mjeseci i jos nisam dobio... Imam vezu u MUPU Srbije, moji dokumenti su obradjeni, ali je problem sto oni iz Beograda obradjena i odobrena drzavljanstva salju u Banjaluku TEK KAD SE NAKUPI ODREDJEN BROJ, sto znaci da ti drzavljanstvo u Beogradu moze biti gotovo u januaru, a da te iz Banjaluke nazovu tek za par mjeseci...

Je li iko u skorije vrijeme dobio drzavljanstvo? Molim vas javite ako neko ima sta se desava!


Evo da malo osvjezim temu...
Dobilo se drzavljanstvo prije neki dan a koliko cujem jos su se neki pohvalili tako da kontam da je sad taj period kad se nakupio 'odredjen' broj pa poslali, mada na rjesenju pise rjeseno u oktobru ove godine u BGu tako da nije bas da su rjesili ranije pa cekali da posalju. Ono sto jesu cekali je da ih rjese, pa mozda sad kad se skupilo za 2 godine zahtjeva samo sve pecatirali ovaj mjesec i poslali...

indian rose je napisao:
Да ли би неко могао да ми каже колико се чека на држављанство Србије?


Ja sad dobio a cekao tacno 2 godine, mada znam neke koji su predali malo ranije pa dobili za 1 godinu, cak neki kazu i za 6 mjeseci ako im je vjerovati...
Tako da ako si predao prije 3 godine dobio si za godinu, ako si predao prije 2 godine dobio si sad, tj cekalo se 2 god.
Ako sad predas ne znam tacno, al recimo da ne bi trebalo duze od 2 godine, a mozda ce sad i brze...

Inace kad se dobije rjesenje o drzavljanstvo postoji procedura za dalje ako se zele dokumenta Srbije(konzulat u BL jos ne izdaje biometrijske pasose):
-Otici u BG, Opstina stari Grad, Makedonska 42 i na osnovu rjesenja o prijemu izvaditi potvrdu o drzavljanstvu Srbije.
-Upisati se u maticnu knjigu rodjenih u Srbiji i izvaditi rodni list Srbije(za ovo ponijeti rodni list iz BIH)
-Dalje se treba negdje u Srbiji prijaviti, ako se ima neka neketnina moze na tu adresu il povesti prijatelja/rodjaka iz Srbije u lokalni Mup pa se prijaviti na njegovu adresu, a zatim izvaditi potvrdu o prebivalistu. (Za ovo nije potrebna odjava iz BIH)

* Tada se na osnovu ovih papira vade licna i pasos Srbije u Mupu gdje si prijavljen.

To bi bilo to.
Jeste procedura al u sustinu ovo se sve moze odraditi za jedan dan i radi se samo jednom, a ko je predao za drzavljanstvo svakako hoce i dokumente.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2011, 12:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
http://www.mondo.rs/s224166/Info/Hronik ... manje.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2011, 17:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Možda zbog te činjenice "skrate" proceduru dobijanja njihovog državljanstva.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2011, 18:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 22:31
Postovi: 844
Samo će zamazati oči javnosti do sledećih izbora. A onda opet kastrofa!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2012, 19:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Бесплатно до српског држављанства
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... D0%B0.html

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2012, 19:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Konacno i to da su uveli nema razloga da ga ne uzmemo prije nas ce Srbija u EU

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2012, 08:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Avg 2009, 13:45
Postovi: 29
Moze li neko ozbiljno da mi objasni sta mi u prakticnom smislu dobijamo prihvatanjem drzavljanstva Srbije osim dobijanja pasosa sa kojim mozemo da putujemo? Naravno, ne mislim na bogate ljude koji imaju nekretnine ili privatni posao u Srbiji niti na ljude koji se zele seliti zauvijek u Srbiju. Mislim na ljude koji ostaju da zive u RS. Cemu prakticna potreba za drzavljanstvom Srbije? Da li kao drzavljanin Srbije sa prebivalistem u RS imamo neka bar priblizna prava kao srbi u Srbiji vezano za skolovanje ili lijecenje kad odemo tamo? Da li se to uopste gleda prilikom lijecenja upisa na fakultet ili tako necemu slicnom? Cemu je u praksi korisna ova prica osim patriotske da imamo pasos nase matice?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2012, 10:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Као што већ написах захтјев подносим идуће седмице, не знам колико ћу чекати,али ако могу комшије Хрвати имати двојно што не би могли имати и ми. Не познајем најбоље изборне законе у СРБ, стога не знам да ли ће то аутоматски значити да имамо и право гласа сви ми који га добијемо (додуше како сам разумио чека се то држављанство пофино)? Све у свему зашто не узети?

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2012, 12:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Avg 2009, 13:45
Postovi: 29
Sta znaci "ako mogu hrvati"?! Sta mene briga da li neki hrvat iz Posusja ima domovnicu? Ne takmicim se ja ni sa kim pa da se poredim sa nekim. Uzeti drzavljanstvo neke zemlje nije samo mahanje papirom vec nosi kako prava tako i obaveze. Sada je jos sve to neuredjeno pod uticajem raspada bivse drzave ali jednog dana kao drzavljanin mozes dobiti i obavezu da placas neke takse, poreze, pa i kroz razne druge oblike imati zahtjeve od strane Srbije kao njen drzavljanin. Sigurno nece svi uzeti tek tako drzavljanstvo da bi glasali kad dodje vrijeme izbora.
Bilo bi fino da ljudi sa foruma koji su vec uzeli drzavljanstvo Srbije napisu da li su ga i kada upotrijebili i koristili osim u slucaju glasanja na izborima u Srbiji. Ne mislim samo na neku licnu korist nego uopste na zivotne situacije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 20:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
ssaassaa je napisao:
Бесплатно до српског држављанства
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... D0%B0.html



Богу хвала!

Вечерас на дневнику сам чуо ову дивну вијест и ово ми је сада у врху приоритета. Дужина процедуре није битна, важно је да је џаба.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 20:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Sad me zvala mama da mi kaže šta mi treba od papira. Čim izaže u Službenom glasniku, predajem papire...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 552 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs