banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 09:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 366 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Mar 2020, 21:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36402
Paaaaaaa... Necemo.
Ali samo zato jer ce para biti kao blata.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 21:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1950
Lokacija: Prijedor
pinturichio je napisao:
Ne znam je li pravo pitanje i prava tema za isto. (obrisite ako je suvisno)

Zanima me sto se tice rada privatnih stomatoloskih ordinacija.
Ako pamtim prije 8-9 dana je donesena odluka da obustave rad na 14 dana. Prakticno za 4 dana bi trebali nastaviti. Da li je nesto u medjuvremenu promijenjeno?

Imam prakticno otvoren zub i vec sam to trebao zavrsiti onog prvog dana zabrane rada...Naravno nisam.


Nije,vjerovatno slijedi produžavanje zabrane,ali to namjeravaju saopštiti tek dan ili dva prije 30og u mjesecu.To je ono o čemu pričam,kafiće i ugostiteljske objekte nek ostave zatvorene,a ostalo neka otvaraju pobogu,kad može jedan tržni centar da radi nekim redukovanim načinom i uz striktne mjere higijene.može i ostalo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 21:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16769
Pa glavna fora u smislu zdravlja je ukinuti ta mjesta gdje se skuplja previse ljudi.
Naravno, ne moze se sve zatvoriti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 21:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 21 Dec 2012, 16:36
Postovi: 453
markopd je napisao:
Nije,vjerovatno slijedi produžavanje zabrane,ali to namjeravaju saopštiti tek dan ili dva prije 30og u mjesecu.To je ono o čemu pričam,kafiće i ugostiteljske objekte nek ostave zatvorene,a ostalo neka otvaraju pobogu,kad može jedan tržni centar da radi nekim redukovanim načinom i uz striktne mjere higijene.može i ostalo.


Hvala na odgovoru...
Pojma nemam šta raditi... Navikao sam kod tog zubara, upućen je u istoriju zuba... Liječim ga duži period... Plašim se da bi mi u Domu Zdravlja po kratkom postupku, a to mi se ne radi i ne rizikuje... Opet... nemam bolove, ali se plaši da mi se nešto ne zajebbee.. kutnji je u pitanju....

_________________
Volim zenske grudi, vise velike. Volim Salernitanu, Srbiju, Kinu i evropski dio Rusije. Volim jafu, bijelu kafu i seks jutarnji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 21:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7843
Lokacija: Mejdan
skeva je napisao:
Da ukljucim fiki mod:
Moj prijedlog je da svi zaposleni u javnom sektoru sledecih 6 mjeseci primaju minimalac, dakle 530-540 maraka, koliko je... Mislim da je to najfer opcija.

Izborna je godina, pokušaće odložiti neizbježno i isplaćivati plate u punom iznosu koliko mogu, ali ako se ovako nastavi moraće smanjiti plate javnom sektoru.

Očekivati nekakvu solidarnost je nemoguće.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 22:15 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 985
A kako ce proci manje firme ( 5, 10 radnika ) koje su bazirane na izvozu gotovog proizvoda..cini mi se da su oni bas najebali


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 22:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7843
Lokacija: Mejdan
Zavisi od proizvoda, odakle su dobavljači i kome vani plasiraju taj proizvod.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 22:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 985
svabija, uglavnom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 23:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36402
Gotov proizvod je nesto sto si sam razvio i to prodajes krajnjem kupcu pod svojim imenom/brendom.

Bome ne znam ni za jednu malu firmu da tako nesto radi. Mada nisam nekakav reper za te informacije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 23:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1682
Lokacija: banja luka
Ja mislim da su mnogi krenuli na vrijeme kukati i stvarati takvu atmosferu da će sutra biti prihvatljivo "E druškane, radio si nekad za 850KM, vidiš i sam šta je kako je, evo ti 700KM par mejseci dok se ne popravim" itd itd.

Vjerujem da će biti i ovih, al većina stvara ovu atmosferu da poslije lovi u mutnom. Jer što neko napisa, ako za 15 dana krize si već na koljenima i nemaš neki kapital da bar mejsec preguliš onda je*o i kafanu i biznis.

Naravno ima izuzetak firme koje su tek počele sa razvojem, uzeli kredite da kupe sredstvo za rad al kažem, većina na vrijeme kuka.

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2020, 23:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
skeva je napisao:
Da ukljucim fiki mod:
Moj prijedlog je da svi zaposleni u javnom sektoru sledecih 6 mjeseci primaju minimalac, dakle 530-540 maraka, koliko je... Mislim da je to najfer opcija.
Privatnici na aparatima. Kriv im javni sektor sto nece biti plate .

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 00:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1682
Lokacija: banja luka
Stanivuković već to predlozio i kao odriču se dijela u neke humanitarne svrhe, naveo i koje kategorije...

Sada će crveni naravno "lako mu se odricati kad ima milone", ok ima i Dušanka Majkić i prijatelj Špirić pa nikad ni marke ni prijedloga.

Ovo što Mile uradi to ne računam, jer uvijek barata parama naroda, ne svojim "zaradjenim".

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 08:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Dok god traje kriza potpuno ukinuti (a ne samo odgoditi) privatnicima placanje nameta drzavi. To je poprilican dio ukupnih izdataka tako da bi bila ok pocetna mjera. Banke nece niko ziv natjerati da se odreknu dijela svog profita tako da najbolje sto se od njih moze ocekivati je odgoda placanja rata kredita. A javni sektor (pogotovo dio koji vec ´radi od kuce´) na minimalac.

@TNS - sav si optimistican ko maslacak, imas li ti ikakav argument da ce da nas zasipaju parama i ko to u vrijeme kad svi potezu sve finansijske i robne zalihe?

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 08:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36402
Samo ukucaj u Google ''Helicopter money'' i vidi ko se sve ovih dana zalaze za to, kakve ideje zastupa i na kakvim je funkcijama.

Cini mi se da se ide u tom pravcu. Ali vidjecemo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 09:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Svi koji se zalažu za isplatu minimalca, razmislite. Manje para ljudima,manja potrošnja,manje poreza državi,manja potražnja,manja proizvodnja... Nije to baš tako jednostavno,ekonomisti dragi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 09:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
The_new_Statesman je napisao:
Samo ukucaj u Google ''Helicopter money'' i vidi ko se sve ovih dana zalaze za to, kakve ideje zastupa i na kakvim je funkcijama.

Cini mi se da se ide u tom pravcu. Ali vidjecemo.
Meni se cini da ce to kao neka mjera ostati samo slovo na papiru kako je i bilo do sada. Spominje se ali se ne implementira jer bi sa sobom povuklo gomilu drugih problema.

Sto kazes - vidjecemo, ali moje misljenje je da od toga nema nista.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 09:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Pošteni Srda je napisao:
Svi koji se zalažu za isplatu minimalca, razmislite. Manje para ljudima,manja potrošnja,manje poreza državi,manja potražnja,manja proizvodnja... Nije to baš tako jednostavno,ekonomisti dragi.


Next best thing je otkaz ili neplaceno odsustvo. Sta je onda bolje? Situacija za mjesec - dva nece biti odrziva u ovo nekom limbo stanju.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 09:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Slažem se da je ovakva situacija neodrživa na duži period, zato su potrebne mjere nekih pametnijih ljudi ako je šta ostalo. Hoću reći da nije baš sve tako lako kao:smanji, minimalac, otkaz...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 09:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36402
Dakle, ovo vazi za mjesec dva trajanja ovih ogranicenja i zabrana.

Bogati Zapad trenutno u velikoj mjeri finansira firme kroz plate zaposlenih. Oni koji su dobili otkaz takodje imaju zagarantovana primanja itd.
Znaci, narod jos uvijek ima novca. Ako se neke stvari trenutno ne kupuju to ne znaci da se odustalo od njih vec da je kupovina samo prolongirana. S tim u vezi je bitno ocuvati proizvodne kapacitete jer zelja za kupovinom i dalje postoji iako trenutno nema prodaje.
Neki sektori ce biti donji, ali jbg.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 10:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
pinturichio je napisao:
markopd je napisao:
Nije,vjerovatno slijedi produžavanje zabrane,ali to namjeravaju saopštiti tek dan ili dva prije 30og u mjesecu.To je ono o čemu pričam,kafiće i ugostiteljske objekte nek ostave zatvorene,a ostalo neka otvaraju pobogu,kad može jedan tržni centar da radi nekim redukovanim načinom i uz striktne mjere higijene.može i ostalo.


Hvala na odgovoru...
Pojma nemam šta raditi... Navikao sam kod tog zubara, upućen je u istoriju zuba... Liječim ga duži period... Plašim se da bi mi u Domu Zdravlja po kratkom postupku, a to mi se ne radi i ne rizikuje... Opet... nemam bolove, ali se plaši da mi se nešto ne zajebbee.. kutnji je u pitanju....


Baksuz ko i ja...tog 16-og trebao plombirati zub,sad mi je i ova privremena skoro ispala.

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 366 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs