banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 16:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 951 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 48  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Jul 2014, 20:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Na zalost malo ljudi misli kao ti, a oni koji misle su obicno mazge koji vuku i svoj i tudji posao. Neradnika ce uvijek biti, ali kada bi pola njih mislilo tako, bilo gdje da rade, bili bi mnogo bolje i pozitivnije drustvo.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2014, 20:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Otprilike tako nekako...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2014, 20:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Па чуј, свако за свој образ ради. Треба бити поштен, али прекипи некад ја то стварно знам и разумијем.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2014, 21:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ajte zene i nepokoreni... Postane jasno da se nemate kome dokazivati. Osim mozda sami sebi. A to je opet mozda najvaznije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2014, 21:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Ja mislim da to nosis od kuce, i da to stices kroz skolovanje i zivot do zaposlenja..
Jer mi smo neko cudno drustvo, imas onih starih pred penzijom koji sjede ko saksije, govore ti: dosta sam se ja naradio, ali nece u penziju jer su one male. Imas one koji su jos od komunizma navikli neraditi i radio ne radio, plata ce biti.
Imas maminih i tatinih sinova koji od osnovne skole preko veze kupuju ocjene i ispite pa navikli na takav zivot, nemaju osjecaj za rad. Privatni fakulteti i sistem poremecenih vrijednosti je doveo do toga.
Imas one bahate koji namjerno nece da kao pokazu kako su bitni. Onih koji nece da rade jer gledaju u druge koji ne rade vofeci se onom sto da ja budem budala i radim kad su oko mene neradnici.. i tako u nedogled.

A imas i one koji se bore i rade, bilo zbog toga da im brze prodje vrijeme, jer im je okolina losa pa bjeze u rad, ili zele nauciti vjerujuci da ce se rad i znanje cijeniti, one koji zele opravdati tu vezu koja ih je zaposlila, tog covjeka koji im je nasao stelu ili tog sefa koji mu je pruzio priliku.

Kad se sve podvuce, ovih pravih i istinskih radnika je manje od ovih drugih.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2014, 22:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
I onda na to sve,imamo situaciju da se svi zale,svi su kivni na sistem i drustvo,a CosaNostra pobjedjuje iz izbora u izbore.Ko je lud? BikKojiSjedi je lijepo zatvorio krug.Po budzetima je zaposlio taman toliko glasackog tijela koliko mu treba za svake izbore.Pa i ti koji su kao kivni na sistem,a ufatli su se budzeta,glasaju za CosaNostru,taman i dalje bili ogorceni,ostaju im njihove plate i radna mjesta,ko jebe drustvo i sunovrat istog.Na kiosku se ne mozes zaposliti ako vec nisi prodavao cigare u nekom drugom kiosku,ali mi zato imamo savjetnike po finansijama,trezorima,makroekonomijama koji nemaju dana staza u privredi,i prvo radno mjesto im je u Vladi.Normalnom covjeku to ni u teoriji ne zvuci normalno,a kamoli u praksi.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2014, 00:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Korupcija ,nepotizam, politicko poltronstvo.... sve su to aspekti koji su prisutni u svakom drustvu. Ali kod nas je to toliko uzelo maha da se vise niko ni ne obazire, dio svakodnevice. Neki kazu: ne treba prozivati ove i one zbog prljavog vesa, treba biti dostojanstven. E pa sipak vise tome. Ne treba nikoga pljuvati, ali ovakve stvari kakve je BMary navela ili prije nje vezano za djecu vladajuce kaste kao primjer ne treba precutkivati, izazvale one reakciju ili ne javnog mjenja. Sem toga, sta nam drugo preostaje sem pognuti glavu jos nize? Ne smatram problemom zaposljavanje rodbine uze i sire, koliko nacin zaposljavanja. Pokazi da si bolji i sposobniji za to radno mjesto i prva cu prici stisnuti ruku. A ne ovako da na svakog mrava imamo po tri crvcka. Onda kazu nema napretka, a mi odavno ubacili u rikverc.
Tacno ne znamo zivjeti u demokratiji makar i prividnoj. Samo vojni rezim bi od ove skarabudzene drzave nesto napravio.

Lolly mangup je napisao:
Ja mislim da to nosis od kuce, i da to stices kroz skolovanje i zivot do zaposlenja..

Odlicno receno. Samo je pitanje sta danas ponijeti od kuce kada je tesko zadrzati zdravu atmosferu u istoj.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2014, 01:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3557
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
MuskoBre je napisao:
I onda na to sve,imamo situaciju da se svi zale,svi su kivni na sistem i drustvo,a CosaNostra pobjedjuje iz izbora u izbore.Ko je lud? BikKojiSjedi je lijepo zatvorio krug.Po budzetima je zaposlio taman toliko glasackog tijela koliko mu treba za svake izbore.Pa i ti koji su kao kivni na sistem,a ufatli su se budzeta,glasaju za CosaNostru,taman i dalje bili ogorceni,ostaju im njihove plate i radna mjesta,ko jebe drustvo i sunovrat istog.Na kiosku se ne mozes zaposliti ako vec nisi prodavao cigare u nekom drugom kiosku,ali mi zato imamo savjetnike po finansijama,trezorima,makroekonomijama koji nemaju dana staza u privredi,i prvo radno mjesto im je u Vladi.Normalnom covjeku to ni u teoriji ne zvuci normalno,a kamoli u praksi.


Ma znaju i savjetnici za makroekonomije i finansije bez dana staža u privredi o čemu se radi (ili se varam). Ali oni ne upravljaju budžetskim parama nego savjetuju. :)

To trošenje na neradnike na državnim jaslama će kad tad morati da prestane. Baš sam davno rovario po podacima o godišnjim izdvajanjima na zarade po određenim sektorima. Negdje bio zagubio rad, ali nađoh ga nedavno.

Spoiler:
Imaju pravopisne greške, ali ispravljeno je u radu. :D

Slika


Mogu misliti kako su se kretanja nastavila i naredne dvije godine.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2014, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
U principu kada sabereš sve koje primaju plate iz budžeta dobiješ katastrofu. E sad koliko je računica pogrešna najbolje oslikava činjenica da su podizali doprinose na gore pri čemu je opet najveći dio tih nameta morao doći od budžetlija (jer ih ima mnogo a prosječne plate su im visoke). U principu država se polomi premještajući pare iz šupljeg lijevog u pocijepani desni džep bez ikakve računice.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 22:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
I tako ... bla bla ... truć truć ... Zaposli Tegeltija ćeru i Cvijanovićka sina ... tri četri dana blejašmo o tome i ujo vuk magare...
Oni ostaše tu dok im mama i tata nenađu još neko atraktivnije mjesto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2014, 06:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
I dobar procenat svih koji su dizali halabuku ta 3-4 dana ce opet glasati za CosaNostru jer im radna mjesta zavise od njihove pobjede,nisu ludi da rade protiv sebe.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2014, 12:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
To je i najjaca Dodikova snaga. Sto je nagurao ljudi na budzet taman toliko da mu je pobjeda preblizu. A jos dodaj i njihove porodice..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2014, 13:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
borke je napisao:
I tako ... bla bla ... truć truć ... Zaposli Tegeltija ćeru i Cvijanovićka sina ... tri četri dana blejašmo o tome i ujo vuk magare...
Oni ostaše tu dok im mama i tata nenađu još neko atraktivnije mjesto.

mislis da to opozicija nece iskoristiti u kampanji da podseti neodlucne ???

Citiraj:
Sve supruge funkcionera uspješno zaposlene

gencija za državnu upravu Republike Srpske (ADURS) trebalo je da obavi 24. jula ove godine intervuje sa kandidatima koji ispunjavaju opšte i posebne uslove konkursa za zasposlenje u Republičkom centru za istraživanje ratnih zločina i traženje nestalih lica.

Ovu odluku donio je 18.07. ove godine Aleksandar Radeta, direktor ADURS, koji je izvjesno uzbuđen zbog intervjua, jer će se pred komisijom pojaviti i njegova supruga Aleksandra Stegić-Radeta, koja je konkurisala za radno mjesto Viši stručni saradnik za istraživanje ratnih zločina sa istorijskog aspekta.

Biće to odlično za porodicu Radeta ukoliko gospođa Radeta prođe intervju, jer na današnjem vremenu dobiti posao nije mala šala. U stvari to je, kada je Republika Srpska u pitanju, neslana šala, jer u ovom entitetu poslove dobijaju samo pripadnici porodica vladajućeg establišmenta.

Konkursi služe tek za ubijanje vremena i zezanje sa javnošću. Nepotizam caruje, a razlog je da se niko od članova familija vladajuće elite ne prepusti narkomaniji i ostalim devijantnim pojavama.

Tako je i u ovom slučaju, jer Aleksandra Stegić-Radeta, spruga Aleksandra Radete, već radi u Republičkom centru za istraživanje ratnih zločina, godinu dana.

Konkurs je raspisan da bi se njen status verifikovao i da bi bila primljena na neodređeno vrijeme.

http://rtvbn.com/312852/Sve-supruge-fun ... -zaposlene
covek obajvio i spisak pre zvanicnih rezultata ko je prosao i ko je koga gurao :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2014, 13:51 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
@anoniman

Podsjetiće i SNSD na ratne profitere iz opozicije čija djeca ni ne moraju raditi da bi imala za lagodan život.

I tako ćemo se vrtiti u krug. A prava pitanja o državi i stanju će se stavljati u drugi plan, po ko zna koji put. Što odgovara i jednima i drugima.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2014, 13:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
Mogu oni podsjecati koliko hoce ali cinjenica je da neko se zaposli u drzavnoj agenciji ode na godisnji i kad se vrati prebaci se u elektroprenos ... znači ima i da bira ... nema sreće u ovoj državi ovo je sve jedno veliko ništa i od danas do sutra...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2014, 14:01 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Jbg...

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 11:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
vaskovic pre 5 dana:
Citiraj:
LISTA LICA KOJIMA JE NAMJEŠTENO STALNO ZAPOSLENjE PREKO JAVNIH KONKURSA U CENTRU ZA ISTRAŽIVANJE RATNIH ZLOČINA RS:

1. mjesto istoričara 1: Radeta Aleksandra, supruga direktora Agencije za državnu upravu

5. SSS: mašinski tehničar Lončar Slavica, po intervenciji predsjednika logoraša RS ("lična prijateljica" Branislava Dukića).

7. pravnik: Viktor Nuždić, kadar SNSD-a iz Srpca, stranački (SNSD), i po direktorovom izboru.

http://rtvbn.com/312852/Sve-supruge-fun ... -zaposlene

rezultati konkursa za neka mesta od juce:
Citiraj:
Rezultati konkursa: Republički centar za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica

V Viši stručni saradnik za istraživanje ratnih zločina sa istorijskog aspekta
1 Radeta-Stegić Aleksandra, broj dodijeljenih bodova: 50 od mogućih 50 bodova

II Stručni saradnik za dokumentaciju
1. Lončar Slavica, broj dodijeljenih bodova: 49 od mogućih 50 bodova

I Viši stručni saradnik za analizu ratnih zločina sa pravnog aspekta
1. Nuždić Viktor, broj dodijeljenih bodova: 48 od mogućih 50 bodova

http://adu.vladars.net/latn/?page=12&kat=5&vijest=3091

:angry4:
ovo je prevrsilo svaku meru...bezobrazluk i bahatost bez granica...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 12:11 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Pošto si ti govorio da sam ja internet ratnik...

Ja imam 6 mjeseci staža, ali trenutno ne radim. Kada sam dobio posao zvali su me sa biroa. Niko, pa ni direktor me nije pitao jesam li Milin, Đokićev, Čavin ili Bakirov. Nas 7-8 je primljeno, a po priči ostalih ni njih nisu pitali kome pripadaju. Mislim da su 1-2 od njih bili članovi SNSD-a.

Ja sam na vrijeme mislio koju ću školu upisati. I za mene će posla biti i pod Milom, Ivanićem, Čavom, pa čak i da Izetbegović vaskrsne i okupira nas ja ću opet imati posao. Par mjeseci ranije ili kasnije da ga dobijem meni je svejedno. A to što su neki upisivali fakultete sa kojima se posao čeka 10+ godina i da bi ga dobili moraju izvirivati iz Dodikove ili Bosićeve guzice nije moj problem.

Kada se može upisati Fizika, Matematika, ETF, ili neki četvrti fakultet sa kojim se posao čeka ipak manje od 10 godina... eto znaš to je teško. Mora se učiti, ne može se svaki dan 24 sata cugati u studentskom i ne raditi ništa.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Aleksandar MK je napisao:
Pošto si ti govorio da sam ja internet ratnik...

Ja imam 6 mjeseci staža, ali trenutno ne radim. Kada sam dobio posao zvali su me sa biroa. Niko, pa ni direktor me nije pitao jesam li Milin, Đokićev, Čavin ili Bakirov. Nas 7-8 je primljeno, a po priči ostalih ni njih nisu pitali kome pripadaju. Mislim da su 1-2 od njih bili članovi SNSD-a.

Ja sam na vrijeme mislio koju ću školu upisati. I za mene će posla biti i pod Milom, Ivanićem, Čavom, pa čak i da Izetbegović vaskrsne i okupira nas ja ću opet imati posao. Par mjeseci ranije ili kasnije da ga dobijem meni je svejedno. A to što su neki upisivali fakultete sa kojima se posao čeka 10+ godina i da bi ga dobili moraju izvirivati iz Dodikove ili Bosićeve guzice nije moj problem.

Kada se može upisati Fizika, Matematika, ETF, ili neki četvrti fakultet sa kojim se posao čeka ipak manje od 10 godina... eto znaš to je teško. Mora se učiti, ne može se svaki dan 24 sata cugati u studentskom i ne raditi ništa.


свака част, напиши нам више о избору своје школе као што си о избору свог аута.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 13:50 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Neću vas smarati, samo sam htio njemu nešto objasniti. Ne ovisim ni o Tadiću, ni Čaviću ni Dodiku. :cat:

Eh, sada, ko hoće neki fin odjel gdje nema teškog posla zna se šta mora priložiti. 8)

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 951 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 48  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs