banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 86  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jun 2006, 14:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
V@nja je napisao:
Eh, ako pare nisu problem dodjes meni i Invaderu barem po kafu za ovo informisanje :)


Daj Boze da sve prodje kako treba, da me prime na faks i bit ce kafe.
Dobro me podsjeti, zaboravih da vam se zahvalim za informacije.
HVALA!!!
A kafe ce biti, ne brinite!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jun 2006, 14:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Daj Boze da sve prodje kako treba, da me prime na faks i bit ce kafe.


Drzim te za rijec :)

Sretno.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jun 2006, 14:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Strani drzavljani placaju mnogo vecu skolarinu, i ima ih na stomatologiji, mada su neki se prebacili, zavrsili..i to ne samo da su iz okolnih zemalja, vec iz Grcke, Sirije i slicno.

Predlazem da odes kod prodekana za stomatologiju prof. dr Slobodanke Hrvacanin, ona ce ti dati najbolje i jedine prave informacije, da li moze upis i sta je sa prijemnim ispitom!

A sto se tice broja na konkursu, ja kad sam upisivala bilo je 30 budzet+20 samofinansiranje. Znaci, neznatno je smanjeno, ali od broja upisanih do XII semestra dodje 1/8 studenata. To tako ide.

p.s. znas kako kazu.. "najlakse se upisati" :D :wink:
Sretno!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 17:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
simplicity je napisao:
Sretno!!! :wink:


V@nja je napisao:
Sretno.


Hvala vam za ovo "sretno". I trebat ce mi.:wink:
Sutra dolazim u vas grad, daj Boze da saznam dobre vijesti!!
:-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 18:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Javi sta si napravila..

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 18:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
V@nja je napisao:
Javi sta si napravila..

OK!!! :P
Zaboravila sam ovo vec prije napisati: Nabavila sam sebi stan u Banja Luci i vec sedmicu dana idem na pripremnu nastavu iz hemije i fizike.Sad sam kod kuce,pa ujutro moram poraniti za Banja Luku kako bi stigla i na faks i na pripremnu nastavu.No, nesto me interesuje, znali iko imali negdje u centru interland, posto u stanu nemam ni telefon, a kamoli internet?
Ovu sedmicu sam odlazila u postu, ali me noge zabole stajajuci tamo (posto ja kad odem na internet, ne znam se skinuti s njega naredna 2 sata).
Treba mi neko mjesto gdje mogu surfati po internetu, a istovremeno i sjediti.
Sad kad sam bila nisam primjetila nigdje internet klub, ustvari nisam imala vremena ni traziti, posto mi pripreme pocinju u 10, a zavrsavaju poslje 18 sati.Pa umorna dodjem u stan,a usput nigdje nikoga ne pitam.
:P :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 18:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Imas tamo onaj kafic kod dvorane Borik ( bivsi Titanium ako ti to nesto znaci ) free internet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 18:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
Invader je napisao:
Imas tamo onaj kafic kod dvorane Borik ( bivsi Titanium ako ti to nesto znaci ) free internet.

Iskreno, ne znaci mi puno! :-?
Znam samo gdje je Boska, medicinski fakultet te pripremna nastava (u Macvanskoj ulici). No, nema veze pitat cu nekog.
:P Hvala ti na informacijama!!! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 19:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Pored Boske ti je 'Jevrejska'. Tu na spratu imas barem 1 internet klub, cini mi se da se zove 'Link'. Raspitaj se malo .. nije ga tesko naci.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2006, 17:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
Evo me!!! :wink:
Bila sam na faksu u studenskoj sluzbi i rekose mi da primaju strane drzavljane, da izlazim na prijemni ko i svi.
Samo sto se nisam sjetila pitati koliko primaju stranih drzavljana, posto u konkursu ne pise ni da ih primaju. Odoh sutra ponovo.

Citiraj:
Predlazem da odes kod prodekana za stomatologiju prof. dr Slobodanke Hrvacanin, ona ce ti dati najbolje i jedine prave informacije, da li moze upis i sta je sa prijemnim ispitom!


Prodekanke danas nije bilo na fakultetu.
:( :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2006, 19:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Da sam na tvom mjestu ne bih se puno brinuo oko broja stranih studenata. Ako ih bude vise od 5, to ce biti premija za fakultet.

Citiraj:
Prodekanke danas nije bilo na fakultetu.


Naravno da nije :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2006, 22:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
honey je napisao:

Prodekanke danas nije bilo na fakultetu.
:( :) :) :)


probaj izmedju 12-13 h !!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2006, 17:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
V@nja je napisao:
Da sam na tvom mjestu ne bih se puno brinuo oko broja stranih studenata. Ako ih bude vise od 5, to ce biti premija za fakultet.

:angel: :angel:
Sada se i ne brinem toliko! :P
Bila sam danas ponovo na faksu i rekla mi je zena da pretpostavlja da ce se stranih drzavljana prijaviti oko 5, a obicno sve strane drzavljane prime. :P E, kad mi je ona danas to rekla "doslovno" mi je kamen pao sa srca.Valja samo sad nauciti sva tri predmeta koja budu na prijemnom. Po koliko je proteklih godina bilo zadataka iz pojedinog predmeta na prijemnom? :?:
V@nja je napisao:
Naravno da nije :)


Sta bi ti ovo trebalo znaciti???


Poslednji put menjao Honey dana 20 Jun 2006, 18:04, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2006, 17:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Znaci upoznala si seficu :lol:

Biologija 20, fizika i hemija po 15 pitanja 8)


Poslednji put menjao Invader dana 20 Jun 2006, 19:15, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2006, 19:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Sta bi ti ovo trebalo znaciti???


Nije nista upuceno tebi .. budi bez brige :)

Invader, Bogu se zahvali sto studiras opstu medicinu inace bi ti 'sefica' (u narodu poznata kao 'Dva pistolja' :) presudila po kratkom postupku :) (Sad ce nas koleginica simplicity 'otkucati' .. 'ebali smo jeza :)

Honey, sad zagrij stolicu .. polozi taj prijemni i uzivaj citavo ljeto. Prava briga pocinje tek kasnije.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jun 2006, 09:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
:P
Cao, narode!
Znam da sam vec postala dosadna sa mnogobrojnim pitanjima, ali sta cu. Ne pise se prijemni svaki dan.
Saznala sam da ce biti po 17 pitanja iz hemje i fizike, a 16 iz biologije.
Ucim sve redom, no da li trebam na nesto posebnu paznju obratiti. Cula sam da iz biologije bude najvise genetika. Ali sta je s hemijom i fizikom? Da li iz hemije bude visa organska ili neorganska? A iz fizike, bude li vise zadataka od teorije ili obrnuto ili mozda podjednako?
Izvinite, sto sam ovako dosadna sa vama mozda glupim pitanjima! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jun 2006, 10:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Pitanja nisu glupa, bolje da pitas.
U moje vrijeme(prije jedno 84 godine) bilo je podjednako pitanja iz organske i iz neorganske hemije. Iz fizike si mogla bukvalno napamet da naucis odgovore, jer je bilo mnogo gresaka u rjesenjima(proradio sam sve zadatke s jednim profesorom s faxa,kojem nije bilo jasno koji je idiot mogao da stavi takva rjesenja-bivsi rektor, naravno).Za biologiju se ne sjecam,ali trebalo bi sve da naucis, kao i ostale predmete. Najteza je hemija, jer ima najvise zadataka, a i treba ih izracunavati(sem ako nisi sposobna da memorises 700 odgovora, mada nije ni to nemoguce).Sve u svemu zelim ti puno srece kod upisa, a nakon toga, eh, tu ti vise ni bog ne moze pomoci. :D

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jun 2006, 17:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
laoce je napisao:
Pitanja nisu glupa, bolje da pitas.
U moje vrijeme(prije jedno 84 godine) bilo je podjednako pitanja iz organske i iz neorganske hemije. Iz fizike si mogla bukvalno napamet da naucis odgovore, jer je bilo mnogo gresaka u rjesenjima(proradio sam sve zadatke s jednim profesorom s faxa,kojem nije bilo jasno koji je idiot mogao da stavi takva rjesenja-bivsi rektor, naravno).Za biologiju se ne sjecam,ali trebalo bi sve da naucis, kao i ostale predmete. Najteza je hemija, jer ima najvise zadataka, a i treba ih izracunavati(sem ako nisi sposobna da memorises 700 odgovora, mada nije ni to nemoguce).Sve u svemu zelim ti puno srece kod upisa, a nakon toga, eh, tu ti vise ni bog ne moze pomoci. :D


Hvala ti na informacijama! :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jun 2006, 22:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
Znali iko sa znaci "konsangvinitet"?
Ova rijec potice iz skripti iz bilogije za medicinski fakultet. Prvi put sad cujem za nju, a pise samo da je "Konsangvinitet" vrlo cest u Indiji i Japanu. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jun 2006, 22:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Konsangvinitet je brak izmedju srodnika. Takodje je vema cest u sjevernoj Svedskoj, alpskim selima Svicarske kod Jevreja...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs