banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 86  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2006, 01:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
:homework:
Znali iko da'l su pitanja, odnosno zadaci na prijemnom na medicinskom fakultetu ista kao i u skriptama?
Da'l je dovoljno da iz njih ucim za pijemni ili moram dosta vise?
:happy7: :-k


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2006, 08:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
U Banja Luci ti na prijemnom bude samo ono sto je u skriptama. Znaci nista manje-nista vise. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2006, 09:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Cujem da je novi ministar postao krajnje radikalan i prijeti ukidanjem pojedinih fakulteta i smjerova. Konkretno nekidan od asistenta cujem da je stigao dopis iz ministarstva do se ove godine ne vrsi upis stomatoloskog smjera na medicini. Konkurs jos nije izasao (bar ja neznam, ne citam Glas) tako da ostaje da se vidi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2006, 16:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
Invader je napisao:
Cujem da je novi ministar postao krajnje radikalan i prijeti ukidanjem pojedinih fakulteta i smjerova. Konkretno nekidan od asistenta cujem da je stigao dopis iz ministarstva do se ove godine ne vrsi upis stomatoloskog smjera na medicini. Konkurs jos nije izasao (bar ja neznam, ne citam Glas) tako da ostaje da se vidi...

Koliko znam ovo nije istina, posto sam neki dan bila do prodekana, oni nista o tome ne znaju.Konkurs izlazi u Glasu tek iducu sedmicu, pa cemo vidjeti.
Samo sam cula da se faks seli negdje, a nemam pojma gdje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2006, 17:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Ni od toga (barem zasad) nema nista ..

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2006, 22:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Invader je napisao:
Cujem da je novi ministar postao krajnje radikalan i prijeti ukidanjem pojedinih fakulteta i smjerova. Konkretno nekidan od asistenta cujem da je stigao dopis iz ministarstva do se ove godine ne vrsi upis stomatoloskog smjera na medicini. Konkurs jos nije izasao (bar ja neznam, ne citam Glas) tako da ostaje da se vidi...


Ne vjerujem da nece upisati, samo moguce da ce smanjiti broj buducih brucosa.
A sto se tice ukidanja smjera, nema nista od toga, cak naprotiv ide se na osamostaljivanje u fakultet ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2006, 00:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
:hello2:
Zna'l iko kolike su sanse stranom drzavljaninu da se upise na stomatoloski fakultet? I koliko su strani drzavljani(ako ih je bilo) otprilike proteklih godina placali godinu?
Koliko se vremenski pise prijemni?
Dajte ljudi napisite nesto vise o prijemnom...
Ja imam strano drzavljanstvo, a zelim upisati stomatologiju u Banja Luci!
:fadein: :wink: :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2006, 01:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pozdrav
http://www.glassrpske.com Prati konkurs kad bude izašao i pisaće ti u njemu ,da li se upisuju strani državljani na pojedine fakultete i koliki broj!
A ako nebude pozitivnog odgovora, čekaj privatni da se oformi, to kod nas ide kao pečurke poslije kiše! :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2006, 08:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
I ja nesto kontam da bi stomatologija vise mogla vuci ka nezavisnosti nego da je ukinu ( ipak za nju i vlada najveci interes ).

Sto se tice stranih drzavljana nisam nesto previse informisan o uslovima koje oni treba da ispunjavaju ali znam da niko nije imao problema sto se upisa tice. Skolarina za stranog studenta je prilicno skupa oko 4000 KM. Prijemni se pise tri sata tako da imas vremena na pretek. Ostale informacije oko upisa i prijemnog imas nevedene u predhodnim postovima ali ako nesto nije jasno slobodno pitaj... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2006, 09:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Strani drzavljani taj prijemni polazu samo formalno. Ljudi na MF BL su previse pohlepni da bi tek tako odbio nekoga ko je voljan da istrese 4000 maraka u njihov dzep :)

Drzavljanstvo koje drzave imas, ako nije tajna? Imas li ikakvih 'korijena' u BiH? Moj predlog ti je da, ako vec imas nekih rodbinskih veza ovdje, pokusas dobiti BiH drzavljanstvo. Istina - malo ces se napatiti, ali ces barem sacuvati 4000 maraka.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2006, 18:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
V@nja je napisao:
Strani drzavljani taj prijemni polazu samo formalno. Ljudi na MF BL su previse pohlepni da bi tek tako odbio nekoga ko je voljan da istrese 4000 maraka u njihov dzep :)

Drzavljanstvo koje drzave imas, ako nije tajna? Imas li ikakvih 'korijena' u BiH? Moj predlog ti je da, ako vec imas nekih rodbinskih veza ovdje, pokusas dobiti BiH drzavljanstvo. Istina - malo ces se napatiti, ali ces barem sacuvati 4000 maraka.

:lol:
imam hrvatsko drzavljanstvo, a na sta ti mislis kad pises samo formalno da se raddi prijemni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2006, 18:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Znaci da su primali strane studente i bez polozenog prijemnog ispita.

Nego, imam ja kod sebe na godini kolegicu koja je takodje iz Hrvatske pa cu se malo raspitati kod nje sta i kako je njoj trebalo da se upisel.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jun 2006, 08:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Evo izasao je konkurs...

Na medicini stvari stoje ovako:

Opsti- 50 budzet 30 samofinansiranje
Stomatolofija- 20 budzet 20 samofinansiranje
Farmacija- 15 budzet 25 samofinansiranje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jun 2006, 09:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
Evo i ja citam glas srpski.
I vidim da na stomatologiji, odnosno na svim smjerovima medicine ne primaju niti jednog stranog drzavljana.
Znaci li to da se ja kao strani drzavljanin definitivno ne mogu upisati na stomatologiju u Banja Luci?:cry:

Citiraj:
Nego, imam ja kod sebe na godini kolegicu koja je takodje iz Hrvatske pa cu se malo raspitati kod nje sta i kako je njoj trebalo da se upisel.


Jesi'l provjerio kod kolegice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jun 2006, 09:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Uslove za upis najbolje ces saznati ako kontaktiras nekoga iz studentske sluzbe ili rukovodstva fakulteta. Kontakt telefoni su 051/216-525; 216-526; 216-531 a tu je i sajt Medicinskof fakulteta u BL /www.mf-bl.org/.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jun 2006, 11:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Honey, nazalost nisam. Nisam imao priliku da je vidim buduci da su nam predavanja zavrsena.

Invader ti je lijepo rekao, najbolje bi bilo ili da ih kontaktiras putem telefona ili da navratis do BL. Sajt MFa ne radi, odavno vec.

Citiraj:
Znaci li to da se ja kao strani drzavljanin definitivno ne mogu upisati na stomatologiju u Banja Luci?


Ne brini se nista. Para vrti gdje burgija nece. Kad ti mahnes sa svojih 4000 KM primice oni tebe bez ikakvih problema :)

Citiraj:
Opsti- 50 budzet 30 samofinansiranje
Stomatolofija- 20 budzet 20 samofinansiranje
Farmacija- 15 budzet 25 samofinansiranje


Au rezanja .. :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jun 2006, 12:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
V@nja je napisao:

Ne brini se nista. Para vrti gdje burgija nece. Kad ti mahnes sa svojih 4000 KM primice oni tebe bez ikakvih problema :)


Sad kad mi ovo napisa, puno mi je lakse.Kod mene pare, hvala Bogu, nikada nisu bile problem, moji su spremni platiti koliko treba samo da budem primljena.Nego me malo strah posto u konkursu ne pise da strane drzavljane primaju na med. faks.Ali nista zato, valja mi u ponedeljak put pod noge i za Banja Luku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jun 2006, 12:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Sajt MFa ne radi, odavno vec.


Pazi stvarno ali nekidan sam na faksu bas isao da vidim sta ima novo na njemu i radio je :oops: Vjerovatno nemaju para da ga odrzavaju :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jun 2006, 12:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Buduci da ga je radio Orange Solutions, ne cudi me to sto nemaju para da ga odrzavaju :)

Eh, ako pare nisu problem dodjes meni i Invaderu barem po kafu za ovo informisanje :)

Citiraj:
li nista zato, valja mi u ponedeljak put pod noge i za Banja Luku.


Najbolje ti je da to uradis i pokupis prave, provjerene informacije.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jun 2006, 12:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Eh, ako pare nisu problem dodjes meni i Invaderu barem po kafu za ovo informisanje


Podrzavam :lol:

Citiraj:
valja mi u ponedeljak put pod noge i za Banja Luku.


Najbolje je tako.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs