banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 03:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 86  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Maj 2014, 10:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Fiziku ukinuli?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2014, 10:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Odavno

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2014, 19:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
За медицину у БЛ влада невиђено интересовање задњих неколико година, прије свега због најезде студената из Федерације, Хрватске, Србије, јер је школарина смијешна (око 300евра). Прошле године гледам ону листу и видим да је требало 93-94 бода за упис, а чак 97 за буџет :o :o

Како ми рече један лик, прошле године су уписали 170 студената, иако су планирали 70. А пријављених је било скоро 300.

За остале смијерове не знам, али мислим да је и тамо интересовање огромно...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2014, 20:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ali zato kada zavrsis svi beze od doktora sa BL univerziteta... Vise cene one iz foce, toliko o kvalitetu studiranja, treba zatvoriti faks...

Asistenti jako slabo rade sa studentima, da im ne bi uzeli hleb, jer pored fakulteta, svi rade privatno i gledaju da konkurencija bude sto losija, pa studenti izlaze kao duduci sa fakulteta...

Jadan narod kada im ove nase generacije krenu lupati dijagnozu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2014, 20:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
Не бих се баш сложио, мислим да је та прича више извикана, јер је циљ да се попљује домаће.

Имао сам прилике да упознам колеге из цијеле екс-Ју, поготово са ових "престижних" универзитета, и нисам уочио неку разлику у знању. Чак обрнуто. А уосталом, знам именом и презименом масу људи који су директно са нашег факса отишли у иностранство (највише Њемачка) и без проблема раде.

П.С. Не кажем да нема јавашлука на факсу и свјестан сам гдје је наш образовни систем, али количина знаља коју студент добије првенствено зависи од ангажмана студента. Нико не брани студенту да оде на хирургији да научи нпр. да шије (то је баналан примјер), или у хитну да научи хитна стања, или да оде у дежурство на неком одјелу.
Знам по свом примјеру.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2014, 20:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Istina je da zavisi od samog studenta, ali da su asistenti klosari i da je faks neorganizovan to stoji... Takodje govorim iz licnog iskustva jer sam zavrsio taj faks, stomatologiju...

Kada vidim ko je u komori stomatolaga i sa kime se okruzio, muka mi dodje, jos na sve to, kada vidim kakvi protetski radovi dolaze kod mog doktora na korekciju, od novokomponovanih specijalista protetike, zlo mi dodje. Da ne pricam o poliklinici i zaposlenima u istoj...

Dodje ponekad lik sa poliklinike ( stariji, a i BG student ) radi povremeno kod nas i kaze sestri: daj mi jednu lokalnu anesteziju... A jok u opstoj ces raditi i stavlja kompozitnu ( belu ) plombu i kaze sestri ugasi svetlo, da se ne polimerizuje (stvrdne) :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2014, 22:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2014, 19:49
Postovi: 15
Medicinski fakultet u BL je sigurno,jednako kvalitetan kao i onaj u Sarajevu i Tuzli. Nemam informacije za Foču,ali ne vjerujem da se i tamo ne održava i nastoji postići dovoljan kvalitet.
I ne slažem se da je navala iz Federacije i susjednih zemalja baš tako velika,nekoliko studenata sigurno dođe,pretežno iz Krajine. No,ako pogledate prošlogodišnje liste vidjet će te da su to pretežno učenici iz RS.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 18:17 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Jul 2012, 22:19
Postovi: 9
Pozdrav
Da li se mogu prebaciti u Banja Luku na drugu ili trecu godinu? Studirao sam prvu na engleskom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 18:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Jan 2014, 22:41
Postovi: 1
Moze li mi neko reci,koje knjige prvo da ponavljam za cio ispit iz anatomije,za opsti smijer ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2014, 10:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 14:00
Postovi: 54
Ljudi, da li mi moze neko reci kakav je ispit kod prof. Jasminke Nikolic- Medicinska biohemija...?
Da li na parcijali puno pita..i da li se sve formule,reakcije moraju bas znati...?
Hvala!

_________________
Veni,vidi,vici....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2014, 16:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2014, 19:49
Postovi: 15
Pripremna nastava na Farmaciji i Medicini u Sarajevu počinje 09.06. i traje tri sedmice. Ima li neko info kada će biti pripremna za banjalučke fakultete?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2014, 07:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2014, 19:49
Postovi: 15
Da li ima nekih novosti vezanih za pripremnu nastavu i polaganje prijemnog ispita za ovu godinu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2014, 13:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2014, 19:49
Postovi: 15
Današnja objava od strane Saveza Studenata Medicine:

Pripremna nastava i prijemni ispit:
Prema nezvaničnim informacijama koje posjedujemo, pripremna nastava za prijemni ispit na Medicinskom fakultetu će početi 23. juna i trajaće dvije sedmice. Prijemni ispit će se održati 7. jula (ponedjeljak). Informatore za prijemni ispit možete nabaviti na novoj lokaciji u ulici Save Mrkalja14. na prvom spratu kod prof.dr Živka Saničanina. SSMF


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2014, 16:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2014, 19:49
Postovi: 15
Pripreman nastava je počela 16.06.,a prijemni ispit će se održati 30.06.2014.godine. Novost je i to (nepotvrđena) da će na prijemnom biti zadaci koji nisu identični zadacima u zbirkama za biologiju i hemiju kao što je do sada bio slučaj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2014, 11:11 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 27 Feb 2014, 22:43
Postovi: 3
Pozdrav! Koje je dokumente potrebno poslati za prijavu razredbenog ispita na medicini u BL? Jedino sto sam nasla je do kad su prijave (do 27.6.) i kada je ispit (30.6.) , no nista u vezi dokumenata. A na kontakt broju ih ne mogu dobiti. Ako itko zna, molim da pomogne. Zahvaljujem! :sad5:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2014, 07:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2014, 19:49
Postovi: 15
Ispunjen upisni formular (dobije se u studentskoj službi)
uplatnica 70 KM na ime troškova prijemnog ispita
diploma o završenoj srednjoj školi
svjedočanstva za sva četiri razreda srednje škole
izvod iz matične knjige rođenih
uvjerenje o državljanstvu (strani državljani)
i to je to


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2014, 19:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2014, 19:49
Postovi: 15
Danas je završen prijemni ispit na MF Banjaluka. Zadaci koji su bili na prijemnom ispitu kako se i nagađalo,nisu bili kao na dosadašnjim prijemnim ispitima, identični zadacima u zbirkama. Kako će to uticati na rang liste bidjet ćemo u anrednim danima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2014, 17:27 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 09 Jan 2014, 20:37
Postovi: 7
Rezultati prijemnog za Foču izašli su danas,iako je bilo najvljivano da će izaći tek u petak...
Kada će izaći rezultati Banjaluke i da li će ih postavljati na internet?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2014, 17:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Krajnji rok za rezultate je petak,14h.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2014, 20:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2014, 19:49
Postovi: 15
Fočanski univerzitet je već objavio sve rezultate. Zaista jako pohvalno. Banjaluka kao i obično potpuno neorganizovano i neprofesionalno. Zar je moguće da nisu u stanju objaviti rezultate kao i svi drugi!?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs