banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 16:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 86  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2006, 09:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
A majko Bozija ..

Dakle, strani drzavljanin NE MOZE uzeti mjesto nekom domacem. Znaci, ti i neko ko ima drzavljanstvo BiH cete mozda fizicki biti na istom spisku, ali vase rangiranje nece biti isto. Oni potpadaju pod onih 20+20, a ti se poredis u odnosu na ostale inostrane studente.

Ako si se vec kod prijemnog pocela ubijati u pojam da neces upsjeti i omalovazavati svoje znanje .. sta ce biti na visim godinama?
Ako vec u startu kreces sa tako negativnim stavom tipa 'ne znam nista, necu uspjeti isl' bice ti mnogo teze. Par kolega koji samnom studiraju su vec na prvoj godini uzimali poprilicne kolicine sedativa, samo da bi mogli zaspati. Tresli su se od straha zbog ispita, cini mi se da je cak jedna kolegica zavrsila u bolnici. Pre neki dan, takodje, djevojka na faksu (cini mi se da je godina ili dve ispred mene) se tresla ispred kabineta jedne profesorice. Cekala ju je da pocne usmeni odgovor iz tog predmeta. Bukvalno je vristala, govorila kako je 2 puta zbog tog predmeta zavrsila u hitnoj.
Kakve to veze ima sa ovim sto ti radis? Povelike. Ako sama sebi postavis neke ciljeve, a krenes sa tako negativnim stavom svaki 'poraz' ces shvatati preozbiljno, pa onda jos ozbiljnije, pa jos ozbiljnije .. sve dok ti se ne desi nesto slicno onome o cemu sam gore pricao. Ne moraju ti 'porazi' biti izgubljen ispit ili godina, mozes jednostavno dobiti nizu ocjenu od one kojoj si se nadala.
Naravno, prirodno je da se brines, ipak je tvoja buducnost u pitanju, ali smanji malo dozivljaj prije nego sto prolupas 1/1.

Dakle, sjedi nauci te testove, polozi prijemni i uzivaj u ljetu. Zajebi tu pricu 'nista ne znam, pascu'. Ako si bilo sta radila, za ova 3 dana mozes preletiti sve 3 knjige ..

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2006, 09:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
Invader je napisao:
Sumnjam da ce vas bas toliko etiketirati jer toga kod nas nije bilo .

What this mean????


Invader je napisao:
Sto se tice prijemnoga nemas se cega brinuti u najgorem slucaju i ako ne polozis sada uvjek ostaje septembar a ti kao strani student zbog visine skolarine svakako imas prioritet. Nemoj sebe ubijati u pojam moras vjerovati u sebe :thumbleft:


Bas ti hvala,ovo je prva izjava ovih dana koja me malo oraspolozila i ohrabrila!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2006, 10:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
V@nja je napisao:
Ako si se vec kod prijemnog pocela ubijati u pojam da neces upsjeti i omalovazavati svoje znanje .. sta ce biti na visim godinama?
Ako vec u startu kreces sa tako negativnim stavom tipa 'ne znam nista, necu uspjeti isl' bice ti mnogo teze. Par kolega koji samnom studiraju su vec na prvoj godini uzimali poprilicne kolicine sedativa, samo da bi mogli zaspati. Tresli su se od straha zbog ispita, cini mi se da je cak jedna kolegica zavrsila u bolnici. Pre neki dan, takodje, djevojka na faksu (cini mi se da je godina ili dve ispred mene) se tresla ispred kabineta jedne profesorice. Cekala ju je da pocne usmeni odgovor iz tog predmeta. Bukvalno je vristala, govorila kako je 2 puta zbog tog predmeta zavrsila u hitnoj.


Bas ovako jadna nisam da bi uzimala koje kakve tablete, vristala i gluposti radila....Istina, mana mi je sto se brinem previse uzaludno, ali ...sta cu, takva sam.... nazalost... :( ... samo mogu zahvaliti Bogu sta mi je svaki postavljeni cilj u zivotu bio ispunjen.Nadam se da ce i ovaj!

Izvinite sto sam vas zamarala razno-raznim pitanjima, nadam se da ih necu vise imati da ne mucim ni vas, a ni sebe!
I hvala vam sta ste mi na vise-manje sva odovorili!! :P
Narocito se zahvaljujem V@nji i Invanderu!! :P Zasluzili ste ne samo jednu kavu, koju sam vam obecala vec i dooobar sladoled (kako biste bolje podnjeli ove vrucine :lol: ha-ha-ha).I castit cu vas, obecajem, samo da se upisem na faks!! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2006, 14:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
sretno honey.

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2006, 14:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
SmileY je napisao:
sretno honey.


Thank you!! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2006, 16:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
V@nja je napisao:
A majko Bozija ..


:D :wink:

sretno honey, opusti se i prelazi testove, don't paniciti ! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2006, 18:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
V@nja je napisao:
A majko Bozija ..

Eeee,na ovo sam tek sad obratila paznju...ha-ha-hah...:laughing8: :laughing8: :laughing8:
Zar toliko izludjujem svijet oko sebe ??? :lol:

simplicity je napisao:
sretno honey, opusti se i prelazi testove, don't paniciti ! :D


Hvala!!!Malo sam se smirila,poslije procitanih svih vasih poruka! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jul 2006, 23:22 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2006, 13:28
Postovi: 69
Pitajte asitenta genijalca

http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=21608

_________________
Dobojski forum http://doboj.awardspace.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jul 2006, 23:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
ala su vas usrećili sad će vam na medicini godina biti 3500 KM :D

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jul 2006, 23:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
filozof sa vrbasa je napisao:
ala su vas usrećili sad će vam na medicini godina biti 3500 KM :D


Onima koji idu na samofinanciranje ili stranim drzavljanima? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jul 2006, 00:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
O moja hany, zadnji put kad sam postovao i pričao sa tobom prošlo je mnogo vremena i vidio sam da si se baš zagijala i zainteresovala što poštujem i cijnim, ali nemoj ići u krajnost ovo važi za sve brucoše! Morate imati trezvenu glavu! Čist hod motora! A ovo 3500 ako se usvoji biće za one samofinasirajuće! Slobodno na forumu i tokom studiranja pitaj sve što te bude interesovalo i vidjećeš kad upoznaš profe i asistente vidjećeš da su neki jako prijatni, a neki su prave babaroge, ali je sve to samo spolja! Takvima ne dopusti da te deprimiraju i budi kolegijalna, ali nemoj dopuštati svojim budućim kolegama ako počnu da tonu tokom studiranja da te povuku na dno!
Puno sreće sa rezultatima!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jul 2006, 12:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Honey, kao strani drzavljanin, svakako ima posebnu cijenu skolarine, tako da se nje ova poskupljenja ne ticu. Ne vjerujem da ce bas ici do tih granica i povecavati, vec preskupu, skolarinu za strane studente. Vec sam rekao, cijena skolarine za strane studente, na MFu iznosi 4500 maraka po godini.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jul 2006, 20:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2003, 09:23
Postovi: 248
Lokacija: BanjaLuka
To je suludo . 3500 km.
moram da upadnem na budzet.
inace.....

_________________
Loved by few
Hated by many
Feared by all

Lucifer himself


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jul 2006, 21:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
Lucifer of Hellscream je napisao:
To je suludo . 3500 km.
moram da upadnem na budzet.
inace.....


Da, da potrudi se!!! :P
Premda, cula sam da se ovo jos nece uvesti, nesto ce u minimali poskupiti ovu godinu. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jul 2006, 21:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Jesi ti sigurna da se tebi isplati davati 4 i po faking hiljade za fax? Mislim, da su od zlata profesori....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jul 2006, 21:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Zna li iko, hoce li ovaj novi nacin naplate kaciti sve ili samo studente koji se upisu nakon sto se on donese? Iako sam na budzetu, ne raduje me posebno ovo poskupljenje :)

Lucifer, ako pri upisu ne upadnes na budzet, imaces jos jednu sansu .. ocistiti prvu godinu na vrijeme (neki kazu do Juna, medjutim moze i kasnije) i prebacices se na budzet. Sanse da u roku cistis neku od visih godina na medicini .. nisu bas velike iako ni to nije nemoguce.

Honey, jos uvijek nema rezultata na faksu .. bice ipak da ce se ovi na MF strpiti do 10.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jul 2006, 21:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
Lisa_Simpson je napisao:
Jesi ti sigurna da se tebi isplati davati 4 i po faking hiljade za fax? Mislim, da su od zlata profesori....

A sta cu? :-?
Moji kazu da je jos to i jeftino!!Oni su spremni placati i da je 10 hiljada. Pa kad mojima to nije problem, zasto bi meni bilo?! :)
Premda, bilo bi mi draze da te pare koje daju njima dadnu meni...iako ne zalim se na svoj dzeparac! :P

V@nja je napisao:
Honey, jos uvijek nema rezultata na faksu .. bice ipak da ce se ovi na MF strpiti do 10.

Hvala ti sto si provjerio na faksu!
A, sigurno ce drzati rezultate do 10.,zvala danas moja prijateljica na faks i rekli joj da nece biti rezultata do tada! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jul 2006, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
honey je napisao:
Moji kazu da je jos to i jeftino!!Oni su spremni placati i da je 10 hiljada. Pa kad mojima to nije problem, zasto bi meni bilo?! :)
Premda, bilo bi mi draze da te pare koje daju njima dadnu meni...iako ne zalim se na svoj dzeparac! :P

Oche moj, dodji i ovo prochitaj... [-o<
Sorry na OT. 8-[

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jul 2006, 09:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
Lucifer, ako pri upisu ne upadnes na budzet, imaces jos jednu sansu .. ocistiti prvu godinu na vrijeme (neki kazu do Juna, medjutim moze i kasnije) i prebacices se na budzet. Sanse da u roku cistis neku od visih godina na medicini .. nisu bas velike iako ni to nije nemoguce.

Nije moguce ocistiti poslije neku godinu u roku, ako nije 1. ociscena na vrijeme,to zaboravi.Iz moje generacije jedno je 2. ocistilo u roku(poslije se uspostavilo i kako, al nema veze) a bilo nas je 300 na drugoj, iz generacije prije dvoje, tako da je to NEMOGUCA MISIJA.
Zato je najbolje malo zapeti, ne moras pretjerano, da ocistis 1.,mozes i u julu stici, sto rece kolega,pa dalje na budzet.
Citiraj:
Moji kazu da je jos to i jeftino!!Oni su spremni placati i da je 10 hiljada

Ja da sam imao tolike pare, definitvno bi otisao prije da studiram vani, nista me ne bi zadrzalo kod tih isfrustriranih kvazistrucnjaka(cast izuzecima).

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jul 2006, 15:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
laoce je napisao:
Ja da sam imao tolike pare, definitvno bi otisao prije da studiram vani, nista me ne bi zadrzalo kod tih isfrustriranih kvazistrucnjaka(cast izuzecima).


Htijela sam ici u Srbiju studirati privatno u Pancevu.No, jedna frendica mi se raspitala i saznala da je tesko tamo upasti.Ove godine su primali samo 25-oro na faks, a rekose mi da su ta mjesta vec 'rezervisana'. :cry:
Nist, upisat cu se u BL, pa cemo vidjeti.Ako mi se ne svidi, sljedecu godinu odoh u Beograd ili prije u Novi Sad.Vidjet cu jos sta ce biti, za sada mi je najvazni je da se prvo upisem u BL, a sta ce poslje biti.....will be see!! :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs