banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 22 Maj 2024, 04:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 675 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Sep 2012, 15:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2012, 07:51
Postovi: 891
Lokacija: na biciklu
Ko mu je brat,gdje predaje? Ja sam zivio u zabludi da je Gacanovic skoro dosao u ovu sk...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2012, 15:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
"Kada je 1990. godine na Svjetskom salonu Eureka u Briselu nominovan za Oskara za nauku, Mićo Gaćanović (60), tada mladi banjalučki doktor elektrotehnike pročuo se u svijetu pronalazača. Njegovi izumi spasili su proizvodnju u 130 preduzeća širom SFRJ, ali ne voli da ga zovu inovatorom, jer se danas, kaže, svašta proglašava inovacijom.

Dobitnik je najprestižnijih međunarodnih nagrada, a 2001. se okitio se najvišim priznanjem briselskog salona - Velikom lentom.

Izvorno se zove "La grand kordon" i to je priznanje dobilo samo sedam pronalazača u svijetu. Izgleda impresivno, široka svilena lenta i na njoj zlatni orden težak pola kilograma. "Kada bi se tako okićen pojavio na nekom prijemu, vjerovatno bi rekli: Vidi budale", kaže Gaćanović uz glasan smijeh.

Studirao je u vrijeme kada su fakultete osnivali giganti poput Energoinvesta, Čajevca i Incela, kako bi obezbjedili stručnjake za svoje pogone.

Radio je u Incelu i dogurao do glavnog inžinjera u istraživačkom centru sistema UNICEP. Magistrirao je i doktorirao na sopstvenom izumu- eliminatoru statičkog elektriciteta. Da nije tog izuma, bilo bi nemoguće napraviti selotejp, spakovati praškasete antibiotike u kaspule , hermetički zatvoriti čašiće jogurta...I danas se njegovi eliminatori mogu vidjeti u zagrebačkoj Plivi, Rafineriji nafte Brod, na benzinskim pumpama širom RS-a.

"Svi izumi su u suštini jednostavni, ali ih treba prepoznati, razumjeti, učiniti tehnološki korisnim. Nas univerzitetske profesore školovao je ovaj narod, a narod nas i danas plaća. Naša obaveza je da uradimo nešto korisno za zajednicu, a ne da prepisujemo referate i fraze koje ničemu ne služe", kaže Gaćanović.

Tvrdi da je danas omladina zapuštena, da im na univerzitetima ne pružaju nikakve uslove za razvoj i kreativnosti. Nekada se kaže, od izuma moglo dobro zaraditi. Sam je finansirao svoja istraživanja sa kojima je obišao svijet i omogućio svojim kćerkama da studiraju u Beču. Dans je to druga priča. Ovdje se od znanja ne može živjeti, jer nema privrede, kaže Gaćanović, koji je 1999. proglašen pronalazačem godine u svijetu. Danas je predstavnik Eureke za jugoistočnu Europu i član žirija ovog salona, te radi kao profesor Elektrotehničkog fakulteta u Banjaluci."


Sad sam se sjetio da sam se prevario malo, Mićo Gaćanović je trebao biti direktor ETŠ.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2012, 15:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2012, 07:51
Postovi: 891
Lokacija: na biciklu
Aha...nema sta Gacanovici su opasni znalci...slucajno znam da se Micin sin zove isto ko ja :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2012, 16:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1593
Imaju Mico i Gostimir i mladjeg brata koji je takodje neki opasan znalac kako kaze grindelwald :D
Gostimir je 1 prejak lik, bio sam juce kod njega u skoli malo, strasno dobar covjek i profesor.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2012, 08:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Мислим да је Мићо био директор школе некад давно а Гостимир је прије исто предавао.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2012, 12:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Okt 2004, 15:34
Postovi: 146
Koji nastavnici predaju srpski jezik u elektro skoli?

Jel Mackic jos predaje?

_________________
MRZIM PETARDE!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2012, 12:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2008, 09:38
Postovi: 437
Lokacija: Banja Luka
Pa predaje Macak jos...Tu je Nedjo Trivic i jos neka profesorica nova..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2012, 00:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
denza je napisao:
Tu je Nedjo Trivic i jos neka profesorica nova..


Је л' може неко да ми напише неко мишљење о овом професору,под тим не мислим на добар човјек итд. већ да да неко своје мишљење (ово су врлине ово мане),баш ме занима. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2012, 00:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9862
Lokacija: Далеко од раја
Kralj. Nema dalje.

Mnogi su ga zajebavali, a on samo hoće da objasni ono što se mora znati. Ono što je on objasnio još uvijek znam, zaista dobar profesor i bez problema možeš imati dobre ocjene samo ako se potrudiš da pratiš na času.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2012, 21:26 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Okt 2012, 21:18
Postovi: 1
Najjace je kad je Simo dosao na prvi cas , i upoznavanje bla bla i u jednom trenutku kaze - kod mene mozete pisati na toalet papir ako hocete.I to koristen!Bitno je da ucite...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2012, 22:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun 2010, 13:33
Postovi: 877
Slika
Лик на фб га има у профилним сликама. Фамозни Томић.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2012, 12:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2012, 07:51
Postovi: 891
Lokacija: na biciklu
Ma kralj,makar nama koje gotivi i daje dobre ocjene(dobra ocjena kod njega je 3 a 4 se jako tesko dobija :D)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2012, 12:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
savke-bl je napisao:
Slika
Лик на фб га има у профилним сликама. Фамозни Томић.


:lol: :lol: :lol: joj urketa.ja kod njega nisam nosio ni svesku ni olovku.on udje u razred i kaze ajmo ko ce kafa,caj,soping i ja odmah napustim cas.poslije na kraju godine on to sve natipla i mirna srpska 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2012, 13:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2011, 23:57
Postovi: 673
Haha Tomo kralj x)
Meni je u cetvrtom zabranio da dolazim na njegove casove mjesec dana :D

_________________
Who said nights were for sleep?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2012, 14:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
ko nije bio kod urketa na "instrukcijama" u skoli u boriku ne zna sta je propoustio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2012, 10:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2012, 07:51
Postovi: 891
Lokacija: na biciklu
E raja gdje ste bili na ekskurziji ??? Kako vam je bilo? Gdje je bolje ici na osnovu vasih iskustava? Znaci,zelimo sto manje putovanja,sto manje mjenjanja hotela,i sto vise provoda,kupanja,sprdjnje itd. :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2012, 14:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
Сваки цига свог коња хвали.
Овај што је ишо у Шпанију ми говори да је прејако,да вожња служи да се одмориш од свега,да се пуно купаш и пуно видиш, и да ћеш у Грчку моћи ићи и кад будеш свој човјек

Ови што иду у Грчку кажу како имаш више слободног времена,како се стално готивиш на мору,како те боли брига и како се не иде дуго.

Ма да како год окренеш екскурзија је то! 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2012, 14:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2012, 07:51
Postovi: 891
Lokacija: na biciklu
:D....Ipak vise razmisljamo o Grckoj zbog par pozitivnih stari...jeftinje,manje voznje,manje obilazaka,vise slobodnog vremena :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2014, 10:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
Школски мајстор,Злаја,је извршио самоубиство.

Не знам ко га је са овог форума лично познавао и ишао у школу док је он радио,лично ја нисам имао неки однос превелик са њим,онако у пролазу,али знам да је помагао ученицима,оцјене,сређивање владања и то.

У сваком случају након Шефа још једна персона и легенда је напустила ову школу...

ПОЧИВАЈ У МИРУ !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2014, 10:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Caplar je napisao:
Школски мајстор,Злаја,је извршио самоубиство.

Не знам ко га је са овог форума лично познавао и ишао у школу док је он радио,лично ја нисам имао неки однос превелик са њим,онако у пролазу,али знам да је помагао ученицима,оцјене,сређивање владања и то.

У сваком случају након Шефа још једна персона и легенда је напустила ову школу...

ПОЧИВАЈ У МИРУ !


Jel ima neki clanak na netu o ovom? Poznavao sam majstu bio je dobar lik...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 675 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs