banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 22 Apr 2008, 23:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
BSE je napisao:
jedini problem oko ucenja jeste nedostatak literature ili literatura koja je jos malo starija od mojih roditelja, kojoj fale strane ili je puna svakojakih jela (kao interaktivni meni :P)


Tu se apsolutno slažem.Mislim nije ni da ovdje idealno to sa pisanjem novih skripti svaki semestar
ali čuj, svugdje ima boljki koje ti čine život lakim. U suštini moraš dati nešto para - kulturno ili ne,
odnosno da li ti to odgovara ili ne.

filozof sa vrbasa je napisao:
Da li neko može podijeliti iskustvo iz matematike, tj. više matematike, kako je uspješno spremiti za usmeni? Odakle početi, kako učiti definicije i teoreme, teeoreme dokazivati!


Što se tiče pomoći oko polaganja matematike(ili njih više) tu je na svakom fakultetu više-manje
ista stvar; Milion zadataka i vagon teorije, koja se mora kad-tad preći, osim ako ne računamo
da je student mulac koji više voli da nekoliko rokova izgubi, prepiše,položi pa se ponovo na istu
muku vraća poslije nekoliko godina. Matematika je,bar za mene, stari fazon kojeg se prvi ja
nisam pridržavao:redovan rad! - bez ikakvog pametovanja. Literature ima na pretek, zadataka
još više, a i profesori su ok - možda i previše ok da bi se moglo položiti. Govoreći na svom
primjeru - prvi krivac poslije samog sebe,a vezan za moj neuspjeh je asistentica na građevini;
jer je bila ok i rješavala svaki zadatak za mene. Tako sam poslije brojnih padanja matematike
skontao da iza prerađenih svesaka i svesaka stoji više njenog rukopisa od mog. Ovdje u Beču
sam imao još mlađu asistenticu, koja me ugosti kao rođena sestra,a ne bi uzela u ruku
olovku ma da je "brat ženi(ili nešto još podlije)." Dođem, počnem raditi zadatak, ne znam dalje
tu se stane, malo me ona navede da vidim ono što ne vidim.Ako bi se desilo da ne znam neku
definiciju - tjera me da je pročitam i uradi mi par primjera,na kojima mi pokaže primjenu,ali
neće da mi ovaj moj pokaže,ma nema tih para! - i tako sam i dobio 9 i iste... ne bi drugačije
niti naučio.
Dalje,što mi se kod nas ne sviđa to je ta očiglednost, koja je uvijek prisutna kod olinjalih
staraca,što predaju rutinski i bez makar malo želje da objasne i najbanalniju stvar. Suština
jeste da se niti jednom profesoru ne čini kako mu je najbolji dan u mjesecu onaj kad treba da
pregleda i ocijeni 500 radova. Ovdje to ljudi bar rade normalno. Postoje predavanja, na koja
se ne mora doći ama baš niti jednom. Vježbe su,ipak, druga strana priče. Dva izostanka se
tolerišu, treći bez opravdanja - sa osmjehom "do viđenja." Svaki čas zadaje se po 10 pozamašnih zadataka koje treba preraditi do sledeće vježbe. Nemaš polovinu prerađenih,
"do viđenja" sa osmjehom, ne možeš ni izaći na ispit. Ne znam kako je dole u BL, konkretno
na građevini danas,ali znam da sam prije 5 godina morao lagati profu da sam imao dva smrtna
slučaja, jer mi nije htio dati potpis,bez kojeg se nije mogao upisati naredni semestar...Čudno je
to u nas...

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2008, 22:01 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 17 Jun 2008, 21:48
Postovi: 5
e ovako ja sam se pre tri minute registrovao na ovaj forum sa ciljom da nadjem informacije o jednom fakultetu koji bi zelio upisati,pa... planirao sam da upisem jezike,tacnije spanski i francuski.moja pitanja su: da li je moguce upisati dva jezika,kad je prijemni,sta je za prijemni,u sklopu kojeg fakulteta su ti jezici i ostale informacije koje znate? evo vec 5 sati pretrazujem po netu i ne mogu nista da nadjem,a upis vjerovatno samo sto nije,tako da vas molim pisite:)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2008, 23:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Žali se meni drugarica da je odsjek francuskog jezika na filozofskom fakultetu pravo rasulo, a čini mi se da španskog odsjeka nema!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2008, 12:56 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 17 Jun 2008, 21:48
Postovi: 5
ma bio sam ja tamo i cuo se s jednom curom sto studira,kaze ona nema ih puno da studiraju francuski pa cu 100% biti primljen...a isto kaze da ce se to razvijati jer uvode francuski jezik u skolama od valjda0 sledece godine,al samo nikako da izadje konkurs u novinama da vidim kad je prijemni,a nece nista da mi kazu dok konkurs ne izadje :evil:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2008, 14:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Evo slušao sam na radiju da će prijemni biti valjda 7 .jula!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2008, 15:14 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2007, 22:30
Postovi: 84
Lokacija: BL
aaaaaaaaaa, izvinite sto ovako upadam.

Nisam citao prethodne postove, jer je napolju 50 stepeni u hladu, a klima mi se sj*bala...

Ja bih upisivao Germanistiku, ako ima neko da je prije mene postao uvezi ovoga let me know.

Dakle, interesuje me sta cu da polazem, koliko traze znanja, koliko ljudi prijmaju na drzavni budzet, da li postoje predmeti koji su bitni osim njemackog i srpskog... idt.

Hvala unaprijed!!

_________________
dada...oooo dadadaaaaaaa


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2008, 20:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 11 Jun 2008, 18:37
Postovi: 224
Kad se prijavljuje za prijemni, tj., kad je konkurs???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2008, 11:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
athl0n

Znam jednu djevojku koja mi je sa nogu objasnila , kako je dugo živjela u Njemačkoj, ali to ogromno znanje njemačkog jezika nije joj pomoglo na germanisitici, jer normalno naše obrazovanje odstupa od svjetskih standarda. Uči se nešto deseto!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2008, 14:05 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2007, 22:30
Postovi: 84
Lokacija: BL
ufufufufffff

ja bas zbog toga htio upisati njemacki... imao od 5-tog osnovne do 4-tog srednje stalno 5 iz njemackog, pa kontam... valjda mi nece biti tako tesko upisati, odnosno zavrsiti... :-?

_________________
dada...oooo dadadaaaaaaa


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2008, 12:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 11 Jun 2008, 18:37
Postovi: 224
wilderness je napisao:
Kad se prijavljuje za prijemni, tj., kad je konkurs???


Јел "изишо" конкурс :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2008, 09:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2007, 22:30
Postovi: 84
Lokacija: BL
nije jos... valjda ce iduce sedmice... ali nemojte me drzati za rijec :wink:

_________________
dada...oooo dadadaaaaaaa


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 23:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Jun 2008, 23:04
Postovi: 21
Ima li neko pitanja sa ranijih prijemnih ispita za agrarnu ekonomiju u BL. Polaže se matematika i biologija, pa ako neko ima ranije rokove, neka se javi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2008, 09:37 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Dec 2008, 08:10
Postovi: 1
Imam jednu molbu, nadam se da ce je neko vidjeti i odgovoriti mi. Naime, studenti prve godine Apeirona koji su vec polagali Statistiku (mislim na one koji su faks upisali u Banja Luci), ukoliko budu u mogucnosti i imali zelju da pomognu kolegama koji su faks upisali u Bijeljini, Doboju ili Ist Sarajevu, mogu nam proslijediti zadatke sa ispita ili bar malo pojasniti na koji nacin se polaze ovaj ispit (koliko vremena daju asistentica i profesor, koliko ima zadataka, moze li se koristiti knjiga i sl.)
Hvala unaprijed. :fadein:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2009, 21:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2008, 13:26
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
džek® je napisao:
Imam jednu molbu, nadam se da ce je neko vidjeti i odgovoriti mi. Naime, studenti prve godine Apeirona koji su vec polagali Statistiku (mislim na one koji su faks upisali u Banja Luci), ukoliko budu u mogucnosti i imali zelju da pomognu kolegama koji su faks upisali u Bijeljini, Doboju ili Ist Sarajevu, mogu nam proslijediti zadatke sa ispita ili bar malo pojasniti na koji nacin se polaze ovaj ispit (koliko vremena daju asistentica i profesor, koliko ima zadataka, moze li se koristiti knjiga i sl.)
Hvala unaprijed. :fadein:


Vrh! :lol:

_________________
Slika

EVE Online 21 day trial
https://secure.eveonline.com/trial/?inv ... tion=buddy


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2009, 22:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Laughing Man je napisao:
moze li se koristiti knjiga i sl.)

:-k :laughing3: :laughing3: :laughing3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2009, 01:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Bože, čudnih ljudi... ne kontam šta je smiješno?

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2009, 21:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Maj 2009, 10:00
Postovi: 375
Brucoš sazreva do apsolventa i tu on iskustvo stiče,...polaganje ispita je filozofija, profesori su laki na niskim ocjenama, a teško daju visoke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2009, 13:29 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 12:47
Postovi: 6
Cao svima! Mene zanima predskolsko vaspitanje na filozofskom fakultetu u Banjaluci?! I to konkretno me interesuju predmeti u sve 3 god.? Ako neko moze da mi ih nabroji... (posto im sajt nije u funkciji) I ako neko to studira da mi napise svoje iskustvo... Unaprijed se zahvaljujem! :o

_________________
Dok se voli, dotle se i prašta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2010, 15:54 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Jan 2010, 15:48
Postovi: 2
Moze li neko da mi kaze sta se polaze za prijemni ispit iz biologije na Prirodno-matematickom fakultetu,koliko je tesko upisati i zavrsiti taj fakultet?
Hvala. [/color] :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2010, 19:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
Kako se polažu ispiti... Fotka sve govori :D
Reklama za BiC 8)

Slika

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs