banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Maj 2024, 01:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1323 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Feb 2016, 15:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
На то ће морати да ти одговори неко ко је прошао кроз ЕТФ. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2016, 17:31 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 10:57
Postovi: 83
Imas na sajtu fakulteta u rubrici upis, zadatke sa proslih prijemnih, njih prodjes i to je sasvim dovoljno. Takodje prije pocetka samog fakulteta dobro je ponoviti/nauciti izvode integrale i trigonometriju jer se dosta koriste na osnovama elektrotehnike a po planu i programu iz matematike, izvodi su tek kraj prvog semestra a integrali pocetak drugog

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2016, 20:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Okt 2015, 15:07
Postovi: 7
Stefo997 je napisao:
E, ovako. Idem u 4. razred gimnazije u Nevesinju i upisacu racunarstvo i informatiku na elektrotehnici u Banja Luci. Imacu oko 49 bodova na prijemnom na osnovu uspijeha.Dom cu vjerovatno dobiti sa tim prosjekom. Matematiku ne uspijem dobro shvatiti na casovima zbog slabog predavanja, ali kad uzmem da sam vjezbam i preko interneta pohvatam sve. Zanima me da li postoji neka skripta za spremanje prijemnog, ili neki vodic za ETF kao sto mi je drug nabavio od Sumarskog, i ako nema da pitam koje su zbirke najbolje za spremanje prijemnog (imam 4 Veneove)? I sta mislite, da li je dobra odluka da upisem ovaj fakultet i ovaj smjer? Predznanje iz matematike trenutno nemam ali cu kroz vjezbu i casove sigurno imati do pocetka fakulteta. Eto ako neko moze da mi odgovori na sve ovo, i da mi kaze u kratkim crtama na sta sve treba da obratim paznju, posto sam procitao citav ovaj razgovor i samo se zbunio jer ima dosta razlicitih misljenja :)



Ako si vec odlucio da upises ETF najvaznije je da radis oblasti za prijemni ispit, i nemoj kao neki studenti da preskaces neke oblasti jer te sve to ceka kasnije. Moraces uciti satima svaki dan i bice veoma tesko jer je ETF na principu, treba ti 50% tacnih odgovora da prodjes ispit ali zato je 50% nemoguce uraditi. Ukratko, to te ceka :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2016, 12:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Na prijemnom ti je dovoljno 3 od 10 zadataka tako da ne treba mnogo vjezbe. Ali.... Nije tesko upistai ga, tesko je kasnije poloziti ispite iz matematika...
Moj savijet: Veneove zbirke od prvog do cetvrtog razreda -> predji sve zadatke (nisam pogresno napisao, SVE). Nakon toga ces odlicno uraditi prijemni i neces kasnije imati problema da pratis predavanja (nerijetko zanemarena stvar.... dzaba si prisutan ako ne razumijes sta profesor prica, pa predavanja budu obostrano gubljenje vremena), te ces mnogo lakse spremiti i poloziti ispite.

Ako ti te cetiri zbirke djeluju kao nesto sto je previse obimno ili tesko, razmisli o drugom fakultetu...

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2016, 00:56 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 04 Feb 2016, 00:37
Postovi: 9
U redu,imam ih i mislim da mogu prevjezbati sve cetiri zbirke, samo problem je sto su rijesenja zadataka nikakva, samo 1% zadataka je odradjeno potpuno u rijesenjima , ali snacu se i za to kad vec nemam drugog izbora


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2016, 16:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Avg 2015, 14:30
Postovi: 52
Zna li neko koji su uslovi prelaska na sa ovog naseg u BL na FTN?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2016, 13:42 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg 2015, 22:03
Postovi: 49
Lokacija: okolina Prijedora
Anadnkbl je napisao:
Zna li neko koji su uslovi prelaska na sa ovog naseg u BL na FTN?


Која година?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2016, 16:33 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2015, 12:46
Postovi: 15
Pozz odakle je najbolje spremati MAT2 (msm na zbirke)?
I da li je fizika teza nego OET2, da znam koliko bi vremena ulagao u nju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2016, 22:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 10:57
Postovi: 83
Fizika nije teska sama po sebi, teska je po tome sto ima 1500 zadataka iz Dimica a na ispitu budu 4. I sad imas tri opcije, da naucis citavog Dimica, da naucis par oblasti i nadas se da ce biti i da naucis formule i nadas se da ce biti lagani zadaci gdje samo formulu primjenjujes. OET2 je prema tome, mnogo lakse poloziti ako ga ucis sa razumijevanjem a ne streberski i moze se poloziti, cak iako nemas OET1 polozen inisi ga uopste ucio.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2016, 18:09 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2015, 12:46
Postovi: 15
DzoksRS je napisao:
Fizika nije teska sama po sebi, teska je po tome sto ima 1500 zadataka iz Dimica a na ispitu budu 4. I sad imas tri opcije, da naucis citavog Dimica, da naucis par oblasti i nadas se da ce biti i da naucis formule i nadas se da ce biti lagani zadaci gdje samo formulu primjenjujes. OET2 je prema tome, mnogo lakse poloziti ako ga ucis sa razumijevanjem a ne streberski i moze se poloziti, cak iako nemas OET1 polozen inisi ga uopste ucio.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Ostao mi je samo usmeni iz ORT-a, ali to mi je mrsko uciti pa cu mozda u avgustu-sept, ili kad se bude vec naslo vremena. MAT2 sigurno spremam i PROG nije problem, a sad ne znam mislim da ce mi fizika biti malo nezgodna, mada cu pokusati da rijesim sve :v pa sta bude, ako nista mogu je ostaviti za septembar pa sa ORT-om xD.

And "1500 zadataka" :OO

P.S. to gore kazem pod uslovom da ostalo uspijem rijesiti na vrijeme :D sto ne mora znaciti da cu :v


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2016, 18:21 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 10:57
Postovi: 83
Pazi, MM2 će ti oduzeti veliki dio vremena, i to je činjenica, pogotovo gledajući situaciju prošle godine, mada smo i mi sami možda, zakomplikovali situaciju na mm nekim odlukama oko kolokvijuma. Ako već spremaš i MM2 onda stvarno tu je mrtva trka, jer oba treba spremati, ali po meni možda bolje OET2 jer ne treba preći toliko zadataka ako želiš kvalitetno da spremiš ako shvataš materiju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2016, 23:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg 2015, 22:03
Postovi: 49
Lokacija: okolina Prijedora
Džoks zvani prosvjetitelj, nije još nivo "ljudstvo", ali dobar za početak :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2016, 21:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2015, 18:51
Postovi: 11
Kao što znate, pripremna nastava počinje sljedeći mjesec, pa me zanima da li smatrate da je neophodno da idem na to, pošto mislim da mi to stvarno nije potrebno za prijemni.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2016, 21:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Uzmi nekolika prijemna od proslih godina i uradi ih. Ali budi posten prema sebi, nemoj gledati rjesenja, a kada zavrsis, tada ih uzmi i uporedi sa svojim. Ako budes zadovoljan rezultatima, nema potrebe da trosis pare. Koje ocjene imas i koju si skolu zavrsio?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2016, 13:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Avg 2015, 14:30
Postovi: 52
plava_hemijska je napisao:
Anadnkbl je napisao:
Zna li neko koji su uslovi prelaska na sa ovog naseg u BL na FTN?


Која година?


Druga, 3 iz druge i Algebra


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2016, 16:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 04 Feb 2016, 00:37
Postovi: 9
Dakle, odakle mi je najbolje da se spremam za prijemni pored ovih zadataka sa prijemnih od proslih godina? Ima li neka zbirka predvidjena bas za ovaj fakultet i ako nema koje zbirke su mi najbolje za to?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2016, 16:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9865
Lokacija: Далеко од раја
Četri Veneove zbirke su sasvim dovoljne.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2016, 19:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2015, 18:51
Postovi: 11
Klajv_Biksbi je napisao:
Uzmi nekolika prijemna od proslih godina i uradi ih. Ali budi posten prema sebi, nemoj gledati rjesenja, a kada zavrsis, tada ih uzmi i uporedi sa svojim. Ako budes zadovoljan rezultatima, nema potrebe da trosis pare. Koje ocjene imas i koju si skolu zavrsio?

Ma gimnaziju idem, zadnja godina, ide mi matematika, imao sam 5 uvijek, inace mi je prosjek oko 4,8-4,9.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2016, 19:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
smiljanic997 je napisao:
Klajv_Biksbi je napisao:
Uzmi nekolika prijemna od proslih godina i uradi ih. Ali budi posten prema sebi, nemoj gledati rjesenja, a kada zavrsis, tada ih uzmi i uporedi sa svojim. Ako budes zadovoljan rezultatima, nema potrebe da trosis pare. Koje ocjene imas i koju si skolu zavrsio?

Ma gimnaziju idem, zadnja godina, ide mi matematika, imao sam 5 uvijek, inace mi je prosjek oko 4,8-4,9.

Stare prijemne i udri. Srecno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2016, 14:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2015, 18:51
Postovi: 11
E, još jedno pitanje, uzimam laptop, pa me zanima da li postoje neki programi koji se koriste na faksu za koje ce mi trebat' neke posebne specifikacije
Hvala ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1323 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs