banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1323 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Nov 2015, 13:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Okt 2015, 14:11
Postovi: 38
icobh je napisao:
Ja svašta, ne znam za ostale. Radio kao fizikaner u skladištu, vozač bagera i kamiona, popravljao računare, elektroniku na autima, chiptuning, monter antena tipa raznih, administracija mreža, programiranje, kako desktop aplikacija, tako i web, gluma sisate plavuše na info pultu, opšta administracija i tako...


Svaka čast, baš si radio sve što se moglo raditi. Sumnjam da te to mogla naučiti bilo kakva škola, sve je stvar izbora.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2015, 19:59 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2015, 12:46
Postovi: 15
Znate li neke dobre knjige iz OET-a na eng? Nasao sam za ove oblasti sto kasnije dolaze, ali nista za elektrostatiku..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2015, 14:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Avg 2015, 14:30
Postovi: 52
Da li ti bas treba na engleskom?

S obzirom da su meni bile dovoljne od Surutke i Djordjevica, te sam ponesto gledala kod Popovica,
al sve je pisano na isti kalup. Ako nesto nisam skontala, skuckam na yt bas to i nadjem poprilicno
dobra objasnjenja, sto na nasem, sto na engleskom jeziku.
Na stranim fakultetima Elektrostatika se radi u okviru Fizike, toliko znam, pa jedino ako ti bas
treba na engleskom da pokusas tako nesto potraziti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2015, 20:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2015, 12:46
Postovi: 15
Anadnkbl je napisao:
Da li ti bas treba na engleskom?

S obzirom da su meni bile dovoljne od Surutke i Djordjevica, te sam ponesto gledala kod Popovica,
al sve je pisano na isti kalup. Ako nesto nisam skontala, skuckam na yt bas to i nadjem poprilicno
dobra objasnjenja, sto na nasem, sto na engleskom jeziku.
Na stranim fakultetima Elektrostatika se radi u okviru Fizike, toliko znam, pa jedino ako ti bas
treba na engleskom da pokusas tako nesto potraziti.



Hvala, ali vec sam spremio OET xD.. nego moze kakav savjet za kolokvijum, da li moram biti ekstra detaljan i pisati komentare za postupak, takodje da li koristiti vise boja pri crtanju slika ? I da li se zadaci od proslih godina vrte te gdje mogu nabavati iste (imam jedino rokove od 2015 i neke od 2013 sa moodle)?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2015, 00:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Avg 2015, 14:30
Postovi: 52
Ja sam to poodavno polagala, ali koji god je bio asistent ne trebas u detalje da radis sve,
onako kako ste radili na vjezbama tako ti treba na kolokvijumu (sto se tice detaljnosti).
Mislim ako je nesto izveo na prvom casu, pa kasnije nije izvodio u drugim zadacima,
naravno da se to podrazumjeva.
A za stare kolokvijume je najbolje da pitas nekog ko je prosle godine to polagao, i da vidis
da nema dole kod Zelje u skriptarnici. Takodje oni pocesto gledaju sta BG i ZG daje
pa to znaju dati na kolokvijumu, te uglavnom daju iz one Oldjen, Djordjevic zbirke zadatke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2015, 23:15 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Nov 2015, 23:03
Postovi: 2
Pozdrav! Namjeravam da upisem ETF sljedece godine-smjer racunarstvo i informatika. Da li neko moze da mi napise sve informacije vezane za taj smjer? Prvenstveno bih to upisala zbog programiranja, pa me zanima koliko se detaljno radi. Informisala sam se i o PMF-u smjer diplomirani matematicar i informaticar, ali stekla sam utisak da se vise radi matematika, a manje programiranje. Je li taj smjer na ETF-u kao smjer softversko inzenjerstvo na FTN-u u Novom Sadu ili nesto sasvim drugacije? Htjela bih da cujem Vasa misljenja. Hvala unaprijed na odgovoru! :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2015, 00:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Ako hoces da se bavis programiranjem ne treba ti nikakakav fakultet,vec vjezbanje,kvalitetno stivo,tutorijali itd. Na smjeru RI na etfu ces uciti programiranje,ali malo ozbiljnije tek od trece godine...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2015, 00:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ево ако хоће неко нешто да упише - промоција "2 за 1". :) Само од 27. до 29. новембра.

http://www.it-akademija.com/bf/

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2015, 13:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Nov 2015, 23:03
Postovi: 2
Nabavila sam dosta literature i krenula sam da pravim aplikaciju za android. Naravno da pored fakulteta treba da se radi i dodatno. Kakvi su predmeti? Da li za prijemni ima zbirka iz koje se vjezba i da li se kupuje na fakultetu? Hvala na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2015, 15:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
Ima li clanova koji su na 3./4. godini studija (informatika)?Da li je istina da kompanije zaposljavaju studente vec od trece godine?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2015, 15:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ја знам двоје колега овде који су почели да раде као "асистенти у настави" још почетком треће године.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2015, 18:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2015, 18:51
Postovi: 11
Pozdrav svima.
Planiram da upisem ETF sledece godine, pa imam par pitanja; kako i gde da nabavim knjige, koliko kosta skolarina, ima li se vremena za teretanu i slicno, koliko kosta pripremna nastava?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2015, 19:03 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 10:57
Postovi: 83
Knjige nabavljaš većinom preko neta i kopiraš, školarina ne košta ništa ako si na budžetu (osim 40KM za upis semestra), ako nisi onda 440KM po godini. Ima se vremena za sve ako se dobro organizuješ. Za pripremnu ne znam, ima više tih pripremnih tako da ne znam šta je sad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2015, 19:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2015, 18:51
Postovi: 11
Ok, hvala. Jos nesto, ne razumem kako funkcionise to sve, koliko traju predavanja, koliko ispita na prvoj godini?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2015, 21:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 10:57
Postovi: 83
Na prvoj godini imaš 9 ispita. A što se tiče predavanja, predmeta i svega ostalog, sve možeš naći na stranici fakulteta. Uglavnom, predavanja ti traju od oktobra do kraja januara u zimskom semestru, i od marta do juna u ljetnom semestru.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2015, 17:16 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Dec 2015, 11:35
Postovi: 18
supermanijak je napisao:
miles41 je napisao:
moze li mi neko reci nesto vise o smjeru racunarstvo i informatika?koliko je tesko gradivo?koja je prolaznost itd.
btw nikako da nadjem zadatke na sajtu...moze li neko poslati link?



sta te zanima???



Znam da citiram odgovor star 3 godine već imam par pitanja u vezi računarstva i informatike. Koja je razlika između smijera informacionih tehnologija i računarskog inženjeringa i kakvi su uslovi u vezi opreme, računara itd? Jer mene više zanima hardver al se softver bolje plaća pa bi bilo dobro imat oboje po malo u jednom smijeru :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2015, 20:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
SmJer informacione tehnologije je prestao postojati 2014. godine i zamjenjen je smjerom softverski inzinjering (stranicu uopste ne azuriraju).Na smjeru softverski inzinjering se obradjuje iskljucivo softver (+ fizika, OET, elektronika), a smjer racunarski inzinjering je oko 70% elektronike a ostatak je softver.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2015, 21:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Dec 2015, 11:35
Postovi: 18
h4xx0r je napisao:
SmJer informacione tehnologije je prestao postojati 2014. godine i zamjenjen je smjerom softverski inzinjering (stranicu uopste ne azuriraju).Na smjeru softverski inzinjering se obradjuje iskljucivo softver (+ fizika, OET, elektronika), a smjer racunarski inzinjering je oko 70% elektronike a ostatak je softver.


Pisao sam brzo pa sam napravio koju grešku. Jesu ukinuli taj smjer da bi ga zamijenili softverskim inžinjeringom? Našao sam plan i program pdf iz 2007. jesu tu svi predmeti ostali isti za računarski inženjering ili ima i tu promjena?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2015, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Imaš novi plan i program za sve smjerove pa možeš pogledati.

http://etfbl.net/dokument.php/27556/1/% ... %D0%90.pdf

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2015, 23:46 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 10:57
Postovi: 83
Imaj u vidu da iako na papiru postoji, u praksi i ne postoji baš. Racunarski inzenjering ove godine je upisao jedan covjek i poslije i on prebacen na softversko jer nema dovoljno zainteresovanih studenata.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1323 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs