banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 07:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1323 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jul 2014, 09:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Matematika i informatika ima dosta matematike i malo informatike.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 19:02 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Apr 2014, 19:31
Postovi: 3
Zna li neko koliko je slobodnih mjesta ostalo na Etf-u a koliko na Pmf-u ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 22:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9850
Lokacija: Далеко од раја
Pogledaš konkurs i vidiš ukupan broj mjesta, a potom oduzmeš broj onih koji su položili prijemni (obično se svi upišu, nije česta pojava da neko odustane).

Sve podatke možeš naći na sajtu fakulteta, negdje na početnoj strani.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2014, 11:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jul 2014, 10:20
Postovi: 7
Na etf-u je ostalo otprilike 20-ak ako ne i vise mjesta (znaci na svakom smjeru po oko 20, zavisi od smjera do smjera).

Nego, interesuje me nesto vezano za etf. Dakle, upisao sam se na prvom roku, pa reko da malo pogledam prolaznost na studentskoj onlajn. Znao sam da je etf tezak i sve to ali bio sam stvarno iznenadjen malom prolaznoscu. Pa bi volio da mi neko od etf-ovaca odgovori zasto je to tako, zar su stvarno jako visoki kriterijumi, ili studenti imaju tako lose predznanje ili jednostavno ne uce dovoljno?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2014, 22:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
uecp je napisao:
Na etf-u je ostalo otprilike 20-ak ako ne i vise mjesta (znaci na svakom smjeru po oko 20, zavisi od smjera do smjera).

Nego, interesuje me nesto vezano za etf. Dakle, upisao sam se na prvom roku, pa reko da malo pogledam prolaznost na studentskoj onlajn. Znao sam da je etf tezak i sve to ali bio sam stvarno iznenadjen malom prolaznoscu. Pa bi volio da mi neko od etf-ovaca odgovori zasto je to tako, zar su stvarno jako visoki kriterijumi, ili studenti imaju tako lose predznanje ili jednostavno ne uce dovoljno?


Malom prolaznošću na algebri? Ako na to misliš, taj predmet je filter i zato su visoki krijerijumi, mada ni OET2 nije za odbaciti. To što ćeš sabiranje matrica zaboraviti već nakon mjesec dana od upisa ocjene je već druga stvar. :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2014, 13:26 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jul 2014, 10:20
Postovi: 7
Citiraj:
Malom prolaznošću na algebri? Ako na to misliš, taj predmet je filter i zato su visoki krijerijumi, mada ni OET2 nije za odbaciti. To što ćeš sabiranje matrica zaboraviti već nakon mjesec dana od upisa ocjene je već druga stvar. :P


Da na Linearnu Algebru sam mislio, izmedju ostalog, jer nije velika prolaznost ni na OET1 ni na MA1 a ni na OET2 kao sto ti rece. I dalje mi ostaje nejasno da li je neophodno da se zna matematika iz srednje jako dobro (mislim, da li je to neki preduslov kako bi imao manje problema sa ovim matematikama) i koliko je dobro unaprijed upoznati se sa gradivom OET1? Vjerujem da ti to znas, mislim ako si uspio poloziti i zaboraviti algebru do sad :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 09:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
uecp je napisao:
Citiraj:
Malom prolaznošću na algebri? Ako na to misliš, taj predmet je filter i zato su visoki krijerijumi, mada ni OET2 nije za odbaciti. To što ćeš sabiranje matrica zaboraviti već nakon mjesec dana od upisa ocjene je već druga stvar. :P


Da na Linearnu Algebru sam mislio, izmedju ostalog, jer nije velika prolaznost ni na OET1 ni na MA1 a ni na OET2 kao sto ti rece. I dalje mi ostaje nejasno da li je neophodno da se zna matematika iz srednje jako dobro (mislim, da li je to neki preduslov kako bi imao manje problema sa ovim matematikama) i koliko je dobro unaprijed upoznati se sa gradivom OET1? Vjerujem da ti to znas, mislim ako si uspio poloziti i zaboraviti algebru do sad :D


Pa bilo bi dobro da je znaš dobro, a da li ćeš OET1 učiti sad tokom ljeta, pa ako nemaš nitša drugo da radiš. Inače, ostala mi je samo algebra sa prve pa sam prenosio utiske svojih kolega koji su je položili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 10:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Ja sam konto malo ovladati programskim jezikom C koji se radi na prvoj godini sad tokom raspusta...Mozda bih vjezbao malo i matematiku,ali nisam siguran koje oblasti...Vjerovatno trigonometriju i jos nesto...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 13:29 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jul 2014, 10:20
Postovi: 7
pingvin je napisao:
Ja sam konto malo ovladati programskim jezikom C koji se radi na prvoj godini sad tokom raspusta...Mozda bih vjezbao malo i matematiku,ali nisam siguran koje oblasti...Vjerovatno trigonometriju i jos nesto...


Otkud znas da se radi C, mislim moze bit i C# ili C++ ili nesto cetvrto. Ili mozda znas novi plan i program??


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 13:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Ne znam nista,raspitacu se nekako.Ako neko nesto sazna nek podijeli ovde.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 14:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 10:57
Postovi: 83
C jezici će se najvjerovatnije raditi, to se može zaključiti po nekom logičnom razmišljanju. To su ubjedljivo jezici koje se najviše koriste, mislim, teško da će raditi Python npr. A C jezici su dosta slični, pa nije problem da se prebaci sa jezika na jezik. A uostalom, bitno je za programiranje da se nauči razmišljanje i slično, a sintaksa je najlakša stvar da se nauči u jeziku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 14:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
C i C++ su užasno slični. Ja sam jedne godine učio C++ i dve godine kasnije pisao neki program u C-u bez problema tako da se može bilo koji od ta dva naučiti.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2014, 16:11 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 10:57
Postovi: 83
Naravno, sve C komande rade u C++.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2014, 11:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Jedno pitanje za studente...Kakva je situacija sa stipendijama?Kakve se stipendije mogu dobiti ako se godina ocisti u roku,osim opstinske naravno?Ko sve nudi stipendije i koliko prosjek ocjena utice na stipendije?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 23:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Ja sam jednom dobijao stipendiju min. obrazovanja a drugi put Elektrokrajine..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2014, 04:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Koji ti je prosjek bio...i koja je visina obe stipendije?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2014, 14:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
eric_cartman je napisao:
Ako neko ima još nešto vezano za matematiku u PDF ili nekom drugom formatu - neka okači ili pošalje u pp...zahvaljhujem :)

www.tonimilun.com
www.matematiranje.in.rs
www.wolframalpha.com

На ову задњу топло препоручујем плаћено чланство. Није нека лова, студенти имају попуст а ко ће да се бакће са пуно математике - помоћиће му сигурно.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2014, 15:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Hvala :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2014, 15:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Нема на чему. :) Имам још негдје неки страни сајт записан али не могу да нађем. Углавном ја сам се математике ријешио. Сад настаје игранка са програмирањима разниЈЕм. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2014, 15:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
uecp je napisao:
Na etf-u je ostalo otprilike 20-ak ako ne i vise mjesta (znaci na svakom smjeru po oko 20, zavisi od smjera do smjera).

Nego, interesuje me nesto vezano za etf. Dakle, upisao sam se na prvom roku, pa reko da malo pogledam prolaznost na studentskoj onlajn. Znao sam da je etf tezak i sve to ali bio sam stvarno iznenadjen malom prolaznoscu. Pa bi volio da mi neko od etf-ovaca odgovori zasto je to tako, zar su stvarno jako visoki kriterijumi, ili studenti imaju tako lose predznanje ili jednostavno ne uce dovoljno?

Jedan iskren savjet, od prvog dana kad udjes tamo uci (i vjezbaj) samo linearnu algebru, sve ostale predmete batali, stices ih kasnije.
Ako je ne polozis kroz kolokvijume ili u prvom ispitnom roku, tesko ces to ikada nadoknaditi, samo ces se zakopati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1323 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs