banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 10:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jan 2004, 09:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Dec 2003, 09:04
Postovi: 10
Lokacija: Banja Luka
Hajde malo da vidimo kakva su nasa iskustva sa svima onima koji su placeni da nam budu na usluzi kada nam trebaju. Kakva su nasa iskustva, da li su uglavnom ljubazni ili suprotno tome. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2004, 10:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ljubazne osobe na koje sam ja do sada naisao jos uvjek se mogu nabrojati na prste jedne ruke

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2004, 12:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Evo sta mi se desilo 2002.god. Otisla sam u Opstinu da izvadim rodni list i uvjerenje o drzavljanstvu(koje sam prvi put izvadila '95. ), bilo je ljeto i ''sezona'' godisnjih odmora, ali ne opstinskih sluzbenica vec ljudi koji su otisli vani, pa su iskoristili dolazak u bl da povade potrebna dokumenta za otkupe stanova i sl. Dodjemo oko 10h ujutro i dobijem informaciju da nema brojeva! Kakvih brojeva nejasno mi je bilo ali dobro, dodjem ponovo popodne "ranije" u 15h da stanem u "red" opet za broj naravno, i kakav sam baksuz ostane nas 4oro bez broja. Ali kakva nam je drzava, ako imas para sve se moze, tu u 'redu' su bili likovi kojima nista od slicnih dokumenata nije bilo potrebno,vec su tu da "zarade" koju marku(euro :lol: )..pa u zavisnosti od toga koliko ti gori pod nogama, toliko ces da platis da ti oni "daju" broj koji su regularno dobili..i koji bi i sama dobila samo da sam dosla 4 minuta ranije. Samo da kazem da se cijena broja/va kretala od 10KM pa do cak 20 eura po broju.. :lol: Moguce da je ovo OT ali ...
Mene interesuje jedna stvar, kako to da jedna opstinska sluzbenica, maticarka sta li je, u radnom vremenu od 8 sati primi svega 15tak stranaka?? Kako to da red ispred maticnog ureda se oteze do izlaza a u maticnom uredu sjedi 5 sluzbenica od kojih jedna kuca dokumente a ostale 4 piju kafu..doruckuju ili rucaju..razgovaraju na telefon ili turpijaju nokte..?? :evil:
Uspjela sam ja nekako i doci na red pred sam kraj radnog vremena, da bi gospodja rekla kako rodni list mogu dobiti bez problema, a uvjerenje o drzavljanstvu bi ona trebala da trazi, ili ako sam "raspolozena" da mi da dvije tri knjizurine, stolicu i da ja sama trazim gdje je to zavedeno 1995. godine..jer ona ima "drugih" obaveza! :lol:

Jako ljubazno s njene strane.. :D

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2004, 13:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Rijetki su dani kad nisam na nekom salteru ili banci (skoro svaki dan, nekad i 2 puta dnevno :roll: ) ili opstina,ili Mup, ili biro,vodovod, posta, sud,elektricno, poreska uprava itd. itd... 8)

redovi uzasni u bankama da ne pricam kako je uveden novi sistem poslovanja (ne novi, vec uvedeno malo reda kao sto je bilo i ranije :) )...


Sto se tice opstine.... :lol: Soba 16 je katastrofa.. maticni ured da ne pricam... mada je predvece skoro prazno i uglavnom tada i zavrshavam obaveze koje tamo imam. A kad je neka frka..pa zna se..preko veze moze sve i odmah da se zavrshi i isti dan i da dobijesh i rodni list,i uvjerenje i rjeshenje i sve sto treba 8) mada te veze koristim u rijetkim prilikama, da ne bih pretjerala sa zaduzivanje kod nekih.... :D jer ponzatoje, nekog moliti nesto mozes,i on ce ti uciniti uglavom ako ga dobro znash, ili ako je taj drugi siguran da ces mu se moci revanshirati nekom drugom tvojom uslugom.....

a da ne pominjem pojedine sektore u opstini...gore po kancelarijama (inspekcije, kontrole, uprave)..... :roll:

A cekanje u Sudu hahahah to je vec Cekanje Godoa :lol: :lol: stojish pred vratima ko kreten dok se ispijaju kafe,i dok traju pauuuuuze a na jednim vratima po dva imena sudija minimum, a procesi uzasno spori po par godina :roll: a plate imaju najvishe u drzavi....

mislim inace da nam je cinovnicki aparat dosta spor..veliki je broj gradjana, procesa, postupaka, zahtjeva, i mislim da je problem sto nemamo prave baze podataka, sistema, a ne da se papiri gube kao sada, predmeti storniraju pa onda kad zelish nesto da ponovish, kao da je pojela maca pa onda sve iz pocetka...a sve koooostaaaaaa :roll: ...

A sto se tice redova kod doktora...na svu srecu oni mi ne trebaju tako cesto... :wink: mada licno i porodicno sve kad trebam (iako znam licno i porodicno dosta ljekara i zdravstvenih radnika, da bi mogla sve besplatno u drzavnoj u bolnici da rijeshim)...apsolutno uvijek idem u privatne ordinacije...gdje platim... ALi tamo mogu kao covjek,bez cekanja, vec naruceno , fino ,kulturno ,higijenski i na miru da ispunim svoje potrebe zbog kojih sam tu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2004, 14:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
ako me sta nerviralo u mojoj Banjaluci (a i dalje me nervira kad imam potrebu za tim) to je kontakt sa 'drzavnim aparatom' tj salterushama i slicnim zenama.
Ili su nekulturne, nepismene, neusluzne..... ili piju kafu, jedu burek, tracaju .. (vidjeti post od mrvice) ...
Ili su kulturne ali ne strucne i nedovoljno kompetentne, kao sto je slucaj u posti kad za bilo koje ozbiljnije pitanje moras cekati da 'zove nekoga tamo'. Da je uzela i procitala katalog znaci materijal sto oni stampaju znala bi.

Mnoge drzave ukljucujuci i YU daju mogucnost da dokumente narucis postom / telefonom ... i fino ti dodju kuci. Nema redova, nema guzvi, nema saltera i svi zadovoljni.. Ali neee.. sta ce to nama.

nas drzavni aparat je ........ (kultura mi nalaze da ne napisem te fraze).
rekoh, ako sta mrzim, mrzim to... kao i ponasanje citavih institucija koji su iza tih saltera.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2004, 23:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
...ma mene nervira sve....

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2004, 04:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Jan 2004, 15:54
Postovi: 26
Lokacija: banja luka
Meni su najgore one iz Boske, kad tamo dodjes, gledaju te ko da si dasao da im pobijes svu familiju.
Ili jos gore, kad hocu nesto da kupim, a kad mi se neka prodavacica ponasa kao da sam dosla da ju zezam ili da joj nesto ukradem, ponasa se u stilu: Sta oces, sto si uopste dosla!
Ma sve se to iz kuce nosi, i trgovkinje i salteruse, cast izuzecima, mada ja mislim da su njihova zanimanja toliko monotana i malo placena, te da zato i izgledaju kao da ih je neko natjerao da tamo i rade.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jan 2004, 00:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jan 2004, 16:12
Postovi: 88
ma svi su oni grubi i uzasni....sta ces kad nemas ni jedne mladje osobe...sve djedovi i babe rade.....nema zivaca

_________________
Samo opusteno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jan 2004, 00:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Interpid je napisao:
ma svi su oni grubi i uzasni....sta ces kad nemas ni jedne mladje osobe...sve djedovi i babe rade.....nema zivaca


Ima itekako ... samo su te mladje dosle tu preko stele i pojmaaaa nemaju da ne znaju sta prodaju ali to otvoreno kazu, tj ne kriju, vec se klebere, izvrcu i glume kao da ti nju treba da usluzis a ne ona tebe.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jan 2004, 11:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
u jednoj prodavnici obuce jos prije samog pocetka rata kad sam usao prodavacice nije bilo neko vrijeme i kad se konacno udostojila da dodje iz njihovih "pozadinskih soba" (magacin) tako me je fino upitala :"sta `os?"
mislim zar je komentar potreban ?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jan 2004, 14:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2002, 15:42
Postovi: 344
Lokacija: Daleko
Moram priznati da sve ovo gore je istina i ja se skroz uzasavam, ali mislim da je problem i generalno u osnovnoj kuluri naseg naroda. Ne opravdavam nikoga, ali evo jos jednog primjera

Odem neki dan do Tropika mozda negdje oko 15.30. Dodjem na kasu i kazem teti na kasi - Dobar dan , a ona me zacudjeno pogleda, ja je naravno upitah - Zasto me tako cudno gledate?

Jer, ste vi prvi danas ko me pozdravio , a radio od jutros?!

Mislim da ste shvatili poruku. Kultura ili nekultura je i nasa i iz nase kuce takodje a ne samo u gore navedenim institcijama. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jan 2004, 09:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Bas sam se nasmejao mrvicinom prvom postu, sta ljudi ne rade da prezive, bas smo se srozali do dna. Btw koliko sam procitao (a moram priznati malo sam citao na preskok), svi navedeni primeri su u drzavnim "ustanovama". Probajte otici u neku banku koju drzi neka strana firma ili bilo sta sto drzi strana firma pa necete moci doci sebi od kulture i ljubaznosti, jer stranac i jeste toliko bogat kad zna kako da izvuce paru. Hehehe btw ono za Bosku je ziva istina, samo te vrebaju, hoda ti iza ledja, samo sto ne pocnu nositi puske sa sobom. :o Sezona lova na kupce traje od ... do.... hahaha :lol:

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jan 2004, 11:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2002, 01:00
Postovi: 893
uzasni svi.. sreca pa ne moram tako cesto da imam posla sa tim "visim" drzavnim "organima" :lol:

sa jedne strane mi je jasno da je taj narod nezadovoljan slabim platama, ali opet ako pogledas.. sta oni uopste i doprinose ?

sjecam se prije nekih 4 god isla sam da primjenim prezime na pasosu tj da izvadim novi. Ljeto, nesnosna vrucina, narod ljut, red nepregledan. Svakih malo neko ulazi u principu : " sad cu ja , sam da nesto pitam!"
Meni ne bi tesko pa pocnem da usijavam situaciju jos vise. Ispred mene stoji zena u poodmakloj trudnoci, blijeda kao krpa... Opet ulazi jedan "gospodin" i cujem neko kikotanje iza vrata.... Film puca ulijecem unutra.... Dvije dame iza saltera puse, kafa je naravno nezaobilazni rekvizit i cerekaju se doticnom "gospodinu". Cim su me ugledale osule su paljbu na mene da izadjem van. Pokusala sam smirenim tonom da joj se obratim da je trudnica ispred vrata i da ako je ikako moguce.... Izadjoh vani... Kad sam dosla na red, gospodja sa cigarom u ustima ( toliko o kulturi naseg naroda) poce da izbacuje bijes na mene u vidu : " Sta vi mislite koji dodjete iz inostranstva? Tamo cistite po kucama, muzevi vam kopaju kanale, a vi se ovdje pred nama folirate!" Ja ju onako gledam, i nisam mogla da se suzdrzim. Sta da vam kazem.... nakon 1.min u kancelariju su usli panduri i" zamolili" me da izadjem :roll:
Pasos sam uspjela nakon par dana kasnije da podignem sistemom "plati pa se klati"

_________________
Ako ľelią - moľeą
Ako moľeą - znam da hoćeą
A ako hoćeą - ąta da ti radim
Sem da ti kaľem - ne udaraj me nisko...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2004, 22:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 14:17
Postovi: 107
Lokacija: Banja Luka/Beograd
hazoous je napisao:
...ma mene nervira sve....

isto je i sa mnom!!!.... :mad:

_________________
Jubbooko sa Negrass


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs