banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 21:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 89 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Sta nam ruzi GRAD
PostPoslato: 05 Dec 2003, 12:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Dec 2003, 09:04
Postovi: 10
Lokacija: Banja Luka
Mnoge stvari u nasem gradu su nakaradne. Zadnje sto je ruglo koje je napravljeno u samom centru je SAT koji je stao kada je bio zemljotres 1969. Sat je trebao ostati isti, a ne napraviti stub na kojem je sat kakav nije postojao 1969 godine ni u New York a ne kod nas. Zakljucak je da je sat trebao zadrzati prvobitni izgled ako vec podsjeca na to vrijeme. :x :x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2003, 15:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2002, 15:42
Postovi: 344
Lokacija: Daleko
Smece i prljavi kontejneri mi vise smetaju! :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2003, 15:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
malomarnost gradjana

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2003, 01:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2003, 12:54
Postovi: 379
Lokacija: Banja Boston Luka
grad je uzasno prljav

_________________
Cheers


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2003, 04:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
kao prvo kontejneri, stoje svugdje na ulici, trotoaru... raskupusani, zapaljeni... ma bruka!!!

licno meni smeta izgled mog naselja... u kojem su aktuelne nadogradnje... pa mi je u kuci kao i vani... sama prasina.. ne mozes u stan da udjes a da na cipelama ne uneses malter i pjesak!!! i to tako vec 2 godine!!! pitam se brine li se neko za to... koliko vjekova ovi seljaci sto prave nadogradnju iznad mene mogu da grade???

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2003, 11:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
i mene onaj sat iznervira kad god ga vidim a pogotovo sto su kazaljke nacrtane, mislim smeta i smeće ali njega počistiš i kao da ga nije ni bilo (bar teoretski) ali sat je tamo stavljen od sad pa na dalje.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2003, 11:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Dobijam osip kad vidim onaj sat,.. kao sto rekoste, trebao je zadrzati prvobitni oblik ako vec podsjeca na to vrijeme.. a grad ruze i mnoge druge stvari.. Idem ja Gospodskom, naidje neki djed, i samo cujes zvuk, hrrrrkh, pljuu, i izbaci lik svu sadrzinu na po ulice...?!!!!!!! Pa do kad ce ovo funkcionirati? Zar nema neko ko bi se pobrinuo za takve stanovnike? Pa da je tu negdje cika cajac bio, pa kaznica 50KM, e ne bi mu onda nikad vise palo na um da ti uradi..

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2003, 11:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
pa bash bi trebalo da se uvede takva jedna kazna...

kao i za prelazak ceste van obiljezenog podrucja(zebre)

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2003, 11:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
pa ovde se za crveno prolazi za 50 KM a sad ces ti njemu uzeti zato što je pljuno, pa pljuniće i tebe kad mu to kažeš a naj češće da ih za noge istreseš prije će im oči ispasti nego 50 KM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2003, 11:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
mislis da nece da mu ispadne 50KM??? (dobro ovo je malo previse... ali recimo 5KM ne bi bilo pretjerano a imalo bi ucinka)
ako nece da plati onda moze da ide sudiji za prekrsaje... gdje ce sudija to da naplati 5KM+troskovi suda(50KM).. pa ko voli nek izvoli

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta nam ruzi GRAD
PostPoslato: 06 Dec 2003, 20:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
banjalucanka59 je napisao:
Mnoge stvari u nasem gradu su nakaradne. Zadnje sto je ruglo koje je napravljeno u samom centru je SAT koji je stao kada je bio zemljotres 1969. Sat je trebao ostati isti, a ne napraviti stub na kojem je sat kakav nije postojao 1969 godine ni u New York a ne kod nas. Zakljucak je da je sat trebao zadrzati prvobitni izgled ako vec podsjeca na to vrijeme. :x :x


Taj sat je najmanji problem u owome gradu! Problema ima dosta.
Smece/kontejneri
rupetine po ulicama
previse automobila
grozni izlozi
........

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2003, 23:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
kefalo je napisao:
mislis da nece da mu ispadne 50KM??? (dobro ovo je malo previse... ali recimo 5KM ne bi bilo pretjerano a imalo bi ucinka)
ako nece da plati onda moze da ide sudiji za prekrsaje... gdje ce sudija to da naplati 5KM+troskovi suda(50KM).. pa ko voli nek izvoli

Hm, pa mozda i jeste puno ono sto sam rekla.. :oops: ali 5 je okej.. a stvarno bi se trebalo kazniti to sve...

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec 2003, 05:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
naravno da bi trebalo!!!... doci ce tako nesto i kod nas... nadam se uskoro :)

skoro sam bio u BG i NS... kad pogledam pjesake sad i prije 2 godine... to je razlika nebo i zemlja!!! prije je svatko prelazio kud je htio... ljudi su skoro izbjegavali zebre... a sad situacija potpuno drugacija!... fino stoje na semaforu, cekaju zeleno... i onda GAS :D

a zasto??? pa zato sto je kazna za prelazak van obiljezenog dijela ceste 600din=18KM... pa ti vidi.. ako te uhvati drot... nadrljo si :)

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec 2003, 11:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2309
Lokacija: banjaluka
E mene je lik prije nekoliko dana umalo zgazio i na semaforu.... semafori su danas najnesigurnije mjesto za prelazak ulice :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec 2003, 12:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
al' ste se nakachili na sat.....meni je je sat bash spoj istorije i malo modernijeg pristupa (cik-cak stub) ..meni je bash OK :wink:
I Trg Krajine mi je OK, kad zelenilo malo naraste i zazeleni bice josh mnogo bolje :wink:

defintivno nesto sto mi je jako ruzno je zgrada Beogradjanke ili ti bivsheg Standarda, limena fasada :o a izlog je da stanesh i da plaches :cry:

Ne svidja mi se nedovrshen Palas...

Ne svidja mi se Trznica u centru grada...

Ne svidja mi se prazna povrshina u Parkicu (gdje se trebao praviti objekat Zeptera)...da se bar napravi park sa klupama, betonskim stazama, fontanama... a ne da po sred ima izlizana staza..kao kroz livadu :o


Nemamo parking garaze na sprat (zbog ustede urbanog prostora) vec imamo parkinge u centru koji zauzimaju jako mnogo dragocjenog prostora...

itd..itd....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec 2003, 16:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Da, a zasto od Palasa ne naprave trospratni parking 8) ? I dve muVe jednim udarcem.. A pJaca ledi, bogdo je led sprzio :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
E takve treba eleminisati,.. samo ruze grad,.. svi se pokondirili pa dosli..

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec 2003, 21:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Dec 2002, 23:10
Postovi: 41
Lokacija: Banjaluka
Slazem se sa tim da je sat najmanji problem u gradu. Stajao je onako naslikan od potresa pa neka stoji i sada. :)

Citiraj:
Ne svidja mi se prazna povrshina u Parkicu (gdje se trebao praviti objekat Zeptera)...


Hmmm, a bas sam razmisljao kako je fino sto su uklonili zenit i oslobodili prostor. Jednostavno gdje se god okrenes na dva metra od sebe vidis novu zgradu ili neki drugi objekat. To sto je napravljen puteljak kroz "livadu" :) to je druga prica... Ljudi bi mogli malo paziti gdje da hodaju ali i gdje da bacaju razne otpatke...

Sto se tice kontejnera i smetlista tu smo mislim na zadnjem mjestu u svijetu, bar od onih sto imaju smetlista :). Nadam se da ce se neko sjetiti da uskoro uvede kontejnere za odredjenu vrstu smeca, a onda po mogucnosti i reciklazu... Znam da je skuplje nesto reciklirati nego napraviti ponovo ali mogli bi nesto odraditi...

A pijaca se nalazi u centru pokraj klupa gdje bi ljudi trebali da sjede i dive se nasoj "modernoj" fontani :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec 2003, 01:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
da krenem redom:
1. Sat
Misljenje je kao supak, svako ga ima pa je moje misljenje da sat nije vrijedan gledanja kada i onako ne radi. Salim se bolji je stari, a i ono cik cak mi se ne svidja.
2. pijaca
Ne bojte se za pijacu. Uskoro ce se sve one stare zgrade srusiti na nju pa se nece ni vidjeti.
3. Livada umjesto Zenita
Cuo sam da planiraju neku ogromnu zgradu ali im se majstori plase visine pa nista od nje. Zato neka narod koristi Pitagorinu teoremu i neka skracuje put poprijeko do daljnjeg.
p.s. Mnogima je to jedini dodir sa prirodom
4. Prelazak "mimo" pjesackog
Mislim da je 10 KM dovoljna kazna ali je problem sto narod nema para. Zato je bolje da policajci ocitaju bukvicu svakom ko ne "koristi zebru" ali problem je i u tome sto ni na zebri nisi vise siguran.
5. Kontejneri
kontejnere treba potpuno ukinuti jer je mnogo bolje u naseljima gdje su pretezno privatne kuce gdje svako drzi svoje smece u kuci do petka ili utorka pa ga onda iznese i sve je fino cisto.
Bas neki dan mi prica kolega kako komso iznad njega gadja kontejenrr sa 7 sprata i nekad pogodi a nekad ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec 2003, 09:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
mene smeta ono sr*nje sto su napravili izmedju Palasa i Boske
ni na sta ono nalik nije
a sto se tice sigurnosti...pa najsigurnije je ici cestom jer te na trotoaru uvjek moze neko zgaziti (dosla neka nova vremena)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec 2003, 16:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Jun 2003, 12:32
Postovi: 14
Lokacija: Zapadna Turska i Istocna Vatikanija
Град ружимо ми сами себи, прихватамо све лоше са запада, одијевање, живот и морал криминалистички ,...итд,...нисмо слободни већ поробљени од микрософта и америчких компанија до ОХР-а па на наше главе,... насилна градња ђамија ружи град, смета ми турски грб на згради Екватора на улазу у пијацу, ...који ли ће јунак бити и окретну коцку одстрелити?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 89 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs