banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 19:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 99 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Feb 2004, 22:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Feb 2004, 16:16
Postovi: 14
Lokacija: banjaluka
ako vam ne valja Banja Luka zasto onda svi koji su dosli nisu otisli, nego ostadose a sad ga kude kao ne valja im , pa vi nadjite bolji, a nama ostavite nas rodni grad


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb 2004, 00:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 20 Feb 2004, 23:37
Postovi: 119
Lidia je napisao:
Pa Amila, osim Rakite i Tutica ovo su sve drugorazredni likovi , ima li nesto znacajnije!


Hehe, ovakve izjave bi bile smijesne da nisu zalosne... Sjecam se razgovora sa jednom djevojkom prije par godina... Nakon jedno njene izjave, koja je bila u rangu ovakvih gluposti a na racun Banja Luke i kako joj je ovdje lose i nista ne valja. Upitah je kad je ona cula za Banjaluku u svom zivotu. Na to mi odgovori: " Pa sad u ratu kad sam dosla u nju." A ja: " Aha, a odakle si dosla?" Ona:" Pa sa Kupresa" Nisam je imao zivaca pitati nista vise... U svojoj 18-toj godini je prvi put cula za BL i sad mi tu nesto prica gluposti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb 2004, 09:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
svi koji su dosli nisu otisli jer zele da budu "ljudi iz grada" i to preko noci

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb 2004, 17:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
amila.j. je napisao:
Poznati Banjalucani:

Adem Cejvan- glumac
Mersad Berber- slikar

Zrinko Tutic- muzicar, skladatelj

Stanko Rakita- pjesnik

Nasiha Kapidzic- Hadzic- pjesnikinja

Ismet Bekric- pjesnik

treba li jos Lidia?


ovdje bih dodala jos

Vlado Zeljkovic-glumac

Marian Benes - sportas

Ruzica Sokic -glumica

Abaz Arslanagic- sportas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb 2004, 17:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Apr 2002, 01:00
Postovi: 338
Lokacija: usa
Nisam znala da je Ruzica Sokic banjalucanka. How cool is that!!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb 2004, 18:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Jeste , cula sam da tek sada prodaje porodicnu kucu na Dolcu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb 2004, 19:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2002, 15:42
Postovi: 344
Lokacija: Daleko
Pa izostavile ste Radu Serbedziju - glumca,

Pa muski dio foruma niko ne spominje legendarnu rukometni klub "Borac" koji je (bar mislim) bio 4 puta evropski prvak u rukometu,

Pa za stariju generaciju koja se sjeca i FK Borac koji je bio odlican i vrlo uspjesan u staroj YU.

Uvijek, uvijek ce mi u srcu biti Vrbas, Tresnjik, Aleja i miris lipa - toliko prelijepih uspomena. Zauvijek u srcu- BL. 8) :angel: :angel: :angel:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb 2004, 20:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Feb 2004, 16:16
Postovi: 14
Lokacija: banjaluka
znas kad bolje razmislim upravu su oni koji kazu da BL sada ne valja od stare slave se ne zivi . ali mi smo krivi sto ne valja a ne oni koji su preko noci postali stari banjalucani, mi smmo dozvolili da se svrstamo u red ostali na upitniki za licnu kartu, mi smo dozvolili da nam grad bude ovakav kakav jeste , oni su g amozda malo da kazem poseljacili ali samo zato sto mi nismo znali na one koji su dosli da prenesemo kulturu grada ljepotice sa Vrbasa, grada opjevanog u pjesmama i oslikanog na stotinama slika, sto nam je Kastel postao mjesto za okupljanje nesretnih djecaka i djevojciica sto traze novu dozu, sto je mjesto travnjaka oranica, sto je gradski trg mjenjacnica, sto djeca slusaju bracu sa manjace( nemam nista protiv njih i takve muzike) sto nam lutalice hodaju po ulicama i zive po smetljistima nisu krivi oni koji su dosli nego mi koji smo ostali, mi smo bili slabi oni su bili jaci, i eto desilo se to sto se desilo, grad je sve gori a oni su sve jaci a mi samo kukamo i nista ne mijenjamo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb 2004, 21:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2003, 23:13
Postovi: 181
Lokacija: Banjaluka
Bebish je napisao:

Pa muski dio foruma niko ne spominje legendarnu rukometni klub "Borac" koji je (bar mislim) bio 4 puta evropski prvak u rukometu,


Moram da te ispravim RK Borac je bio jednom shampion Evrope, 1976, jednom viceshampion,1975, i pobjednik kupa IHF, 1991.
Dosta puta je osvajao prvenstva i kupove ex-yu, sad te tacne podatke ne znam.

Nisam 100 % siguran, ali mislim da je i pokojni Dragan Stojnic rodjen u BL.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb 2004, 22:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Rade Serbedzija nije banjalucanin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb 2004, 23:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Balkan Expres je napisao:
Rade Serbedzija nije banjalucanin.


tacno ..

27 July 1946
Bunic kraj Korenice, Croatia

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Feb 2004, 16:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2002, 15:42
Postovi: 344
Lokacija: Daleko
Balkan Expres je napisao:
Rade Serbedzija nije banjalucanin.


Ups. Dobih lazne informacije onda. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Feb 2004, 16:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2002, 15:42
Postovi: 344
Lokacija: Daleko
Supporter je napisao:
Bebish je napisao:

Pa muski dio foruma niko ne spominje legendarnu rukometni klub "Borac" koji je (bar mislim) bio 4 puta evropski prvak u rukometu,


Moram da te ispravim RK Borac je bio jednom shampion Evrope, 1976, jednom viceshampion,1975, i pobjednik kupa IHF, 1991.
Dosta puta je osvajao prvenstva i kupove ex-yu, sad te tacne podatke ne znam.

Nisam 100 % siguran, ali mislim da je i pokojni Dragan Stojnic rodjen u BL.


Svaka cast Supporter na detaljima. Drago mi je da se raja jos uvijek sjeca. :angel:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Feb 2004, 09:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Feb 2004, 09:50
Postovi: 12
porazna je cinjenica da ljudi koji su Banjaluku "nosili" i koji su vrijedili otisli na pocetku rata,a zamjenjeni su ljudima koji sad se dice da su neko i nesto,doslo selo na celo... treba biti realan Banjaluka ni rije rata nije vazila za neki kulturni centar,jednostavno je ovo grad bez tradicije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Feb 2004, 11:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
velikicezar je napisao:
treba biti realan Banjaluka ni rije rata nije vazila za neki kulturni centar,jednostavno je ovo grad bez tradicije.


ne znam na osnovu cega imash ovakve tvrdnje, ali ova izjava sigurno nije tacna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Feb 2004, 11:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ja bih bas rekao da je momak u pravu

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Feb 2004, 13:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2002, 01:00
Postovi: 893
BSE ne lupetaj :P

to sto si primoran da zivis u BL nisi ti kriv ali pokusaj da se integrises :wink:

Banjaluka je prije rata visoko kotirala i bila poznata po mnogo cemu. Uzmi samo cevape :wink: ko jos nije cuo za njih :P

Bl ima dusu koju na zalost sve vise gubi, ali se nadajmo da ce jednoga dana opet biti po starom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Feb 2004, 17:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2004, 23:12
Postovi: 128
Lokacija: Confoederatio Helvetia
velikicezar je napisao:
porazna je cinjenica da ljudi koji su Banjaluku "nosili" i koji su vrijedili otisli na pocetku rata,a zamjenjeni su ljudima koji sad se dice da su neko i nesto,doslo selo na celo... treba biti realan Banjaluka ni rije rata nije vazila za neki kulturni centar,jednostavno je ovo grad bez tradicije.


Ko ti pokloni tastaturu ?
Sta pises, jadan nebio ?

Ruku na srce, BANJA LUKA nije ono sto je nekad bila, budimo optimisti doce stvari na svoje mjesto, bice i vise od onoga sto je bila prije rata !

Za razliku od KOSOVA, gdje je od dolazka KFOR-a do dana danasnjeg nestalo ni manje ni vise nego 3500 ljudi ( 99,9 % SRBI ), BiH ( REPUBLIKA SRPSKA i MUSLIMASNKO-HRVATSKA FEDERACIJA ) u tom pogledu je u veikom PLUSU ( + ) !!!
Drugo, gdje bi ti onako sam NIKAKAV, umoran, iscrpljen pred "HORDAMA ZLA", koji neznaju sta je "ljudski zivot niti ga znaju cijeniti".
Da, u Banjaluci ima puno doseljenika, i bilo je i prije rata. Ti ljudi sto su za vrijeme rata dosli BILI SU PRIMORANI da bjeze iz svojih domova, KAO I NEKADASNJI STANOVNICI Banja Luke !!!

Dakle, pomirimo se sa sudbinom, PEACE braco i sestre !!! :wink:

A sta sad ?

_________________
ZA DRUGE SE NAVIJA, PARTIZAN SE VOLI !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Feb 2004, 22:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2001, 01:00
Postovi: 706
Lokacija: Banjaluka
amila.j. je napisao:
Drugorazredni likovi?? Zato sto su Bosnjaci??

Zato sto su Muslimani... a Bosnjake priznajem od formiranja nacije, dakle
94-5
amila.j. je napisao:
Po cemu je BL poznata?
Sada nema nista da se moze pohvaliti, malogradjanstina uglavnom, cast izuzecima.
Prije rata, ljepotica na Vrbasu, ljubav medju komsijama sve tri narodnosti, cist grad, lijep grad.
Sta joj treba - vremeplov da je vrati 11 godina unazad pa sve iz pocetka ali pametnije.


Stereotip tipa "muslimani narod najkulturniji" vise nije u modi.
Tada se u banjaluci znalo ono da su muslimani medju glavnim pijancima, gubidanima i dzeparoshima... otpadnici od srpskog naroda uvijek su se nazivali gradskom rajom, valjda je onaj koji je bio najveca dileja spadao u tu grupu.
Toliko o trecerazrednoj banjaluci prije 11 godina koja je visa bila nalik na muslimansku mahalu nego li na grad.
Ako se vec nesmetano vracate u Srpski grad ajmo onda malo vise postovanja.
--------------------------------------

Banjaluka je poznata prije svega po trebicama, dobroj sisi i guzi :) , po vrbasu, po dajaku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2004, 01:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 20 Feb 2004, 23:37
Postovi: 119
vuk je napisao:
[Toliko o trecerazrednoj banjaluci prije 11 godina koja je visa bila nalik na muslimansku mahalu nego li na grad.
.


Hmmm 2004 -11 = 1993 Sto znaci SDS na vlasti! E sad ako ti smatras da je SDS pravio muslimansku mahalu onda si trebao otici odavde, jer danasnja banjluka se preobratila zbog tih godina...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 99 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs