banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 12:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 90 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2003, 13:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
langolijer je napisao:
Ko kaze? :-? Isti je to fazon za vrijeme svaki vlasti; fotelja je previshe udobna.
A ti konkursi shto spominjes. Raspishu ga, prijave se ljudi, prvi krug, drugi krug,... koga cemo: Simin mali upada, on meni sredio ovo/ono (popravio kosacicu, platio 5000KM, svejedno) ... ili on je u toj-i-toj stranci... ili ...


evo ja ti kazem :wink: ako meni ne vjerujesh,mozes provjeriti u sluzbenom glasniku.....
jer znam licno da su tako imenovana 2 direktora i 12-tak clanova Upravnih i Nadzornih odbora na nivou grada na poslednjoj Skupstini grada...
Na konkurs za direktorsko mjessto se javilo 20 ljudi, stranackih i nestranackih, a u komisiji su bili prestavnici iz svih partija i niko nije imao vecinu...
prosao je onaj koji je imao najvece reference u tom profilu....


Citiraj:
Primjer za to je gospodja Milena Pejic koja od 26. januara 1999. godine protestuje ispred zgrade Vlade RS. Svaki put kad prodjem vidim je tamo, bilo ljeto ili zima.



jao, ne znam da li znas sta su zahtjevi te zene....ne kazem da joj je lako, ali trebas da znas u kakvom je ona psihickom stanju i zasto je smijenjena kao uciteljica...i premjestena na posao bibliotekarke...


A sto se tice "Otpora" , meni ta organizacija budi samo jezu,Cedo Jovanovic i sva ostala hostaplerija, kriminal najveci... :roll:
Ne branim ja Milosevica nesto posebno ...ali sve je to velika mafija, pogotovo ovi sada sto su u Srbiji.
A to sto su dobili nagradu MTV-a je prozirno, pa zna se da Otpor se finansira sa vana i da je to organizacija cije su gazde po svijetu ....

toliko o svemu tome...

ja licno nisam nikad za nasilje i ustanke i da sada izbiju demosntracije protiv Mikerevica, mislim da je to loshe,ne bih ucestvovala, jer postoje normalniji, savremeniji nacini , demokratski da dodje normalna vlast na celo , kada cemo svi zajedno dobro zivjeti i kada nas imena i politicka pripadnost tih mandatara, predsjednika skupstina i ministara nece zanimati, niti cemo znati ko je "ciji"...vec ce jedini interes biti bolji standard na ovim prostorima :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2003, 13:47 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Upravo tako, Otpor je imao logisticku i materijalnu podrsku iz vana jer je postajao interes da se smjeni Milosevic. Pitanje je koja strana drzava ili organizacija ima interes da smjeni Kalinica i Mikerevica skupa sa ostalom druzinom tako sto bi finansirala neki pokret ili organizaciju koja bi imala za cilj bolji i kvaliteniji zivot gradjana RS a samim time dovela i do jacanja Republike Srpske... Odgovor je da nema nijedna, jer tacno je da oni (sadasnja vlast) ne rade po nalogima stranaca. Hebote mis, oni preduhitruju te naloge i ko bi normalan njih mijenjao kad su tako dobri, a?
Sto se tice one zene a i muza joj koji je skoro isti, stvarno ne znam koja bi vlast prihvatila njihove zahtjeve, osim sto bi ih smjestila u neku ustanovu, ali to bi se desilo na zapadu... Sve sto joj se desilo, desilo se zbog njenog ni najosnovnijeg odrzavanja licne higijene i zbog toga sto su mnogi roditelji zahtjevali da se ona nekako skloni od djece jer je bukvalno bila potencijalni pokretni izvor raznih zaraza. Dobro razmislite da li bi svoju djecu ostavili kod takve zene. Samo razmislite...

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2003, 03:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Okt 2003, 02:53
Postovi: 163
Ne znam da li je iko citao Nezavisne od prije par dana. Ima jedan interesantan clanak o studentima. U studentskom domu (i fakultetima) nema grijanja (sto nije neka novost i nije zacudjujuce kad vidimo sta se desava sa medicinarima i penzioerima). Bilo je i tezih vremena od ovih ali nikad se nije desilo da medicinski radnici strajkuju. Da se vratim na clanak. Navodi se da je Vlada duzna obezbjediti smjestaj za 5000 studenata do 1. januara sljedece godine (kada ce biti revizija Univerziteta od strane evropske komisije). Ukoliko se to ne ostvari - Univerzitet se zatvara. Savez studenata je, u tom slucaju, najavio akciju "Studentska metla" u kojoj bi 20000 studenata trebalo da izadje na ulice.

Ako studenti ne sruse Vladu, mislim da niko nece.

Uz ovaj tread se prirodno nadovezuje on pjesma iz filma "Profesionalac"

Ja te pratim,
u ruci mi strijela
čas te vidim, čas nestaneš,
sjenka ti je bijela

Jedne noći, tamne noi, bez mjeseca
ja ću tebe sresti dragi,
ubiću te kao zeca

Pada zvijezda padalica,
pada soko, siva ptica
pada osmjeh sa mog lica
i snijeg pada prije Božića
pada čovjek posle pića,
pada duša od umora
i noć padne kad je zora

Pada, pada, pada, pada
šta to pada...

PADA VLADA

već su mnoge pale vlasti
pa ćeš i ti dragi
PASTI !

P.S. trebalo bi ih srusiti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2003, 08:21 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Ha, ha nema od toga nista. Prvo neko treba organizovati i povesti studente a taj bi trebao biti, heh, bas poseban lik da odoli svim mogucim ponudama ili prijetnjama. Sta mislis da ce oni sjedeti skrstenih ruku i pustiti studente da se izorganizuju (ako je to uopste moguce). Ja mislim da nece...
Osim toga, kasarne po Banjaluci imaju dovoljan broj mjesta. Mnogo vise od tih 5000.
I sto se tice ukidanja, pa pojedinci od tih fakulteta imaju masne pare, zasto bi se toga odrekli kad se ionako prosirenje smjestaja ne placa iz njihovog licnog dzepa.
Ali sve da se to sto kazes i desi, tesko da bi oni tako otisli sa vlasti...

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2003, 11:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
Ha, ha nema od toga nista. Prvo neko treba organizovati i povesti studente a taj bi trebao biti, heh, bas poseban lik da odoli svim mogucim ponudama ili prijetnjama. Sta mislis da ce oni sjedeti skrstenih ruku i pustiti studente da se izorganizuju (ako je to uopste moguce). Ja mislim da nece...



neo26 ne znam koliko si upucen u zbivanja na fakultetima, ali evo sucaj Medicinskog fakulteta, gdje su izbile velike frke i afere, bilo je na svim mogucim vijestima...
Studenti su enzadovoljni bukvalno sa svim, profesorima, ispitnim rokovima, nacinu opshodjenja, ocjenjivanja, tretiranja...
Postavljen je i nekakv rok 03.11. da ako s eodredjeni zahtjevi ne ispostuju, da s eide na ulicu tj. da se zakljuca fakultet jer to samo studenti i mogu, ako odbiju d a idu na njega, onda nema zbog koga ni da radi. :wink:

Bili su onako bash paprini sastanci sa svim studentima na kojima su bili i v.d. dekan, prodekan, rektor...takav prljav vesh se iznosio pred rektorom ...dok je on samo zapisivao... :D
E sada sta ce biti od svega toga, vidjecemo, jer studenti su ogorceni na Univerzitet a posto je kod nas Univerzitet josh uvijek pod uticajem politicke opcije i vlasti, onda je to i razumljivo.
ZNma da su studenti jako ogorceni i da vatra tinja i samo josh malo fali da se razbukta na ulicne proteste....

Bolonjskom deklaracijom, univerzitet postaje autohton iskljucivo naucna ustanova i nezavisan od politike....a vidi se da to politicarima itekako tesko pada ...

Iako ce mene zaobici mnoge te reforme, jer studenti starijih godina zavrsavaju po onom planu po kom su upisali...ali istinski zelim i borim se kao pojedinac, za sve one koji su iza mene, i koji tek treba da upishu.

A Kasarna Vrbas treba da se dodjeli studentima, da se izgradi pravi studentski grad, sa zgradama fakulteta i sa smjestajnim domovima, sto je fantasticno zamisljeno, jer pored tog kompleksa je predvidjen onaj velcanstveni sportsko-rekreacioni centar na Banjaluckom Polju.
Kada bi se to realizovalo mislim da bi nam mnogi pozavidjeli jer bi bili u BiH jedini sa tako dobrim uslovima, a bogami i oni iz okruzenja ....

AKo u medjuvremenu ne dodje neki Dusanic, Bobic,Vidovic i slicni i ne kupe taj prostor za minimalne pare da bi napravili nesto sto nema veze sa studentima.... :roll:

E zato svi treba da se bore i da daju podrsku studentima. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2003, 13:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Svaka cast, ali tu se i dalje radi o nacinu ocijenjivanja i slicnim za vlast trivijalnim stvarima.
To je lako izmjenljivo ako se bas mora. Daj studetima ocenu vise i oni odmah ucute. Savrseno sredstvo za manipulaciju, zar ne? I Ciganko da li svi mogu tome odoliti, ti mozda da, ali razmisli koliko je drugih koji iz razoraznih razloga moraju sto prije zavrsiti taj faks. Razmisli...

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2003, 14:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
e pa bash se o tome radi, korumpiranosti i tome kako neki zavrsavaju sve u roku , cak i prije roka :roll: dok drugi moraju apsolutno sve za znaju za 6. Razlika izmedju 6 i 10 skoro da i ne postoji, jer da bi prosao tj. dobio bar minimalno 6 (ako si normalan student i ucis , znaci studirash bez veza) moras sve da znash ili ce da te obori na najmanjem detalju....

e o tome se radi....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2003, 15:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2309
Lokacija: banjaluka
Ljudi taj bolonjski proces i te dzidzamidze je samo prica za malu djecu, ne znam konkretno mnogo o tome ali jedno znam: za sve te reforme potrebno je nekoliko kljucnih stvari koje mi nemamo:
1. Pametni ljudi koji ce sve to osmisliti i sprovesti
2. Pare jer sve kosta :D
3. PARE
4. PARE
5. PARE
6. PARE

Eh da treba nam jos nesto: odlucnost drzave da ima univerzitet jer kako stvari sada stoje izgleda da drzavi nisu potrebni ni doktori ni arhitekte ni inzinjeri dok se to ne promijeni mi nemamo zasto da potpisujemo niti da provodimo taj "bolonjski proces".

Ocigledno je da ovakvi univerziteti sluze samo pojedincima za namlacivanje para, mislim stvarno, svako selo danas ima univerzitet: bijeljina, brcko, tuzla, zenica, bihac, cini mi se dva univerziteta u mostaru...
Danas imamo gomilu fakulteta i na ovom nasem banjaluckom univerzitetu koji prije rata nisu ni postojali, i dok ni fakulteti koji su osnovani i prije nastanka samog univerziteta nisu imali uslova za rad stvarani su novi fakulteti, sto je po mom misljenju cista glupost. Na primjer medicinski fakultet koji je osnovan prije skoro 30 godina ni danas nema rijeseno pitanje smjestaja a da ne govorimo o opremljenosti i strucnosti ljudi koji tamo rade... postavlja se pitanje sta su ti ljudi radili proteklih 27 godina???
Ja mislim da je banjaluka premala da bi bila neki veci univerzitetski centar i da bi bilo dobro napraviti nekoliko dobrih fakulteta i njih dobro opremiti i osposobiti za rad a ostale za koje nemamo uslove jednostavno ukinuti.
Sumnjam da bi bilo moguce organizovati bilo kakve studentske demonstracije niti mislim da bi to icemu vodilo: svi su politicari isti i dok se nacin misljenja ne promijeni mi nemamo sta da trazimo ni na izborima... na proslim izborima mislim da ni pola ljudi nije izaslo na izbore, oni koji su izasli u nekoj su stranci ili su se okoristili od stranaka, tako je i na istoku i na zapadu nase drzave i nema veze sa urbanom ili ruralnom sredinom, tu podijeljenost izmedju SDS-a i ovih ostalih su izmislili sami politicari iz njima znanih razloga...

Toliko od mene. (c) by mIRCon 2003 ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2003, 16:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2003, 20:23
Postovi: 1722
Lokacija: Banjaluka
Svi u napad jedan je Haase!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Uvijek hrabra, vesela,
svakom majka utjeha, jedina.
Pišeš naše stranice, moja
nježna kraljice, sudbine.
Rodila, te rijeka duboka,
u svakom viru Vrbas nosi tajnu,
nosi istinu.

Ovo je moj grad...

"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2003, 16:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
epek je napisao:
Ocigledno je da ovakvi univerziteti sluze samo pojedincima za namlacivanje para, mislim stvarno, svako selo danas ima univerzitet: bijeljina, brcko, tuzla, zenica, bihac, cini mi se dva univerziteta u mostaru...


Ti ocigledno nisi u toku pa iznosis nebuloze
U RS postoje 2 univerziteta, Banjaluka i Pale tj Srpsko Sarajevo.
Univerzitet je skup svih fakulteta jednog grada, tako da ako neki od gradova ima fakultet ne znaci da ima i univerzitet.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2003, 16:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Okt 2003, 02:53
Postovi: 163
Citiraj:
Ljudi taj bolonjski proces i te dzidzamidze je samo prica za malu djecu, ne znam konkretno mnogo o tome ali jedno znam: za sve te reforme potrebno je nekoliko kljucnih stvari koje mi nemamo:
1. Pametni ljudi koji ce sve to osmisliti i sprovesti
2. Pare jer sve kosta
3. PARE
4. PARE
5. PARE
6. PARE


Bolonjska konvencija (sporazum, stogod) nije obicna dzidzamidza. Na komunikoloskom fakultetu http://www.kfbl.org (privatnom, dodushe) ona je sprovedena jer je fakultet u samom startu tako osmisljen. Predavanja su daleko bolje osmisljena, ostavarena su jednaka prava studenata i profesora, ostvarena sredstva za normalnu nastavu itd. Takvi ce, do 2010., morati biti svi fakulteti u RS ukoliko zele da nastave biti to sto jesu. Sto se tice para, one postoje ali se ne koriste tamo gdje bi trebalo (otkud pare za policijsku akademiju). Jednom Dokicu, Mikerevicu itd. vise znaci obuka novih policajaca nego visokoobrazovanih kadrova koji ce u buducnosti podici ovu drzavu na noge. Vise policajaca znaci vise ovcarskih pasa koji ce kontrolisati ovce kakve smo mi. Zbog toga ulaganja i idu u tom pravcu, jer je poenta u tome da se stvori policijska drzava. Jasno je sta znaci takva drzava.


Recept za (instant) revoluciju:
Dovoljno je da radnim danom u 3 popodne 100-150 automobila "odbije" da nastavi saobracaj. Mislim da nije tesko naci 150 dobrovoljaca koji ce se autom uputiti u centar grada, u odredjenom momentu ih ugasiti, zakljucati i otici negdje na pice. U roku od 15-30 minuta saobracaj u cijelom gradu ce kolabirati (sto i nije rijetka pojava). Zgrada vlade ostaje izolirana (jer se nalazi na kriticnom mjestu). Blokira se tranzit kroz Banjaluku i time odsijeca veza sjever-jug BiH. Policija ostaje nemocna jer nema koga tuci (auta???) a imaju ukupno 2 pauka tako da bi im citav dan da odvezu "neposlusne" cetvorotockase (gdje?). Time bi se napravila buna kojoj bi se u kratkom roku prikljucili i pezioneri i medicinari i svi gradjani BL kojima je ionako svega preko glave i samo cekaju takvo nesto. Ostavimo grad u takvom stanju 5-10 dana. Svima je jasno sta se u takvom slucaju desava... PADA VLADA.
Zasto? Nije u stanju sve potkupiti, mogu parcijalno lagati jednu ili dvije nezadovoljne grupe ljudi, ali cijeli grad, to nije moguce.

I imamo novo ime (umjesto kontrarevolucija) mozemo je nazvati autorevolucija


1999. april. Bombardovanje Srbije.
Banja Luka. Hiljade srednjoskolaca izaslo je na ulice bez ikakve prethodne organizacije i kamenovala konzularna predstavnistva u gradu. Niko im nista nije mogao. Dovoljna je bila inicijativa par ljudi koji su podigli jedan razred iz skole, za njima je ustala cijela skola, za njima sve skole.

Studenata u ovom scenariju, ako se dobro sjecam (tada sam bio srednjoskolac), nije bilo.

Fraza "losije danas - za bolje sutra" izlizala se jos tokom komunistickog rezima. Ne znam kako iko moze dozvoliti da ga i danas slazu takvom gluposcu.


Citiraj:
Osim toga, kasarne po Banjaluci imaju dovoljan broj mjesta. Mnogo vise od tih 5000.
I sto se tice ukidanja, pa pojedinci od tih fakulteta imaju masne pare, zasto bi se toga odrekli kad se ionako prosirenje smjestaja ne placa iz njihovog licnog dzepa.
Ali sve da se to sto kazes i desi, tesko da bi oni tako otisli sa vlasti...


Problem je u tome sto bi novac umjesto u dzepove otisao u ulaganja. Zasto nema grijanja? Zato sto je "nekom" draze da taj novac potrosi na automobile crne boje sa logotipom u obliku cetiri kruga ili sta vec drugo. Neko se jednostavno sjetio: "Hajde da sebi podignemo platu sto sjedimo ovdje i palamudimo, a studente ko j*be nek se smrzavaju, ionako su stoka".

Na kraju pjesmica (prijedlog za "himnu autorevolucije"):
[url]http://www.marinazivkovic.co.yu/mp3t/Bajaga%20-%20Pada%20Vlada.mp3
[/url]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2003, 18:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Znas to sa automobilima je i meni palo jutros na pamet, ali kako je auto vec na mojoj slici, pomislio sam da bih pretjerivao sa takvim prijedlogom;) Reko sjetit ce se neko drugi :D

Sto se nacina ocijenjivanja tice, opste poznato je da sve zavisi od profesorove sujete i nekih za taj predmet nebitnih stvari a doticni gospodin se drzi ni manje ni vise kao da je Bog Isus, kao da je on u najmanju ruku za sve zasluzan i da su svi duzni da mu se dive. Sa druge strane ima opstepoznatih primjera gdje ispit kosta toliko i toliko 20, 50, 100 maraka i gdje svi studenti to placaju jer je predmet uopste nevazan na njihovom faksu. Takodje ima primjera, gdje profa skonta da doticni student vozi dobra kola, dobro se oblaci itd. i krene sa obaranjem a da bi izvukao neku materijalnu korist od roditelja. Postoji jos mnostvo fuj primjera ali ovo je ukratko...

Bolonjska deklaracija samo omogucuje bogatim da budu jos bogatiji. A kako? Pa lijepo, dovede nekog jadnika studenta iz Bosne i da mu daleko nizu platu nego sto bi morao dati nekom domacem fakultetliji. Naravno, sve ide pod parolom obuke, razmjene kadrova i slicnih stvari a ustvari oni na Zapadu dobijaju jeftinu i obucenu radnu snagu. Boravak studenta jugovica tamo traje otprilike nekoliko godina i oni ga vracaju nazad, a zasto? Pa doslo vrijeme da mu zakonski moraju isplacivati punu platu...
U medjuvremenu, odrastaju nove generacije koje raditi za male plate i tako ukrug...
A ta prica oko standardizacije nacina rada nasih fakulteta nije nista drugo nego da upravo ti studenti se bez velikih problema mogu ukljuciti u rad tamo neke firme. Znaci da se ne gubi previse vremena na njegovom navikavanju na novu sredinu.

Neko je spominjao da drzavi nisu potrebni novi obrazovani kadrovi. Pa naravno da nisu. A zasto? Trenutno drzavom na vecini nivoa upravljaju ljudi koji za sebe misle da su nezamjenljivi. Sa novim kadrovima im raste konkurencija a to nije nikako prihvatljivo. Kontate?

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Okt 2003, 08:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2309
Lokacija: banjaluka
Misko neke stvari shvatas previse bukvalno ;)
Znam da RS ima dva univerziteta ali isto tako znam da se planira prosirenje postojecih i otvaranje novih. Zasto kako i od cega?
Btw. bihac ima univerzitet... gradic od nekih pedesetak hiljada ljudi :lol:

Komunikoloski fakultet je fakultet tatinih sinova i kcerki koji placaju debelu lovu da bi se tamo upisali, bilo bi pomalo nefer da ih sad tamo neki profesori obaraju i da im daju lose ocjene.... za te pare ocekuje se neki standard ;) ....
To za "autorevoluciju je dobar fazon ali ja imam bolji: nek neko izvuce osigurace iz napajanja nekoliko glavnih semafora u gradu; recimo onog kod ekvatora i onog na tranzitu kod energomonta :lol:
Uostalom bi li iko smio da ostavi svoje auto nasred ceste u recimo 3 sata popodne kad se mnogi ljuti vozaci vracaju sa posla 8)

Citiraj:
Policija ostaje nemocna jer nema koga tuci (auta???)


Sta znas, ovi nasi ludi drotovi jedva cekaju da nekoga/nesto izdevetaju....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Okt 2003, 10:05 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Semaforska revolucija ionako traje, kad nam semafori svako malo ne rade. I to uglavnom kad kisa pada ili kad neko pljune kraj njih.

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Okt 2003, 12:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
ma ljudi sve je to super sto vi pricate ali od toga nema nista....
bash kao sto je neko rekao dovoljno je da se baci neka koska i glavni huskaci ucute...
stanje je lose...i sve losije....ali mislim da ce narod nesto poduzeti tek kad bude gladan!!
mislim da su studenti najgori sto se tice bilo kakvih demonstracija, pobuna.... a, trebalo bi da budu najzesci...

sto se tice bolonjske deklaracije, negdje sam rekao da ako bi se i kad bi se ona uvodila/sprovodila to sve treba da prodje skupstinsku proceduru... jer su fakulteti drzavni(ko donosi odluku o cijeni studiranja?)
a znate kad ce to da dodje na skupstinu??? a i kad dodje kad ce 150 idiota da se dogovori oko tog prijedloga, koliko puta ce se to vracati na reviziju??


p.s.
ma ne trebaju nama fakulteti... trebaju nam skole za obuku na traktorima :lol:

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Okt 2003, 13:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Bolonjska deklaracija nije nista neizvodljivo i svemirsko, vec je to nesto sto u svim normalnim drzavama Evrope i svijeta postoje. Zove se Bolonjskim jer je samo tamo dogovoreno, kao i Lisabonski dogovor koji govori o slicnim pitanjima.

Bila sam 3 dana na jednim seminarima u finom jednom okruzenju :P , gdje se pricalo samo o Bolonjskoj deklaraciji o kojoj su govorili studenti, profesori, politicari i Medjunarodna zajednica....

Profesorima je drago jer bi time fakultet bio autohtona, naucna ustanova, dekani, rektori bi se birali po glasovima i zaslugama, a ne po politckom opredjeljenju. Univerzitet bi odredjivao cijene a na drzava.
Politicari su tada poceli da rezeeeee, u fazonu dobro je to , savremeno, ali ipak drzava mora to, bla bla bla..... :roll: :roll:

Postojace revizija svih univerziteta na nivou BiH, oni koji nemaju uslove i kadar, bec zatvoreni (ne mogu da kazem zakljucani, jer nemaju ni vrata :lol: )

JA vjerujem u tu transformaciju visokog obrazovanja i desice se to polako, postepeno.

Nash grad nije mali za Univerzitet :o jako mnogo je omladine koja gravitira prema nashem Univerzitetu i to je sasvim neophodno da nash grad ima status Univerzitetskog grada(josh ako dobijemo Studentski Grad :P )....

SVe je to vrlo moguce i vrlo izvodljivo, samo tesko da takvo nesto mogu uvesti ljudi koji su pokupovali pistolj diplome i doktorate pa "Univerzitetima" u Subotici, Kragujevcu i slicno...

Osoba koja je postala Akademik ruske akademije(ko je imalo skolovan zna , koliko rada , truda, znanja i casti treba da bi se takva titula nosila), je prof. dr Nenad Suzic, profesor pedagogije, i osoba koja je cak i prije par godina imala odlicne vizije za reforme skolstva, ali bacena je u zapechak, jer smeta bash onima koji ni ne znaju sta je to doktorat.

Nesudjeni dekan Medicinskog fakulteta u BL je Akademik prof. dr Borisha Starovic , prof. oralne hirurgije, koji je inace sada Dekan Medicinskog i stom. fakulteta u S. Sarajevu je gurnut u zapecak sa ovih nashih prostora, jer je to stetilo i pokazao ovim pistolj docentima i prof. dr kaoliko ustavi malo vrijede .....

Danas ovi fakulteti u S. Sarejevu tj. u Srbinju imaju bolje uslove nego mi u BL ciji fakultet postoji 30 godina,a stomatolshki odsjek 10 godina...A svi oni koji tamo studiraju mogu da posvjedoce koliko se taj covjek ulaze za sve to i kako je sve organizovano...

Ali zato su kod nas na celu osobe koje nista ne poboljsavaju vec cine stanje josh haoticnijim, jer to mnogima odgovara za mutne rabote.

Meni se ova ideja sa autima jako svidja, nije nasilna, ali je vrlo ucinkovita :D jer neskolovana bagra koji sprovodi strahoteror i destrukciju mora da se skine i da dodju na ta mjesta ljudi koji su za to skolvani i experti u tome...

Iskljuciti semafore i staviti policajca :D :D da regulishe saobracaj je taman ta situacija ...zakrcenja saobracaja samo josh fino iskljucis motor 4-tockasha i odesh na jednu produuuzenu :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Okt 2003, 16:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2002, 01:57
Postovi: 197
Lokacija: drugi sprat lijevo
Citiraj:
Bolonjska deklaracija nije nista neizvodljivo i svemirsko, vec je to nesto sto u svim normalnim drzavama Evrope i svijeta postoje. Zove se Bolonjskim jer je samo tamo dogovoreno, kao i Lisabonski dogovor koji govori o slicnim pitanjima.

najbolji mi je ovaj dio sa normalnim drzavama :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Okt 2003, 16:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Okt 2003, 19:33
Postovi: 15
Po meni je problem u opstoj nezainteresovanosti mladih ljudi,kad su u pitanju izbori.jer,za koga mlad covjek da glasa?nema se za koga,i tako ce da ostane,sve dok sadasnja garnitura ne ode.KakaV dodik,kalinic,mikerevic....sve su to ista g....

kad su studenti u pitanju-najveci problem je, po meni, sto na celu oranizacije studenata pojedinih fakulteta stoje nezainteresovani ljudi,koji uopste ne obavljaju svoj posao,koji je,u sustini zastita interesa samih studenata.ti likovi su samo marionete-nista drugo.
ovde promjena nema bez zestokih rezova,koji kad se naprave,ostavice iza sebe veliku prazninu u politici,obrazovanju.....bas u svemu.ako se to dogodi,ostaje velika obaveza i odgovornost da se te praznine adekvatno popune.ne trebaju nam stari lopovi na novim mjestima,ili obrnuto.

bolonjska deklaracija-neophodna nam je,ma sta mi mislili o tom.ne vidim sta ima lose u njoj samoj i 100% podrzavam.

Ezane kad vec pises o gradovima,kao univerzitetskim centrima,moras da imas nekakva mjerila i podatke.nebitno sto bihac ima samo 50.000 stanovnika.sta mislis gdje studiraju ljudi iz cazina,krupe...isto tako i BL.Ovde ima likova od gradiske,prijedora,pa do prnjavora,dervente,doboja.... pogledaj malo sire.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Okt 2003, 20:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2309
Lokacija: banjaluka
Citiraj:
Ezane kad vec pises o gradovima

Jel ti to meni? :lol:
Ne mjesaj me sa balijama majke ti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Okt 2003, 02:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Okt 2003, 02:53
Postovi: 163
Tuzno je gledati koliko su ljudi (posebno studenti) u ovom gradu apaticni. Jos tuznije je gledati kako se cijela prica okrenula na Bolonjsku deklaraciju. Najtuznije je vidjeti izgovore tipa "Za stvaranje bilo kakvog pokreta su neophodne neke materijalne stvari koje uzgred nema niko da ponudi... "

Ukoliko ljudi misle da ce se situacija sama po sebi pokrenuti na bolje, nemila vijest je da nece.

Niko nece odjednom doci odnekuda i pokloniti nekakva sredstva da bi neko pokrenuo nekakve demonstracije ili slicno. Da li je penzionere neko finansirao iz vana da bi uradili ono sto jesu prosle sedmice? Da li je neko platio medicinskim radnicima da izadju na ulice? Ko je srednjoskolce '99 materijalno pomogao u demonstracijama?

Citiram: "Ideje koje bi isprva branio samo jedan covjek, poslije nekoliko godina vatreno bi prihvatale citave mase; zbog njih bi se pokretale drzave i uzbudjivali citavi kontinenti.[/i] Od Manifesta[i], jednostavne knjizice koju je Karl Marks, mladi gradjanski intelektualac, napisao na jednom uglu stola, do ogromnih i vec sasvim uvjerenih masa, spremnih da poloze svoje zivote za univerzalno sirenje socijalizma" i "Cesto se zanemaruje cinjenica da ni najstrasniji diktatorski rezim ne moze dugo opstati, ako javno mnjenje nije ni u najmanjoj mjeri ubjedjeno u njegovu legitimnost" (Filip Breton - Izmanipulisana Rijec)

Mandat sadasnje vlade je, ako se ne varam, 4 godine. Do sljedecih izbora ce nam biti potpuno svejedno ko ce biti na vlasti jer ovim tempom ce svi biti izgladnjeli i izmuzeni do krajnjih kranica.


Citiraj:
Komunikoloski fakultet je fakultet tatinih sinova i kcerki koji placaju debelu lovu da bi se tamo upisali, bilo bi pomalo nefer da ih sad tamo neki profesori obaraju i da im daju lose ocjene.... za te pare ocekuje se neki standard ....


Na ovo moram dati komentar:
Upisnina na KF je 30KM i upisuje ga svako ko polozi prijemni ispit. 80-90% ljudi tamo nisu tatini sinovi i cerke, nego ljudi koji osim fakulteta RADE i zaradjuju (nemali) novac za svoje studiranje (sto nije bas jednostavno). Obrazovna paradigma fakulteta je da su student i profesor ravnopravne osobe koje u toku predavanja ucestvuju u razgovoru na odredjenu temu. Prakticno to znaci da usred predavanja profesoru mozes reci da nije u pravu i da to sto prica je obicna baljezgarija (dodushe ne ovim rijecima). Interesuje me na kojem jos fakultetu u RS je ovakvo nesto moguce. Visoka prolaznost je ostvarena kvalitetnim predavanjima tako da se najveci dio gradiva usvoji u toku semestra, pa se predmeti polazu normalno i na vrijeme. Isto tako, dosad nije zabiljezen niti jedan slucaj "placanja" ispita, profesorima ne pada na pamet takvo nesto jer imaju normalne plate (a i prijava za takvo nesto bi rezultirala njegovim otkazom).
Logicki gledano - koji bi tatin sin platio blizu 25000KM za troskove studiranja (2800KM x 8 semestara + troskovi za knjige i sl.) kad za tu lovu moze da kupi diplomu bilo kojeg fakulteta u RS i da se ne zaj**ava cetiri godine (ili moze kupiti auto).
Informacije o Komunikoloskom fakultetu su iz prve ruke, jer tamo studiram (iako mi tata nije neka fora)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 90 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs