banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 09:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Nov 2003, 15:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
ne radi ti link ,......

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2003, 08:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Hej parking preko puta pozorista, boze ako ima nezgodnije mjesto za ostavit auto preko dana. Pentranje preko trotoara, ogromne sanse da ti neko zakrci izlaz, takodje velike sanse da nadjes zagrebano auto...A brate i ne moras iz auta odmah uskocit u kancelariju. Inace, kad dolazim poslom u centar imam par mjesta gdje ostavim auto i onda polako pjeske obilazim sta se ima obici. Nekad potrosim i neku paru ali rijetko jer stvarno postoje mjesta gdje se moze parkirati bez ikakvih problema a u strogom su centru. A posto sam pokvaren i sebican necu vam otkriti ta mjesta :D

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2003, 13:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
hahahha i ja znam par tih zavlacaka (oko Mastera,oko Kosisa, Pored ex Kristal Banke i tako ........ :P )

al u principu radije dam 1 KM i ostavim na parkingu gdje su manje sanse da me neko ogrebe ili zagradi ...ili kazem ciki na ulazu u parking (ako nema automata)....koliko je parking??...kaze 1 km..e reko 1 km a meni treba na 10 min.... :D e kaze..ajd prolazi nisam te vidio .... 8) 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2003, 12:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Uh ja se po pravilu najvise iznerviram upravo na prakinzima koje platim. Em ne mozes se noramlno prakirati, em blato, em ne mozes normalno izaci. Em ja u grad idem samo po najvecoj guzvi :lol:

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2003, 15:50 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov 2003, 10:33
Postovi: 50
ja i idem na posao pijehe ali u rijetkim situacijama a koje i nisu tako rijetke desi se da sam dezurni rano ujutru pa nisam ustao na vrijeme ili idem sa puta i moram direkt na posao da ne zakasnim ili kada kasnim pa zurba a to je trotoar i oni to pretvorili u parking pa mogli su i ispred pozorista ili na trgu staviti aparate i iscrtatimesta pa da se parkiramo.
a znam i ja za divlja mijesta ali nemam uvijek vremena da parkiram tamo pa da idem peske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2003, 16:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
djomel je napisao:
a to je trotoar i oni to pretvorili u parking pa mogli su i ispred pozorista ili na trgu staviti aparate i iscrtatimesta pa da se parkiramo.


Oduvijek je bio parking a sad je odjednom trotoar ?
Pa da je bio prije trotar odnosno povrsina na kojoj je zabranjen parkiranje svi bi imali kazne i niko ne bi parkirao .

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2003, 18:46 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov 2003, 10:33
Postovi: 50
po zakonu o saobracaju nesmije se parkirati na trotoaru ali trotoar koji je siri od 3 metra nije trotoar nego trg i smioje se parkirati .
i svi su parkirali .
parking je tu napravljen prije 7 dana kada su oznacena mijesta i postavljeni aparati za naplacivanje a do tada je bio trg ili trotoar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2003, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Opstina grada BL kao vlasnik tog teritorija ima pravo da ga okarakterishe kako njima odgovara.
Postoji trg Krajina pa ne vidim auta tamo parkiranih... a da je to dozvoljeno vjerovatno bi se nashao neko i da tamo parkira.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 12:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Juce sam oko 12.15 video lika u X5 kako je popeo svoj dzipcic na trotoar kod one komedije od sata na trgu i prica na telefon... sta je sledece?

Necu ni da komentarisem ono parkiranje oko Dionisa...

Mozda bi bilo moderno uvesti nesto kao McDrive... npr. tamo kod onih Fokusa, Tavita i ostalih... dovezes auto do sanka... uzmes picence i ti i tvoj celavi drugar (ne odnosi se na nikoga konkretno) pijuckate svoj balaMtaJn udobno zavaljeni u sedista A6-tice... i vise nema sumnje ko sta vozi.... BLJAK!

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Dec 2003, 02:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
statistika je zaista cudna.
na 240 000 stanovnika 70 000 automobila, sto znaci da na jednu 4- oclanu porodicu dodje 1 "koma nesto" auta.
od 2000 god. broj automobila u BL se povecao za oko 35 000 tj. uduplao se.
mozda je greska ili se ne zivi tako lose ko sto se prica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Dec 2003, 14:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
mangia je napisao:
od 2000 god. broj automobila u BL se povecao za oko 35 000 tj. uduplao se.


tacno, a vecina ulica su ostale iste....u zadnje vrijeme da se malo povecao broj parking mjesta po centru, ali ispred stambenih zgrada u vecini naselja je haos...

ja znam da u mojoj kuci 2 auta na nas 4...pa jako cesto imamo problem jer stalno nekom fali.... :))) ali ljudi se sada mnogo vishe krecu i imaju vishe obaveza...sto jes jes ....

a ispred mog faxa stavili automat...tamo je inace haos za parkiranje jer su 3 institucije smjestene na 20 metara duzine....mada se uprkos aparatu opet mogu naci auta po travi i trotoaru ukoshena na sve strane...

a sto se tice ovih sto uvize svoje CLK,SLK,BMW X 5 u parkic...ja bi najradije povracala na to... 0X

svojim ocima sam vidjela kako je lik parkirao merca E klase ( frisko ispoliran kao iz fabrike)na trotoaru gdje je basta Dionisa, izasao na 15 min , folirao se 2 min sa alarmom prethodno , onda se vratio i potom parkicem (pored Pere zdere), prosao skroozz ispred Pozorista :o :o , i onda ga je naka curica od nekih 15-16 godina pocastila tako sto je pljunula u njegovo staklo dok se kretao tik uz nju na pjesackoj zoni....svaka joj cast!!! :D :drinking: )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2004, 15:39 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov 2003, 10:33
Postovi: 50
i nakon svega toga ispred narodnog pozorista se redovno parkira 6,7 auta.i policija nista o tome zato sto je to trg. i nece valjda i tu napraviti parking i staviti aparat za naplacivanje?a mozda u skorije vrijeme i sat skinu i stave aparat za naplacivanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2004, 21:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
da, jako mi je glupo, ali i nejasno, zasto pojedini parkinzi u gradu i dalje imaju ljude koji uzimaju po 1 KM bez ozbira na duzinu ostanka, kad je na susjednom parkingu aparat postaljen, ili u ulici koja je 5 metara od svega toga...

ne znam da li je to nedostatak automata? stvarno mi nije jasno?

recimo parking kod Krasha ima automat. Parking preko puta, tj. ona dva parkinga na St autobuskoj idalje imaju ljude koji naplacuju po 1 KM, dok je ulici iza tih parkina postavljen automat? kao i u ulici gdje je Apoteka Prvi maj, i gdje je Urbanisticki zavod...

Centar grada treba da je sav pokriven aparatima, a ne da jedan aprking ovako, jedan onako, a svi u istoj gradskoj zoni....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jan 2004, 01:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
mislim da je u redu da i neki parking bude 1km/dan kao onaj na staroj autobuskoj... ima ljudi koji dolaze samo ponekad autom u grad i budu cijeli dan u gradu... ne isplati im se uzimati mjesecna karta za parking a o placanju na sat da ne pricam...
a i taj dio grada i nije toliko kritican sto se tice guzve


koliko sam ja primjetio.... guzva na parkinzima se bash prorijedila ;)... uvjek se moze naci koje mjesto u po' bijela dana! ql ;)

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jan 2004, 01:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Inace za parkinge u centru grada nije karakteristicno da budu tarifirani 'na dan' vec na sate, minute i slicno. Obicno u mjestima gdje je mali prostor za parking parkiranje je ograniceno na 30-90minuta max.
E sad, parking na staroj autobuskoj je u centru i mozda kao takav ne bi trebao biti 'na dan' vec sa automatima, medjutim vjerovatno zbog ogranicavajuce povrsine tj mogucnost da se prostor 'ogranici rampom' je tako napravljeno.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2004, 00:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
u potpunosti se slazem sa vama!
samo mislim da je BL josh mali grad pa da bi trebalo da se gradi parking garaza u boriku ili negdje dalje... ja josh nisam bio u gradu a da nisam vidio slobodno parking mjesto... i btw taj bi parking bio prazan(vjerovatno), pa zasto bi ga onda onemogucili ljudima koji dolaze iz prigradskih naselja?

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs