banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 13:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2003, 11:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Budi malo precizniji ??
Koje to stvari ??

Ti kontas da ces ko klosar dobiti neki fin posao i izdrazvati porodicu
od toga? ?
Ili kao kriminalac ? Znaci u kradju, pljacku, bez poreza i slicnim smicalicama do para ??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2003, 12:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Mnogo se u zadnjih 10 godina stvari promijenilo, djeca vise nisu kao sto su nekad bila.
JA i vecina mojih vrsnjaka smo se do 8. razreda igrali barbikama,papirnim lutkicama i monopola.... :wink:

Neki dan ..na tim istim klupama....djevojcica 6 razred u 16 casova,znaci u sred bijelog dana, sa nekim deckicem i dodiruju se po genitalijama,skidajuci donji ves....:o :o :o
To su djeca iz neposrednog komsiluka, dakle svi ih znaju tu, ali nemaju stida i srama....a to je ogledalo kucnog odgoja...

Osim loseg kucnog odgoja tu je i uticaj negativnih pojava zapada(droga,promiskuitet,kriminal, psovanje,frajerisanje itd...)
Kao srece da pozitivne stvari zapada tako lako usvajamo...

Zivotna skola je izuzetno vrijedna, biti strucnjak a da ne prodjes zivotnu skolu nisi strucnja i ekspert nikakav...samo ta zivotna skola ne uci se duvajuci travu po haustorima i saranjem po stubistima,kradjom, psovkama,frajerisanjem jer je to put ka gangsterima i kriminalu .

Govorim o zviotnoj skoli koja se uci zdravom svakodnevicom i snalazenjem, normalnim druzenjem, prijateljstvom,skolsim problemima, putovanjima,ljubavima, raskidima,sve je to dio zivotnog staza...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2003, 12:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2003, 12:57
Postovi: 82
Lokacija: REZERVAT
e da si rastao barem malo na ulici nauchio bi,mane tu nishta konkretno kako ti zamishljash,odesh snimish i mislish da znash pa poslije cere nemozesh tako,ulica te prihvati ili ne,ona zivi u tebi,ti si dio nje u tome je poenta,kazesh kloshar,shta je po tebi kloshar,bitno je da imash kliker i malo srece a ostalo dolazi samo posebi,krimnalac shta je to,ko koristi takve termine,rupa u zakonu shta je to,ko je pravi,zakonodavac naravno,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2003, 12:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2003, 12:57
Postovi: 82
Lokacija: REZERVAT
Bravo gipsy,e to je to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2003, 13:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Ma da bi prosao zivotnu skolu moras se malo mangupirati i to je normalno he he he recimo izlazak sa curama ,potrpamo se u novog bmw-a, skockamo se,odvrnemo muziku i prodjemo pored dobrih napucanih tipova i dobacis im : "dje' ste pi*cke " :oops: :lol: :lol: :lol:

ulica i kafana uci mnogim stavrima, ali opet ne mozes se reci da onaj ko boravi na samo tim mjestima moze da bude skolovan,pametan,bogat...nazalost ovde u BL je sada tako da bogati sjede po kafanama dok skolovani cekaju na birou, i kaju se sto nisu vise bili u kafanama :D
JA sam za zlatnu sredinu.....biti skolovan, pametan ali osjetiti kafanu, nocni zivot,zivotna uzivanja, strasti .... of kors... sve u granicama normale

p.s. i da dodam da je grad navece prepun djece, osnovaca,maloljetnika i to je jako lose. Maloljetnicima treba zabraniti boravak na ulici poslije 11-12 sati po uzoru na zapad, gdje ne mzoes uci u disco ili piti alkohol dok ne napunis 21 godinu!!!
Ebote gdje god izadjem u BL....sve djeca...ili sam zaista omatorila :)) ili djecu niko ne vaspitava da u sitne nocne sate treba da budu u SVOM krevetu....
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2003, 13:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2002, 19:29
Postovi: 498
Lokacija: Novi Sad
i dalje mi nije jasna definicija o ulicne skole? i dobro je postavljneo potanje sta znaci "dogurati daleko"? za nekoga je to samo uspeti da prezivi i sutra se probudi, za nekoga komfor koji ce pruziti is vojoj porodici, za nekoga dogurati daleko je biti neprihvacen u drustvu zbog genijalnih ideja... :lol:
ali da neko kaze da je ok da deca treba na ulici da se vaspitavaju, sami od sebe sa vrsnjacima...ajd nek me ubedi. bas jako nek me ubedi.
uostalom jel ko od nas, vaspitavan na ulici ili je imao i roditelje, neke staratelje ili vec nekoga ko je vodio brigu? :roll:

pa pobogu, :o kako da nam deca i budu iJole normalna, kad ni mi nismo nacisto sa sobom kakao ih vaspitavati???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2003, 14:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2003, 12:57
Postovi: 82
Lokacija: REZERVAT
ne postoji defenicija necheg shto ne postoji ali je tu,svako je drugachije dozivljava,za mene je to bila borba,improvizacija u mnogo zajebanim situacijama ali opet sve je to individualno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2003, 14:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
ulicna skola te moze nauciti da budes snalazljiviji i da brze mozes da skuzis ko je kakav covjek, da budes prevejan i pronicljiv, da te ne za*evava kako ko hoce, da znas neke finte i folove...
Neke svari ne mzoes da naucis iz knjiga, moras da ih prozivis i osjetis....

Ali ali ...... djecu prepustiti SAMO tom odgoju "da se sama snalaze" je jako pogresno i zavrsi tragicno, jer znam djecu ( od 15-16 godina) koja su sada narkomani(na igli) sa velikim problemima zbog iskljucivo ulicnog odgoja....

Kucni odgoj je krucijalno pitanje, i nesto sto je No1 u vaspitanju, onako kako te nauce roditelji da se ponasas i kakve navike steknes, kako pocnes da cijenis prave vrijednosti, tako ces se ophoditi i prema skoli,drustvu,ulici,prijateljima, starijima itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2003, 16:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2002, 01:00
Postovi: 893
kako je ti divno pricati o odgoju tudje djece :roll:

da li ste svjesni da je to njaljepsi i najtezi zadatak na ovome svijetu??? Od jednog malog i nejakog bica napraviti osobu cvrstog karaktera. Ugraditi sve novo a ipsraviti ono sto su losi geni donijeli...
Barem moj cilj tezi ka tome :wink:

Znam iz sale pricati sa drugaricama i reci kako cu mu ja dati prvu cigaretu, kako ce sa mnom prvi joint poduvati :oops: ali nije to tako kao sto se prica.... Cinjenica jeste da je djetetu potrebno da ima dom i skloniste i sigurnost, a koliko nase djece to ima????
Koliko majki je spremno sjediti kuci nekih 5,6-7 godina kuci da bi ugradila ono sto se samo u tim godinama ugraditi moze???? Ili jos zalosnije koja porodica na nasim prostorima to sebi materijalno moze dozvoliti. Zalosno je da ono sto je normalno kod drugih u nasim krugovima je postalo luksuz.
Mozete mi pricati sta hocete i reci kako je kafana poucna i dobra stvar. Sama sam buntovnik po prirodi i jednostavno morala sam probati sve sto nije za "dobru " djecu :oops: i sta naucih??? Da je sve to leglo nemorala, prevara i nistavila....
Ali se ne kajem zbog toga jer danas sutra mogu mom djetetu sve racionalno da objasnim, a on .... e pa nek bira poslije sta hoce :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2003, 17:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2002, 19:29
Postovi: 498
Lokacija: Novi Sad
gipsy i indijanka bas ste u pravu. i ti si chlan u pravu za nemogucnost definisanja.
ipak mi iz ove pozicije "odraslog" deteta izgleda mi da cu tesko moci sacuvati svoje dete od ulice i ulicnog vaspitanja, ma sta god se pod tim podrazumevalo. mada mi se cini da koliko god tezila racionalnom objasnjenju kroz sopstsveno iskustvo, dete zeli da proba i da samo oseti.
i zato je dete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jun 2003, 09:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2002, 20:30
Postovi: 151
Lokacija: Banja Luka
Alo Chlane,Banjaluka nije New York ili Beograd pa da pricas o ulicnoj skoli.Sta se nafuravas na te termine matere ti? :-? Cuj price molim te,ja sam klosar iz kvarta,uuuu!Jeben tip do jaja!Svaki dan sam high!Ja upadam u trip u gadan trip da hocu da iskuliram al' nisam taj tip.......Daj ne seri.Banjaluka nema "ulicnu skolu" jer je za te gradove koji su stvorili taj termin Banjaluka selo.A danasnja djeca ni ne mogu biti kulturna jer su im i roditelji nekulturni.Pa vecinu danasnjeg stanovnistva ovog grada cine seljaci sa okolnih brda koji su u toku rata dosli u grad da postani "gradjani".Sta reci na cinjenicu da moj mali komsija koji ne ide jos ni u skolu svaki dan stoji ispred svoje kuce i dobacuje curama i zenama koje tuda prolaze:"Dje si picko!" :o ????A njegovi roditelji i ostale komsije se smiju i komentarisu u fazonu:"Jes' blentav!Ahahahah".Pa ja bi samo za gore navedenu rijec dobio batine.Seljacka posla...A u buducim vremenima ce biti jos gore.Malo je danas fino vaspitane djece,a i to sto ima je uglavnom zato sto su mu i roditelji veci dio zivota proveli ziveci u nekom gradu,odnosno urbanoj sredini.

_________________
Sto mu gromova,jelenskih mi rogova,svih mi dabrova s Ontaria,karamba i karambita,tako mi chukundede vraca i bubnjeva Darkvuda dal' je bilo bolje za vrijeme druga Tita?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jun 2003, 12:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Niko da definise 'ulicnu skolu' !??? !??
Po meni snalazenje u zivotu ne nalazi se na ulici vec u Real Life.
To je nesto drugo. Klosarenje nije zivotna skola !!!
Ovo sto sad vidjate kod djece (koju komentarisete) JE PRIMITIVIZAM
a ne ulicna skola.
I prije je bilo mangupa ali su imali nivo kulture koji sad nedostaje
djeci. Zasto ? Pa zato sto su im roditelji nekulturni i ne mogu logicno
prenijeti na djecu to.
To sto gipsy prica, to je snalazljivost u zivotu, ali to se po meni ne uci
na trotaru i ispred birtije, pijan i pun trave i drugih droga.
To se ne uci obijanjem trafika i prodavnica..
A i taj satrovacki sto pricas CHLAN, to si isto pokupio sa ulice, sto je
po meni primitivno proseravanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jun 2003, 15:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2003, 12:57
Postovi: 82
Lokacija: REZERVAT
ajd skontaj da smo svi isti i da imamo iste kontove,zato 8) 8) 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jun 2003, 13:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
dali ko ovu danasnju dijecu ko vaspita pa da vam kazem vaspita ko stigne.

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jun 2003, 21:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2002, 19:29
Postovi: 498
Lokacija: Novi Sad
Moram samo da vam kazem, iako ova prica mozda en spada pod ovu temu-vi premsetite na odgovarjuce mesto: vece. leto.setaca na sve strane. pored skole u ovom delu grada u susret mi idu mama, sa decakom i devojcicom.devojcica stade ispred mene."kako se ti zoves?" ostadoh zatecena. brzo se spustih u njenu visinu i odgovorih. nas dve smo caskale pola sata. mama se prvo izvinjavala, onda je i ona se ukljucila u razgovor i brat. Dunja ima tri godine, vesto ih pokazuje u skupljena tri prsta. preslatka je. mnogo voli da se druzi. ne ide u vrtic, ali ce u skolu da ide kad poraste.videcemo se opet.
ovu decu tesko da vaspitava ulica.


otisla sam sa milion :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jun 2003, 08:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
cast izuzetcima ali kako stvari stoje vise je ulica u ulozi nego roditelji.

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jul 2003, 11:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Maj 2003, 14:19
Postovi: 124
Lokacija: banjaluka
u mom naselju stariji klosari i ulica su preuzeli brigu o vaspitanju djece tako da na kraju imam u komsiluku dve a mozda i tri vec nacete a ako ne vec i propale generacije od najmaldje kojoj je coool travica i pivica, pa do najstarije kojoj vec dnevno nije dovoljan kvoter. :mad:
to je ljudi pravo njesra i kada stanem sa tim klincima i pokusam im onako kroz pricu proturiti ne roditeljsku vec neku prijateljsku rijec da je to bez veze i da ne vodi nigdje oni me tupo gledaju i kontaju sta ovaj sad baljezga. :mad:
ne znam kako da im pomognem, a zao mi je :cry:

_________________
dosao je TIHO (moj frend) i usao u legendu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Okt 2003, 00:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
pozdrav! tema je bas interesantna i ja cu malo iznijeti svoja iskustva.
Naime nisam jos uvijek mator ali prije nekih 10-15 godina nismo imali nista od ovoga sto danas konzumiraju klinci (racunari, igrice, skuteri, ...) nego smo fino imali sjekire, nozeve, pile cekice eksere itd, pa u obliznju sumu, park, livadu i pravi kucu na drvetu, igrasliste za fudbal, klikere. Mi smo citali Alan Ford, Zagora, i ostalu bratiju a ne "Kriminal koji je izmijenio Srbiju", Arkana u 3 toma i drugu "naucnu" literaturu. Sve ovo je rezultovalo da sam ja uvece vec u 10 sati bio u kuci dok ovi danasnji ne ulaze do zore, a sto je najgore niko ih i ne pita gdje su bili.
posto zivim u zgradi sa novom fasadom to im je bila dobra prilika da je malo ukrase sprejevima i jajima. nema sta fino izgleda:P.
da ne kazem koliko samo oruzja imaju. imam osjecaj da svaki treci nosi noz pistolj ili nesto jos gore.
Drogu trose k'o hljeb.
blah puno toga ja napisah a nista necu promijeniti.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Okt 2003, 19:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Mladost nosi svoje promjene,svoje ludosti...vidi svasta,probaj svasta,okusi zivot,okusi zabavu...
Ali cini mi se da novije generacije nemaju mjere u tome,da nemaju mjere ni u cemu...

Ne bih tu krivila roditelje "zaokupljene sobom" kako neko rece.Nisu ti roditelji zaokupljeni sobom,vec golim opstankom.
Rintaju po cijeli dan za bijedne pare i navece su umorni,mozda i previse da bi se posvetili djeci kako treba.
I od tog umora,svakodnevnih problema i silne ljubavi prema djeci,oni ne zele da vide da ih njihova djeca lazu.
Vecina "opakih klosara" nije tako opaka kad su u vidokrugu roditelja. :wink:
Vidjala sam ranije u "Music Hall"-u djevojcice koje su od kuce dolazile normalno obucene,sa ruksacima,a onda bi isle do WC-a i vracale se u minicima i nasisnjak-majicama.
One su iz kuce izasle normalno obucene!

Ima roditelja koji su tesko radili,ucili i mucili se i shvatili da danas nemaju nista,pa misle - mozda je bolje da moje djete pokusa na neki drugi nacin,ovaj moj ne prolazi.
Tako neki roditelji blagonaklono gledaju na svoju golu 'tlinestogodisnju' kcer koja se u sitne sate vraca kuci,jer se nadaju da ce ona uloviti bogatog zeta,pa ce joj teci "med i mlijeko". :-?
Ovakve komentare mozete cuti i od ljudi od kojih to najmanje ocekujete. :o

Djeca takodje vide da oni koji su neposteni zive bolje od ovih koji uce,rade i muce se,pa iz toga izvlace svoje (krive) zakljucke.
Naime,oni vide jednog od mnostva,koji je jos uvijek ziv,mafijas je,vozi skupa kola,moze sebi i svojoj porodici priustiti sve (ali koliko dugo?sta kad neko namjeni metak njegovoj djeci ili njemu?).
Oni ne vide sta se desava u zivotu uspjesnog kriminalca 'iza paravana'.
Oni vide skupa kola,putovanja,finu odjecu,ali ne vide sve one potrese,sve one ruzne stvari koje se desavaju iza zatvorenih vrata,prijetnje...ko zna sta...
Oni ne vide sve one sitne krimose koji zavrse u zatvoru ili jos gore - kao hrana crvima,ne vide one koji postanu ovisnici umjesto 'uspjesni dileri'...

Djeca ne razmisljaju dublje,niti gledaju dalje od nekih povrsnih,na prvi pogled vidljevih stvari,pa tako iz pocetnih pogresnih cinjenica izvlace,logicno,krive zakljucke.

Mlade djevojke vide jednu koja je "uhvatila" bogatasa,a ne vide more onih koje su se ofucale i unistile svoj zivot,ziveci kao sponzoruse (nekada se to drugacije zvalo).

Danasnji nastavnici i profesori se ne trude objasniti djeci nista sto prevazilazi "skolski plan i program" za odredjeni predmet.
Nekada sam u svojoj osnovnoj skoli slusala o narkomaniji,posljedicama duvanja ljepila,uzimanja kokaina,heroina.
Slusala sam o seksu,o zastiti,polnim bolestima...
Danas,kad nema casa,djecu puste na ulicu.

Na TV-u velike zvijezde propagiraju lose ponasanje.
Idoli tinejdzera lete iz jednog kreveta u drugi,uzimaju narkotike,zavrsavaju u zatvorima...
Djeca to shvataju kao - bices cool i popularan,ako si takav.

Divno je sto ljudi danas imaju vise slobode,pravo na vlastito misljenje,ali je lose kad se to pocne zloupotrebljavati.

Neke nekulturne rijeci i ja upotrebljavam (kriva sam po svim tackama optuznice :lol: ).
Cak su mi nekako previse sterilni ljudi koji uvijek paze kako ce stati,sta ce reci,da sve bude prefinjeno,da sve bude savrseno...
Nekada,bar po mom misljenju,covjek se treba opustiti i nasaliti,pa makar to ukljucivalo i neke neprimjerene izraze.
Ali ne pred djecom i ne tako da cijeli komsiluk cuje (neki stariji ljudi bi mogli fras dozivjeti).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Okt 2003, 13:57 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 32
Lokacija: Banjaluka
@drug Chlan

jebo te ti ko da zivis u getu brate mislim ovo ono..dodji sebi..to sto ti zamisljas, ili bar kako si nama prezentovao, ovdje ne postoji...mada sam skapirao sta si htio da kazes..

moje misljenje je da vaspitanje djece prvenstveno ide od roditelja ali isto mislim da skola treba da ima mnogo uticaja u vaspitanju...sad s druge strane, tu je ulica ali ne u smislu klosarenja, nego jednostavno na njoj ces da skontas, ako imas iole mozga, sta te ceka u zivotu...to ti roditelji i skola moze objasniti rijecima ali na ulici dozivljavas te stvari...upoznajes svakakve ljude od smecara do stvarno dobrih ljudi ali na kraju uvijek skontas da ne treba mnogo da vjerujes ljudima...
sve te stvari koje se desavaju danasnjoj djeci je rekao bih doslo sa ratom kad su nam roditelji bili zaokupljeni drugim stvarima, kako prezivjeti, kako svojoj djeci obezbijediti sto bolji zivot, tako da vjerujem da nisu imalu mnogo vremena za vaspitanje...onda u grad se `spustilo` mnogo brdjana kojima kultura i nije bas jaka strana pa se onda desavaju stvari da nam klinci idu ulicom i pjevaju Jandrino jato i za djevojcicama vicu `djes picko`...onda mislim da je i kapitalizam i navodna demokratija doprinijela svemu ovome...ipak se za vrijeme komunizma nisu mogle pojaviti grupe koje pjevaju `kad sam bila u vrticu dirala sam klicu a sad u parkicu sjedim na glavicu` (stih grupe Bitcharke na travi prim. aut.) onda gomila muzickih zvijezda sa zapada koji se ne libe da pricaju kako su se drogirali, kako su pojeli 10 ekstazija za jedno vece ili ne znam sta vec...ipak su oni idoli ovoj djeci i djeca to shvataju kao normalnu stvar...
jebes kapitalizam :lol:
kako rijesiti problem...pa to je, mislim, sve do covjeka koliko je jak i njegovog autoriteta...mozes ti djetetu pricati i vaspitavati ga onako kako ti mislis da treba ali koliko ce to dijete htjeti da te slusa to je pitanje...sto vise kulturnih sadrzaja i mislim da bi dijete moglo da skonta kako izgleda pristojan covjek..naravno treba da upozna i drugu stranu medalje..ulicu...pa da se nadje negdje na sredini...i tako :roll: smorio sam :lol:

_________________
If I can`t be my own I feel better dead


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs