banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 05:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4235 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 212  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Nov 2015, 15:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Zlatni su...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2015, 20:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
anđeli mali....,nego, kada su vratili tijelo?
Čitam da trebaju da vrate.
Logično pitanje: odakle im kada vele da ne sarađuju sa teroristima?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2015, 21:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Тијело је тек пребачено у Турску.

Ево читам Турска пребацује преко 1000 оклопних јединица из зоне одговорности 1.армије (запад Турске) на границу са Сиријом. Играју се рата. Значи ваља напасти на Константинопољ :lol:

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2015, 21:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
A jesu budale sunce ti jebem... Pa je li taj Erdogan bas toliko glup... Aj sve i da se zarati izmedju Rusije i Nato, sasvim je jasno da ce ih Rusi zgaziti dok Nato krene u ozbiljniji obracun sa Rusima, njima kao da nije jasno da ce biti poligon za obracun Rusije i Nato... Kakva marioneta ovaj erdogan pa to je strasno, loze budalu da zvecka oruzjem pred Rusima, kako bi ih isprovocirali da prvi naprave ozbiljniji potez...

Najebace turci najstrasnije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2015, 21:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Мада то су све ко фол неки грчки извори, колико је томе вјеровати. Овдје нико о томе не говори.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z2zsUDQtAP8[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DUVTzirMRgI[/youtube]

Наградно питање за све турске војне стратеге: да ли мислите да "калибри" лошије погађају ваш оклоп у Истанбулу па сте га пребацили мало ближе????

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2015, 21:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cHfBIO-alTI[/youtube]

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2015, 21:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
štaje ovo kru te hebo :-?
[video]http://www.facebook.com/Oborona.Gov.Ru/videos/1648842485384095/[/video]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2015, 21:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
F-22


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2015, 22:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
motozeljo je napisao:
Ma i ja sam bio pjesadinac.....ali sam sticajem okolnosti bio u posjeti u okolini Imljana gdje su boravili ovi krazovi i haubice doduse samo par dana....i tad su mi pricali da ovi kamioni nisu mogli motati po krivinama po koricanskim stijenama......
Sve sto se pravilo za vrijeme sssr-a je za mene rusko....


To su kamioni za tesku artiljeriju, nosivost 8 todna, vucna sila 50 tona. Trose 56l/100km bez opterecenja . . .
A nijedan kamion ne moze motati kad se ukljuce blokade. Tako je jedan nas "biser" unistio jednu 150ku u Zap. Slavoniji.
Kad sam sluzio JNA, gledao sam kako taj KrAZ izvlaci top od 11.5 tona direktno sa polozaja, a top za njim skace po rovovima ko igracka. To je zvijer, nikad se nije desilo da zaglavi negdje - ima jako siroke gume jer je dizajniran za rusku ravnicu.

Sad malo o temi - cini se da Erdogan brani svoju politicku poziciju, plus iz mnostva njegovih dosadasnjih izjava smo mogli shvatiti da on sebe vidi kao predvodnika muslimana u cijelom svijetu. Tursku predstavlja kao najmocniju islamsku drzavu, a njegove veze sa islamskim bratsvom su veoma snazne.
Uopste ne treba ocekivati da ce Erdogan postupati po americkim direktivama, US ga tolerise zbog vlastitih interesa, ali ce sigurno prekoraciti prag. Turska je sljedece ratno zariste, u to sam uvjeren.
Takodje, nije zgoreg pogledati mapu prostiranja turkofonih naroda, to je zastrasujuce velika teritorija. Erdogan pretenduje na vodstvo svim turkofonih naroda.

Slika

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2015, 22:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Može on pretendovati na šta hoće kad je pola te teritorije u Rusiji ili Kazahstanu, a čisto sumnjam da bi Kazahstanci stali na tursku stranu.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2015, 22:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Panzer je napisao:
Može on pretendovati na šta hoće kad je pola te teritorije u Rusiji ili Kazahstanu, a čisto sumnjam da bi Kazahstanci stali na tursku stranu.


Erdogan ce garantovano biti izvor nestabilnosti za jako veliki region koji se proteze sve do Kine. Ujguri su turkofoni narod, i Turska im je vec prakticno glavna baza odakle djeluju njihovi disidenti.
A to je samo jedan djelic ukupne populacije na koju pretenduje Erdogan.
On, naravno, ne racuna na kulturne veze, jer medju turkofonim narodima ima i pravoslavnih (Gagauzi u Moldaviji npr), on racuna na religijske veze, i kroz nekoliko "humanitarnih" islamskih organizacija siri svoj uticaj i ojacava politicke pozicije.
Od njega ce okolne zmlje imati mnogo glavobolje.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2015, 23:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Ujguri!? Za njih je mnogo bolje da šute ko zaliveni- nemaju Kinezi nešto obzira prema pravima manjina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2015, 23:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
hadzidado je napisao:
Ujguri!? Za njih je mnogo bolje da šute ko zaliveni- nemaju Kinezi nešto obzira prema pravima manjina.

A ti od islamista ocekujes racionalno ponasanje? I nasim muslimanima je bilo bolje da ne ratuju sa Srbima i Hrvatima, pa ipak jesu.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2015, 00:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Naši su imali/imaju opasnu podršku- Ujgure ni CNN ne spomene, a i ako spomene, čajnize zaboli tuki.
I postaneš racionalan kad te zgaze ko govno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2015, 01:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Па имали су Ујгури пар блиских сусрета са кинеским државним апаратом у здњих 5 година. И нису се баш добро провели...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2015, 01:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Руски тенкови Т-90 у Сирији - http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13940908000595

А Турска дефинитивно довлачи трупе према граници - http://landdestroyer.blogspot.rs/2015/1 ... .html#more

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2015, 01:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Sinny je napisao:
Мада то су све ко фол неки грчки извори, колико је томе вјеровати. Овдје нико о томе не говори.

Зависи гдје гледаш. :) http://www.kp.ru/daily/26464.7/3334296/

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2015, 02:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Naravno da Ujguri ne predstavljaju nerjesiv problem Kinezima, no ovdje to nije nikakav argument.
Islamizam, kao politicka ideologija ne polazi od racionalnog, nego od premise da cijeli svijet mora biti pod islamskom vlascu, kao sto je prorekao Muhamed. Dakle, kao kad mi u nekoj bezizlaznoj ili bilo kojoj situaciji sa nepoznatim ishodom kazemo "ma boli me k***", tako i oni optimisticno kazu "dace allah" :)
Njihova vjera (ne religija) je apsolutna i bezuslovna. Imao sam prilike raspravljati sa muslimanima iz Pakistana, Indije i dosta arapskih zemalja, i ono sto sokira je slijepo vjerovanje u istinitost i ispravnost kurana. To je fanatizam na koji mi nismo navikli i kojeg jako tesko shvatamo i prihvatamo za cinjenicu.
Zbog svega toga sam siguran da taj konstantni problem sa islamizmom nece biti rijesen sve dok postoji ijedna islamska drzava koja ima sredstva da finansira sirenje.
To sada rade saudijci, Katar, i dosta suptilno i prikrivene Turska i Malezija. Uspon "islamske drzave" i uspjeh koji su postigli u pridobijanju "umjerenih" sunita nam treba svima otvoriti oci - kako je moguce da jedna tako strasna i zlocinacka ideologija osvoji simpatije na tako velikom geografskom i populacijskom podrucju ?
Tako sto radi upravo ono sto je proreceno u Kuranu i Hadisima, i na isti nacin na koji su muslimanski velikani to radili prije 1000 + godina.

Ovaj tip to solidno objasnjava:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VaHaWta7AFI[/youtube]

Dakle, manite me price "nemaju sanse", "to je rusija/kina/kurac-palac" i slicno, jer se oni ne vode pamecu nego kuranom.
Inace se ne bi desavalo sve sto se desava zadnjih 20 godina.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2015, 08:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
http://www.telegraf.rs/vesti/1880638-sivi-vukovi-ovo-su-turci-koji-su-kukavicki-pucali-u-ruske-pilote-u-vazduhu-video

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2015, 09:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Rocker,

U pravu si- gadni su dok postoji finansijska i ina podrška od finog broja zemalja i sa njima nema mira, samo primirje.

Problem su jedino USA- ostale države su sitna boranija i brzo se dovedu u red AKO ostanu bez američke podrške.
Uostalom, pred nama je. Sirija je prekretnica- biće šta bude.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4235 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 212  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs