banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 18:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Sep 2003, 00:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
....pa buraz....to sto ti pricas je stvarno mlacenje slame...
Imas na ulici dilera koji prodaje drogu.... ne bitno da li je to heroin,kokain,tranqullisers,hash,trava....to je zabranjeno.
Za slucaj da tebe kao korisnika uhvate,dobices svoju kaznu koja
se zakonski odredi,i koja je,naravno,mnogo manje nego ona za dilere...
da...i usput ces morati nekoga nasukati da ti je prodao.
Mislim da je ista stvar isto (ne)adekvatna za suzbijanje piraterije...
Da ne duzim.... to je to :D

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Sep 2003, 07:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2309
Lokacija: banjaluka
Upravo tako! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Nov 2003, 14:03 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov 2003, 10:33
Postovi: 50
sto se tice mp3-a koliko ja znam ni jedna kuca ne izdaje albume u mp3 formatu. sto znaci da nije zasticen od strane izdavackih kuca tako da ti mozes rezati i prodavati mp3 cd-ove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Nov 2003, 23:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
....mm....vazi.... reci mi jednu prodavnicu gdje se nabavlja muzika koja ima svoj oficielni katalog sa izdanjima u mp3... ili ako ces traziti inat, nadji mi nekoga ko prodaje mp3 a da ima radnu dozvolu(ne kod nas,naravno)...

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2003, 09:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Sad je veliki IN ITunes, ili kako se vec pise.
Koliko ja vidim nista od sprovodjenja tog zakona, jos duuugo vremena. :D

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2003, 11:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Utopija je napisao:
Sad je veliki IN ITunes, ili kako se vec pise.


iTunes je Apple-ov sistem sirenja MP3 ali sa placanjem naravno..

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2003, 16:03 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov 2003, 10:33
Postovi: 50
hazoous je napisao:
....mm....vazi.... reci mi jednu prodavnicu gdje se nabavlja muzika koja ima svoj oficielni katalog sa izdanjima u mp3... ili ako ces traziti inat, nadji mi nekoga ko prodaje mp3 a da ima radnu dozvolu(ne kod nas,naravno)...

zasto traziti inat?
nisam upucen u to ali mislim da nema zato ti mozes da narezujes i distibuiras nema zakona koji ce ti reci da nesmijes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2003, 16:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
djomel je napisao:
nisam upucen u to ali mislim da nema zato ti mozes da narezujes i distibuiras nema zakona koji ce ti reci da nesmijes.


Pa da si imalo razmisljao, uzeo bi CD i fino procitao da je zabranjeno svako umnozavanje, kopiranje, blalablglal...
Znaci imas jedan CD i eventualno mozes da napravis kopiju tog CDa sebi, jer ti kupovinom CD ne postajes vlasnikom autorskog prava.
Na netu imas masu zakona o tome u pismenom obliku, samo upotrebi google i bice ti jasnije.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2003, 18:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov 2003, 10:33
Postovi: 50
to nije kopiranj evec kompresovanje i nisi kopirao nista a nigde na disku nepise zabranjeno kompresovanje ja radim sa diskovima i upucen sam u to ali nisam upucen u podatak o firmama koji proizvode i prodaju mp3 u svijetu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2003, 20:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
djomel je napisao:
to nije kopiranj evec kompresovanje i nisi kopirao nista a nigde na disku nepise zabranjeno kompresovanje ja radim sa diskovima i upucen sam u to ali nisam upucen u podatak o firmama koji proizvode i prodaju mp3 u svijetu


Vidi jednu stvar.
Napster, Kazaa, WinMX i mnogi drugi su zatvoreni zbog toga i vode se parnice protiv njih zato sto su naparvili servis koji omogucava sirenje MP3ica odnosno na taj nacin povrijedili autorska prava.

Da znas, ne bi tako govorio.
Svaka pjesma je necija svojina i kad kupis disk ti ne kupujes autorska prava vec prava na slusanje toga. Pravljenjem MP3ica i i preprodajom ili besplatnim ustupkom ti povredjujes autorska prava.
Mozes ti da uradis sa tim diskom sta hoces ALI NE SMIJES DALJE DA DIJELIS I DISTRIBUIRAS NJEGOV SADRZAJ. To je itekako zabranjeno.
Da je to dozvoljeno, ne bi ti bio prvi koji se sjetio toga sigurno.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 02:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
ka prvo da odgovorim na pitanje da li je MP3 legalan format... HAHAHAHA
ti mozes imati muziku u bilo kom formatu hoces... jer je svaki format legalan... tj da li postoji uopste legalan ili nelegalan format!!!

stvar je u zastiti od kopiranja! svatko moze da ima a takodje javno i u kuci:) da pusta MP3(ili bilo koji drugi format) ako ima originalni CD sa kojeg je ripovao taj MP3 znaci mora da ima dokaz da to nije odnekud nelegalno kopirao isti je fazon sa playstation igrama... mozes da je kopiras ali moras da imas i original kod sebe i ta kopija ti zapravo sluzi da bi originalni cd sacuvao a ovu kopiju habao

sto se tice kvaliteta muzike misk0 je potpuno u pravu u vezi sa konvertovanjem kao i sa kvalitetom MP3 muzike...

alex koju zvucnu karticu imas??? probaj da nabavis neku kvalitetniju (skuplju od 20-30 KM) a takodje kvalitetnije zvucnike(nikako one od kompa) idealno bi bilo kvalitetne slusalice!! razlika je DRASTICNA...

sto se tice legalizacije tj zastite autorskih prava u nas...
bojmen nisam upoznat da je takav zakon donesen... mozda jeste usvojen ali stupa na snagu za godinu-2 ili 3
btw cak i kad stupi na snagu mnogo ce vode da protece vrbasom dok ne bude u vecoj mjeri postovan...

sto se tice upadanja ljudima u kuce :) (sve redom)
neko je vec rekao da se ne isplati praviti racije ogroman je to broj ljudi... a sta bi bilo kad nekoga ne bi bilo kod kuce... onda bi morali ponovo dolaziti trositi gorivo HAHAAHAHAHA
zar nije jednostavnije da se prekine prodaja nelegalnih medija i da se do istih tesko moze doci?
znaci sta je lakse napraviti raciju po stanovima u BL ili jednostavno pohvatati nekoliko desetina ljudi koji to distribuiraju??

hocu da kazem da oni nikako nece a i ne mogu da zabrane obicnim(kucnim) korisnicima racunara nametnu zakon o legalizaciji... stvar je jedino u tome koliko si snalazljiv i koliko imas poznanika koji imaju poznanika koji narezuje win office i ostalo i iiste prodaje po 5KM :)

zakon ce jedino da pogodi pravna lica!

p.s.
bojmene najbolje bi rjesenje bilo da se skole prebace na linux!!! ali znas kad ce to nasi IDIOTI da urade??????? nikad a mozda ni tad......

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Dec 2003, 01:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
bogami kefalo u pravu si za te kopije. Imas pravo da narezes sebi sigurnosnu kopiju ali samo da bi sacuvao original od habanja. Sto se tice zakona on je donesen u Aprilu 2003 godine i samo je Alternativna televizija nesto spominjala oko primjene tog zakona i to negdje u Septembru cini mi se.
Po meni jedini problem salegalizacijom ce imati velike ustanove (KBC, Cajavec :P , RK Boska , itd ) takodje problem ce imati i pojedinci koji imaju registrovane firme za promet racunara, programa isl.
p.s.
Da li ti i Zlaja imate legalno kupljen Delphi? mislim kad vec zaradjujete na programima, ili i ja imam pravo da kopiram vase programe i dijelim sirotom narodu:P
Bas zato ovo pisem iz Linux-a jer nemam para da kupim Windows:))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2004, 15:17 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov 2003, 10:33
Postovi: 50
I nakon mnogo dana rasprave i price kaza i winmx opet sljakaju u punoj snazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2004, 16:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
pa ne bas kao prije ali uvijek jedan servis se ugasi a otvori novi .

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs