banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 11:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2003, 11:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
pozdrav,
pogledaj temu : "Mladi sta biste promijenili u BL?" isto na Novosti i desavanja, samo malo nize stoji....tu ima dosta interesantnih prijedloga..

vishe drugi put...
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Okt 2003, 10:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Jedno glupo pitanje, sta sa mladima koji vise ne studiraju to jest rade? Sta sa njihovim problemima jer ih dosta ono sto i zaradi, ostavi u kafani.
Zbog cega???

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Okt 2003, 22:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Okt 2003, 18:43
Postovi: 13
pa mislim da bi kao prvo da se rjesi naj veci problem a to je nezaposlenost ineobrazovanje naseg naroda mislim da bi u bl trebalo malo aktivirati omladinu izvuci ih iz kafica i sa ulice da rade nesta koristno sa svojim zivotom ako vec nemoze za pare makar da se organizuju i bave se nekim hobijima ili nesta od cega ce svi da imaju profita kako materijalno tako i duhovno to ce im mozda pojacati samopouzdanje i dati volju za trud i ulaganje u buducnsto da izgrade nesta od svoje okoline i svojih zivota.
To mislim zato sto dosada ubija svu inspiraciju i motivaciju u ljudima a to je upravo sta je kod nas u bl kod mladih problem.

:onfire:

_________________
Fine words and an insinuating appearance are seldom associated with true virtue.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2004, 02:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Dec 2003, 23:03
Postovi: 68
Ja mislim da bi se univerzitetski svijet trebao osloboditi politickog rukovodstva i uputiti poglede u svijet. Nedavno sam nabasao na stranu za nase ljude u inostranstvu koji nesto studiraju... liste su enormne.. ima nas po cijelom svijetu, na svim mogucim univerzitetima i programima.. zasto ne iskoristiti mogucnost i osposobiti saradnju i sa njima umjesto da se npr. banjalucki fax orijentira vecinom na kontakt sa Srbijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2004, 14:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Bolja Banjaluka .. u ovo vrijeme, jako tesko izvodljivo ali ne i nemoguce !

Nacina za poboljsanje je mali milion .. od rijesavanja onih najsitnijih problema (smeca po kinima, ulicama, parkovima itd ..) do rijesavanja krupniji pitanja tipa poboljsavanja zivotnih uslova ...

Po meni jedan od vaznijih problema je "sputavanje" mladih ... sami smo svjedoci da se o ucenicima/studentima sve prica ili ako se prica nista se ne radi i onda se ove "glavonje" na vlasti cude zasto bjezimo odavde ... Posto je ovo krupnije pitanje ne mozemo ni ocekivati da se ono rijesi preko noci ali opet bi trebalo nesto da se uradi po tom pitanju ... poceti od manjih poduhvata pa cemo nakon nekog perioda osjetiti napredak i poboljsanje ......

Druga stvar je rijesavanje ovih nazovi manjih problema ... Kao sto su neki prije mene napisali, sve je vise alkoholicara i narkomana u gradu, trebalo bi se i tome stati u kraj na neki nacin, ako ne onda barem obezbjediti adekvatne ustanove koje se bave tim problemima (postoje one i sada ... ali to njihovo djelovanje je maximalno ograniceno i to naravno ne njihovom krivicom)

Dalje .... smeca je sve vise i vise na svakome koraku i niko se ne obazire na to, trebalo bi uvesti neke kazne za takvo ponasanje ... pa kad nekog glupana jednom oprzi po usima sto je bacio opusak od cigare u centru grada, drugi put ce razmisliti da li to da uradi !

Zatim dolazi i sport u BL ciji je kvalitet enormno opao u zadnjih nekoliko godina ... niko vise nece da ide na sportske dogadjaje (a ja ih i ne krivim, jer se malo sta ima vidjeti ... ) trebalo bi se nesto uraditi i po tome pitanju ....

Ima toga jos puno ali mislim da od mene zasad dovoljno ...

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jan 2004, 12:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
kratko i jasno nista od toga
buduci da po nekoliko sati dnevno provodim na faxu a i ucestvovao sam u razlicitim vidovima akcija i protesta mogu da zakljucim samo jedno - jedno 98% ljudi nema namjeru nista da radi j. najradije bi da sve obavi neko za njih bez obzira sto se radi o njihovim interesima

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: lemi_93 i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs