banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 18:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Okt 2003, 14:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Tastatura je napisao:
kako rijesiti problem...pa to je, mislim, sve do covjeka koliko je jak i njegovog autoriteta...mozes ti djetetu pricati i vaspitavati ga onako kako ti mislis da treba ali koliko ce to dijete htjeti da te slusa to je pitanje...sto vise kulturnih sadrzaja i mislim da bi dijete moglo da skonta kako izgleda pristojan covjek..naravno treba da upozna i drugu stranu medalje..ulicu...pa da se nadje negdje na sredini...i tako :roll: smorio sam :lol:


Rat je i dalje mnogima opravdanje iako je zavrsio prije 8 godina. Generacija klinaca koji su rodjeni u ratu a sad vriste po parkovima nije od rata imala puno losih stvari jer tad jos nisu poimali svijet oko sebe.

A koliko ce te dijete slusati ? Pa onoliko koliko ti budes htio i koliko budes svjestan svega oko sebe i toga sta pricas djetetu. Jer to je dijete tvoje, sa tobom je od pocetka i sve informacije prima od tebe. Kad bude sposobno da prima i informacije od drugih, svoje ce odluke donositi o svom prethodnom shvatanju tj informacijama koje je vec dobio od tebe. Ako si mu prichao bajke i lagao ga, docice do konflikta. Ukoliko si bio iskren, ulozio truda da mu objasnis situaciju na najbolji moguci nacin, postupice ispravno tj onako kako bi ti zelio.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Okt 2003, 14:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 32
Lokacija: Banjaluka
misk0 je napisao:
Tastatura je napisao:
kako rijesiti problem...pa to je, mislim, sve do covjeka koliko je jak i njegovog autoriteta...mozes ti djetetu pricati i vaspitavati ga onako kako ti mislis da treba ali koliko ce to dijete htjeti da te slusa to je pitanje...sto vise kulturnih sadrzaja i mislim da bi dijete moglo da skonta kako izgleda pristojan covjek..naravno treba da upozna i drugu stranu medalje..ulicu...pa da se nadje negdje na sredini...i tako :roll: smorio sam :lol:


Rat je i dalje mnogima opravdanje iako je zavrsio prije 8 godina. Generacija klinaca koji su rodjeni u ratu a sad vriste po parkovima nije od rata imala puno losih stvari jer tad jos nisu poimali svijet oko sebe.


pazi mislim da se dijete vaspitava od njegovog rodjenja...i ti klinci, koje smo spomenuli u ovom topicu su stari oko 15 16 godina tako da su bili zreli za vaspitanje tokom rata... :roll:
u ostataku tvog posta se slazem s tobom

_________________
If I can`t be my own I feel better dead


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Okt 2003, 21:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Okt 2003, 18:43
Postovi: 13
djeca su absolutno produkt roditeljskog ponasanja prema djeci i uz djeciju prisutnost i naravno kako ih roditelji vaspitaju.
Nisu djeca kriva sto su takva jer dejca sve sto rade rade ono sto vide od odraslih na ulici a gledajuci na cinjenicu da hobby broj jedan za banjalucane je ispijanje nektara dok za zenske je to sto vise muskaraca da projasaju a vjernost i moral u braku......pih ko se tim jso bavi danas.

(cast o izuzetcima) :wink:
takvi ljudi nisu spremni na obaveze kao roditelji al ipak ih bas najvise takvi i sklepaju sto kaze moja baba pa onda nije ni cudo ja mislim da djeca takva postanu.
Samo pogledajte koliko ljudi se vjenca ispod 25 iako godine ne znace mnogo al ipak daju cesto neku inekaciju o zrelosti osobe mada u bl ima prepuno jludi koji su i 30 a ponasaju se kao 18 al ok uglavnom ljdui se cesto vjencaju iz pogrsnih razloga misle da ce djete da uljepsa stvar misle o djetetu ko da idu da nabave nekog cuku pa onda da ga hrane i sve ce biti ok al za vaspitanje djeteta treba mnogo vise prvo dvoje stabilnih ljudi koje ce na pocetka zivota da sluzi kao primjer kako treba a sta ne a uvjek ima izuzetaka koji ce opet krenuti pogrsnim putem


Svaka generacija je djelo prosle generacije


:onfire:

_________________
Fine words and an insinuating appearance are seldom associated with true virtue.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Nov 2003, 23:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:46
Postovi: 162
Lokacija: Banjaluka
pa ljudi, uvijek mozete da gledate i sa druge strane, da nema te nevaspitane djece, vi sad ne biste imali sta da raspravljate
eto neke koristi i od njih :lol: :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Nov 2003, 14:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov 2003, 10:33
Postovi: 50
e ljudi
ustane ja i pomisli kako ljep dan i krene na posao i zateknem komsisko dete od 10 godina kako skace po krovu moga automobila.malo grubljim tonom povicem sta to radis silazi sa krova
a on pred svojim roditeljom meni je.. mater i sve po spisku a njegova majka to mirno gleda i ne reaguje a dijete i dalje na krovu.
pa sta da se radi kakvi roditelji takva i deca.
e zato se prvo isamara dete da zapanti sta je uradio pa se tu negde oglasi i majka nediraj mi dete a onda se isamara i majka sto je dozvolila da dete unistava moj auto a onda i sto ga nije vaspitala. dalje ako imate razumnog komsiju kosto je moj bio tu tuca prestaje i on nadomiri stetu.
zato ljudi teska vremena treba se cuvati dece da vas jos neubiju sa ledja
cuvajte se nema vise vaspitanja i koga vaspita vaspi ta ga pare i pare samo pare nema vise one stare pare ljude kvare


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: COCO i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs