banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 03 Jun 2024, 22:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 143 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Feb 2012, 13:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
1.Село у близини Добоја, у питању је сахрана од прије неки дан. Поп наплатио 300 марака за своје услуге на сахрани!!!??? :angry4: АЛОООО 300 марака у овој кризи! Као цијена је толика јер унапријед наплаћује и за кољиво које треба освештати за 40 дана па се све унапријед плаћа..бла бла бла... Затим код њих у селу је обичај да се цјелива преминули и сви који цјеливају сандук оставе нешто пара. Мени је то мало безвезе обичај, али добро ако је тако код њих није проблем. Међутим ваљда по том обичају паре у неким селима иду домаћину(што и има логике, да се мало помогне човјек, јер је сахрана велики трошак), али поп рекао, Не, те паре иду цркви и наравно узео све

Па да мени такво нешто направи неки поп, ја бих све истрпио, ипак сахрана је и треба преминулог сахранити како треба, али бих се касније дофатио те стоке безобразне што глуми попа и убио га од батина!!!!

2.У манастиру Липље одређен цјеновник колико шта кошта. Прави цјеновник имају!!!! Уђете и прочитате, кољиво толико, сахрана толико. Да монах дође у кућу и освешта то се наплаћује 30 марка! Као не мора дати толико онај који нема, а у ствари и онај најсиромашнији ће се на крају потрудити да исплати колико треба, уколико икако може. Оно није да ћеш дати задњу пару, али свакако више него што би могао и требао. Још му баба ове године дала домаћег димљеног сира и још неких ствари... па не бих му ја дао нема шансе! Код мене у стан неколико година стално дође други свештеник да освешта, и сваки каже дајте колико можете! Тако и треба.

3.друг ми је причао да у његовом селу претходни поп није хтио доћи на сахрану уколико се њему не исплати његова тарифа и још свашта нешто. на крају је толико изнервирао људе да су га истукли и отјерали. сад ваљда ради у другој парохији. није ми јасно како му уопште дозвољавају да ради као свештеник...

4.када прођем поред цркве Свете Тројице и погледам на пракинг са стране, тачно ми дође да плачем од муке. Народ нема шта да једе а они возају нове мерцедесе и аудије!!?? Умјесто да те паре преусмјере за нпр. социјалне случајеве из парохије они троше паре на нове лимузине. Тетка ми живи у Добоју и у њеном насељу црква за све породице организује подјелу пакетића поводом Светог Николе. Нажалост такви примјери су ријетки.

Тачно ми се згадила ова црква, тј. не црква него одређени појединци. Почињу ме благо подсјећати на оне из Ватикана што су откупљивали гријехове. Добро ови наши нису отишли тако далеко, али стварно постају безобразни у задње вријеме. Са доста људи сам причао и слажу се са мном. Данас је прави бизнис бити поп. Па не треба да причам о примјеру оног са Мејдана што се накупио пара и пара. Пола града зна да је он поп који је крао само тако, и никоме ништа.

тачно више нисам паметан


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 14:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 21:26
Postovi: 1051
Ovo za selo kraj Doboja pretpstavljam da je rijec o popu Milidragu :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 14:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Izbaci "odredjenih"
Nazalost

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 14:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Шајине све је то тако,већ сам негдје писао о сличним стварима,дакле једноставно свету кућу (Цркву) многи почињу сматрати рајем на земљи. Ипак како сам неко ко не воли генерализовати,али и жели вјеровати да има добри и поштених свештених лица, сматрам да сви морамо поштовати (дакле вјерници) Бога и цркву,а безобразна свештена лица стављати на другу страну. Не смијемо дозволити да нас овакви њихови потези отјерају или створе дилему када је у питању вјера ;)

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 14:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Danas je 80% ovakvih svestenika, gdje god okrenes ista je situacija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 14:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 07 Avg 2006, 11:22
Postovi: 450
Ja se slazem sa tim sto govoris mada bi ja razgranicio popove u manastirima i ove u gradu. Licno mislim da oni ni nemaju nista zajednicko ovi su previse okrenuti materijalnim stvarima. Sta govoriti o tome da cjenovnik postoji i u crkvi na rebrovcu gdje je bila situacija da kolega placa molitvu daje popu racun i pop pocinje da pjeva... Ili sa situacijom u Prnjavoru gdje je pop napao babu zasto mu ne placa u evrima kad joj sin radi u njemackoj, pa kad je sin dosao tjerao popa da cita molitvu na njemackom. Situacija ima raznih, kako da ja objasnim sebi situaciju ispred jednog dragstora gdje pop parkira novog pasata, a ruke na ledja dok momci tovare li tovare gajbe u gepek jel to skromnost ili nematerijalni zivot. Ili situacije koje slusam stalno o nabavkama novih automobila, mobilnih telefona. Pa neko ce reci i oni su ljudi trebaju da imaju al brate malo se vise pretjeruje, pa dosta ovih sto sad idu na bogosloviju mi je reklo ma boli me uvo poslije mi je zagarantovan posao dobijem parohiju i nemam za sta da se sikiram, onda auto i lakapo. A prica li iko koliko ih je istjerano sa bogoslovije zbog pusenja trave ili nisu ni istjerani... Ma pojma nemam al cini mi se da su oni sebi ugodili lagodniji zivot nego ovi nasi nazovi tajkuni...

_________________
http://www.majsta.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 14:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Ja s bezobrazlukom bilo pojedinih, bilo svih sveštenika SPC ili BKDC nemam nikakav problem. Članstvo u crkvi nije pod moranje, niti su donacije od kojih oni kupuju mercedese i ostala sranja, obaveza. Štaviše zavidim im na dobrom biznisu.
Ono sa sahranama jeste malo nezgodno onom ko vjeruje da ne ide bez pjesme na sahrani. Najkraće, ako je dotle došlo možeš uzet sam i otpjevat, nije na japanskom. Jedini problem koji ja imam s crkvom je što ne plaćaju poreze...

Više me nervira bezobrazluk onih koji od naših poreza troše na automobile, kuće, stanove, Željku i ostale fufe.
Slika

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 14:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 21:26
Postovi: 1051
Evo jedan zanimljiv tekst jest da je malo stariji al mi palo napamet
http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srps ... od-Modrice


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 14:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Ili sa situacijom u Prnjavoru gdje je pop napao babu zasto mu ne placa u evrima kad joj sin radi u njemackoj, pa kad je sin dosao tjerao popa da cita molitvu na njemackom


:lol: :lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 14:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Jedan zanimljiv podatak, a provjeren.

Tarifa koju vladike naplacuju da bi dosli na osvestenje novog hrama je 4000KM. E sad mi recite je li to normalno?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 14:32 
Smjesno, "boziji" ljudi...


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 15:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Izzard je napisao:
Ja s bezobrazlukom bilo pojedinih, bilo svih sveštenika SPC ili BKDC nemam nikakav problem. Članstvo u crkvi nije pod moranje, niti su donacije od kojih oni kupuju mercedese i ostala sranja, obaveza. Štaviše zavidim im na dobrom biznisu.
Ono sa sahranama jeste malo nezgodno onom ko vjeruje da ne ide bez pjesme na sahrani. Najkraće, ako je dotle došlo možeš uzet sam i otpjevat, nije na japanskom. Jedini problem koji ja imam s crkvom je što ne plaćaju poreze...


Da da, fino si ovo napisao. Ako neko stvarno misli da na sahrani, ili na svečanom otvaranju, ili na bilo kakvoj drugoj manifestaciji MORA da bude prisutan tip obučen u crno koji vrši neke ceremonije, onda, brat bratu, neka mu i plati koliko ovaj traži, kad već smatra da je taj posao, iz nekog razloga, toliko bitan.

Ja ću u svoj testament da stavim nešto u smislu: "bez popova na sahrani, bez krstova iznad groba, napravite party ako treba ali ni jedan fening da ne ode bilo kakvim crkvama" :D i to će da bude uslov za dobijanje nasljedstva :lol:

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 16:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
да је моја сахрана у питању и да знам да сви попови траже толике паре, прије него умрем обавезно бих тражио да ме сахране без попа. Међутим, ако је мој дједа нпр. био велики вијерник, читав живот посветио помагању у цркви и другим људима, не бих могао да га не испоштујем и да буде сахрањен без свештеника, или било ко други ко је био вијерник.

Разумијем ја да људи који не вјерују у овакву цркву и Бога, све ово гледају из једног другог угла, па им је можда и свеједно... мада слажем се да су људи ти који дају паре цркви. ја сам прије знао оставити неколико марака кад одем на литургију. Сада оставим само једну марку, баш из тог разлога јер су постали безобразни.

drinin vuk je napisao:
Шајине све је то тако,већ сам негдје писао о сличним стварима,дакле једноставно свету кућу (Цркву) многи почињу сматрати рајем на земљи. Ипак како сам неко ко не воли генерализовати,али и жели вјеровати да има добри и поштених свештених лица, сматрам да сви морамо поштовати (дакле вјерници) Бога и цркву,а безобразна свештена лица стављати на другу страну. Не смијемо дозволити да нас овакви њихови потези отјерају или створе дилему када је у питању вјера ;)
Ни ја не волим генерализовање, али нажалост из мог искуства и из искуства људи које знам, чини ми се да се већина свештеника данас понаша бахато. Наравно да њихови поступци неће утицати на моју вјеру, али хоће на однос према цркви. Ја да дајем паре некоме да себи купи ново ауто. нема шансе. радије ћу дати некоме коме стварно треба.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 16:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
pa i popovi su ljudi kao mi, iz naroda ... sto bi njih zaobisla kriza morala ...crkva zivi od tih cjenovnika vise nego dobro, to su im jedina primanja uz prilog vjernika ... sad je glavni fazon zavrsiti bogosloviju, ozeniti se i dobiti svoju parohiju ...imas svoje kraljevstvo, bukvalno

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 16:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
majstorovic je napisao:
A prica li iko koliko ih je istjerano sa bogoslovije zbog pusenja trave ili nisu ni istjerani... ...

pa kako drugacije da budu blize bogu?meditacijom?

ja adventistima,popovima i ciganima vrata od stana ne otvaram.

p.s. ja kad crknem,trazicu da me samelju i bace svinjama,bar posthumno da bude neke koristi od mene,a i brate zaduzio sam se kod svinja :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 17:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Ima izuzetaka. Ja nisam vidio pozitivnijeg, plemenitijeg i boljeg čovjeka od jednog sveštenika iz Stockholma. Ima i onih koji crkvu koriste da bi navukli što više para, ali nemojte generalizovati.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 17:41 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
dodzem vam ja na sahranu, ni pare necu uzeti... :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 20:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Najbolje je od svega što su sveštenici koristili dvoriše ispred crkve SVTrojice kao svoj parking nekih šest mjeseci, jer nisu od grda dobili kartice za besplatno parkiranje....Kasnije su dobili...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2012, 01:11 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2012, 23:51
Postovi: 26
Lokacija: Sunčev sistem
Religija je tek zabava za neuki svijet

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2012, 14:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Izzard je napisao:
Ja s bezobrazlukom bilo pojedinih, bilo svih sveštenika SPC ili BKDC nemam nikakav problem. Članstvo u crkvi nije pod moranje, niti su donacije od kojih oni kupuju mercedese i ostala sranja, obaveza. Štaviše zavidim im na dobrom biznisu.


Word.

Шајин je napisao:
да је моја сахрана у питању и да знам да сви попови траже толике паре, прије него умрем обавезно бих тражио да ме сахране без попа. Међутим, ако је мој дједа нпр. био велики вијерник, читав живот посветио помагању у цркви и другим људима, не бих могао да га не испоштујем и да буде сахрањен без свештеника

Naravno, svakome ispuniti zelju. Moj je bio ateista citav zivot, tako je i sahranjen. Drugovi mu odrzali govor (jest da je bio popio malo drug pa lupio ime jednom pogresno haha) popa zamolili bez vjerskog obreda, ovaj uvazio i to je to.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 143 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs