banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 08:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: MISTERIJA JE RIJESENA
PostPoslato: 30 Mar 2003, 12:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
U proteklih nekoliko dana su se dogodile neke stvari koje su dovele do toga da o aharonu i njegovom ucenju saznam mnogo vise nego sto on hoce da nam javno saopsti. Ovo sto iznosim se odnosi samo na aharona i grupu, bolje reci - sektu kojoj pripada. Za Vadera ne znam ko je, ali najvjerovatnije da i on pripada istoj grupi. (Zakljucujem na osnovu toga sto im je "ucenje" koje iznose na ovim stranicama prakticno identicno.) Mislim da je interes svakoga ko cita tekstove na ovim stranicama da sazna istinu o tome sta ti ljudi rade i u sta vjeruju, a onda neka svako za sebe donese zakljucak o njihovom psihickom i duhovnom zdravlju, te neka zakljuci kome oni zapravo sluze.

Pravo aharonovo ime je Goran Drakulic, a pripada grupi na cijem je celu covjek pod imenom Petar Hricak. Hricak stanuje u plavom neboderu na bulevaru, a kako sam cuo tu stanuje i Goran - aharon, kao i jos neki ljudi iz te grupe. Ta lokacija je za njih veoma vazna, jer oni najozbiljnije vjeruju da su Adam i Eva zivjeli na tom mjestu gdje je danas plavi neboder! Hricak kao vodja grupe tvrdi za sebe da komunicira sa Bogom, tj. "cuje glasove" i daje ostalim clanovima grupe razne "podatke". Tako je aharonu "otkrio" da je on, aharon, reinkarnacija Mojsija i svetog apostola Pavla! Za samog Hricaka ne znam sta vjeruju ko je. Svako u njihovoj grupi je toboze necija reinkarnacija, a prema informacijama koje imam, aharon, tj. Goran nije jedini koji za sebe vjeruje da je reinkarnacija nekog apostola. Ima ih jos. Znam da ima jedna djevojka u toj grupi koja vjeruje da je reinkarnacija Jovanke Orleanke. To je za sve radoznale rjesenje misterije, tj. odgovor na pitanje: na sta aharon (a vjerovatno i Vader) misli kada kaze da pred Banjalukom stoji velika duhovna buducnost i da ce se "mnogi iznenaditi". Logicno da covjek tako pise kad vjeruje za sebe da je reinkarnacija Mojsija i svetog apostola Pavla.

Inace, Petar Hricak ima nevjerovatno veliku biblioteku i to veoma rijetkih knjiga. Te knjige je voljan da posudjuje a i prodavao ih je po veoma povoljnim cijenama. Medjutim, covjek je u tipicnom sektaskom maniru na svakoj trecoj stranici svojih knjiga upisivao svoje ime i prezime "Petar Hricak", ko ce znati zasto - valjda da bi se uvukao u podsvijest ljudima koji to citaju?

Upoznao sam djevojku koja je prije nekih deset godina prisustvovala na nekoliko sastanaka ove grupe. Vrlo brzo joj se sve to sto se tu desavalo ucinilo vrlo bolesno, a kaze i da je osjetila veliku negativnu energiju. Rece mi da nema dokaza, ali da je ubijedjena da Hricak sve sto radi radi namjerno, tj. da on svjesno sluzi djavolu, dok ostali zaista misle da su na Bozijem putu. Inace, Hricaka je privodila i policija, ali posto u nasoj zemlji nema zakona za borbu protiv sekti i dalje je na slobodi. Djevojka koju sam spomenuo je na jednom od tih sastanaka popila nekakvo pice koje su joj dali. Odmah nakon toga poceli su joj veliki psihicki i fizicki problemi. Dobila je tremor glave. (Glava joj se nekontrolisano tresla lijevo-desno.) Prisla je Pravoslavnoj Crkvi, pokajala se, pricescuje se pravom Krvlju i Tijelom Hristovim i danas se moze reci da je zdrava, mada se neke posljedice jos mogu primijetiti. U manastirima su joj rekli i u djelima svetih otaca Crkve je procitala da u covjeka koji se ne pricescuje u Crkvi i nije hriscanin (a u to vrijeme ona je takva bila), demon moze da udje preko pica "posvecenog" djavolu.

Sastanci kojima je prisustvovala su se sastojali iz citanja Svetog Pisma a zatim molitava. Za te molitve kaze da je ocigledno da one nisu zaista upucene Bogu, rece mi: "To nije Oce nas," tj. duh tih molitava nije hriscanski. Oni se mole za to da im se podare parapsiholoske sposobnosti: telepatija, moc astralne projekcije i jos neke tipicne okultne "vjestine" koje se dobijaju djavolovom pomoci.

Inace, neboderi na bulevaru su Banjalucanima poznati kao mjesto gdje se desio veliki broj samoubistava u zadnjih desetak godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Mar 2003, 12:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Očigledno si preskočio četvrti pasus uvodnog posta teme "Pravila na forumu"... :roll:

Bez veze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Mar 2003, 13:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Izvini Najgora, ali sta je tu bez veze? Tacno, prekrsio sam pravila foruma, ali mislim da je opravdano. Ako covjek objavljuje na Internetu nekakvo "ucenje" i tako vrbuje ljude, zar onda ti ljudi nemaju pravo da saznaju punu istinu? Ako nesto od ovoga sto sam napisao nije istina, neka aharon izvoli da me demantuje. U Njemackoj ili Grckoj bi ljudi koji se bave ovakvim aktivnostima koje sam naveo bili uhapseni, a ovde, je li, ne smijem da objavim o cemu se radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Mar 2003, 13:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Bez veze je što objavljuješ nečije ime na forumu, bez obzira na to slažeš li se sa njegovim mišljenjem i tim šta on kuca ovdje...
Možda si nekima dao dobru priliku da kontaktiraju sa njim, a vjerujem da ti to nije bio cilj.

U svakom slučaju, nisko...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Mar 2003, 13:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Pa ako neko zaista zeli da kontaktira sa sektom ciji pripadnici najozbiljnije vjeruju da su reinkarnacija apostola onda je to stvarno samo njegov problem. Moj tekst nije ni bio namijenjen takvima. Sustina metodologije svake sekte je da one strane svog ucenja koje su ocigledno besmislene a cesto i bolesne sakrivaju od potencijalnih clanova sve dotle dok ih ne vrbuju, tj. dok ne ostvare dovoljno jak uticaj na njih. Poznajem nekoliko ljudi koji su se maltene u zadnji cas spasili da ne padnu u tu mrezu Hricakove grupe. Ako ovo sto sam napisao pomogne makar i jednom covjeku koji je u iskusenju da im se prikljuci, to je vec velika stvar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2003, 13:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Bas kao sto je to i sam Hristos rekao: "Izaci ce mnogi lazni proroci i prevarice mnoge." Izgleda da je i taj GURU iz plavog nebodera uspeo da okupi oko sebe sacicu onih koje mozemo samo da zalimo. Totalitarne i destruktivne sekte veoma cesto vode svoje clanove u propast, ukljucujuci i kolektivna ubistva ili samoubistva. Setimo se nedavnog jednog takvok, kada se bivsi subotar David Kores sa svojom sektom bukvalno spalio, nakon sto je policija opkolila njihov kamp na planini u Teksasu. 75-oro ljudi, zena i dece je izvrsilo masovno samoubistvo. Odnosno, da li se to bas moze smatrati samoubistvom ?

Biti "ELITA", tj. reinkarnacija nikog drugog doli Mojsija i Sv. Pavla zajedno, nije mala stvar. Egoizam koji to "saznanje" proizvodi nije lako pobediti. A Gospod se protivi gordima...

Neka im je milostivi Gospod i Bog nas Isus Hristos na pomoci da se jadne duse njihove odupru i oslobode djavolskog uticaja. :(

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Mar 2003, 21:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Iako je Simpson očigledno prekršio pravila foruma, molim Vadera da barem do daljnjeg ne briše ovu temu da bi na ono što je izneseno moglo da se odgovori, i da takav potez ne bi bio pogrešno protumačen, ma koliko opravdan bio.
Ne smeta mi što je Simpson iznio kako se zovem, jer sam uvijek javno jasno i glasno zastupao svoju vjeru u Oca Nebeskog i iznosio spoznaje do kojih sam došao duhovnim radom već prema tome koliko je ko htio da razgovara o tome. Ponekad sam iznosio i mnogo više od onoga što je bilo dobro da se govori, pa sam tako u početku svoje duhovne izgradnje pronašavši neke svoje reinkarnacije potrčao da to kažem i drugima sa kojima sam kontaktirao, što se može pripisati mojoj duhovnoj nezrelosti. Na taj način do toga su, iako u iskrivljenom obliku, došli i neki kojima ta informacija ne služi ničemu osim da se izruguju ili da prave sopstvene teorije i raznorazne konstrukcije u vezi sa tim i mnogočim drugim.
Po onome što Simpson iznosi zaključujem ko mu je bio glavni izvor informacija i to samo po sebi već dosta govori.
Takođe zahvaljujem i Simposnovom izvoru informacija i njemu samom na svjedočanstvu da u našem gradu ima neko ko redovno čita Sveto Pismo i moli se Bogu, a tvrdnja da u takvoj sredini vlada negativna energija govori dosta o onome ko takvu tvrdnju iznosi.
Kada bi više znao o energijama vezanim za čovjekovo tijelo, znao bi da napuštanje negativne energije i primanje negativne energije imaju fizički skoro istu manifestaciju - neugodnost. Dapače, kada nekoga napusti negativna energija (pogotovo ako je "gajena" godinama) osjećaj je još neugodniji jer se u auri te osobe stvara ozbiljna praznina i fizičko tijelo to mučno osjeća. Ako se ta praznina hitno ne popuni pozitivnom energijom, a to je moguće samo svesno pozitivnim djelovanjem (prvenstveno duhovnom izgradnjom) što ta osoba nije uradila (iako joj je preporučeno), nije čudno ako se desi ono na što je i Isus Hrist upozorio, stanje postaje mnogo gore (Isus Hrist kaže sedam puta gore).
Šta se osobi koju spominješ stvarno desilo, ostavljam čitaocima da zaključuju, ja sam ukratko iznio ono što je najbitnije, a protiv glasina se nema šta pametno odgovoriti.
Određivati koje su molitve hrišćanske a koje ne može samo onaj kome su upućene a to je Otac Nebeski, Stvoritelj. Sadržaj molitve je privatna stvar svakoga ko molitvu moli, ali moram reći da nazivanje sasvim normalnih stvari okultnim vještinama je jednaka mudrost kao i ona koju su iskazivali ljudi srednjeg vijeka kada su im ljudi koji su malo dalje vidjeli "predviđali" pojavu električne struje, automobila ili aviona, što su nam danas svakodnevne stvari.
Za Rajski Vrt istina je da je bio ovdje i mi nismo jedini koji smo to pronašli. Skrećem pažnju da ne pripadam nekoj "sekti", niti postoji neko zabetonirano učenje koje slijedim, nego radim duhovnu izgradnju i u skladu s tim stičem i spozanje.
U vezi Petra reći ću ovo: čovjek nije mnogima bio po volji kada su vladali "komunisti" jer je vjernik i tu vjeru se nije skanjivao da iskazuje javno. Kada se vrijeme okrenulo i vlasti se dočepali "vjernici" opet im nije po volji jer se ono što čovjek priča ne uklapa baš u njihove koncepcije,a pobuđuje pažnju. Osnov njegovog duhovnog rada čini čitanje Svetog Pisma i ostalih Svetih Spisa ali i svaka druga djelatnost koja vodi duhovnoj izgradnji, i sve što govori je na osnovu spoznaja iz Svetog Pisma u prvom redu. Međutim, sasvim je normalno da to teško mogu razumjeti oni koji ne čitaju Pismo ili ga čitaju ali se oslanjaju na tuđa tumačenja. Pošto takav mnogima smeta glasina i optužbi nikada nije nedostajalo, pa je bilo i maltretiranja i privođenja i svačega, ali su svi očekivali vuka a kad su sa čovjekom normalno popričali vidjeli da je on daleko od vuka.
Petar mi nije objavio da sam Mojsije i to je totalno pogrešno. A što se drugog tiče, rekao sam već negdje ranije, nije bitno ko sam i kakav sam bio, nego ko sam i kakav sam sada. Onome ko to želi može da pročita ono što sam dosada pisao na forumu pa bi mu trebalo mnogo toga biti jasnije.
Ipak želim još jednom da naglasim jednu stvar: biti prevaren od vuka u jagnjećoj koži - to je opasno, ali okomiti se na jagnje samo zato što ga je neko proglasio vukom, to je mnogo opasnije i gore.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Mar 2003, 22:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
A na kom spratu plavog nebodera je bio rajski vrt ? Da li je zmija zivela u zutom neboderu pored ? Na kom spratu zmija zivese ? A gde je bilo drvce sa kog su bese ruckali ? Jel tamo gde je bivsi Komitet ? 8)

Ovo nije hriscanstvo nego OKULTIZAM:
---------------------------------------------------
"vlada negativna energija "
" energijama vezanim za čovjekovo tijelo"
"napuštanje negativne energije i primanje negativne energije"
"jer se u auri te osobe "


Ovo su price za malu decu:
---------------------------------------------
"Za Rajski Vrt istina je da je bio ovdje "
"Skrećem pažnju da ne pripadam nekoj sekti"

Ovo su pitanja na koje bi trebalo odgovoriti:
-----------------------------------------------------------------
"ostalih Svetih Spisa " KOJI SU TO SPISI ?
"ali i svaka druga djelatnost koja vodi duhovnoj izgradnji" KOJE SU TO DELATNOSTI ?
"Petar mi nije objavio da sam Mojsije " A STA TI JE "OBJAVIO" ?


Jadno i bolesno... stvarno si za zaljenje. :(

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 07:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Rajski vrt je obuhvatao mnogo veće područje od banjalučkog i to područje uglavnom odgovara današnjoj Savskoj dolini. Ali Adam i Eva su uglavnom prebivali na banjalučkom području. Naravno, to su priče za malu djecu, a Isus Hrist nam je preporučio da budemo baš to: mala djeca.
Nauka koju su on i njegovi učenici onomad donijeli ljudima od ondašnjeg naraštaja bili su dočekani na sličan način.
Inače o ovome sam namjeravao nešto kasnije na nekoj drugoj temi, ali ne mari, može i ovdje.
Što se tiče stvari koje nazivate okultizmom preporučujem da se malo bolje posavjetujete sa svojim duhovnicima jer bi oni mogli znati više o tome, iako te stvari možda ne zovu istim imenom.
Ostali Sveti Spisi su u prvom redu Kuran i indijski spisi kao Bhagavad Gita i još neki. Naravno osnovni je Sveto Pismo.
Druge izgrađujuće djelatnosti su sve ono što doprinosi duhovnoj izgradnji čovjeka uključujući tu i svakodnevno životno iskustvo.
Primjera radi, to su i bavljenje muzikom, elektronikom, čitanje knjiga (ali i stripova), gledanje filmova (počev od crtanih filmova pa nadalje), ali isto tako i porodični život i svakodnevni rad; sve su to različite vrste duhovne izgradnje, naravno za one koji svjesno rade na sebi i kroz ta iskustva teže ka onom čime je naš Tvorac zadovoljan.
Petar zajedno sa svojom ženom radi duhovnu izgradnju i živi skromno ne uznemiravajući nikoga i svakom želeći što i sebi samima. Za mene je onona stariji duhovni bratsestra.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 08:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Vrlo sam zadovoljan ako se od svih informacija koje sam naveo samo ta da vjerujes da si Mojsije pokazala pogresnom, zato sto je taj dio informacije od osobe koja je zadnji put bila kod vas prije 10 godina i mogla je zaboraviti. Ali sama cinjenica da vjerujes da si bio apostol Pavle govori sasvim dovoljno. Ne vjerujem da je ona ubacila Mojsija tek tako. Ili neko drugi od vas vjeruje da je Mojsije ili ti vjerujes da si imao bar jos jednu "spektakularnu" inkarnaciju (mozda Buda, Muhamed?) pa je cura pobrkala.
Inace, zao mi je sto ne znam sta mislite ko je Hricak. Ako si ti Pavle, a on vam je vodja, ne bi me iznenadilo da za njega vjerujete da je sam Hristos. :lol:
Ostalo sto si napisao je obicno naklapanje. Naravno da vjerujes da je neprijatan osjecaj kada covjeka "napusta" negativna energija kada je to ocito bio jedini nacin da vas Hricak ubijedi da su iskustva koja ste imali pozitivna. Inace, sve destruktivne sekte na slican nacin reaguju kada ih bivsi clanovi razotkriju. Nemam namjeru da dalje odgovaram na gluposti koje pises jer mislim da vasa vjerovanja i praksa koju sam razotkrio zdravom covjeku govore sasvim dovoljno.

Sto se tice eventualnog brisanja teme.
Sinoc sam slusao ministra u Vladi Srbije Zarka Koraca koji je govorio o donosenju Zakona o informaciji od javnog interesa, sto je inace zakon kakav postoji u svim evropskim zemljama. Sustina je da pravo na privatnost (koje se garantuje pravilima ovog foruma) nije nepovredivo ako je u pitanju informacija od javnog interesa. Ovde je rijec o destruktivnoj sekti i mislim da je od javnog interesa da se puna istina o njoj sazna. I odmah da kazem da u skladu s tim, da sam raspolagao sa jos nekim imenima, mozda bi i njih objavio.

P.S. Razmisljam da ti donesem svoju kopiju Svetog Pisma da mi das autogram na Pavlove poslanice. :lol: :lol: :lol:
P.P.S. Kada imate namjeru da izadjete iz plavog nebodera i pocnete da propovijedate "spasonosnu" nauku? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 09:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Svi tvoji navodi su netačni ili iskrivljeni. To što na svaki pojedinačni nije odgovoreno znači da to nema smisla, jer tvoj stav je očigledan: prihvatićeš sve što ti odgovara pa i glasinu, odbijaš ono što ti ne odgovara ili ne razumiješ.
Podsjećam te na to da su svojevremeno u rimskom carstvu prvi hrišćani na osnovu sličnih glasina bili opanjakani da su ljudožderi i da su njihove agape večere (koje su danas zamijenjene ritualom euharistije) u stvari seksualne orgije, a njihovo vjerovanje je bilo označeno kao "nisko praznovjerje", iako je to naravno bilo potpuno bez osnova i niko od hrišćana im za to nije dao povoda.
To što si (Simpsone) prekršio pravilo ovog foruma svjedoči o tome da se vjerovatno ne bi libio da prekršiš i neka druga u ime ciljeva koje ti smatraš "višim". Ko je onda taj koji je opasan i destruktivan?
A ako želiš da osnuješ novu inkviziciju, Otac Nebeski je jedini koji ti to može dopustiti ili te u tome spriječiti. Sve je u Njegovim rukama.

_________________
UIOSDSAHA


Poslednji put menjao aharon dana 31 Mar 2003, 10:52, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 10:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
:D O tome ce suditi citaoci teme.
Sama cinjenica da vjerujes da si reinkarnacija svetog apostola Pavla, te da u vasoj grupi "ima" jos takvih velikih ljudi zdravom covjeku dovoljno govori, a taj moj navod si sam potvrdio.

Cinjenicu da su prvi hriscani klevetani svaka destruktivna sekta pokusava da iskoristi kako bi pomocu toga pobila razotkrivenu istinu o sebi samoj.

Uostalom, ja se ni ne cudim sto se ti grcevito drzis tog vaseg ucenja jer bi inace morao priznati da si najmanje zadnjih 10 godina (a ko zna koliko to dugo traje) posvetio nesvjesnom sluzenju djavolu.

Najiskrivljenija stvar na ovoj temi je tvoje besmisleno objasnjenje zasto se djevojci koju sam spomenuo desilo ono sto joj se desilo, tj. zasto je psihicki i fizicki oboljela nakon ucestvovanja na vasim seansama. Posto bi neko ko ovo cita mogao da pomisli da ima neke logike u tvom pisanju, da odgovorim i na to.

Kada je Hristos lijecio ljude, posebno kada ih je oslobadjao od ropstva zlim dusima, govorio im je: "Idi i vise ne grijesi da ti se sta gore ne dogodi." Tek nakon ponavljanja grijeha i nekog vremena koje bi proslo, u te bi se ljude ponovo useljavali demoni i bivalo bi im gore nego ranije. Kod ove djevojke, medjutim, je katastrofalno pogorsanje situacije nastupilo prakticno momentalno nakon kontakata sa vama, a posebno nakon popijenog napitka. Dakle, ne moze se porediti. Sto se tice teorije kako je "oslobadjanje" od negativne energije neprijatno iskustvo, mogu ti reci da kod nas u Pravoslavnoj Crkvi svi koji su oslobodjeni djavolskog uticaja svjedoce o tome da je to oslobadjanje vrlo prijatan i istinski oslobadjajuci trenutak. Gospod ne vrsi operaciju na covjeku vec cudo , tako da nema razloga da se covjek pri tome osjeti neprijatno.

Sada se sasvim logicno postavlja pitanje kako to da ste vi ostali u grupi "zivi i zdravi". Sasvim jasna stvar. Demoni na razlicite ljude djeluju na razlicite nacine ali sa istim ciljem - da ih odvuku u propast. Ona je od samog pocetka vidjela da to kod vas nije u redu tako da su demoni videci da ce ona cijelu stvar napustiti iskoristili priliku i natovarili joj na vrat strasne psihicke i fizicke probleme koje je imala. Sto se vas ostalih tice, sama cinjenica da vec godinama prebivate u demonskoj gordosti da ste reinkarnacija velikih duhovnih (i "duhovnih") ljudi iz proslosti je dovoljan pokazatelj da ste u vlasti djavola koji vas odrzava psihicki "zdravim" tj. bez ociglednih manifestacija posjednutosti djavolom, a samo sa jednim ciljem - da vasim pogubnim "propovijedanjem" privucete sto vise ljudi u tu djavolovu mrezu.
Ta vasa nevidjena gordost je i ocigledan razlog zasto vas Gospod ne budi iz tog demonskog sna.

Maran Ata vas sazaljeva. Ja nemam snage da vas zalim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 11:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Sad tek vidim da si editovao svoj prethodni post ubacujuci:
Citiraj:
To što si (Simpsone) prekršio pravilo ovog foruma svjedoči o tome da se vjerovatno ne bi libio da prekršiš i neka druga u ime ciljeva koje ti smatraš "višim". Ko je onda taj koji je opasan i destruktivan?
Ovo sto si napisao je argument ocajnika. Neka svako za sebe sudi da li je vaznije pravo na privatnost ili pravo na to da se bude zasticen od pogubnog uticaja ljudi kao sto je tvoja grupa. Vec sam napisao da je svugdje u civilizovanoj Evropi pravo na privatnost ograniceno pravom na informaciju od javnog znacaja, a ako ti mislis da je ovaj forum iznad toga te da su njegova pravila u rangu Bozijih zapovijesti, to je tvoj problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2003, 12:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
O brisanju teme ću još razmisliti ali ne zbog upućenih kleveta jer se toga ne bojim već zbog iznošenja ličnih imena što predstavlja kršenje pravila foruma. U krajnjem slučaju možda tema ostane a budu samo obrisana imena. A možda sve ostane ovako kako je. Još ću vidjeti.


Ovo sve je sa jedne strane i žalosno a i smiješno, ja sam se smijao čitajući neke stvari. Pa ljudi ovo je kao da smo u filmu i to u komediji, ustvari tragikomediji. Samo ko će se posljednji smijati a ko čupati kosu to ćemo tek vidjeti. Više puta sam rekao i sad ću reći: sve ovo je dosta zabavno sa neke strane, ova tema bi ako ostane mogla poslužiti i kao svjedočanstvo nečega, za naredno vrijeme.

A sad da se malo osvrnem na ono što je napisano

Mr. Simpson je napisao:
Mislim da je interes svakoga ko cita tekstove na ovim stranicama da sazna istinu o tome sta ti ljudi rade i u sta vjeruju, a onda neka svako za sebe donese zakljucak o njihovom psihickom i duhovnom zdravlju

Isus Hrist je rekao nešto što se ovde može dobro primijeniti "po plodovima njihovim poznaćete ih" pa neka drugi sude o aharonu, meni, Simpsonu, Maran Ati i ostalima po našim plodovima a plodovi lične duhovnosti se nekim dijelom vide kroz ono što pišemo. Sa druge stane ko se želi povoditi samo za klevetama u kojima ima i tačnih i netačih informacija ali totalno pogrešnih zaključaka to je već njegov problem i lijepo govori o njegovom duhovnom i ljudskom nivou. Iznijeti određene informacije i onda izvoditi proizvoljne zaključke kako nekome paše može biti vrlo pogubno. Kao kad vidiš osobu koja nekome injekcijom daje lijek i počneš vikati na sav glas "ljudi eno onaj ubi čovjeka, daje mu neki otrov...ljudi nedajte ubi čovjeka..." A kad se prije ili kasnije sazna da to nije bio otrov nego lijek onda će onaj koji je to vikao u najmanju ruku biti javno osramoćen, postiđen, možda i tužen za klevetu pa onda i kažnjen itd.

Dakle neka drugi zaključke donose prema onome što izlazi iz nas kroz ono što pišemo a ne kroz klevete. I isto tako neka drugi donose zaključke o tebi Simpsone i Maran Ati na osnovu onoga što pišete.

Citiraj:
a kako sam cuo tu stanuje i Goran - aharon


Netačno

Citiraj:
Ta lokacija je za njih veoma vazna, jer oni najozbiljnije vjeruju da su Adam i Eva zivjeli na tom mjestu gdje je danas plavi neboder!


Alo dečko...Adam i Eva živjeli na prostoru na kom se nalazi neboder?!?
Pa ko bi to nazvao Rajem ako su živjeli na nekih 20 ili 30 kvadratnih metara?!?
I ti si povjerovao u tu besmislicu??
Adam i Eva su živjeli u Edemskom Vrtu koji se prostirao Balkanom, prostirao se preko SFRJ a centar mu je bio na području današnje Banjaluke. To je bio velik prostor. A o svemu ovome su i drugi pisali i do ovoga su i drugi došli. Nešto o tome imaš ovde na temi koja se zove "Svijet je rođen na Balkanu". A nedavno je o tome pisano i u štampi. Na toj temi sam rekao a i sad ću reći da nije nepoznato da se Dunav u drevna vremena zvao Fison a ti pogledaj pa vidi da je Fison jedna od rijeka koje su tekle kroz Edemski vrt kako piše u Svetom Pismu.

Citiraj:
Hricak kao vodja grupe tvrdi za sebe da komunicira sa Bogom, tj. "cuje glasove"


Hm...a kakav ti dokaz imaš da to nije tačno? Ko po tebi može da komunicira sa Ocem Nebeskim? Samo neki pravoslavni episkopi ili drugi od vaših? I odmah da ti kažem da bih te ovo pitao nevezano za Petra, to tvoje izrugivanje da obični ljudi (koji ništa nemaju sa pravoslavnom crkvom) mogu imati takav duhovni nivo i Božiju blizinu da mogu sa Njim kontaktirati preko impulsa, vizija, je smiješno, neosnovano i potiče iz čistog neznanja i zablude. Mnogi ljudi dobijaju vizije, i ti si ih vjerovatno dobijao samo ih nisi svjestan, nisi ih prepoznao. Svi ljudi izvode nesvjesne astralne projekcije u snovima. Da si se želio informisati o ovome mogao si. A kako da se informišeš kad ti ni Sveto Pismo ne čitaš onoliko koliko čitaju oni koje klevećeš? Mnogo ljudi dobija vizije samo ih često nisu svjesni, ja sam na forumima upoznao osobe koje su imale vizije i kojima se desilo baš onako kako su im vizije unaprijed rekle. Ti se izruguješ nekim sasvim normalnim stvarima!!! Valjda zbog zavisti što ti nisu u stanju imati ono što imaju oni koje klevećeš.

Citiraj:
Svako u njihovoj grupi je toboze necija reinkarnacija


Svako na svijetu je nečija reinkarnacija. Osim onih koji žive svoj prvi život na Zemlji ali vjerujem da takvih nema puno.

Citiraj:
To je za sve radoznale rjesenje misterije, tj. odgovor na pitanje: na sta aharon (a vjerovatno i Vader) misli kada kaze da pred Banjalukom stoji velika duhovna buducnost


Nije to rješenje misterije. Ima još mnogo toga. Daleko si ti od rješenja.

Citiraj:
i da ce se "mnogi iznenaditi".


O da, mnogi će se iznenaditi. Možda baš posebno nakon ove teme.

Citiraj:
Logicno da covjek tako pise kad vjeruje za sebe da je reinkarnacija Mojsija i svetog apostola Pavla.


Logično je da kad neko nekoga ne može uopšte da podnese kao ti aharona i mene pa kad čuješ nešto o nama što tebi izgleda loše u to bez ikavog ispitivanja i provjere odmah povjeruješ jer ti je tako milo i uklapa ti se u koncepciju i daje ti egoistični osjećaj zadovoljstva "evo bio sam u pravu, stvarno su takvi".

No nisi čitao da je jedna duhovna osoba rekla:

"Nemoj govoriti neistinu iz ličnog interesa ili da bi impresionirao ljude. Ne govori riječi koje izazivaju podjelu i mržnju. Ne širi vijesti u koje nisi siguran. Ne kritikuj i ne osuđuj stvari za koje nisi siguran da su se dogodile."

A ista duhovna osoba je rekla i ovo:

"Nemoj misliti da je znanje koje sada posjeduješ nepromjenljiva, apsolutna istina. Izbjegavaj da budeš skučenog uma i vezan za način na koji sada vidiš stvari. Uči i upražnjavaj nevezivanje za gledišta da bi bio otvoren za stavove drugih. Istina je u životu, ne u pojmovnom znanju. Budi spreman da učiš kroz cijeli život i da stalno posmatraš šta se zbiva u tebi i u svijetu."

Citiraj:
Rece mi da nema dokaza


Naravno da nema dokaza. A kad nema dokaza onda ovde vidimo će pravoslavci izvoditi svoje zaključke da im se uklope u koncepciju da bi mogli klevetati one sa kojima se ne slažu. Ova tema mnogo više govori o vama neko o nama.

Citiraj:
Hricaka je privodila i policija, ali posto u nasoj zemlji nema zakona za borbu protiv sekti i dalje je na slobodi


U zemljama koje se smatraju razvijene i demokratske postoji sloboda vjere.
Nije on na slobodi zbog toga što nema zakona protiv sekti već zbog toga što policija kao ni ta osoba koja ti je dala ove podatke nije imala nikakve dokaze pa po svim pravilima takva osoba se pušta. Nije sramota biti oklevetan i pod istragom ako sa istragom utvrdi da nema baš nikakve istine u klevetama. To sa druge strane jeste sramota za one koji klevete šire i one koji u njih povjeruju bez ispitivanja jer im to tako odgovara, uklapa im se u koncepciju.

Ti si iskonstruisao određeno mišljenje i sad prihvataš zdravo za gotovo sve što je u skladu sa tim mišljenjem. Ovo mnogo govori o tebi.

Citiraj:
Prisla je Pravoslavnoj Crkvi, pokajala se


Jesi li siguran da se pokajala? Otkud ti ili neki tamo sveštenik možete znati da se neka osoba iskreno pokajala? Ne možete znati. To samo govori koliko vi nemate učešća u pokajanju. No ta osoba koja se vjerovatno zove Branka da li se pokajala samo prije desetak godina ili se kaje i sada?

Citiraj:
Sastanci kojima je prisustvovala su se sastojali iz citanja Svetog Pisma a zatim molitava.


A ovo su izgleda po tebi odlike destruktivnih sekti: da se na sastancima čita Sveto Pismo i mole molitve?!?
Ma kako se samo usuđuju čitati Sveto Pismo i moliti se Ocu Nebeskom!
Blago vama takvima.

Citiraj:
Za te molitve kaze da je ocigledno da one nisu zaista upucene Bogu


Aharon ti je lijepo rekao da Otac Nebeski zna kome su molitve upućene i kave su to molitve.
Ovo je stvarno smiješno, vi imate molitve upućene nekim "svetiteljima" kojima se molite da posreduju za vas kod Boga i time direktno kršite učenje Novog Zavjeta u kome jasno piše:
"Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovjek Hristos Isus" (1. Timotiju 2,5)

A pored toga nigdje nije rečeno da se molimo svetiteljima i Hrist je učenike učio da se mole Ocu Nebeskom a ne svetiteljima ni Mariji.

I ti takav koji kršiš učenja Novog Zavjeta nama nešto pričaš o molitvi o kojoj nemaš pojma jer si tako čuo od Branke i odmah joj povjerovao samo zato što ti je bilo milo da joj povjeruješ da bi mogao ovde da iznosiš lazne optužbe bez pokrića. Budi siguran da naša molitva nije upućena tamo nekim svetiteljima.

Citiraj:
parapsiholoske sposobnosti: telepatija, moc astralne projekcije i jos neke tipicne okultne "vjestine" koje se dobijaju djavolovom pomoci.


No comment

Citiraj:
Tacno, prekrsio sam pravila foruma, ali mislim da je opravdano


Prekršio si ti pored forumskih i pravila Oca Nebeskog a da li je to opravdano ili nije će On riješiti sa tobom.

Citiraj:
Ako covjek objavljuje na Internetu nekakvo "ucenje"


Šta ima loše i destruktivno u onome što smo pisali aharon i ja?

Šta reći o vašoj "toleranciji" prema drugim vjerama i ljudima koji vjeruju drugačije od vas koji su svi po vama manji u Božijim očima od vas "jedinih ispravnih" i čak možda idu u propast jer nisu pravoslavci?
Neka oni koji ovo čitaju uporede to i ostala pitanja o kojima smo se suprotstavljali pa neka sami vide šta više ima smisla, neka oslušnu šta im srce govori.

Citiraj:
i tako vrbuje ljude


Laž. Nema vrbovanja. Vrbuju oni koji hoće da se drugi priključe njihovoj organizaciji kao npr. pravoslavna "crkva". Mi smo ovde kroz pisanje samo pozivali na duhovnost i ništa više. Nikad nismo pisali da se neko priključi nama i da se druži i bude sa nama. Sav naš kontakt sa drugima je preko ovih slova na forumu. Ja nisam želio fizički kontakt ni sa kim na forumu. Kako onda to može biti vrbovanje? Ovo što smo pisali je bio samo poziv na lični duhovni rad i to unajboljem slučaju duhovni rad bez uticaja bilo koje vjerske organizacije jer sve one nameću pravila i granice svog učenja izvan kojih se po njima ne smije izaći a gdje god ima strogih pravila koje te drže u umnom zatvoru tu nema prave duhovnosti.
Dakle o vrbovanju nema ni riječi.
Kod vas je već druga stvar.

Citiraj:
U Njemackoj ili Grckoj bi ljudi koji se bave ovakvim aktivnostima koje sam naveo bili uhapseni


I vrlo brzo pušteni zbog neosnovane optužbe.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 13:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
SEKTE / KULTOVI se cesto vade na to kako su i rane Hriscane svi gledali cudno i nazivali sektom, itd... medjutim, ja na takve i slicne gluposti uvek imam isto pitanje (na koje mi niko nikad nije dao odgovor):

RANE HRISCANE JE PREDVODIO LICNO I PERSONALNO SIN BOZJI.

A KO PREDVODI VAS ???

1. Guru koji vam je uvrtio u glavu kako poseduje paranormalne sposobnosti ?
2. Guru koji tvrdi kako mu se Bog licno javlja i uvek ima nove "objave" ?


Zapitajte vi sebe: Da li taj vas guru propoveda jevandjelje ?

Jer ako ne propoveda, onda je on LAZNI PROROK, a na takve nas Biblija upozorava. U vasem konkretnom primeru, taj GURU Petar govori o reinkarnaciji sto nije biblijsko ucenje. Ono potice iz BADAVA-TI-KITE i slicnih dalekoistocnih kultova.

Uostalom, takvi kultovi kao taj vas su toliko smesni da se oko vas ne treba zabrinjavati. Daleko su opasniji ono koji vise lice na istinsko hirscanstvo.

Ne rekoste mi gde i na kom spratu zutog nebodera bese zmija zivela. 8)

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 14:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Citiraj:
U krajnjem slučaju možda tema ostane a budu samo obrisana imena. A možda sve ostane ovako kako je. Još ću vidjeti.


Brojac pokazuje da je tema otvorena vec vise od 80 puta tako da brisanje nece nista promijeniti. :D
Citiraj:
Citat:
a kako sam cuo tu stanuje i Goran - aharon


Netačno

Citat:
Ta lokacija je za njih veoma vazna, jer oni najozbiljnije vjeruju da su Adam i Eva zivjeli na tom mjestu gdje je danas plavi neboder!


Alo dečko...Adam i Eva živjeli na prostoru na kom se nalazi neboder?!?
Pa ko bi to nazvao Rajem ako su živjeli na nekih 20 ili 30 kvadratnih metara?!?
I ti si povjerovao u tu besmislicu??
Adam i Eva su živjeli u Edemskom Vrtu koji se prostirao Balkanom, prostirao se preko SFRJ a centar mu je bio na području današnje Banjaluke.
Ocekivao sam da cete pokusati da se izvucete iz ovoga hvatanjem za beznacajne detalje. Ovo sto si napisao ni najmanje ne mijenja sustinu teksta koji sam napisao. Goran-aharon se mozda preselio, a moj kontakt se mozda zabunio. Sustina je da Petar tu zivi i ne samo on, vec jos neki ljudi clanovi vase sekte. Vi ne negirate da vjerujete da ste reinkarnacije velikih duhovnih ljudi iz proslosti. Goran-aharon otvoreno priznaje da vjeruje da je apostol Pavle. A ako vise takvih "velikana" zivi u tom neboderu, ne daje li to toj lokaciji iz vase perspektive neko posebno znacenje? Cak i da sam u ovim zakljuccima vezano za neboder fulao, to ni najmanje ne mijenja ni sustinu vaseg ucenja ni njegovu opasnost za zdravlje ljudi. Sto se tice Adama i Eve, ni na trenutak nisam pomislio da vjerujete da je neboder cijela povrsina raja. Vec ste dovoljno otkrili. Vjerujete da je centar raja bio u Banjaluci. Zdravom covjeku dovoljno.
Citiraj:
Citat:
Hricak kao vodja grupe tvrdi za sebe da komunicira sa Bogom, tj. "cuje glasove"


Hm...a kakav ti dokaz imaš da to nije tačno? Ko po tebi može da komunicira sa Ocem Nebeskim?
Ja zaista vjerujem da Hricak cuje glasove i da komunicira sa djavolom. Jedino pitanje je da li on to radi svjesno ili je u zabludi kao i vi ostali. Inace, sa Bogom mogu da komuniciraju ljudi smirena srca, sto vi "odabrani" definitivno niste. Vama je Bog blizu koliko i prosjecnom covjeku Andromedina galaksija, 2 miliona svjetlosnih godina odavde. Inace, zanimljivo je kako mnogi od masovnih ubica kada su upitani zasto su to ucinili, zasto su ubijali, kazu: "Cuo sam glasove koji su mi naredili." Koliko su ti glasovi od Boga, toliko su i Hrickovi. Samo sto djavo tako neke ljude nagovara da ubijaju, a neke kao vaseg Hricka da osnuju sektu.
Citiraj:
Citat:
To je za sve radoznale rjesenje misterije, tj. odgovor na pitanje: na sta aharon (a vjerovatno i Vader) misli kada kaze da pred Banjalukom stoji velika duhovna buducnost


Nije to rješenje misterije. Ima još mnogo toga. Daleko si ti od rješenja.

Citat:
i da ce se "mnogi iznenaditi".


O da, mnogi će se iznenaditi. Možda baš posebno nakon ove teme.

Citat:
Logicno da covjek tako pise kad vjeruje za sebe da je reinkarnacija Mojsija i svetog apostola Pavla.


Logično je da kad neko nekoga ne može uopšte da podnese kao ti aharona i mene pa kad čuješ nešto o nama što tebi izgleda loše u to bez ikavog ispitivanja i provjere odmah povjeruješ jer ti je tako milo i uklapa ti se u koncepciju i daje ti egoistični osjećaj zadovoljstva "evo bio sam u pravu, stvarno su takvi".
Ostatak vaseg bolesnog ucenja me uopste ne zanima, vec i ove gluposti su mi sasvim dovoljne. Ako ima jos to samo znaci da dajete sebi jos veci znacaj nego sto sam otkrio i da je to sto je, toboze, apostol Pavle medju vama samo sitnica. Dovoljno sam ispitao, od nekoliko ljudi sa kojima sam razgovarao sam cuo da vjerujete da ste reinkarnacije velikih ljudi iz proslosti, za apostola Pavla sami priznajete. Zdravom covjeku dovoljno. A ono sto pises kako je svako necija reinkarnacija. Na stranu sto reinkarnacija ne postoji, ali da je ima - kako to da ste vi sve sami apostoli i proroci a ne neki beznacajni seljak po imenu Simo npr.?
Citiraj:
Citat:
Rece mi da nema dokaza


Naravno da nema dokaza. A kad nema dokaza onda ovde vidimo će pravoslavci izvoditi svoje zaključke da im se uklope u koncepciju da bi mogli klevetati one sa kojima se ne slažu. Ova tema mnogo više govori o vama neko o nama.

Bezveze. Bas to sto sam stavio za jedan ili dva podatka da nema dokaza svjedoci o tome da nisam klevetnik. Da sam klevetnik ne bih se ogradio od te recenice.
Citiraj:
Nije on na slobodi zbog toga što nema zakona protiv sekti već zbog toga što policija kao ni ta osoba koja ti je dala ove podatke nije imala nikakve dokaze pa po svim pravilima takva osoba se pušta.
Znas ti vrlo dobro da ovo sto radite u nekim zemljama nije dozvoljeno. Molite se ocu vasem PODnebesnom (podnebesje je pravoslavni naziv za carstvo demona) da se i kod nas ne donese takav zakon.
Citiraj:
Citat:
Sastanci kojima je prisustvovala su se sastojali iz citanja Svetog Pisma a zatim molitava.


A ovo su izgleda po tebi odlike destruktivnih sekti: da se na sastancima čita Sveto Pismo i mole molitve?!?
Ma kako se samo usuđuju čitati Sveto Pismo i moliti se Ocu Nebeskom!
Blago vama takvima.

Stvarno si smijesan. Citanje Svetog Pisma sam naveo radi vjerodostojnosti a ne kao argument protiv vas. Gdje pise da se Sveto Pismo ne moze zloupotrebljavati? Kljucni momenat su molitve. Hristos nas je ucio da se molimo za oprost grijeha nasih i da nam po promislu svome poda ono sto nam je potrebno za spasenje. "Molite se najprije za Carstvo Bozije a ostalo ce vam se nadodati." Vase molitve da vam se podare telepatske i slicne okultne sposobnosti nemaju nikakve slicnosti sa onim cemu nas je Hristos ucio. Molitva "Oce nas" je obrazac svih ostalih molitava. Zdravom covjeku je ocigledno da je duh vasih molitava nesto sasvim drugo.
Citiraj:
Šta ima loše i destruktivno u onome što smo pisali aharon i ja?

Šta reći o vašoj "toleranciji" prema drugim vjerama i ljudima koji vjeruju drugačije od vas koji su svi po vama manji u Božijim očima od vas "jedinih ispravnih" i čak možda idu u propast jer nisu pravoslavci?
Djevojka koju sam upoznao i njeno svjedocanstvo koje sam naveo dovoljno pokazuje sta je destruktivno. Da, zaista, vjerovati da su se ovde u Banjaluci pod vasim okriljem skupili reinkarnacije apostola, Jovanke Orleanke i ko zna koga jos sve ne je sasvim normalno. :lol: :lol: :lol: Jedina kleveta na ovoj temi je tvoje navodjenje toboznje pravoslavne netolerantnosti. Gdje to pravoslavci nekoga proganjaju?
Citiraj:
Citat:
i tako vrbuje ljude


Laž. Nema vrbovanja. Vrbuju oni koji hoće da se drugi priključe njihovoj organizaciji kao npr. pravoslavna "crkva". Mi smo ovde kroz pisanje samo pozivali na duhovnost i ništa više. Nikad nismo pisali da se neko priključi nama i da se druži i bude sa nama. Sav naš kontakt sa drugima je preko ovih slova na forumu. Ja nisam želio fizički kontakt ni sa kim na forumu. Kako onda to može biti vrbovanje?
Ne znam sta da ti kazem. :D U to vrijeme, prije par godina ste "primali nove clanove" ili kako vi to vec nazivate. Inace, ne odgovoriste mi cemu Hrickovo potpisivanje na svakoj trecoj stranici knjiga koje posudjuje i prodaje? Mozda ste podijelili sve moguce reinkarnacije koje su Hricku mogle pasti na pamet pa posto vise nemate "duhovnih velikana" koji bi mogli da se reinkarniraju :lol: smatrate da drugi nisu dostojni da vam se prikljuce?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 14:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Simpsone, to što si čuo od nekoga je jedna strana priče i nije razlog da se iznose lična imena i optužbe, pogotovo što nisam dobio utisak da Vader i ostali nekog ovdje vrbuju.
Za razliku od mnogih na ovom forumu Vader je (koliko sam ga upoznao na forumu) otvoren za druga mišljenja i to što proučava pored Biblije i ostale religije samo ide u prilog tome.
S druge strane ti si pravoslavac po inerciji. Pravoslavac si zato što su tvoji preci bili pravoslavci i smatraš da ako si Srbin moraš biti i pravoslavac. Zapitaj se da li bi bio pravoslavac i da li bi smatrao da je pravoslavna vjera najbliža Bogu, da si kojim slučajem rođen kao musliman ili hindus.
Vader i njegovi pajtaši su sami izabrali svoju vjeru i zato ih kao vjernike više poštujem nego tebe, iako ne vjerujem u demone, anđele, vještice i sl. Takođe mislim da je vjerovanje u reinkarnaciju ne osnovano, ali to nije tema naše današnje emislije.

Što se tiče sekti, ne vidim nikakvu razliku između velikih religija i njih osim u broju sljedbenika. Ovdje isključujem destruktivne sekte.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 15:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Zanimljivo. :)
Znaci tebi je normalno kad neko za sebe vjeruje da je reinkarnacija apostola Pavla i da su drugi ljudi oko njega reinkarnacije slicnih?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 15:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Interesantno je da je doticnom binije da si "sam odabrao svoju veru", pa makar to podrazumevalo i clanstvo u sekti koja upraznjava i OKLUTIZAM, i ko zna sta sve ne jos, i predvodjena je od GURUA koji je sebi ko zna sta sve ne umislio. A da ne pricamo o buckurisu koji se tu desava, i nasilnog mesanja Hriscanstva sa muslimanskom sektom i dalekoistocnim kutovima. Uzas !

Inace... Hriscanstvo je osnovao Sin Bozji, a sekte - bolesni umovi ljudski. 8)

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 16:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Mr. Simpson je napisao:
Znaci tebi je normalno kad neko za sebe vjeruje da je reinkarnacija apostola Pavla i da su drugi ljudi oko njega reinkarnacije slicnih?

To je u nekoj mjeri sasvim nebitno, bitno je nešto drugo.

Vjerovatno ti nije poznato ono što je omega ovde napisala na forumu juna prošle godine a što bi svima trebalo biti poznato:

"Zlatno je pravilo da ljude ne treba cijeniti po njihovim mišljenjima, već šta su ta mišljenja od njih načinila" (Lihtenberg)

I to je zaista zlatno pravilo.

Pošto se mi trudimo da čitamo Sveto Pismo redovno, svakodnevno, nama je vrlo dobro poznato ono što piše u Novom Zavjetu:

"Kakva je korist, braćo moja, ako ko reče da ima vjeru a djela nema? Zar ga može vjera spasiti?" (Poslanica Jakovljeva 2,14)

Zar bi mi koji za ovaj stih znamo zanemarili činjenje dobrih djela tj. činjenje Božije volje a to je ponašanje u skladu sa učenjem Svetog Pisma?
Hoću ti reći ono što piše u Svetom Pismu a to je da vjera (i između ostalog šta mi za sebe vjerujemo) nebitno u odnosu na djela koja činimo pa se u skladu sa tim trudimo da se ponašamo u skladu sa Božijom voljom. Jer isto tako je zapisano:

"Jer kao što je tijelo bez duha mrtvo, tako je i vjera bez dobrih djela mrtva." (Poslanica Jakovljeva 2,26)

Za razliku od nas vi radite suprotno. Vi se samo pozivate na svoju tradiciju i na to kako postojite dugo i vi vjerujete da samim tim imate neku potvrdu od Boga a zanemarujete činjenje dobrih djela. Samo trubite "...tradicija, tradicija....sveti oci...predanje...mi prava Hristova crkva...mi nasljednici apostola..." a plodovi su vam nikavi, narod vam je duhovno gladan.
Sve ovo je identično dešavanjima koji su opisani u Evanđeljima. I tamo su se fariseji pozivali na tradiciju a Hrist ih je zbog toga stalno kritikovao. A ko otvorena srca pročita Evanđelja vidjeće da su današnje organozovane vjerske zajednice, posebno one sa dugom tradicijom potpuno preslikani fariseji iz vremena Isusa Hrista. To se na pravoslavnoj "crkvi" vidi "iz aviona".

Baš povodom toga je Isus rekao:

"Teško vama književnici i fariseji, licemjeri, što dajete desetak od metvice i od kopra i od kima (slijedite tradiciju i ono što vam je ostalo od predaka), a ostaviste što je najvažnije u zakonu: pravdu i milost i vjeru; a ovo je trebalo činiti i ono ne ostavljati." (Matej 23,23)

I ti nešto vjeruješ, ti vjeruješ da si pravoslavac i hrišćanin i vjeruješ da je to najbolja vjera na Zemlji i samim tim vjeruješ da si ti jedan od malog broja ljudi na ovoj planeti koji si na sigurnom pravom putu a da ostali (svi koji nisu pravoslavci) idu stranputicom. Pa onda i ja imam pravo reći da si ti arogantan, umišljen, misliš da si neko velik i poseban (u odnosu na nepravoslavne). I onda ja tebi i Maran Ati imam pravo reći ono što je Maran Ata rekao nama: Egoizam koji to "saznanje" proizvodi nije lako pobijediti.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs