banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 09 Maj 2024, 21:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Jan 2007, 00:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31215
Lokacija: Je Suis Ahmed
Odmah da kažem da sam ja jedan od vjernika, koji nisam propustio ni jedan Božić ili Vaskrs ili neki praznik, a da nisam otišao na Bogosluženje!
Međutim prizor , koji sam vidio jutros mi se nije svidio kada sam vidio dvojcu skinhedsa na jutrenju! nije da sad ja nekog osuđujem, svakome to ostavljam na čast, ali ne mogu to da shvatim s obzirom da su oni šovinistički nastrojeni prema drugim nacijama sa primjesama nacizma, kako mogu doći i moltiti Boga za nešto, ako ostalih 364 dana čine zlo i bogohulništvo! To mi nije jasno, a ni odjevanje im nije bilo primjereno čizme i kožnjak! :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2007, 01:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Па шта хоћеш рећи с тим? Да људи из цркве требају стваити избациваче на врата и бирати ко ће да уђе?

Онда у Бања Луци би имали једно 7-8 људи на Литургији...

Некад и само стајање пред светињом зна позитивно утицати на човјека...Откуд знаш да се ти исти људи које данас критикујемо не преуме и не доживе суштинску метаноју...Не можемо све одмах генерализовати и осуђивати у старту...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2007, 01:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Dec 2006, 14:23
Postovi: 159
Lokacija: Banja Luka
:)

ZAsto ti je to cudno?

Ako jedan ubica moze moliti boga.. zasto en bi mogli i oni?
Ako ti razdvajas, mozda bog ne razdvaja, zar se nisi to zapitao?

Vise je tvoja osuda bitna, nego sto su ti klinci bili tu gdje su bili.

Trebalo bi da ti je drago, jer mozda ta djeca sada imaju priliku da se promjene, mozda im to pomogne, mozda su samo malo zaludjena tim glupostima. Nadam se da jesu.

Mene vise brinu vjernici, i oni koji se tako izjasnjavaju, i koji redovno posjecuju bogosluzenja, i citaju bibliju, ili neku drugu svetu knjigu, a napisu post kao ti.

Moli se za tu djecu. Moli boga, posto vjerujes u njega, da ih izvede na put. Da shvate zabludu u kojoj se nalaze. Ne osudjuj.
Svi imaju priliku, samo je rijetki iskoriste.

Sretan ti bozic i praznici, i shvati za sto oni sluze. Ne samo da ides na sluzbu i jutrenje.

Pozdrav
WW

_________________
Djevojke vole mladice, zato sto ih ta ljubav ispunjava!
Nekada sam bio ljudsko bice, a onda sam uveo ADSL!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2007, 02:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Citiraj:
Nekada sam bio ljudsko bice, a onda sam uveo ADSL!


:D :D :D
Потпис је феноменалан!

Велики поздрав за Валтера!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2007, 21:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Prvo, nisam vjernik niti religiozan.
Moram odmah ispraviti filozofa, Skinheads pokret je jako pozitivan, glavna preokupacija je borba za radnicka prava, a ovo sto ti nazivas "skinheadima" su samo mali nacisti. Skinheads pokret se u potpunosti ogranicava od nacista, koji su samo preuzeli oblacenje skinheads pokreta, i frizure.
Koliko su ovdasnji "nacisti" glupi, govori dovoljno cinjenica da sebe smatraju nacistima, a drogiraju se. Da su barem pogledali par epizoda serije OZ (ili naucili vise o onome za sta se prozivaju), znali bi da se pravi arijevci NIKADA ne drogiraju, jer se to smatra za slabost, izmedju ostalog.

Smatram da im nije mjesto u crkvi. Zasto? Pa, kao prvo, WW kaze da ubica moze dolaziti u crkvu. Slazem se. AKo je ubio, i kaje se, to je u redu.
Sta ako placeni ubica nakon "posla" dodje u crkvu i moli se? TO je u redu samo ako je zauvijek raskrstio sa tim "pozivom" i zeli poceti novi zivot i iskreno se kaje za ucinjeno. No, ako on nakon molitve, napustivsi crkvu, izvadi teftercic i pogleda koga treba danas da smakne, smatras li da je u redu da dodje i nakon tog posla da se moli? Ista stvar je sa njima, oni ce i nakon odlaska u crkvu biti nacisti. Dok ne zavrse s tim, nemaju sta traziti u objektu kojem je cilj da siri ljubav i milost medju ljudima.
A i nije u redu pustiti u crkvu nekog ko na jakni/hlacama ima prisivenu Juznjacku zastavu, a zna se da su Juznjaci bili za ropstvo crnaca, za to da zene nemaju pravo glasa, Juznjaka koji su lincovali i mucili crnce. Nije u redu ni pustiti i crkvu nekog ko ima njemacki krst casti (NJEMACKI celicni krst), ili SS ambleme, ili prisivace 88 (simbolizuje dva puta osmo slovo, HH, ili Heil Hitler)

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2007, 21:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Свештеник једино што може је то да (и то под условом да приступе исповјести) им ускрати причест ако види да се не кају за такве ставове, а не дај Боже конкретне ствари на тему фашизма (насиље над не-аријевцима). Па за Бога милог, Христос је био Јевреј, да ли то значи да би и њега претукли да је данас жив?

Ма људи, ја мислим да су то ипак само клинци "са лошом фурком"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2007, 22:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Dec 2006, 14:23
Postovi: 159
Lokacija: Banja Luka
Manje vise, bezopasna djeca. Katkad naprave neku glupost, ali je to kratkog vijeka.
Problem nastaje mnogo kasnije, kada se uvuku u razne grupacije koji te iste klince vrbuju za mnogo gore stvari.
Ovi nasi, koji sam primjetio, su BO. Samo djeca furaju fazon i nista vise. Vecina njih na kraju ode u drugom smijeru.

No, opet, slazem se da neki od njih zavrse na mnogo gorima mjestima. Hebiga.
Ima i gorih tripova od skinheds tripa. ;)

Nisam nesto tip koji sudi toj djeci. Bolje da sa 17 ili 18 godina prodju te tripove, nego da u 30 ili ko zna kojoj, tripuju gore stvari od tih. A ako nekom treba potvrda, pa dovoljno je malo prosuljati se po narodnjackim kafanama. Baciti oko, i sve ce vam biti jasno.
Vecina prodje te tripove u tim godinama.
A i one koji osudjuju pitao bih koji su bili njihovi tripovi.. furke???

Eto toliko.. bespotrebno je nesto previse raspravljati na ovoj temi.
Pustite djecu neka rastu.. :).. i to je put sazrevanja.

A sto se tice odlaska u crkvu.
Pa ja ne idem u crkvu i nemam pojam o tim nekim pravilima, niti sam ortodoksni vjernik u nekom svakodnevnom smislu oko nas. Tako da oko toga i ne mogu previse reci, ali mi nekako se namece neki kont, da bi ipak slozbenik u crkvi, pop.. ili neko slican, trebao imati razumevanja. Trebao bi barem malo biti upoznat sa psihologijom.
Zdrav covjek nece takvu djecu izbaciti niti im na bilo koji nacin nametnuti da nisu pozeljni tu u crkvi. To bi bio kontaefekat. Dovoljno je sto se vec sama osjecaju odvojena od drustva i zaboravljena.
Treba im pokazati suprotno..

Pozdrav i sretni praznici..

Damaskin, pozdrav i tebi.

_________________
Djevojke vole mladice, zato sto ih ta ljubav ispunjava!
Nekada sam bio ljudsko bice, a onda sam uveo ADSL!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2007, 00:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2006, 22:11
Postovi: 1122
Lokacija: borik
pa ja mislim da je ipak bolje da si ih vidio nego da nisi :D :D

to "mozda" ipak pokazuje/dokazuje da ima neke nade i za njih :D

e monstrume oni su svi bili nevjerovatno nalozeni na OZ

_________________
PANK nije mrtav,samo je jednom nogom u grobu,a drugom na kori od banane ; ),ali i dalje je fin!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2007, 01:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
to kako se neko oblaci ne mora da ima veze s time kakav je iznutra!
i najcesce nema! svaka osuda tog tipa je bezveze i potpuno bespotrebna
ne gleda bog sta ljudi imaju na sebi nego ono sto imaju u sebi

Citiraj:
pa ja mislim da je ipak bolje da si ih vidio nego da nisi

to "mozda" ipak pokazuje/dokazuje da ima neke nade i za njih

definitivno!

@monstrum - ti ti ti - sve sam rekla na glasanju :D :roll: :D

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2007, 02:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
spektakl :evil: i taj dozivljaj rodjenja bozijeg kao i prisustvo maloumnika na jutrenju . iskreno jednako su mi omrazeni i skinsi kao i religija uopste sve je to dio jednog velikog cirkusa.sto se tice skinsa cisto sumnajam da ce postati bolji ljudi jer oni ni nisu ljudi ,ne znams ta bi to i ta vas bog trebao vidjeti u njima mozda ogromnu crnu :D rupu sto se tice skinsa poruka roditeljima = djeca se ne tuku ona vaspitavaju i usmjeravaju :D :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2007, 03:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2006, 22:11
Postovi: 1122
Lokacija: borik
a sta ako nemaju roditelje? :D

-kako mozes da kazes kako su maloumnici ako ih ne znas ? mislim kakve su to globalizacije??????

BATINA JE IZ RAJA IZASLA ! :D

_________________
PANK nije mrtav,samo je jednom nogom u grobu,a drugom na kori od banane ; ),ali i dalje je fin!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2007, 03:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Citiraj:
a sta ako nemaju roditelje?
da i oni nisu nastali bezgresnim zacecem :lol:

Citiraj:
-kako mozes da kazes kako su maloumnici ako ih ne znas ?

nekako sam vidovit :D , ne nego sta su mozda adoloscenti kojima je potrebana posebna briga i pomoc :violent1: :D

Citiraj:
BATINA JE IZ RAJA IZASLA !


zbog te batine cijelo covjecanstvo pati :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2007, 03:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2006, 22:11
Postovi: 1122
Lokacija: borik
groznium je napisao:
Citiraj:
-kako mozes da kazes kako su maloumnici ako ih ne znas ?

nekako sam vidovit :D , ne nego sta su mozda adoloscenti kojima je potrebana posebna briga i pomoc :violent1: :D


hm ali to ne mora da znaci da su maloumnici mozda se samo "furaju" na glupe fazone -topla preporuka procisti trece oko ima nas raznih :D

_________________
PANK nije mrtav,samo je jednom nogom u grobu,a drugom na kori od banane ; ),ali i dalje je fin!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2007, 03:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
ne narcisa nego sta hoces da kazes koja iole zrela osoba moze da velica stvari koje doticni velicaju , istina je da su to jos nafurana djeca koja nemaju veze o niocemu i za koju me iskreno zabole kao da su oni glavni problem drustva u cjelini , ali se korov sijece u korijenu , trece oko mi je odavno procisceno i kaze za isto batina jedini lijek iskeno dobro je dok ne pocnu praviti sranja a poceli su sto i nece dobro zavrsiti po njih .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2007, 03:44 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2007, 22:48
Postovi: 7
groznium je napisao:
ne narcisa nego sta hoces da kazes koja iole zrela osoba moze da velica stvari koje doticni velicaju , istina je da su to jos nafurana djeca koja nemaju veze o niocemu i za koju me iskreno zabole kao da su oni glavni problem drustva u cjelini , ali se korov sijece u korijenu , trece oko mi je odavno procisceno i kaze za isto batina jedini lijek iskeno dobro je dok ne pocnu praviti sranja a poceli su sto i nece dobro zavrsiti po njih .


Jedno je sigurno, bas se vidi da tebe nisu dovoljno tukli kad si bio mali ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2007, 03:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
nisu smjeli :D , rekao sam samo" ne tuci me ciko pronacu te kad porastem" :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2007, 17:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2006, 22:11
Postovi: 1122
Lokacija: borik
e a je li Hitler bio malouman??? :D

_________________
PANK nije mrtav,samo je jednom nogom u grobu,a drugom na kori od banane ; ),ali i dalje je fin!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2007, 18:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
Fazon je sto ljudi idu na jutrenje a ni ne znaju zasto. Mislim, nema neke teske filozofije u tome, ali devedeset posto ljudi koji su isli tamo su likovi koji su se prvo dobro napili u nekoj kafani pa isli dole cisto iz fazona. Culi da taklo treba. Prosle godine bilo i tuce i pucnjave i policije na jutrenju. Kakva ironija. Tako da dva skinera nisu nista posebno i neocekivano. Da si ih pitao zasto su tu vjerovatno bi te prije sutnuli cizmom u cjevanicu nego dali odgovor.

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2007, 19:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Narcisa_Zumbulic je napisao:
e a je li Hitler bio malouman??? :D


Nije svaka budala koja ima toliku kocetraciju moci u rukama genije nego naprotiv .po istom arsinu su genije i Bush i i admisnistracija/kompanije SAD koje vec 60 godina tlace svijet mozemo nazvati genijalnim :roll: . kako neko ko proizvodi ljudsku patnju moze biti nazvan genijalcom .genijalac ce biti onaj ko ce naci formulu za socijalno blagostanje i mir u svijetu , a ne svaki magarac koji radi na destrukciji ljudi - ljudskog roda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2007, 19:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31215
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja nisam bio dovoljno jasan u svom postu pa se izvinjavam!
Prvo ovaj ispod mene je iskoristio priliku da me iskritikuje , iako sam rekao
da mi je svejedno kako oni vode svoje živote i da ih ne osuđujem, ali se pozivam na njihov moral, koji složićete se sa mnom moraju svi da imaju i ateisti takođe! Neko ima dubok neko plitak! Niko ne smije biti izbačen iz crkve i to se slažem! Međutim ovde nisam naveo da je u pitanju jedan momak i sa njim je bio neki klinac! Tog momka sam sreo jedanput i nisam zaboravio facu, tek sam završio srednju i počeo studirati 2002. godine malo sam lutao po BL istraživao je i upoznavo ulice i put me je odveo kod fabrike obuće Bosna , kada sam prolazio pored jedne kuće vidio sam šaraju gafite po jednoj kući tipa Smrt balijama, Stižu vusi bježte Turci i tako dalje, kada su me spazili, onako su me pitali hoćeš li nam se pridružiti , ako nećeš briši inače će lasta da radi! Ja kako sam se uplašio i pobjegao! I sad vidjeti njega u hramu meni nije bilo nimalo jednostvano, šta da me se sjetio ili čak nedaj Bože možda je bio i naoružan, a policija dok stigne! Mislio sam da je crkva jedna od institucija, čiji prag će preći samo dobronamjerni i plemeniti ljudi!
Ima i toga neko od vas je spomenu možda se preobrazio i spoznao Hrista, daj Bože , a možda je samo prkosio Bogu i uvjeravao se u nešto!
Ovaj post sam postavio čisto da vidim još koje mišljenje, a ne da me neko kao hrišćanina tu ponižava i donosi zaključke na prečac!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs