banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 03 Maj 2024, 09:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Zasto smo stvoreni?
PostPoslato: 19 Mar 2004, 02:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Dec 2003, 01:29
Postovi: 359
U ime Allaha,Milostivog,Samilosnog!

Pozdrav i sellam svim vjernicima!

Sta vi mislite dali postoimo igrom slucaja?
Stvoreni smo kao ljudski rod,dakle sa razumom i inteligencijom,i imamo prednost kao npr,nad zivotinjskim svijetom.Od kud nam ta prednost?
Sta vi mislite,zasto u stvari postoimo?

pozdrav.....

_________________
Gospodaru moj,ucini me strpljivim robom Tvojim,jer nagrada Tvoja strpljive zaista ne zaobilazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Mar 2004, 08:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Da učimo da živimo i da naučeno primijenimo, proslavljajući time svog Tvorca ljubitelja Stvaranja.
Svako dobro :D

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Mar 2004, 10:25 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
Bozija (Allahova) promisao Dzenita.

kako mi, maloga uma i uskoga srca, da shvatimo Beskrajnog?

zar stvorenje da shvati Stvoritelja?

nemozemo. i stoga mislim (svojim ogranicenim umom) da ce ovo tvoje pitanje zauvijek ostati neodgovoreno.

sve sto ikad u zivotu saznamo, bilo umom ili srcem, saznajemo iskljucivo Njegovom voljom.samo ako nam On izvoli otkriti svoje tajne, saznajemo.
To cini nas...malim a Njega...velikim.

a evo, hvala Njemu, te neki od nas ljudi, blagoslovise se Njegovim darovima, te postase znalci Duha i dade im se...da bi se od njih trazilo.
osjetise u srcu svom veliku Ljubav i veliku Zelju, za zajednicenjem i bliskoscu sa...Najvecim.

mislim, svojim ogranicenim umom, da je to najveci dar, nama ljudima, na ovom svijetu.
stoga, ljubimo Boga svog, kao same sebe i On ce nas darivati po nasoj zasluzi.

na spasenje tebi i svoj braci i sestrama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Mar 2004, 11:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Dec 2003, 01:29
Postovi: 359
Pozdrav brate Rio

Citiraj:
Bozija (Allahova) promisao Dzenita.
kako mi, maloga uma i uskoga srca, da shvatimo Beskrajnog?
zar stvorenje da shvati Stvoritelja?


Da,obdareni smo razumom,pa do nekle moramo znati svrhu naseg stvaranja.A ljudi koji to nemaju lutaju kroz zivot isto kao ladja morem bez kormila i mornara.

Citiraj:
nemozemo. i stoga mislim (svojim ogranicenim umom) da ce ovo tvoje pitanje zauvijek ostati neodgovoreno.


Ja mislim da mozemo do ogranicene mjere.Stvaranje covjecanstva i svijeta i razmisljanje o tome je veoma korisna po covjeka,ali razmisljanja odakle Bog?I ko je Njaga stvorio je sirk ili grijeh koji se ne oprasta.
To je ta granica koju nam je Allah postavio,i koju ne mozemo nikada preci.

Citiraj:
sve sto ikad u zivotu saznamo, bilo umom ili srcem, saznajemo iskljucivo Njegovom voljom.samo ako nam On izvoli otkriti svoje tajne, saznajemo.
To cini nas...malim a Njega...velikim


potpuno se slazem

Citiraj:
osjetise u srcu svom veliku Ljubav i veliku Zelju, za zajednicenjem i bliskoscu sa...Najvecim.


U svakom covjeku je urodjena ljubav i osjecaj prema Allahu.I vecina onih sto govore da su postali od majmuna,u sustini znaju i vjeruju u Njega ali im je novac i slava vaznija.

Citiraj:
mislim, svojim ogranicenim umom, da je to najveci dar, nama ljudima, na ovom svijetu.
stoga, ljubimo Boga svog, kao same sebe i On ce nas darivati po nasoj zasluzi.


I ja mislim svojim ogranicenim umom da cemo se svi Njemu vratiti i odgovarati za svoje postupke,no.....

Allah je stvorio i dzennet i dzehenem,dakle stvoreni su i stanovnici za njih.
A ako sam ja stvorena za dzehenem,na ovom svijetu opet moram ciniti to da ga zasluzim a nista ne mogu uciniti bez Njegove volje.Znaci,Allah je mogao odmah da strpa u dzenet njegove stanovnike a u dzehenem njegove.Time bi stanovnici dzenneta bili sa starta zadovoljni a stanovnici dzehenema bi se bunili zasto im nije data sansa.O tome govori ajet koji sam bratu Aharonu napisala.
Allah zna tacno kakvi smo mi svi pojedinacno jer poznaje nasa srca.
A bogastvo nije u imanju vec u zadovoljstvu

pozdrav i sellam svim vjernicima

_________________
Gospodaru moj,ucini me strpljivim robom Tvojim,jer nagrada Tvoja strpljive zaista ne zaobilazi.


Poslednji put menjao Dzenita dana 19 Mar 2004, 11:34, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Mar 2004, 11:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Dec 2003, 01:29
Postovi: 359
aharon je napisao:
Da učimo da živimo i da naučeno primijenimo, proslavljajući time svog Tvorca ljubitelja Stvaranja.
Svako dobro :D



Pozdrav brate.....

Ti si u kratkoj recenici opisao poveliki dio naseg zivota,ne mogu nista da pobijem,hvala na odgovoru brate Aharon.
Svrha stvaranja je po meni zagonetna tema,i ja mislim da nema covjeka na zemlji da o tome nije razmisljao.
Kroz istoriju pa do danas je postojao manji broj ljudi koji je negorao-negira Boga.
Prema njihovom misljenju materija je vjecna i covjecanstvo je samo slucajan proizvod,slucajne veze zemaljskih stvorenja.
Bog kaze u poglavlju es-Sedzde u Kur`anu:

"A da ti je vidjeti grijesnike kada obore glave pred Gospodarom svojim,kazivajuci:Gospodaru nas,vidjeli smo i culi smo,pa nas povrati da dobra djela cinimo.Mi,doista cvrsto vjerujemo."

Ovaj ajet govori upravo o ovakvim ljudima koji negiraju Allahovo posojanje,onda Allah dalje kaze:

"A kada bi oni bili vraceni,opet bi nastavili da rade ono sto im je bilo zabranjeno.I oni su doista lazljivci"

Mumhammed s.a.w.s je rekao:
"Zar neznas da je Allah stvorio Dzennet i Dzehenem i da je stvorio stanovnike za oboje"
I ja mislim brate Aharon isto kao ti,jer je Uzviseni rekao:

"Ljude i dzinne sam stvorio da bi me obozavali"

Poslanik Isaa.a.s prema Ivanovom evandjelju rekao
"Ja sam put,istina i zivot:niko ne prilazi Ocu osim slijedeci mene"
Bog je uputio Poslanika Muhammeda s.a da vjernicima kaze :

"Ako Allaha volite,mene slijedite te ce vas Allah voljeti i grijehe vam oprostiti"

Topal pozdrav brate Aharon i svako dobro.

_________________
Gospodaru moj,ucini me strpljivim robom Tvojim,jer nagrada Tvoja strpljive zaista ne zaobilazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Mar 2004, 23:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Mar 2004, 18:45
Postovi: 28
Eeee, lepo se vi to slazete.... medjureligijski i svakako...

A svi Otac pa Otac.... samo Otac, Otac, Otac...

A Majka nista..... eeeee vidis Boze, jos ce od tebe muskarca da naprave...


rio je napisao:
stoga, ljubimo Boga svog, kao same sebe i On ce nas darivati po nasoj zasluzi.


stoga, samo otvorimo oci i Majcina ljubav ce nas zapljusnuti svim svojim izobiljem... i sve nase zasluge i ne-zasluge ce prosto nestati jer su nevazne... okupano dete nije vise prljavo...

Majcina ljubav momentalno razgoni sve tmurne oblake koji muce njeno dete... narocito tmurne oblake krivice, stida, nedostatka samopostovanja i straha od unutrasnjeg zivota...

Majka ce prvo polako i nezno pokazati svom detetu da je koren svih njegovih problema nesvesni strah od unutrasnjeg zivota, a onda polako, dati mu snagu da taj svoj strah odnese Ocu, koji ce uzeti taj strah-mrak i "preokrenuti" ga u dinamizam i svetlost...

Negativno postaje pozitivno - eto ga Bog u tri reci!

_________________
Moram da shvatim bas ovde i sada
da je Bog je veoma jednostavan
i veoma lak da se voli -
kao sto je lako voleti dete ili cvet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Mar 2004, 00:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Dec 2003, 01:29
Postovi: 359
Pozdrav.....

Ja licno nikada ne govorim Otac,jer Allah nije sebi uzeo ni druge nit djece,dakle....Bog je za mene velicanstveno duhovno bice,kojeg ja zamisljam kao veliku energiju,inteligenciju,svjetlost,neizdrziv pogled za ljudsko oko.


Citiraj:
stoga, samo otvorimo oci i Majcina ljubav ce nas zapljusnuti svim svojim izobiljem... i sve nase zasluge i ne-zasluge ce prosto nestati jer su nevazne... okupano dete nije vise prljavo...


Ne zelim da te povrijedim....ali neznam ni kako da te pitam,mada je to nebitno i nemoras da iznosis.Ali ja licno imam utisak da ti djetinjstvo nije bilo bas sjajno,i da si u majcinom krilu nalazio mir i spokoj.Nebrini,i to ako si prolazio i za to ces biti nagradjen.Jer je Allah rekao i trn ako nas ubode,bicemo nagradjeni :)

Citiraj:
Majcina ljubav momentalno razgoni sve tmurne oblake koji muce njeno dete... narocito tmurne oblake krivice, stida, nedostatka samopostovanja i straha od unutrasnjeg zivota...


Svakoj majci je urodjeno i od Allaha darom dato da ima neogranicenu ljubav i njeznost prema svojoj djeci.Ali,i nju je Allah stvorio i ona je Njegov rob i grijesna dusa.

Citiraj:
Majka ce prvo polako i nezno pokazati svom detetu da je koren svih njegovih problema nesvesni strah od unutrasnjeg zivota, a onda polako, dati mu snagu da taj svoj strah odnese Ocu, koji ce uzeti taj strah-mrak i "preokrenuti" ga u dinamizam i svetlost...


Majka nikada nemoze dati ono,sto Allah moze......

pozdrav

_________________
Gospodaru moj,ucini me strpljivim robom Tvojim,jer nagrada Tvoja strpljive zaista ne zaobilazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Mar 2004, 10:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Eeee, lepo se vi to slazete.... medjureligijski i svakako...


Zaista je lijepo i dragocjeno to što se u vjeri slažemo, zar ne! :D :D :D

Citiraj:
A svi Otac pa Otac.... samo Otac, Otac, Otac...

A Majka nista..... eeeee vidis Boze, jos ce od tebe muskarca da naprave...


Citiraj:
Ja licno nikada ne govorim Otac,jer Allah nije sebi uzeo ni druge nit djece,dakle....Bog je za mene velicanstveno duhovno bice,kojeg ja zamisljam kao veliku energiju,inteligenciju,svjetlost,neizdrziv pogled za ljudsko oko.


Ja govorim Otac jer Sveto Pismo o Njemu govori tako, ali razumijem o čemu govoriš i ugao iz kog gledaš, i slažem se.
Odnosi se i na ono što reče Dženita. :D
Pa ipak, ima to svoje zašto i odgovor na to (ako je On Otac gdje je onda Majka) se može takođe u Svetom Pismu (ali i u svakodnevnom životu) pronaći, ali prepuštam tvom ličnom duhovnom traganju da do odgovora dođeš, ako želiš.

Citiraj:
Negativno postaje pozitivno - eto ga Bog u tri reci!


Izvrsno rečeno! Zaista, ima neko ko je poznat kao Svemirski Umjetnik i jedna od najpoznatijih osobina mu je razvijanje predivnih ruža i iz najgoreg đubrišta. A to je zaista umjetnost, ali nije laka da se savlada.
Jer svaka majstorija kada je gledaš u rukama majstora izgleda jednostavna, ali iza toga stoji štošta što se ne vidi na prvi pogled!
Iskustvo i mudrost od mnogih vremena, prije svega!

_________________
UIOSDSAHA


Poslednji put menjao aharon dana 22 Mar 2004, 18:31, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Mar 2004, 13:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Mar 2004, 17:46
Postovi: 103
Ђенета, ти си једина права муслиманка од свију које знам међу свим оним који кличу да су муслимани (па и хришчани), а нису јер немају довољно братскосестринскољубљеног знања.

Створени смо да Богу не буде досадно можда,
Ово бих рекао, - Адам није смио јести са дрвета, био је савршен, али ми несавршени сад сутра јест чемо са оба дрвета у рају, и оног животног и оног другог, у чему видим још већу узвишеност од Адемовог стања. Видимо Бог нас чини ништавним да би сутра нам дао све, па и служио нас као слуга.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Mar 2004, 23:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
BY3 je napisao:
Adam nije smio jesti sa drveta, bio je savršen, ali mi nesavršeni sad sutra jest ćemo sa oba drveta u raju, i onog životnog i onog drugog, u čemu vidim još veću uzvišenost od Ademovog stanja


Pa baš zato je Adam i brao, da bismo jednog dana došli na viši nivo. To što su on i Eva ubrali nije bilo slučajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: jung na zadatu temu
PostPoslato: 22 Mar 2004, 23:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Mar 2004, 18:45
Postovi: 28
U vezi teme ovog topika, uvek se setim Junga i njegovih dozivljaja iz Afrike.

Naime, tamo je video da rano ujutru neki prerijski majmuni/rakuni, sta li su vec, postroje se i netremice zure u sunce koje izlazi.

I tu ti njemu sine - ta svetlost je svest! Mi svi, pa i zivotinje, tezimo svesti, svetlosti svesti.

Jedinstvena uloga coveka u drami zivota je postizanje svetlosti svesti. A to znaci dinamiku, novinu...

_________________
Moram da shvatim bas ovde i sada
da je Bog je veoma jednostavan
i veoma lak da se voli -
kao sto je lako voleti dete ili cvet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Mar 2004, 02:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Кренимо редом... у курану постоје 4 верзије о томе како је човек створен. рекло би се да се Мухамед предомишљао, или се није сећао претходних изјава услед пијанства или епилептичног напада, па је сваки пут измишљао нови начин на који је човек створен. Тиме је само показао да је целокупни куран заправо његова измишљотина. 8)

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Mar 2004, 18:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Apr 2002, 01:00
Postovi: 338
Lokacija: usa
Navedi ih. Postiraj ih ovdje da vidimo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2004, 02:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Kako je Nastao Čovek - Kuran - Verzija 1

(куран 86, 6-7) пише следеће:


Ysf.Ali 6. He is created from a drop emitted-
M.Khan 6. He is created from a water gushing forth
Shakir 6. He is created of water pouring forth,

Ysf.Ali 7. Proceeding from between the backbone and the ribs:
M.Khan 7. Proceeding from between the back-bone and the ribs,
Shakir 7. Coming from between the back and the ribs.
----------------------------------------------------
Да појасним, ова имена испред су имена преводилаца курана на енглески. Па поредимо 3 верзије превода да будемо сигурни да није неки од њих погрешио. Шта ту пише ?

1. Човек је створен из: капљице, воде, текућине како се каже у сури 6.
2. Та капљица, вода, текућина излази из простора између кичме и ребара, како пише у сури 7.

Пре него мухамеданци скоче да објасне како је то сперма која ето... неким чудом настаје негде горе, високо, скроз где су ребра... погледајмо одакле је то Мухамед преписивао, па поновио грешку...

Наиме, отац медицине - Хипократ је у својим списима писао да мушко семе настаје од мозга (кичмене мождине), и цеди се на дну кичменог стуба, потом пролази кроз бубреге, док не изађе напоље из тела. (Хипократова Писања, 1983., стр. 317)

Тако то изгледа када се преписује... па ако погреши оригинал, онда и копија мора бити погрешна.

Кад ово прожваћете, идемо на следећу верзију. 8)

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2004, 07:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Apr 2002, 01:00
Postovi: 338
Lokacija: usa
Ne rece li ti da u Kur'anu postoje cetiri verzije kako je nastao covjek? Naveo si tri izjave koje imaju isto znacenje. Dakle do prevodioca je. O tome sta je Hipokrit pisao. Njegovu tvrdnju je potvrdio Kuran ili je mozda i on bio epilepticar?

i btw... ruzno i sramotno od tebe kad izjavljujes da su ljudi koji boluju od epilepsije idioti i kreteni. Ako vec hoces da nam das do znanja (a jesi vec mali milion puta) da mrzis Islam i sve u vezi s istim, onda to radi malo kulturnije i pametnije. Ovako mi djelujes ko balavac koji u nedostatku argumenata zamuckuje i zove mamu i tatu u pomoc ( u tvom slucaju povlacenje anti- islamiskih sajtova).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2004, 09:37 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Maran Ata se potvrdio kao velemajstor potvrđivanja onoga čemu se izruguje.
(Uzgred i Isusov život je u Svetom Pismu dat u baš četiri :D, na prvi pogled ne sasvim saglasne verzije)
Jer je Muhamedov i Hipokratov opis sasvim saglasan i sa npr. indijskim i taoističkim učenjem da je sperma materijalizovana životna energija koja kruži dužkičmenog stuba preko mozga i usne šupljine sa jezikom kao mostom prema nepcu i dalje prema dole i polnim žlijezdama.
Sve u svemu, mnogo ljudi je došlo do suštinski iste spoznaje iz raznih izvora.
Kada se u svjetskoj nauci takvo što desi, takvo se rješnje malo ko usuđuje osporiti, ali brzopleti izrugivači često se istrčavaju...

Takođe opet skrećem pažnju na to da ako se dosljedno primijeni Gamalielov recept za prosuđivanje o Muhamedu i njegovom djelu dat u Djelima Apostolskim 5:35-39
(ukratko: ako je neko za sebe nešto umislio što nije, njegovo lažno djelo ne može opstati na duge staze i on i njegovi sljedbenici brzo propadaju, ali ako je neko Božiji poslanik, pa makar se nekom ne sviđao-ne može mu se pera odbiti, a onaj ko pokuša da mu se suprotstavi naći će se kao protivnik Bogu)
jasno je da dizati se na Muhameda i Kuran nije nimalo mudro.

Ishitreni
sasvim se slažem sa zaključkom koji si iznio.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2004, 11:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
aharon je napisao:
Maran Ata se potvrdio kao velemajstor potvrđivanja onoga čemu se izruguje

Baš tako :D
Maran Ata često doprinosi slavi i potvrdi onoga čemu se želi izrugati :D


Usput, postoji nekoliko tema o Kur'anu pa ako neko želi nastaviti sa tim neka se samo prebaci na tu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2004, 03:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
amila.j. je napisao:
Ne rece li ti da u Kur'anu postoje cetiri verzije kako je nastao covjek? Naveo si tri izjave koje imaju isto znacenje. Dakle do prevodioca je. O tome sta je Hipokrit pisao. Njegovu tvrdnju je potvrdio Kuran ili je mozda i on bio epilepticar?

i btw... ruzno i sramotno od tebe kad izjavljujes da su ljudi koji boluju od epilepsije idioti i kreteni. Ako vec hoces da nam das do znanja (a jesi vec mali milion puta) da mrzis Islam i sve u vezi s istim, onda to radi malo kulturnije i pametnije. Ovako mi djelujes ko balavac koji u nedostatku argumenata zamuckuje i zove mamu i tatu u pomoc ( u tvom slucaju povlacenje anti- islamiskih sajtova).


Ништа ти ниси разумела. Јер да јеси, не би се тако излупавала. А и за то постоји објашњење, јер је сатаниста Мухамед рекао женама: "Nisam video nikoga sa tolikim nedostatkom inteligencije i religioznosti kao sto ste vi." (Букари 2:541)

Него, вратимо се на твој захтев да објавим све 4 верзије настанка човека... Идемо на верзију 2...

Kako je Nastao Čovek - Kuran - Verzija 2

Погледајмо како је у овој верзији створен човек...

(куран 96)
Ysf.Ali 2. Created man, out of a (mere) clot of congealed blood:
M.Khan 2. Has created man from a clot (a piece of thick coagulated blood).
Shakir 2. He created man from a clot.
-----------------------------------------------------
Опет користимо три превода на енглески како би били сигурни да нема грешке.

Шта ту горе пише ?

Пише да је алах створио човека од угрушка крви.


Да ли се ово алах мало предомишљао када је откривао Мухамеду како је створио човека, или је овај све то сам измислио, па није баш био сасвим начисто... Ко се ту предомишљао питање је. 8)

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2004, 11:41 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Opet demonstriraš svoju nemogućnost sagledavanja stvari iz više uglova odjednom i "ili je ovako ili je onako- ne može i jedno i drugo" filozofiju.

Daleko od toga da se Allah predomišljao, samo je istu stvar osvjetljavao iz više uglova i sa akcentom na razne aspekte iste stvari.
Naime, od simboličkog "ugruška krvi" stvara se i razvija gradivni materijal čovječijeg ploda i to ćelijskom diobom i drugim procesima koji su vidljivi i npr. kada se krvnim ugruškom saniraju površinske ali i unutrašnje rane na čovječijem tijelu. Ugrušak je početna faza u regeneraciji i sanaciji ostalih vrsta tkiva u čovječijem tijelu, koje je uzgred i projektovano da se samoobnavlja, ali je trenutno ta funkcija ograničena. Krv je prirodni prehranjivač ali i univerzalna intrventna materija u čovječijem tijelu (i nosilac DNK koda takođe) i ovom jednostavnom rečenicom je sve to rečeno, za one koji žele da to vide.
A zaista nema kraja pakosti izrugivača-neznalica tj. nećeznalica.

Inače, predlažem moderatoru da ovaj dio rasprave koji ne spada u ovu temu premjesti tamo gdje pripada.
Očito je da je ovakva rasprava ovdje započeta samo zato što je začetnik teme Dženita, i očita je isključiva svađalačka namjera.
Pa ipak, u Svetom Pismu je rečeno:"Odgovori bezumniku prema bezumlju njegovu da ne misli da je mudar."
Jer na ovaj način se dobija prilika da se potvrdi istinitost i vjernost onoga što je neopravdano napadnuto.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2004, 20:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2001, 01:00
Postovi: 706
Lokacija: Banjaluka
Dzenita je napisao:
U ime Allaha,Milostivog,Samilosnog!

Pozdrav i sellam svim vjernicima!

Sta vi mislite dali postoimo igrom slucaja?
Stvoreni smo kao ljudski rod,dakle sa razumom i inteligencijom,i imamo prednost kao npr,nad zivotinjskim svijetom.Od kud nam ta prednost?
Sta vi mislite,zasto u stvari postoimo?

pozdrav.....


Svako je stvoren za nesto.. sumnjam da neko moze donijeti i priblizno misljenje o tome za sta smo SVI stvoreni.
Pa tako uz tvoje dopustenje ja cu malo da skrenem sa teme..
Posao kojim se bavim je nesto sto sam zelio citav zivot, i mislim da sam ja predodredjen za to, vidim zadovoljstvo i u mnogim drugim stvarima, sport, cure itd. :)
Takav odgovor mogu dati :)

_________________
http://www.banjalukaonline.com
Ne kaze nas narod dzaba, ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs