banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 11 Jun 2024, 23:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 12:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Citiraj:
I šta sad imamo....

Na jednoj strani imamo zadrte i skučene pravoslavce koji bi da nas drže u mračnom srednjem vijeku, da vjerujemo samo ono što oni žele i tačno onako kako oni žele uz prijetnju da ćemo u suprotnom biti proglašeni destruktivnom sektom, jereticima, slugama žavola i sličnim.

Zanimljivo. Za tebe je istina skucena stvar. To je isto kao kada bi rekao da je npr. matematika skucena stvar. "Zasto bismo vjerovali da je 2+2=4? Mozda je =5?" To nam otprilike ti porucujes. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 12:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Apr 2003, 10:59
Postovi: 28
Ja sam ateista i mislim da pravoslavlje ima dosta zastarjelih stvari ali ja zbog toga ne posezem nikakvoj sekti jer mislim da opsesivno vjerovanje u boga, gurua,reinkarnaciju,duhovnost, energiju ,aura 0X i sve ostalo sto nabrajate nema koristi za normalan i produktivan zivot!!!!!
Mozda cete reci, da je duhovna nadgradnja velika korist, no sta imas od toga? Mir i spokoj mozes naci u ljubavi, dobrom poslu,prijateljima, putovanju,ili obicnoj setnji uz obalu rijeke. Ne treba tu nikakav Hricak, Orleanka, ili pak apostol Pavle...:lol: :lol: :lol: :lol:
Opsesivno vjerovanje je samo karakteristicno osobama koje nisu dovoljno stabilne da vjeruju u sebe nego moraju da vjeruju u druge nevidljive,nerealne stvari, te osobe nemaju sta da rade pa tako odlaze na pogresan put(dokon pop i jarice krsti!!!)

Sve u svemu i jedna i druga krajnost gazi put ka psihijatrijskoj klinici tamo preko vrbasa....

_________________
divno je biti nekome nesto,divno je biti tebi sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 12:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Hm. :) Iz perspektive ateiste logicno razmisljas. Samo ova tema nije namijenjena diskusiji o tome. Mozda jednom i promijenis misljenje, ali to je stvar tvoje slobodne volje i nema smisla diskutovati o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 14:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Da... u najvecem roju slucajeva, razgovor sa clanovima sekti se svodi na "razgovor gluvih preko telefona". Pa tako i na ovoj temi nije nista bolje. Vader pokusava da na duhovnu sferu posmatra iz ugla nauke, koja do sada nije uspela da objasni mnogo stosta. A da postoji i sekta "sajentista" u kojoj je vatreni clan i sam Tom Kruz, vec se poodavno zna. Tako da preuzimanje dela ucenja te sekte od strane ovih "svastara" na celu sa GURUUOM Petrom, me ne cudi. Ti su odavno sklopili pakt sa svim mogucim demonima i djavolima i njihovo ukljucivanje drugih "svetih spisa" se zapravo svodi na "daj sta das" samo da bude "interesantno". :-? Jer omladina voli price o parapsiholoskim "fenomenima" i mistici, i tajnama... pa haj'' da napravimo buckuris od svega i eto novog KULTA.

Nego, ne rekoste vas dvojica nama kako se zove ta vasa SEKTA/KULT.

A Vader nam nije otkrio cija je on "reinkarnacija". :(

A evo i pitanje za vas: Da li su svi clanovi te vase SEKTE/KULTA "reinkarnacija" neke vazne biblijske licnosti ? :-?

Ako jesu, niste li se neki put zapitali: Kako to da bas u BL tolika koncentracija tih "reinkarnacija" ? :o

Ah da... pa tu behu "rajski vrtovi"... 8)

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2003, 16:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Apr 2003, 15:53
Postovi: 332
Lokacija: Banja Luka
Postovani,
po prvi put se javljam na ovoj temi, a razlog ovog javljanja je sto sam procitao tekst pod naslovom ~Misterija je rijesena~, i iskreno govoreci bio neprijatno iznenadjen iznesenim.
Prije nego napisem ono sto namjeravam, zelim da porucim moderatoru, da napisano, pa cak i pomenuta imena ostavi netaknuta, jer bi isto moglo da posluzi kao dokaz krivicnog dijela klevete, povrede casti i dostojanstva.
Namjera mi je da se prevashodno obratim Mr Simpsonu, uz duzno postovanje i iskrenu zelju da necu biti pogresno shvacen. No, prije toga, samo kratko pitanje onom koji se predstavlja kao Maran Ata: Vidim da se zanimas za pravoslavlje. Pravoslavlje je kao hriscanski put, put ljubavi. Nisam ucen da druge mrzim i da ih nipodastavam, a citajuci tvoje tekstove sticem utisak da osebi imas vrlo visoko misljenje. Nazivati spis koji indijski narod smatra svetim Badava-ti-k..., je tako nesto nisko i sa ljudske strane, a kamo li hriscanske. Pretpostavljam da si citao spise vladike Nikolaja u kojima koristi cak i mnoge istocnjacke termine, ali ne u pogrdnom smislu, da ne nabrajam druge podviznike, pa me interesuje gdje si nasao da se neko od Njih tako izrazava?
Gdje si procitao da se nas Spasitelj tako obracao onima koji su s njim diskutovali? On koji je vrijedjan, nije vrijedjao, vec ljudima prilazio sa ljubavlju. Zaista me interesuje zasto nastupas ovako kako nastupas?
Ono sto sam zelio da porucim Mr Simpsonu je sljedece:
licno poznajem ljude koje si ocrnio. S jedne strane te razumijem, jer bih i ja mozda slicno reagovao da mi neko isprica ono sto si ti cuo. Buduci da sam sa nekima od te `grupe` bio na ratistu u istoj brigadi, istoj ceti i istom vodu, onda znaj:mnogo je teze lezati na tvrdoj, hladnoj zemlji, dok te zasipaju mecima, granatama i tromblonima, nego sjediti u toploj stolici, kucnoj atmosferi i zavrsavati fakultet u Beogradu. Jos je lakse otici u Kanadu i srbovati iz dalekog svijeta. Ko je Srbin i ko je za Republiku Srpsku to se pokazalo, a mislim da su upravo oni koje ti i Maran Ata ocrnjujete i vrijedjate to pokazali svojim djelima. To sto neko smatra da je necija reinkarnacija je njegov licni stav, a svako o sebi polaze racune.
Prihvatiti nesto sto ti neko isprica, a isto ne provjeriti je toliko nezrelo i nisko, a upravo je to s vase strane uradjeno. Ne pise li cak i u Sv. Pismu da svaka stvar pociva na svjedocanstvu dvojice ili trojice?
Zaista me interesuje kako je moguce da se promijene drzave a da se protiv onog koji se ovdje proziva nikada nista ne dokaze? Da li je moguce da su svi nadlezni organi potkupljeni? Razmisli malo o ovome.
Pretpostavljam da ces me poslije ovoga svrstavati u raznorazne kalupe, ali to je do tebe. Zao mi je sto oni koji se izdaju za Pravoslavne Hriscane
ovako nastupaju, a smatram da svi koji ucestvuju na ovom forumu ne trebaju gledati Pravoslavlje, a nikako Hriscanstvo kroz rijeci i djela Mr Simpsona i Maran Ate. O tome je bolje uciti iz Sv. Pisma i djela pravoslavnih podviznika, jer tamo necemo naci ovakav rjecnik koji pomenuti koriste.
Svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 16:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
aharon je napisao:
(Vaderu)
Zaista?

Ovde je nastao mali nesporazum, trebao sam to bolje objasniti.

Kad sam rekao

Vader je napisao:
B'Ludnica je napisao:
cuj neko vjeruje da su adam i eva zivjeli na mjestu plavog nebodera :lol: :lol:

Da, i ja sam im se smijao kako mogu u to povjerovati :)

Mislio sam da je smiješno kako pravoslavci vjeruju da mi vjerujemo da je Edemski Vrt bio na području jedne zgrade jer je tako Simpson napisao pa sam se ja tada nasmijao i čudio se kako mogu misliti da mi tako nešto možemo vjerovati. Edemski vrt je kao što sam već na ovoj i drugoj temi rekao bio na prostoru SFRJ sa centom na Banjalučkom području. Interesantno je da su do ovoga da je Edemski Vrt bio na ovim prostorima dolazile i druge osobe potpuno nezavisne od nas iz Banjaluke koji u to vjerujemo.
Simpson i drugi se smiju što mi u tako nešto vjerujemo. Po istoj osnovi se mogu i ja smijati što oni u to ne vjeruju :)


B'Ludnica je napisao:
Mozda cete reci, da je duhovna nadgradnja velika korist, no sta imas od toga? Mir i spokoj mozes naci u ljubavi, dobrom poslu,prijateljima, putovanju,ili obicnoj setnji uz obalu rijeke


Sve to što si nabrojala spada u duhovnu nadgradnju i o tome smo aharon i ja već pisali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 17:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Apr 2003, 10:59
Postovi: 28
Vader je napisao:
Edemski vrt je kao što sam već na ovoj i drugoj temi rekao bio na prostoru SFRJ sa centom na Banjalučkom području. Interesantno je da su do ovoga da je Edemski Vrt bio na ovim prostorima dolazile i druge osobe potpuno nezavisne od nas iz Banjaluke koji u to vjerujemo.
Simpson i drugi se smiju što mi u tako nešto vjerujemo. Po istoj osnovi se mogu i ja smijati što oni u to ne vjeruju :)


hahahhahah bas ste duhoviti hahahahah :BIG:
da je rajski vrt bio u mom stanu, ili semiramidini viseci vrtovi mozda u mom dvoristu, sta ja imam sa tim :lol: :lol: :lol: :lol:
meni je draze sjetiti se mjesta gdje bila nekadasnja banjalucka realka, nego razmisljati gdje su bili i da li su uopste bili i postojali ti vasi edemski vrtovi!!! :D

_________________
divno je biti nekome nesto,divno je biti tebi sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 17:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Apr 2003, 10:59
Postovi: 28
Vader je napisao:

Sve to što si nabrojala spada u duhovnu nadgradnju i o tome smo aharon i ja već pisali.


OK nazovi to kao hoces, ali za tu vrstu duhovne nadgradnje mi ne treba neki guru,apostol pavle ,jovanka orlenaka, svakodnevno citanje svetih spisa, opsesivno vjerovanje u reinkarnaciju, transcedentalnu meditaciju i slicne stvari koji ti i slicni primjenjujete i naturate kao normalne i kao jedini "spas duse" 0X 0X

a i ovaj zivota mi je sladak....hehehheh :lol: :lol: zivota advokat koji napada Maran Atu za srbovanje...
zbog toga imam jedno pitanje za njega...da li vi i slicni vama srbujete kroz te sekte??? kako se to vase moze nazvati? hrickovanje??? :lol: :lol: :lol: 0X

_________________
divno je biti nekome nesto,divno je biti tebi sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 19:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Evo nama i "ratnog veterana" koji slucajno "ratovao" sa clanovima nam KULTA... i "slucajno" brani te iste, a isto tako "slucajno" brani i BADAVA-TI-KITA... 8)

Mucenik covek... sta ces... nego, posto ti nas tako lepo izruzi, hajde se ti sad izjasni da li si i ti clan tog istog KULTA i ako jesi cija si ti reinkarnacija ? Da nisi ti zapravo GURU Petar, pa sad ovde branis svoje pulene, a pokupio si ih i vrbovao tamo na tom "ratistu" ?

Ako nisi, od kojeg si ti soja, pa da znamo i odakle vetar duva. 8)

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 20:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Citiraj:
Gdje si procitao da se nas Spasitelj tako obracao onima koji su s njim diskutovali? On koji je vrijedjan, nije vrijedjao, vec ljudima prilazio sa ljubavlju. Zaista me interesuje zasto nastupas ovako kako nastupas?
Zelim ovo da prokomentarisem iako nije pitanje upuceno meni. Spasitelj se razlicito obracao razlicitim ljudima. Pogledaj u Evandjelju pa ces vidjeti da odredjene grupe ljudi On naziva "porodima zmijskim", "djecom djavoljom" i sl.
Citiraj:
To sto neko smatra da je necija reinkarnacija je njegov licni stav, a svako o sebi polaze racune.
Tacno. Bog je svima dao slobodnu volju i niko nema pravo da im je uskrati. Pitanje je da li takvim ljudima treba dozvoliti da truju druge ljude svojim ucenjem. Pa cak i ako dozvoljavamo, duznost je onoga ko otkrije istinu o takvoj grupi da je saopsti svijetu, a to je upravo ono sto sam uradio. Sve sustinske stvari koje sam naveo su potvrdili.
Citiraj:
Ne pise li cak i u Sv. Pismu da svaka stvar pociva na svjedocanstvu dvojice ili trojice?
Za ovo sto sam napisao imam svjedocanstvo cak vise od dvojice ili trojice. A i da nije tako, njihovo priznanje sve dileme rjesava, zar ne?
Citiraj:
Zaista me interesuje kako je moguce da se promijene drzave a da se protiv onog koji se ovdje proziva nikada nista ne dokaze? Da li je moguce da su svi nadlezni organi potkupljeni? Razmisli malo o ovome.
Vec sam rekao da zakon takve stvari ne sankcionise.

Da zakljucim. Hristos je rekao: "Covjeka jeretika kloni se." Moja duznost je bila da upozorim na njih i to sam uradio.


Poslednji put menjao Mr. Simpson dana 02 Apr 2003, 13:29, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 21:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Editovao sam ovaj post zato sto su me ovi sektasi pogresno shvatili pa sam morao da preformulisem a u mom drugom postu, malo nize na ovoj stranici se to detaljno objasnjava.

Primio sam upozorenja od neke moje brace pravoslavaca da se pomalo ponasam inkvizitorski, pominjuci policiju, hapsenje i slicno. Pravoslavna Crkva nikada nije imala inkviziciju (ili bilo sta slicno njoj) i mi se time ponosimo. Otkrio sam svijetu ono sto je trebalo da se zna, a ostalo je na savjesti svakog pojedinca.


Poslednji put menjao Mr. Simpson dana 02 Apr 2003, 15:07, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 22:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Apr 2003, 15:53
Postovi: 332
Lokacija: Banja Luka
Uvazeni druze kanadski,
i prije nego si napisao posljednje htio sam prije svega da se ispravim u dijelu gdje sam pisao da smatram da kroz tebe i Simpsona ne treba gledati Pravoslavlje, a nikako Hriscanstvo. Vi imate pravo da govorite ono sto hocete i kako hocete, a drugi neka o tome prosudjuju. Mada, iskreno, nije mi jasno da neko ko se izdaje za Pravoslavnog Hriscanina moze da psuje i da pri tome cak koristi ime spisa kojeg Hindusi smatraju svetim. Nisam ja nikakav `veteran`, a niti advokat, kako rece B`Ludnica. Ono sto sam rekao, rekao sam jer je to istina, a i dalje smatram da o sebi imas izuzetno visoko misljenje. Nisi mi odgovorio u kojim si knjigama procitao da je dobro psovati, vrijedjati, druge omalovazavati, a pri tom za sebe tvrdis da si `zagrizen u Hrista`? U poslanici Galatima pise ~jer se sav zakon izvrsuje u jednoj rijeci~ljubi bliznjeg svojega kao sebe.Ali ako se medju sobom koljete i jedete , gledajte da jedni druge ne istrijebite~.
Kompletno Sv. Pismo nas uci ljubavi. Cak je i Hristos, kada su ga pitali da li da jednom koji izgoni zle duhove u Njegovo ime to zabrane odgovorio~pustite ga, jer nema nijednog koji bi u moje ime cinio dobro, a poslije o meni zlo govorio. Ko nije protiv vas , taj je za vas.
U Dobrotoljublju III tom, pise~
Po prirodi blag i bestrasan, Bog sve podjednako voli kao svoja stvorenja, premda vrlinskog proslavlja jer stice poznanje, a porocnog po svojoj dobroti MILUJE I OBRACA, kaznjavajuci ga u ovom svetu. I covek koji je po svom nastrojenju dobar i bestrasan SVE LJUDE PODJEDNAKO VOLI, vrlinskog zbog prirode i dobrog proizvoljenja, a porocnog zbog prirode i sastradavanja, milujuci ga kao nerazumnog i kao onog koji hodi u tami~.
O ovome se moze mnogo govoriti, i zapravo je to ono o cemu bih htio da pricamo, a ti se uvijek stavljas na stranu nadredjenog, vrijedjajuci. Pa ako smatras da neko drukcije razmislja rukuj argumentima, a ne klevetama.
A to , sto trazis da ti kazem ko sam, pa da znas `odakle vjetar duva`~vjetar duva, gdje hoce. Glas njegov cujes, ali ne znas ni odakle dolazi, ni kuda ide~. Posto si ti Majstorski kandidat Maran Ata onda sam osjeti odakle ovaj vjetar duva. Usput, znas li sta znaci Marana tha?
Mr Simpsone, nemoj mi zamjeriti stogod, nisam zelio nikog da vrijedjam, zaista je dobro ne ponasati se kao inkvizitor, ali iznositi onakve stvari, a ne provjeriti, nije dobro. Ako zelis da jos dikutujes o temi, moze.
Srdacan pozdrav i svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2003, 01:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
E... Prijatelju. Tvoj soj mi je poprilicno poznat. Pojavio si se ovde i ni "dobar dan ljudi" nisi rekao, a poceo si pljuc, pljuc, po nama Pravoslavnima. Svaka ti cast za tvoje kucno obrazovanje. A ako si se licno nasao uvredjen po pitanju BADAVA-TI-KITA, to samo znaci da nisi Hriscanin, jer je Gospod rekao: ".. jedna vera, jedno krstenje..."

Muslimani su zapravo sekta nastala u 7. veku.
Indusi su neznabosci.
itd...

Evo jos jednog pitanja za tebe: Jedes li ti govedinu ?

Posto si se uvredio za BADAVA-TI-KITU, onda nebi smeo da jedes, jer je krava, tj. govedo, sveta zivotinja za BADAVA-TI-KITASE. :wink:

Tu spada i junetna i teletina.

A kakve tek asocijacije imam za KURA-N, ne pitaj. :wink:

Sad ces verovatno poceti sa filosofijom kako "ako ne postujes tudju veru, ne postujes ni svoju", sto je stara i otrcana fraza, a svodi se na to da: Ja postujem da ti u nesto verujes, ali ne moram da postujem to u sta ti verujes. Jer ako bi postovao i to u sta veruju muslimani ili hare-krisna i drugi, onda bi bio buckuris poput KULTA Petra Kricka, koji je verovatno "reinkarnacija" samog Isusa Hrista (Boze oprosti ipomiluj).

Ziv ti meni bio. Pogledaj se malo u ogledalo. Priseti se kucnog obrazovanja, pa kad se malo doteras, da nam ispricas ko si ti i u sta ti to verujes, i da li si ti taj GURU Petar pomenutog KULTA. 8)

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2003, 08:52 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Poštovani Simpsone, napokon si shvatio, ali je za tebe veliki problem što su ti braća na to morali ukazati, a nisi smogao snage da istu tu sugestiju prihvatiš od učesnika ovog foruma.
Inače sav je problem ne u tome što se ti ne slažeš ili podsmijevaš našem vjerovanju (što je tvoje pravo), nego u tome što si pokušao da na osnovu neprovjereneih informacija iz sumnjivog izvora natovariš optužbe neistomišljenicima samo zato što ti se to svidjelo da je tako, iako nije.
Duhovna osoba tako ne čini.
Onaj koji se ovdje predstavlja kao Maran Ata po ko zna koji put dokazuje da je antipropaganda za sve što se zove vjerom, a pogotovo pravoslavlje.
Pozivam sve učesnike foruma da pravoslavlje i pravoslavno učenje ne gledaju kroz njegovo pisanje.
Napomena: Petar nije bio sa mnom u Studentskoj brigadi.
Napomena 2: ja sam izbjegavao da spominjem svoje učešće u ratu da ne bih bez potrebe sablaznio ljude drugih nacionalnosti i da ne bi brzopleto donosili zaključke u vezi toga, ali s druge strane mislim da sam na temi "Kuran i muslimani" jasno stavio do znanja da nisam nacionalista. Uostalom u toku rata na položaju čitali smo i Sveto Pismo i Kuran i svima koji su htjeli da to slušaju objašnjavali šta i zašto radimo.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ko koga vrijedja?
PostPoslato: 02 Apr 2003, 09:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Apr 2003, 15:53
Postovi: 332
Lokacija: Banja Luka
Dragi prijatelju koji se predstavljas kao Maran Ata,
kao prvo pogledaj moje prvo javljanje koje sam zapoceo sa `Postovani`, pri cemu sam mislio na sve koji ucetvuju u ovoj temi, pa tako i na tebe. Ja vjerujem da je jedna od osnovnih, ako ne i najosnovnija poruka Svetog Pisma ljubav iz cistog srca i nelicemjerne vjere, i nema ni jednog razloga da bilo koga vrijedjam.
Drugo, ti kazes kako nisam rekao ni dobar dan , a odmah sam uradio pljuc po ravoslavnima. Vec sam ti rekao da pogledas moje prvo obracanje,
a cak sam i u drugom javljanju povukao ono sto sam pisao da se kroz tvoje rijeci i Mr Simpsona ne gleda ni Pravoslavlje, a nikao Hriscanstvo. Niti jednom rijeci nisam uvrijedio Pravoslavne, sto mi ne pada na pamet.
Kazes da se pogledam u ogledalo, a ja te sada pitam, shvatas li ti ono sta govoris, i po treci put te pitam: gdje si procitao da je dobro psovati i druge vrijedjati? Odgovori mi barem na ovo pitanje, zaista me interesuje u cemu nalazis opravdanje za svoje rijeci vrijedjanja, a zapisano je da ce covjek za svaku rijec polagati racun, jer ce te tvoje rijeci opravdati i tvoje rijeci osuditi?
Sto se tice Bhagavadgite, sta se ja tu imam vrijedjati. Pa ono sto si ti napisao to je samo odraz tvog mentaliteta i tvoje duhovnosti. Ja vrlo dobro razumijem sta znaci treca rijec u tvojoj konstrukciji slozenice BADAVA TI K..., i zato te i pitam zasto psujes?
To sto kazes jedna vjera, jedno kstenje..., slazem se.
Pitao si me za govedinu, odgovor ti je zapisan u Svetom Pismu, svako stvorenje Bozje je dobro i nista ne treba odbacivati ako se uzima sa zahvalnoscu, posvecuje ga Rijec Bozija i molitva. O tome pise i u posl. Rimljanima u 14 pogl., pa tu mozes o tome da se vise interesujes.
Vidio sam kakve asocijacije imas za Kur`an, a volio bih da ti u pogledu toga napisem neke stavove V. Jerotica iz njegove knjige 50 pitanja i 50 odgovora iz hriscansko~terapeutske prakse:`posto u vezi s pomovima fundamentalizam i fundamentalist postoje razlicite definicije i misljenja`, autor polazi od pravog znacenja rijeci fundamentalan(osnovni, temeljni, bitni, prvobitan).` Verski fundamentalist, dakle, bio on pravoslavan, rimokatolik, judaista ili islamista, zasniva svoju veru na njenom prvobitnom temelju:praiskonskoj, arhetipski zasnovanoj veri svakog coveka u Boga kao Oca svih ljudi, veri u Njegovu promisao, ali i primenjuje u svakodnevnom zivotu Njegove poruke, koje su iste u sve tri monoteisticke religije:ljubi bliznjeg svoga kao samoga sebe! Svako skretanje sa ove Bozje staze, odvodi ga u onaj opasan fundamentalizam zaslepljenosti svojom verom, koja je pouzdan znak poremecenog i duhovnog i dusevnog zdravlja takvog coveka.` I dalje autor navodi:`...Navescu kao primer iskrenog i dobroljubivog islamskog fundamentalistu`, pa dodaje` nadam se da ovim necu sablazniti dobronamerne pravoslavne ljude, `dakle coveka koji u svojoj zemlji, od svojih vernika, trazi neprestano:ponovljene dnevne molitve, svest o siromasnim i njihovo pomaganje, zabranjuje se pobacaj, upotreba alkohola i droge, a trazi se tolerancija prema drugim religijama, a od muskaraca svaka prevara u braku, koje se iznad svga postuje i neguje, od zena se zahteva poslusnost prema muzu i da obrati paznju na pristojno odevanje`.
Tekst se nalazi na str. 118 i 119 pomenute knjige. (osim sto mozda smatras da je pomenuti autor sektas). I sta zapravo vrijedi da ti kazem ko sam kad ti svakako dajes ocijene svima na ovoj temi, a ne odgovaras mi na postavljena pitanja?
A sto se tice nekakvog gurua, ili da li sam ja Petar, nisam ni jedno, ni drugo, pa ti ponovo kazem:posto si ti majstorki kandidat Maran Ata, i sebe visoko cijenis onda bi trebao da znas odakle duva ovaj vjetar. Sta znaci Marana tha, ni to mi nisi odgovorio?
Ovo sto sam napisao nije stvar lijepog kucnog odgoja, vec moje uvjerenje.
A, volio bih da mi kazes gdje sam ja to bilo koga uvrijedio i ucinio pljuc na bilo koga?
Svako dobro, pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2003, 13:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Tacno sam znao da cete se uhvatiti za moj posljednji post kao za nesto cime ja, toboze, poricem sto sam ranije napisao. Mislim da se nismo razumjeli. :) Kada sam rekao da se pomalo inkvizitorski ponasam, time sam iskljucivo mislio na spominjanje policije, hapsenja i slicnog. Niste obratili paznju na moju zadnju recenicu:
Citiraj:
Otkrio sam svijetu ono sto je trebalo da se zna

U svom uvodnom postu na ovoj temi sam usputno spomenuo da je Hricak bio privodjen, a taj podatak uopste nije bitan za sustinu onoga sto sam zelio, i uspio, otkriti javnosti na ovom forumu. Onda je Najgora pocela da me optuzuje sto sam otkrio aharonovo ime, pocelo se spominjati to hapsenje i dio diskusije je otisao u pravcu koji za mene, kao pokretaca teme, uopste nije bitan.
Ponavljam, to sto sam rekao da sam se ponasao malo inkvizitorski, odnosi se iskljucivo na spominjanje policije, hapsenja, suda i sl.

Zivota, nema nikakve potrebe da ti odgovaram na sve citate koje si naveo, potpuno istrgnute iz konteksta. Rekao sam da se Hristos razlicito obracao razlicitim ljudima. Licno mislim da sam prema ljudima koji su toliko gordi da najozbiljnije vjeruju to sto vjeruju, bio vise nego blag.

Ovo sto uporno forsirate da sam objavio informacije bez provjere kao prvo nije tacno, a i inace je irelevantno. Vec sam napisao da sam razgovarao sa nekoliko ljudi i sustina onoga sto sam otkrio uopste nije bila u pitanju (kao sto se i pokazalo). Sto se tice detalja, npr. konkretno cija reinkarnacija aharon vjeruje da je, morao sam postupiti tako kako jesam. Da sam samo napisao nesto tipa: "Cuo sam da ti aharone vjerujes da si reinkarnacija svetog apostola Pavla," :lol: dobio bih odgovor tipa: "Sta sam bio nije bitno." Istina ne bi izasla na vidjelo. Ovako su on i Vader potvrdili sve sustinske navode mog uvodnog teksta. Za one koji se eventualno tek ukljucuju, da podsjetim sta je sustina (a svakako takvi treba da procitaju temu od pocetka):

Sustina je ta da vi (Vader i aharon) priznajete da vjerujete da ste (clanovi vase grupe) reinkarnirani veliki duhovni ljudi iz proslosti. Priznajete da vjerujete da je aharon u "jednom proslom zivotu" bio apostol Pavle i da su i ostali u vasoj grupi reinkarnacije sto apostola, sto Jovanke Orleanke, sto drugih velikih duhovnih i "duhovnih" ljudi iz proslosti. :lol: Indirektno time priznajete da vjerujete da ste od Boga odabrana grupa i da vas par desetina ili koliko vas vec ima imate nekakav poseban zadatak od znacaja za cjelokupno covjecanstvo. Priznajete da vjerujete da je centar rajskog vrta bio u Banjaluci.
Kao sto vec rekoh vise puta, zdravom covjeku dovoljno da vas procijeni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2003, 13:37 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Vrijeme će sve pokazati.
A sa tvojom rečenicom: "Otkrio sam svijetu..." se potpuno slažem.

_________________
UIOSDSAHA


Poslednji put menjao aharon dana 02 Apr 2003, 14:06, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2003, 13:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Prijatelju koji nezna da kaže ni dobar dan... skrati malo tvoje tekstove da bi bio čitan. Ovako, BADAVA-TI-TEKST tvoj koji brani BADAVA-TI-KITA pagansku tvorevinu. Sem toga, ne vidi se ni šta si odgovorio po pitanju jedenja govedine. :wink:

Ja te pozivam da ovde na ovom forumu citiraš mesta gde sam ja to psovao. Isto tako, mesta gde sam ja nekoga lično vređao. Bez toga, ti si samo još jedan od lažnih svedoka, a znamo da je to kršenje Božje zapovesti. Dede...

A nismo dobili ni odgovore od Vadera nam, čija je on to "reinkarnacija". 8) a usput bi nam i "onaj sto nezna ni dobar dan da kaze" mogao reci cija je on "reinkarnacija" 8)

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2003, 14:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2002, 12:09
Postovi: 61
Maran Ata, citam i tvoje poruke. Neobicno je to da danas uopste ima duhovnjaka, kvalitetnih i dobrih, koji sluze samo Bogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2003, 14:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Prijatelju ili prijateljice... ja volim da procitam sve tekstove takodje, ali kada je tekst predugacak, izgubim volju. Sem toga, ja se nadam da ce broj ljudi koji se posvete duhovnom uzdizanju rasti iz dana u dan, jer nas je 50 godina komunizma strahovito unazadilo na tom planu.

Ja cesto volim da pitam ljude: Da li su svi oni ljudi (Srbi) od 8. 9. 10. 11. 12. ili 13. veka pa do 1945. bili glupi i ludi pa da veruju u Boga ?

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs