banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 01 Jun 2024, 01:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 16:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Not now, John! je napisao:
Zapitaj se da li bi bio pravoslavac i da li bi smatrao da je pravoslavna vjera najbliža Bogu, da si kojim slučajem rođen kao musliman ili hindus

To je ključno pitanje.
To je pitanje koje svako ko je otvoren treba sebi da postavi. No oni o tome ne smiju ni razmisliti. Strah ih je zaključaka koji logično proizlaze iz tog jednostavnog a vrlo bitnog pitanja.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 16:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Maran Ata je napisao:
pa makar to podrazumevalo i clanstvo u sekti


To si ti prozvao sektom no tvoje mišljenje nije relevantno. Vi svakoga ko ima drugačije mišljenje od vašeg proglažavate sektom i to u očiglednoj namjeri da ga uvrijedite i omalovažite. Pogledajte definiciju riječi "sekta" pa pogledajte sebe, možda se zapanjite onim što ćete vidjeti. No vi to nećete vidjeti jer ne želite vidjeti. Nastavite živjeti u svojim iluzijama i dogmama ali mnogo ćete se iznenaditi kad se počne pokazivati ko ima pravu duhovnost pa makar ga zvali sektašem a ko lažnu pa makar sebe smatrao za jedinu pravu crkvu.

Citiraj:
koja upraznjava i OKLUTIZAM


Ti ni ne znaš šta znači riječ oklultizam i šta pod to spada pa je sasvim nebitno šta o tome pišeš. Ti si kao dijete iz prvog razreda osnovne škole koje jedva zna sabirati a ovamo glumeći pametnog upotrebljava termine diferencijal, integral, Tejlorov red itd.

Citiraj:
predvodjena je od GURUA


Ti si tu osobu prozvao guruom i sad se ponašaš kao da je to tačno. Da pukneš od smijeha :D
To je kao kad bih ja Sinišu Mihajlovića proglasio ženom i onda se uvijek u diskusiji o njemu ponašao kad da je on stvarno žena.

Citiraj:
koji je sebi ko zna sta sve ne umislio


A šta si ti, pripadnik "jedine prave vjere", sebi umislio :roll:

Citiraj:
A da ne pricamo o buckurisu koji se tu desava, i nasilnog mesanja Hriscanstva sa muslimanskom sektom i dalekoistocnim kutovima.


Bućkuriš o kome pričaš je ništa drugo do čitanje i poštovanje i drugih svetih spisa (Kur'an, Bhagavad-Gita...), poštovanje i upoznavanje sa drugim vjerama a onda kroz duhovnu izgradnju dolazak do zaključka do koga su sada već mnogi došli a to je da se Otac Nebeski objavio i drugim narodima što je i u skladu sa svakom logikom i da se razni sveti spisi izvrsno nadopunjuju. Baš tada dolazi do posebnog izražaja ono "zlatno pravilo" jer vidiš da drugima ne treba suditi po onome u šta vjeruju već po onome šta je ta vjera od njih načinila.

Kao što rekoh do ovoga su mnogi došli što možeš vidjeti i na forumima, prava je milina vidjeti ljude koji nisu skučeni i netolerantni već čitaju i poštuju i druge svete spise. Pravo je zadovoljstvo sa takvima pričati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 16:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Drugih svetih spisa ? Pa ti onda verujes u vise "bogova". Jer, badava-ti-kita nema veze sa Bogom tvorcem u koga veruju Hriscani. Sem toga, nzivati Muhamedove satanske stihove "svetim" je bogohuljenje. Ti bi izgleda da sedis na nekoliko stolica ?

Nego... reci ti nama, po tvom GURUU... cija si ti reinkarnacija ? Mora da si isto neki "apostol" 8)

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 17:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Gluposti. Sad pokusavas da se izvuces prikazujuci kako vjera, toboze, nije bitna. To pokazuje koliko ste ocajni. Da vjera nije bitna Gospod ne bi rekao da ce osuditi i onoga ko izmijeni i "najmanju" od Njegovih zapovijesti. Da vjera nije bitna Gospod nam je ne bi ni davao, vec bi samo dao moralni zakon. I tako dalje, svako ko je imalo citao Sveto Pismo vidi koliko ti je tvrdnja besmislena. Citati koje navodis samo govore da su neophodna i dobra djela. Svi ti citati podrazumijevaju da je neophodna prava vjera, pa onda sa njom i djela. Nigdje ne pise da prava vjera nije bitna, naprotiv. A koliko i kakvih dobrih dijela koji pravoslavac cini o tome ti nemas pojma i samo kleveces.

To sto pises kako je narod duhovno gladan i da je Crkva kriva za to je isto kao kad bi neko okrivio Hrista i apostole Njegove zato sto ih je velika vecina jevrejskog naroda odbacila. Jesi li ikada cuo za pojam slobodne volje? Jesi li ikada cuo da Gospod ucenike svoje naziva "malim stadom" i da u skladu s tim, po zakonu vjerovatnoce, nikada nece vecina ljudi biti istinski ucenici Njegovi?

Citiraj:
I ti nešto vjeruješ, ti vjeruješ da si pravoslavac i hrišćanin i vjeruješ da je to najbolja vjera na Zemlji i samim tim vjeruješ da si ti jedan od malog broja ljudi na ovoj planeti koji si na sigurnom pravom putu a da ostali (svi koji nisu pravoslavci) idu stranputicom. Pa onda i ja imam pravo reći da si ti arogantan, umišljen, misliš da si neko velik i poseban (u odnosu na nepravoslavne). I onda ja tebi i Maran Ati imam pravo reći ono što je Maran Ata rekao nama: Egoizam koji to "saznanje" proizvodi nije lako pobijediti.
E vidis, ogromna je razlika. Vec sam rekao da mi vjerujemo da ce Gospod naci nacina da spase nepravoslavne za koje ocijeni da su toga dostojni ako nisu primili vjeru hriscansku iz objektivnih razloga. Stavise, mi smatramo da je nasa odgovornost za nasa djela cak mnogo veca nego sto je odgovornost neznabozaca za njihove postupke. Gospod je rekao:
"Kad sve zapovijedi izvrsite, recite sebi - mi smo sluge nepotrebne, ucinismo sto smo bili duzni uciniti." Veliki pravoslavni duhovnici su dostizali takav stepen smirenja da su (a to nije nikakav kompleks vec istinsko smirenje) smatrali sebe ne samo najgorima od svih ljudi, vec nizim i od sve materije. Kada su oca Tadeja (koji je jos ziv) pitali kako je moguce to postici kad je ocigledno da je ljudsko bice najuzvisenije, rekao je otprilike ovako:
"Pa to je ocigledno. Pogledajte recimo mrave. Po cijeli dan neumorno rade, bez i trenutka pauze. A mi ljudi smo raslabljeni - izlezavamo se, tratimo citave dane." Nijedan od velikih duhovnih ljudi, pravoslavnih svetitelja, nije sebe smatrao za nesto znacajno. Da su tako mislili, pogubili bi duse svoje. Citao sam npr. kod jednog episkopa otprilike ovako:
"Ako mislis da si visi od drugih ljudi zato sto si od Boga primio vise darova (recimo zato sto mislis da si pametniji) pa se zato veselis, pazi da ti ne prisjedne veselje. Ako od nekoga imas tri puta vise darova moras prinijeti najmanje tri puta vece rezultate Bogu, samo da bi se izjednacio sa njim!" Starac Pajsije svetogorac veli:
"Cesto sretnemo covjeka koji je umislio da je nesto veliko... a to je veoma opasno, jer je takav covjek dospio u stanje unutarnje gordosti... Neka mu je Bog u pomoci, jer se takav sjedinio sa satanom."

A vi otvoreno sebe smatrate duhovnim velikanima i smatrate se duhovnom elitom, ljudima koji su "u svojim proslim zivotima" duhovno vodili prakticno cijelo covjecanstvo! Svaki dalji komentar je suvisan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 17:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Citiraj:
Not now, John! je napisao/la:
Zapitaj se da li bi bio pravoslavac i da li bi smatrao da je pravoslavna vjera najbliža Bogu, da si kojim slučajem rođen kao musliman ili hindus

To je ključno pitanje.
To je pitanje koje svako ko je otvoren treba sebi da postavi. No oni o tome ne smiju ni razmisliti. Strah ih je zaključaka koji logično proizlaze iz tog jednostavnog a vrlo bitnog pitanja.
Nisam htio da tratim vrijeme odgovarajuci na ovo jer mislim da smo to na drugim temama obradili, ali ocito da treba. Ja sam vaspitavan da budem ateista, ako te bas zanima. I baka i deda su mi ateisti, tako da ni od koga vjeru nisam mogao da naslijedim. Zapitaj se ti kakva je logika u tome da kada neki Srbin odabere da bude Jehovin svjedok, adventista ili pripadnik ove vase bezvezne sekte, to je za vas slobodan izbor, a kada neko odabere da bude pravoslavan to je za vas stvar tradicije. :roll: Tvoja drskost je utoliko veca sto smo o ovome pricali na temi koju sam sam zapoceo: "Slobodni izbor kao osnovni kriterijum iskrene vjere."
Citiraj:
Kao što rekoh do ovoga su mnogi došli što možeš vidjeti i na forumima, prava je milina vidjeti ljude koji nisu skučeni i netolerantni već čitaju i poštuju i druge svete spise. Pravo je zadovoljstvo sa takvima pričati.
Sa svojom pricom si simpatije mogao privuci najvise kod ljudi koji nisu ozbiljno zainteresovani za duhovnost. Zato te Not now, John i brani jer se manje-vise deklarisao kao nevjernik. Tim ljudima (a ne mislim ovim da vrijedjam), je sasvim svejedno u sta ko vjeruje. Mogao si napisati i da vjerujes da si Isus Hristos licno, njima to ne bi smetalo, vec bi rekli: "Ma neka covjek vjeruje u sta hoce."
Sustina je u tome Vaderu da su drugi ljudi, koji jesu manje ili vise zainteresovani za duhovnost ali jos nisu odabrali definitivno gdje ce da se opredijele, mogli da vide tvoje i aharonovo ucenje kao privlacno i to su ti za koje pises da je sa njima milina razgovarati. Vase ucenje (ono sto se o njemu do juce znalo) na prvi pogled djeluje otvoreno, siroko, savremeno. E mi kazemo da nije zlato sve sto sija i mislim da je svakom zdravom covjeku koji je istinski zainteresovan za duhovnost sada kada sam napisao ovo sto sam napisao na ovoj temi jasno o kakvoj se grupi kod vas radi. Sada je ova krajnje nebulozna strana vaseg ucenja izbila u prvi plan, a to su stvari koje ste zeljeli da sakrijete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 18:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Mr. Simpson je napisao:
Citati koje navodis samo govore da su neophodna i dobra djela

Pa to sam i htio da kažem no možda se ne vidi najbolje. Htio sam reći da su djela bitna kao potvrda vjere i da vjera bez djela ne važi kako i stoji u stihovima koje sam citirao i da smo zato svjesni da moramo činiti dobra djela u skladu sa učenjem Svetog Pisma a ne samo osloniti se na vjeru. Vjera je mnogo bitna ali mora biti potkovana djelima inače ne vrijedi ("vjera bez dobrih djela je mrtva"). Ali tebi kao pripadniku "jedine ispravne vjere" je bitnije šta neko vjeruje i kojim imenom zove Boga od toga kakva je on osoba.

Citiraj:
To sto pises kako je narod duhovno gladan i da je Crkva kriva za to je isto kao kad bi neko okrivio Hrista i apostole Njegove zato sto ih je velika vecina jevrejskog naroda odbacila.


Ne govorim za duhovnu glad onih koji po slobodnoj volji ne pripadaju pravoslavnoj vjerskoj organizaciji već govorim za one koji vam pripadaju.

Citiraj:
Vec sam rekao da mi vjerujemo da ce Gospod naci nacina da spase nepravoslavne za koje ocijeni da su toga dostojni ako nisu primili vjeru hriscansku iz objektivnih razloga


Ma da, baš ste tolerantni i blagonakloni, eto Bog će im progledati kroz prste zbog hendikepa jer nisu bili pravoslavci ako nađe neko opravdanje za to. Ovo je smiješno učenje koje ste izmislili samo da biste dali kakav-takav odgovor na ovo pitanje.

Dok sa druge strane oni koje klevećete na ovoj temi vjeruju da će se spašavati ljudi iz raznih religija i sa svih dijelova svijeta ako iskreno rade na svojoj duhovnoj izgradnji, ako čine dobro drugima kao što žele da drugi čine njima, ako se ponašaju u skladu sa učenjem svetih spisa, ako imaju iskreno srce predano Bogu bez obzira da li ga zovu Bog, Allah, Manitu.

Citiraj:
Citao sam npr. kod jednog episkopa otprilike ovako:
"Ako mislis da si visi od drugih ljudi zato sto si od Boga primio vise darova (recimo zato sto mislis da si pametniji) pa se zato veselis, pazi da ti ne prisjedne veselje. Ako od nekoga imas tri puta vise darova moras prinijeti najmanje tri puta vece rezultate Bogu, samo da bi se izjednacio sa njim!"


Vrlo lijepo rečeno.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 19:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Da li je covek jeretik vernik ? Mozda i jeste, ali u nekog drugog "boga". Ne uci li nas Sveto Pismo da se jeretika klonimo ? Sta mislis zasto ? Vera je ta koja nas spasava, jer se na osnovu samih dela niko nece spasiti. Kao rezultat vere, za ocekivati je da se pokazu i dobra dela. Upravo ovo je jedno koje se odnosi upravo na tebe i clanove tvoje sekte:


Klonite se laznog mesije i laznog proroka koji vas je zaveo.


Spasenje dolazi kroz Bozje telo - Crkvu. Sta mislis zasto se Crkva poredi sa Nojevom barkom ? Zasto se svaki Pravoslavni hram naziva i brod ? Da li se iko spasao izvan Nojeve barke ? Pravoslavlje, kao sto i samo ime govori, jeste PRAVO - SLAVLJENJE Boga, i kao takvo jeste garancija spasenja. Ako se ti klanjas svom guruu, ili verujes u parapsiholoske fenomene, ili verujes da ces imati sansu za pokajanje u "nekom drugom zivotu", da li si ti Hriscanin ? Hrisots Spasitelj je jedini kroz koga se mozemo spasiti.

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 19:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Sarajevo
Procitao sam sve u cugu i jos sam pod utiscima...

hahahahahahaahhahahahahahhaahhahahahhahahah

Privukao me je naslov teme koji je fenomenalan. I savrseno pristaje situaciji koja je kompleksna. Ovo nije tema koja govori samo o Aharonu, ona mnogo govori i o drugim cijenjenim diskutantima - Maran Ata, Mr. Simpson i Vader... I mnogo mi je drago sto nije obrisana. ( Ja sam protiv brisanja bilo koje teme jer je to krsenje slobode izrazavanja.)

Drago mi je sto kod nas ne postoji zakon o sektama i sto taj gospodin Hricak nije uhapsen. To bi bilo gusenje osnovnih ljudskih sloboda pod plastom groteskne zapadne "demokratije". Hricak i Aharon nikoga nisu primorali da im se pridruzi. To je vazno.

A najjaca stvar koju sam procitao veceras je : "Badava-ti-kita".

Jos jednom :


hahahahahhahahahahahhahahahahahhahaahha

Poz. svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 23:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Tema neće biti obrisana kao ni objavljena imena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2003, 23:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Nego... ne rece ti nama kojeg Apostola si ti "reinkarnacija" Vaderu... 8)


Hajde da cujemo... :o

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 00:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jan 2003, 01:59
Postovi: 63
Maran Ata je rekao:

Ovo nije hriscanstvo nego OKULTIZAM:
---------------------------------------------------
"vlada negativna energija "
" energijama vezanim za čovjekovo tijelo"
"napuštanje negativne energije i primanje negativne energije"
"jer se u auri te osobe


Interesantno je da Maran Ata kao izraziti protivnik stavova o energijama i auri kao svoj vizuelni identitet je bas odabrao sliku svetca koji kao i ostale ikone oko glave ima neki cudni krug. Taj krug se moze primjetiti na svim slikama svetaca poznat je naravno kao oreol.

Dobro je poznata stvar da osoba koja je veoma duhovna ili mozemo reci sveta, izrazito zraci pozitivnom energijom. Postoje mnogi ocevidci koji mogu potvditi da je to zracenje cesto bilo vidljivo i golim okom. Ove cinjenice se mogu pronaci i u predanjima i u žitijima svetaca. Ova pojava je naravno aura koja zbog izrazitog zračenja postaje vidljiva osobito u podrucju glave jer to podrucje naravno nije zakriveno odjećom.

Pitanje za Maran Ata, koji stalno proziva Okultizam i okultno da li moze da definise to sto proziva dakle sta je to za njega okultno jer ja stvarno nerazumijem na sta on misli a dobro bi bilo za ljude koje on zeli upozoriti da znaju na sta on misli i da se toga klone jer jednostavnim prozivanjem okultnog ljudi jos uvjek nemogu da naprave razliku izmedju moći koje ima Isus kada recimo zna šta čovjek misli a da ga nije ni sreo, ili kada Isus recimo dođe na lađu a ona se stvori tamo gdje su oni krenuli ili recimo kada Isus hoda po vodi, i sa druge strane recimo čisto okultnih stvari kao što su telepatija (čitanje misli) i teleportacija (materijalno trenutačno transportovanje na željenu lokaciju) i levitacija (lebdenje ili kretanje neovisno o sili gravitacije) i da neidemo dalje mislim da je to ipak posao za maran ata pa ako ima stvarno volju i želju da učini ono što je ispravno po pravoslavlju dakle da ljude uči i razdvaja svjetlo od tame neka tako i učini jer to je dobro da svako čini što misli da je dobro i pravo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 04:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Sa zadovoljstvom... bicu kratak, kako nebi bio previse dosadan. :wink:

U Hriscanstvu se pojam ENERGIJA pronalazi jedino u jednom obliku - BOZANSKIH NESTVORENIH ENERGIJA.

Bozanske nestvorene energije predstavljaju sa Bozjom sustinom sapostojecu stvarnost, efikasni i sustinski pokret Bozje imanentnosti, permanentni akt Bozje ikonomije. Bogoslovlje Sestog Vaseljenskog Sabora (Carigrad 681. godine) dalo je, u hristoloskom smislu, pojmu energija veliku vaznost. Bozanska nestvorena energija nije akcidencija, jer nijedna ne-bitnost (koja nema veze sa sustinom) ne moze da izazove covekov koreniti preobrazaj. Samo pririda blagodati i obozenja moze da izazove metamorfozu covekove prirode. U tom smislu, pojam energija stekao je sustinski znacaj, jer ta blagodat Duha Svetoga, u isihastickom iskustvu, dozivljavana je kao vecna i nestvorena bozanska energija.

UKRATKO: U hriscnastvu energiju poseduje jedino Bog, a znamo da ona onda moze biti jedino pozitivna.

Oreol oko glave svetaca na ikonama postoji jedino oko glava UPOKOJENIH svetih ljudi. Nigde se oreol ne pojavljuje oko glave zivih. Po okultnim naukama, moze li upokojeni da ima auru ? Odgovor znaju oni kojima su te nauke blize. 8)

Dalje... pojam ENERGIJA u okultnim naukama ima veliku vaznost, i oni cesto govore o: pozitivnoj energiji, negativnoj energiji, strujanju, usmeravanju, koncentrisanju, oslobadjanju, primanju energije, ... o cakrama, i ko zna cemu sve ne. NISTA OD OVOG NE POSTOJI U HRISCANSTVU !

Ono sto postoji, jeste da covek moze da:
- Zraci DUHOM BOZJIM
- Bude obuzet ZLIM DUHOVIMA

U Bibliji se govori o raznim vrstama duhova: Bozji, mudrosti, zavisti, zli, lazljivi, vracarski, ... Dakle, ono cime covek zraci NIJE ENERGIJOM NEGO DUHOM.

To sto se u narod uvuklo da govore: zraci pozitivnom/negativnom energijom je samo dokaz opsteg bezboznistva naroda, i uvlacenje okultnih nauka na "mala vrata" u narod.

Na kraju, podsetimo se o kakvom "zracenju" se govori u Bibliji. Spomenimo Mojsija koji je video Bozja ledja i kad je sisao sa gore sinajske, lice mu je svetlelo (2 Moj. 34). Drugi primer imamo kada je Hristos sa ucenicima izasao na goru i kada mu se zasvetlelo lice i odeca postala potpuno bela - Preobrazenje Gospodnje (Mat. 17, Mar. 9, Luka 9). Ovo su samo dva primera u kojima se Gospod prikazuje u zracenju svoje NESTVORENE BOZANSKE ENERGIJE.

Nadam se da vas nisam udavio. 8)

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 11:03 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Očigledno je da je diskusija uplovila u veselije i opuštenije vode i da su je svojim mišljenjima osvježili i drugi učesnici ovog foruma.
Stoga ću stvarno nastojati da predugim pisanjem ne zamaram druge, ali ću iznijeti što još treba da se iznese.
Osnovni izvor Simpsonovih informacija je osoba koja je svojevremeno bila šok za mene jer sam se prvi put iz prve ruke susreo sa djelovanjem negativnih sila na čovjeka. Kada je došla u kontakt sa duhovnom sredinom (preko jedne osobe koja se takođe tada zanimala za duhovnu izgradnju) ona je već imala ozbiljnih problema, i u kontaktu sa nama tražila je njihovo rješenje. Optužbe koje iznosi na naš račun u stvari govore o tome šta je ona radila, i čime se bavila.
Čudi me kako se te optužbe mijenjaju tokom vremena jer mi je poznato da je jedno vrijeme mene optuživala da sam joj "nešto" uradio, a i ona zna i ja znam i Bog zna da to nije istina. Možda je zato promijenila priču. Čak me je onomad u vezi toga zvala telefonom da joj objasnim šta sam joj to uradio a ja sam predložio da se nađemo u gradu i da popričamo (jer mi je savjest čista), ali sam doživio šok i bio izložen popriličnim neprijatnostima. Mogu vam reći da ću tu šetnju zapamtiti za vjeke vjekova.
S obzirom na to da nikako nije prihvatala preporuke koje smo joj uputili (a to je da se prihvati čitanja Svetog Pisma, u prvom redu Evanđelja i molitve, bilo koje koja joj prija uključujući i Očenaš), na kraju joj je Petar zabranio kontakt sa njim sve dok ne nauči napamet barem tri stiha iz Evanđelja. Ona je tvrdila da joj "onaj koji joj govori šta da radi" ("taj" isti joj je npr. naređivao da mene udara dok smo šetali, demon ili plod njene uobrazilje ne znam) ne da da čita Sveto Pismo i da nije u mogućnosti da se koncentriše na molitvu.
Iz iskustva znam da je i u najtežim situacijama (npr. ratnim) molitva koja je rečena bilo kako, samo ako je iskrena izuzetno djelotvorna, pogotovo kada se moli za pomoć Oca Nebeskog i ako si istrajan i riješen.
Ona uskoro više nije kontaktirala sa nama, a ja sam iskreno govoreći neko vrijeme zazirao od toga da je sretnem jer je za mene ona šetnja bila užasavajuće iskustvo.
Saznao sam da je nešto kasnije ta osoba prouzrokovala incident (više se ne sjećam tačno kakav) u Hramu Svete Trojice, i da je nakon toga dala nekakav spisak imena optužujući nas sveštenicima.
Vrlo vjerovatno je da je zbog toga kada sam koju godinu kasnije postao član Srpskog pjevačkog društva Jedinstvo (a koliko se sjećam tada nisam ništa znao o tom spletkarenju) kod mnogih sam bio dočekan sa podozrenjem, ali su vjerovatno brzo uvidjeli da je to bez osnova.
Napominjem da sam u hor došao zbog ljubavi prema muzici (i prije rata sam pjevao u horu) posebno duhovnoj, i da sam kao njegov član u jednom periodu (godinu i po dana) redovno učestvovao na liturgijama i drugim svečanostima, zdušno pjevajući u slavu Bogu. U to vrijem sam ozbiljno pomišljao da bi možda bilo dobro pokušam da unutar pravoslavlja pokrenem neku pozitivnu inicijativu ali sam uvidio da bi tako nešto teško prošlo.
U svakom slučaju, imao sam priliku da se praktično upoznam sa djelatnim pravoslavljem sa svim njegovim stranama i dobrim i lošim. Kada sam se oženio nisam više imao vremena za pjevanje u horu pa sam nakon dvije godine razdužio uniformu za nastupe i prestao sa aktivnim pjevanjem.
Da ima bilo kakvih osnova onome što Simpson ovdje iznosi, ne bi bilo moguće da sve to prođe u miru kako je bar sa moje strane prošlo, jer osobe u vlasti demona po učenju pravoslavne crkve ne mogu bez incidenta ni da privire u hram a kamo li da pjevaju na liturgijama.
I da završim napokon priču o Simpsonovom pouzdanom izvoru informacija: nedavno se ta osoba poslužila anonimnim telefonskim provokacijama, uglavnom u ranim jutarnjim časovima, psujući i režeći:"Sotono..." i slično, uznemiravajući Petra i njegovu ženu, a ljubaznošću i pravovremenom akcijom ljudi iz nadležnih službi, "anonimni" provokator je razotkriven i to je osoba o kojoj je cijelo vrijeme riječ. Stekli su se svi uslovi za tužbu protiv te osobe, jer za razliku od onoga što spočitava drugima, postoje dokazi i svjedoci za njeno djelovanje usmjereno protiv drugih. Međutim radi se o ozbiljno bolesnoj osobi, iako se i meni činilo da joj je bolje kad sam je viđao u gradu u posljednje vrijeme (i bilo mi je drago zbog toga), po ovome izgleda da nije tako.
Sve što sam sada i ranije iznio, može se lako provjeriti, što se ne može reći za navode kojim je započeta ova tema.
Inače Simpsonu se još jedamput zahvaljujem jer je i ne znajući potvrdio baš ono što želi da pobije, i dao izvrsnu priliku da se pokaže i dokaže šta je istina a šta ne.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 11:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Apr 2003, 10:59
Postovi: 28
prvo pozdrav svima! :D
mislim da je bezvezno ovo natezanje i pravdanje pravoslavlja, redjanje citata i objasnjavanje koje kakvim sektasima, jer oni su nedokazni i samo rijetki iz sekte izadju i vrate se na pravi put. Mislim da pripadnike sekti ne treba hapsiti i voditi u zatvor da krivicno odgovraju, vec ih treba smjestiti u psihijatrijsku kliniku!!!! cuj neko vjeruje da su adam i eva zivjeli na mjestu plavog nebodera :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: hahahahhaha kako se dobro nasmija!!!!!!!! hahahhaahh
Sekte i sekatsi 0X :fist: :evil:

_________________
divno je biti nekome nesto,divno je biti tebi sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 11:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Maran Ata nije upućen da je postojanje aure naučno dokazano. Već decenijama postoji tzv. Kirlijanova forografija i naučni Kirlijanov postupak kojim se dobija slika energetskog polja oko ljudi ali ne samo oko ljudi već i oko biljaka, životinja i predmeta. Možete o ovome pogledati na internetu. Ovu metodu sve više koriste neki doktori u ranoj dijagnozi bolesti jer je i njima postalo poznato da čovjekovo tjelesno zdravlje zavisi od njegovog energetskog stanja i da bolesti nastaju kao manifestacija blokada u energetskim tokovima kao što čovjek obolijeva i može umrijeti od začepljenja krvnih suhova, analogija je potpuna.

Ako je naučno dokazano da aura postoji i da je imaju svi ljudi ali i da je ima sve što postoji a znamo da je nas i sve ostalo stvorio Tvorac i nakon stvaranja za sve što je stvorio Tvorac je rekao "i bješe dobro" onda je svakom jasno da su aura i suptilne duhovne energije (koje su takođe naučno dokazane) od Boga i da nisu loše tj. da njihovo postojanje i samim tim vjerovanje u njih kao i proučavanje toga kroz duhovnu izgradnju i priča o tome ne mogu biti loše. Čak naprotiv, mi treba da sebe upoznajeme što više, da upoznajemo svijet na kome živimo i da kroz to tj. kroz Tvorčevu kreaciju upoznajemo i Tvorca na šta smo i pozvani u Svetom Pismu. Tako ćemo upoznati ove sasvim normalne i prirodne stvari a koje neupućeni i zadrti zovu satanskim i okultnim sa naglaskom da takvi time pokazuju da nemaju pojma o značenju riječi okultno koja sama po sebi uopšte nema negativno značenje kakvo joj neki žele prikačiti.

I ovo nije samo moja tvrdnja, sami pogladajte po forumima i po internetu da je sada postojanje aure i drugih stvari koje neupućeni zovu okultnim postalo sasvim opštepoznato i da se o tome sve više zna, priča i naučno dokazuje.

To je kao da si ranije u srednjem vijeku ili i prije nekome pokazao električnu energiju i njene učinke a on to u svom nerazumijevanju i bezvoljnosti da razumije proglasi đavolskom rabotom i još ti sudi i vodi te na lomaču. A kasnije? Pa kasnije se naučno dokaže da su eklektricitet i njegovi učinci sasvim prirodna pojava koja je oduvijek postojala samo ju je trebalo ponovo otkriti pa se sada možemo samo smijati kako su neki nekada bili zadrti. Potpuno je ista stvar sa pojavama koje neki zovu okultnima, i one kao sasvim prirodne i oduvijek postojeće sada postaju i naučno dokazivane i ponovo otkrivene i sve veći broj ljudi postaje sa tim upoznat pa se ta saznanja koriste i na dobrobit čovječanstva kao npr. Kirlijanove fotografije u ranoj dijagnozi bolesti; kao što se elektircitet koji bi nekad bio proglašen đavolovom rabotom sada koristi na dobrobit čovječanstva.

I šta sad imamo....

Na jednoj strani imamo zadrte i skučene pravoslavce koji bi da nas drže u mračnom srednjem vijeku, da vjerujemo samo ono što oni žele i tačno onako kako oni žele uz prijetnju da ćemo u suprotnom biti proglašeni destruktivnom sektom, jereticima, slugama đavola i sličnim.

Na drugoj strani imamo imamo sve veći broj ljudi širom svijeta koji žele više od toga, koji nisu zadovoljni pričama koje prodaju vjerske organizacije skučenih pogleda, ljude koji vide da vjerske zajednice često govore jedno a rade drugo, ljude koji žele upoznati duhovnost, pravu duhovnost, jer vide da ih religiozne dogme i stroga neosnovana pravila ne mogu duhovno nahraniti. Takvi žele upoznati i druge vjere, i druge svete spise, žele čitati i učiti o sada već opštepoznatim stvarima koje neupućeni i dalje u maniru srednjovjekovne inkvizicije proglašavaju okultnim a one koji žele proširiti svoje poglede i upoznati Tvorčevu kreaciju u svim njenim vidovima proglašavaju slugama đavola.

I potpuno je tačno ovo što kaže manemoj da oreol na ikonama nije ništa drugo do aura oko glave. I potpuno je tačno da se u knjigama o magiji kao primjer ceremonijane magije navodi misa u crkvi. I potpuno je tačno da se u crkvi izvode još neke stvari koje po svim definicijama magije (a te definicije su starije i od crkve) spadaju u magiju i to se može pronaći u raznim knjigama i dokazati.
Koja ironija, zar ne? :)


Poslednji put menjao Vader dana 01 Apr 2003, 16:32, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 11:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
B'Ludnica je napisao:
cuj neko vjeruje da su adam i eva zivjeli na mjestu plavog nebodera :lol: :lol:

Da, i ja sam im se smijao kako mogu u to povjerovati :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 11:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Aharon i Vader sada pokusavaju da se opsirnim tekstovima i pricom koja nema veze sa temom izvuku iz onoga sto je sustina. Zato cu biti kratak.

Psihicko zdravlje osobe koja je imala probleme nakon kontakata sa vama nije tema diskusije. Ja je fakticki ne poznajem. Za tvrdnje koje si naveo Aharone, nemamo nikakvog dokaza. Moguce je da si sve to izmislio. Ono sto jeste cinjenica to je da je ta osoba imala probleme, eto ti kazes i prije susreta sa vama a nakon tog susreta joj je bilo jos gore. Sa druge strane, nekoliko mojih prijatelja, jako dobrih i uvjeravam vas sasvim psihicki zdravih, su poznavali tu osobu jos u to vrijeme i znaju kakve je probleme imala a kakva je sada. Poboljsanje je tako evidentno da o njemu ne treba ni diskutovati.

Ona mi nije jedini izvor informacija. Recimo da poznajem jos najmanje 3 osobe od kojih sam sa jednim veoma blizak prijatelj koje su imale odredjene kontakte sa vama i vasom grupom.

Sustina je ta da vi (Vader i aharon) priznajete da vjerujete da ste (clanovi vase grupe) reinkarnirani veliki duhovni ljudi iz proslosti. Priznajete da vjerujete da je aharon u "jednom proslom zivotu" bio apostol Pavle i da su i ostali u vasoj grupi reinkarnacije sto apostola, sto Jovanke Orleanke, sto drugih velikih duhovnih i "duhovnih" ljudi iz proslosti. :lol: Indirektno time priznajete da vjerujete da ste od Boga odabrana grupa i da vas par desetina ili koliko vas vec ima imate nekakav poseban zadatak od znacaja za cjelokupno covjecanstvo. Priznajete da vjerujete da je centar rajskog vrta bio u Banjaluci.
Kao sto vec rekoh vise puta, zdravom covjeku dovoljno da vas procijeni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 11:52 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
(Vaderu)
Zaista?

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 11:58 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
(Simpsonu)
Pa dobro čovječe, onda prepusti zdravim ljudima da sve ovo lijepo pročitaju i donesu sopstveni sud. Ti si svoju svetu dužnost izvršio.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Apr 2003, 12:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
O uzviseni apostole Pavle aharone, hvala ti na tvojim mudrim savjetima. :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs