banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Feb 2024, 11:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Da li je neko u skorije vrijeme predavao zahtjev za Veliku Britaniju?
Koliko traje procedura .. tj. koliko dugo prođe od predaje pasoša do dobijanja istog nazad?
I kolika je cijena vize, pošto na internetu dolazim do 5 različitih informacija?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2024, 13:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Cijena ti varira od trajanja vize. Predao sam ja prosle godine i dobio dvogodisnju vizu. Sveukupno me je izaslo nesto preko 1000 maraka.

Procedura traje onoliko koliko ti je vremena potrebno da popunis formulare na sajtu gov.uk jer nema intervjua u ambasadi nego se taj odstampan formular sa odgovorima nosi u Sarajevo plus sva moguca ostala dokumentacija koju mozes da skupis.

Oni tamo to preuzmu i posalju za Varsavu ili Prag, nisam siguran, na odgovor se ceka izmedju 10 i 20 dana.

Sve ostalo sto te zanima pitaj.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2024, 16:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Da li cijena zavisi od toga na koliko trazis vizu ili je cijena nebitna da li ganjas vizu na 10 dana ili 2 godine?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2024, 16:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Doslovno ti pise u prvoj recenici.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2024, 19:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Preletio sam preko prve recenice mahinalno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2024, 21:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Da li su realni kad odlucuju ili se moze desiti da te odbiju jer im je tako qrzu cejf :)
Ako imas svu dokumentaciju sto se trazi, desava li se da te ipak odbiju?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2024, 08:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Stratovarius je napisao:
Cijena ti varira od trajanja vize. Predao sam ja prosle godine i dobio dvogodisnju vizu. Sveukupno me je izaslo nesto preko 1000 maraka.

Procedura traje onoliko koliko ti je vremena potrebno da popunis formulare na sajtu gov.uk jer nema intervjua u ambasadi nego se taj odstampan formular sa odgovorima nosi u Sarajevo plus sva moguca ostala dokumentacija koju mozes da skupis.

Oni tamo to preuzmu i posalju za Varsavu ili Prag, nisam siguran, na odgovor se ceka izmedju 10 i 20 dana.

Sve ostalo sto te zanima pitaj.


Nisam ja dobro napisao prvi post .. pitanje se odnosilo na cijenu one najjeftinije vize (do 6mj.) - na nekim sajtovima nalazim 115 funti, na nekim 105, a na nekim da uz to ima i još 80ak eura troškova kompanije koja radi obradu zahtjeva (TLS).
U principu manje/više je svejedno .. al čisto me zanima tačna info.

Drugo pitanje, vezano za trajanje se odnosilo na to koliko traje postupak od predaje pasoša u TLS do vraćanja istog.
Pitam zato što bih za UK trebao ići 27.04. .. a imam i neko putovanje od par dana sredinom marta za koje mi takođe treba pasoš.
Ako je to čekanje 10-20 dana onda bih predavao zahtjev kada se vratim .. ako je duže, onda ima ona opcija da doplatim da zadržim pasoš uz sebe pa da ga samo pošaljem na viziranje brzom poštom kada prođe postupak.

Hvala u svakom slučaju.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2024, 10:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
To ti je to. Placas cijenu vize plus troskovi tog TLS-a centra. Koliko je tacno za sestomjesecnu vizu ne znam ali sigurno znam da se placa i aplikacija za vizu i procesovanje vize.

Sto se tice trajanja, malo sam sad pogledao inbox i evo ti iz prve ruke.

15. februara 2023. sam bio u Sarajevu na terminu i predao dokumentaciju a 28. februara sam dobio mejl od DHL-a da mi vracaju pasos nazad. Samo da naglasim da nisam dobio nikakvu potvrdu da li mi je viza odobrena ili ne, samo tu notifikaciju od DHL-a. Kada mi je pasos stigao na adresu, vidio sam i vizu u njemu i tad sam saznao da je odobrena.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2024, 10:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
vlakanje je napisao:
Da li su realni kad odlucuju ili se moze desiti da te odbiju jer im je tako qrzu cejf :)
Ako imas svu dokumentaciju sto se trazi, desava li se da te ipak odbiju?


Od nas 5 iz firme koji smo aplicirali samo smo nas dvojica dobili vizu a svi smo predali istu dokumentaciju uz jednu bitnu razliku. Nas dvojica smo jedini ozenjeni i imamo djecu. Tako da smo uz standardnu dokumentaciju predali i internacionalni vjencani list i rodni list djeteta. Ostali nisu i svi su odbijeni uz razlog "kako nisu sigurni da nece ostati ilegalno u UK".

Eto, da mi je neko pricao da cu zahvaljujuci zeni i djetetu dobiti UK vizu ne bih vjerovao :lol: :lol: Makar neka korist od njih hahaha :lol:

Salu na stranu, cini mi se da je poprilicno random odbijanje i prihvatanje, ostali momci su imali uredan ugovor sa britanskom firmom za koju radimo, potvrdu od te iste firme da ce im oni snositi troskove puta i smjestaja i jos neke sitnice i opet su ispusili za vizu.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2024, 10:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Znaci Vanja moras se ozeniti. Stvar moze popraviti da ti neko posalje pismo u kom garantuje za tebe. Sjecam se kad sam ja isao prije 10ak godina kod rodbine da sam to prilozio. Mislim da imamo forumasa u UK.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2024, 11:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Ništa nije random. Blatite Britance i onda kao random odbili vizu :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2024, 14:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Imam pozivno pismo, plus već sam putovao u UK tako da ne vjerujem da će biti problema sa te strane.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2024, 14:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ma nemas frke onda sto se toga tice.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2024, 21:13 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Što se tiče cijena, £115 za 6 mjeseci je samo za vizu. Imaš ostatak cijena na gov.uk, konkretno ovdje:
https://www.gov.uk/standard-visitor/app ... sitor-visa

TLS u Sarajevu naplaćuje (nekih £76.50) za samo preuzimanje biometrijskih informacija, dok je u Beogradu to besplatno. Razlika je da ako apliciraš u BG moraš lično pokupiti pasoš u TLS-u. U prosjeku im treba 2-3 sedmice da procesuiraju.

Odnedavno se više ne šalje iz TLS-a u Varšavu, već direktno u UK. U principu je ovo njima ogroman cash cow, i nema nekih pravila kome odobravaju, ali generalno ako imaš uredne papire i dokaz da imaš jaku vezu sa kućom je ok.

P. S. Imaš sad i direktan let iz Sarajeva za London Stansted, ako nećeš da se cimaš sa granicom. Sa druge strane (pod pretpostavkom da ideš u London), možda ti je ZG-Heathrow bolja opcija (a i British se nedavno vratio u BG, sa dobrim ponudama, pa je konačno Air Serbia dobila konkurenciju).

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs