banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 14:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2003, 08:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Argentina je napisao:
A stajati na njemu, na vrhu bas nije nesto uzbudjujuce.



A zbog cega? :D
A bash me to iznenadjuje, ili je to mozda sve individualno...
ja recimo obozavam panorame i poglede sa visine, i gdje god imam priliku da gledam grad sa visine, to me uvijek impresionira , recimo Budimpesta, Atina i slicno...

I vezano za Eifel , da li se osjete ikakve vibracije zbog vjetra dok se stoji na vrhu te konstrukciji? ili nesto slicno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2003, 18:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 132
Lokacija: Lugano -CH
Panorama se naravno i meni svidja , medjutim ima puno drugih mjesta koja ti daju isti taj uzitak ako ne i veci, trg ispred crkve Sacro Cuore recimo ili toranj Montaparnass....Zadnji dio Eiffel-a, to jest sasvim na vrhu je i zatvoren sa staklom tako da nema sta da duva, a na donjim nivoima.....pa i nije strasno. Toranj se uopste ne ljulja, guzva je nenormalna i ujutro i preko dana i navece....Istina je da je Tour eiffel dio Parisa, ali samo DIO.
Eto, bas se sada vracamo iz Versaja. Dvorac, parkovi, fontane uz klasicnu muziku........e to se ne moze opisati, to se moze samo dozivjeti.
Da ne pricamo o Pigallu i nocnom zivotu :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pariz :
PostPoslato: 23 Sep 2003, 12:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Moje skorasnje putovanje u Pariz. Od 07.09-2003 do 14.09.2003
Utisci.....

Evo, nakon citave sedmice od povratka iz Pariza odlucih (lijenstina)
da napisem utiske odnosno provod i sve ostalo vidjeno.
Hm.... nemam neku koncepciju pa cu tako pokusati svega da se sjetim
iako vjerovatno nece biti hronoloski. Otishao sam u nedelju, aerodroma
u Bergamu (blizina Milana). Po svim prethodnim proracunima i istrazivanjima
avion je ispao daleko najjeftinija solucija. Postoji jedna kompanija
RyanAir koja ima ubjedljivo najjeftinije karte odnosno cijene avionskih
putovanja po Evropi. Povratna karta je izasla oko 70E sto je vishe nego
duplo jeftinije od povratne karte vozom. Jedina mana tog prevoznika je
da ne leti na velike i poznate aerodrome vec na one manje. Iako je taj
aerodrom u blizini Pariza (Beauvais), udaljen nekih 80-90 (po mojoj
procjeni) od grada, oni imaju organizovane autobuske linije u oba pravca.
U sustini putovanje je proslo brzo i bez nekih problema. U Pariz sam
stigao oko 2:30 a u hotel oko 4. Da hotel ... ono sto sam odabrao je
lanac hotela Etap. Eh, nesto poput dobrog studentskog doma. Smjesataj je
prosjecan, kreveti zeljezni, kupatilo minimalno, Tv u sobi.. Nista posebno
ali je cisto poprilicno. Nisam jeo u hotelu tako da ne znam kakva je hrana.
Ono cim sa se vodio je cijena i moj boravak u hotelu, tj samo spavanje jer
nisam planirao dane provoditi u hotelu. Na njihovom sajtu mozes pronaci sve
lokacije njihovih hotela, a ima ih puno po cijeloj Evropi i svi su na isti
nacin opremljeni. Posto je proslo tek 5 sati odlucio sam izaci i vidjeti sto
mogu za ostatak dana. Izbor je pao na Ajfelov toranj. Iz daljine fino izgleda,
blize se cini kao ogromna gomila zeljeza na jednom mjestu. Pogled na toranj
ispod njega i nije nesto impresivan. Ono sto je interesantno, posto sam ispod
tornja doshao oko 7-8 sati, nisam ocekivao guzvu.... medjutim :). Radno vrijeme
je od 9 do 23 i non-stop je guzva. Za ne povjerovati. Postoje 3 stanice, odnosno
3 nivoa na koje se moze otici. Gore se ide sa liftovima koji do druge platforme
krakovima i ima ih 2 (mislim) a na trecu ide samo jedan lift. Pogled sa prve dvije
platforme i nije nesto impresivan. Mislim, moguce je vidjeti skoro citav Pariz
tj njegovu panoramu, medjutim isto tako nije moguce vidjeti nista, posto je
grad na jednoj velikoj ravni tako da se vide jedino objekti koji su mozda
na 300-400m vazdusne linije. Poslije toga tesko je bilo sta razaznati. Ono sto
je moguce fino vidjeti su Hôtel national des Invalides (opisacu kasnije) i Le Sacré Coeur
na Montmartre. Po silasku sa tornja preshao sam most i popeo se na trg Trocadero
odakle se, kazu, najbolje vidi toranj. Ima istine u tome, cak mislim da je nocu
bolji utisak jer je toranj okicen sa 20.000 sijalica, od kojih mnoge blicaju tako
da je to fantastican dozivljaj. Na vrhu tornja se nalazi reflektor koji se okrece
i daje utisak kao da je rijec o svjetioniku.

Odvojicu dane u postovima, zbog lakseg citanja...

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pariz : ponedeljak
PostPoslato: 23 Sep 2003, 12:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Prvi dan boravka sam se odlucio za Disneyland. Nalazi se van grada i potrebno
je nekih 45 minuta voznje vozom do tamo. A tamoooo .... ludilo :). Mislim da je
veci show za odrasle nego za djecu zato sto kad si mali ne mozes da shvatis sve
detalje i svo savrsenstvo. Poprilicno je dobro uradjeno i mnoge svjetske bajke
su preslikane tamo. Spomenucu neke scene (necu se sjetiti svih) : Artu-Ditu (Star wars),
Petar Pan, Snjezana i 7 patuljaka, Indijana Dzons, Texaski voz, Alisa u Zemlji Cuda,
Pirati sa Kariba, Kuca Strahova. U sustini mnogo vozica - ovakvih i onakvih, mnogo
ludih voznji od kojih se dize zeludac (na dvije posebno, od kojih jedna ide unazad).
Fantastican provod, puno smijeha, vristanja, slikanja.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pariz : utorak
PostPoslato: 23 Sep 2003, 12:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Sledeci dan, tj program je poceo sa Notre Dame. Mislim da je to najveca katedrala,
crkva i bilo koji drugi vjerski objekt u kojem sam bio. Iznutra je poprilicno lijepo
medjutim mnogo je tamna tako da je tesko sve vidjeti. Nastavak sam ishao pjesice i to
pored Sainte-Chapelle sam preshao na drugu stranu Sene, i onda proshao pored Luvra,
pa kroz Park Tuileries do trga Concorde gdje se nalazi jedan velik, tj vishe visok spomenik.
Na njemu pishe da ga je (ne sjecam se koji, mislim da je Luj XV) ukrao iz Egipta i
donio kao ratni trijumf... interesantno. Odatle dalje sam nastavio kroz Champs-Elysées
(Jelisejska polja) do Arc de Triomphe(Trijumfalna kapija). Sta ja znam, na mene Champs-Elysées
nisu ostavile neki utisak. Prva polovina je aleja koja je fina za setnju, a druga polovina je
shoping zona, sa katastrofalnim cijenama. Eh Trijumfalna kapija je nesto divno, nalazi se na
velikom ostrvu (saobracajnom) i oko je je najveca rotonda (kruzni tok saobracaja) u Parizu.
Moze se doci jedino pomocu tunela ispod zemlje. Na vrh kapije moze se popeti jedino stepenicama
kojih ima 274 (tu negdje), a buduci da sam bio vec poprilicno umoran nije mi se penjalo gore.
To je zapravo spomenik svim poginulim borcima Francuske i u sredini se nalazi grob neznanog
junka. Odatle dalje sam metrom otisao na Montmartre do Le Sacré Coeur (Sveto srce). Mislim da je to
jedna od najljepsi ako ne i najljepsa gradjevina koju sam vidio u Parizu. Ispred nje sam bio
oko 18 sati, a nebo je bilo cisto tako da je prizor bio velicanstven. Iznutra je takodje predivna
medjutim i isto tako topla. Dosta mladih (i pored turista) se okuplja na stepenicama ispred
crkve jer odatle puca pogled na grad i stvara poseban dozivljaj. Bijela boja crkve jednostavno
simbolizuje cistinu i savrsenstvo. Odatle sam se spustio malo nize gdje je umjetnicki kvart
Montmartr-a gdje se moze naci mnostvo slikara i ostalih umjetnika kako prodaju svoje radove i
slikaju turiste. Slucajno, iza ugla jedne kuce na toj istom trgu se nalazi kuca u kojoj je
Salvador Dali proveo velik period svog zivota u kojoj je sad muzej njegovih kreacija. Iako sam
stigao zadnjih pola sata, morao sam to da pogledam. Mnostvo slika, radjene razlicitim tehnikama,
statue i druge cudne kreacije ispunjavale su taj mali muzej. Posebno mi se svidjela jedna
statua, mislim da se zove 'Dvije zene', i kad sam u prodajnom dijelu nashao reprodukciju
iste, zainteresovao sam se za cijenu. Bio sam prijatno iznenadjen cifrom od 16.000 Eura, bez
poreza. Rekoh tad.... 'sacekaces malo Dali':) To je bio kraj utorka...

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pariz : srijeda
PostPoslato: 23 Sep 2003, 12:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
U srijedu je bilo neko oblacno vrijeme tako da je taj dan pripao Luvru. Hm, ne znam da li je
najveci, ali sto se mene tice najveci je muzej koji sam vidio. U sustini unutra je sve od
postanka pa na ovamo. Od Egipcana, Persije, Grka i Rima, pa do 19 i 20og vijeka. Skulpture,
skripte, sfinge, sarkofazi, mumije, papirusi... sve. Jedan dan je malo za obici citav muzej.
Takodje, velika kolicina slika iz svih vremenskih razdoblja. Tesko je izdvojiti detalje, mnogo
toga cu zaboraviti pomenuti. Naravno Mona Liza je ipak nesto posebno, najveca guzva je pred
njom i koliko god je dugo posmatrao nikad nisam uspio sve da dokucim. Kad god sam gledao iz
drugog ugla dobijao sam drugacij osjecaj lica. Bilo je tu mnostvo stvari koji su pripadali
Napoleonu IIIem poput njegovog salona za prijem, spavace sobe. Sam dvorac, gdje se nalazi muzej
je velicanstvena gradjevina tako poprilicno upotpunjuje dozivljaj. Srijeda je zavrsila sa Luvrom
a ja sam htio gledati odbojku u hotelu medjutim Francuzi su samo svoje prikazivali... shteta.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pariz : cetvrtak
PostPoslato: 23 Sep 2003, 12:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Cetvrtak je poceo sa grobljem Pere Lachaise na kojem leze mnoge poznate licnosti. Groblje je
ogrmno, ne toliko umrlim koliko povrsinom jer skoro svaki grob ima svoju kapelu. Na ulazu se
moze uzeti plan pa obici tacno one licnosti koje zelis vidjeti. Ja sam obishao : Frederik Shopen,
Zorz Bize, Maria Kalas, Iv Montan i Simone Signoret, Oskar Vajld, Edit Pjaf, Amadeo Modiljani, baron
Rotchajld i naravno tzv 'legendu groblja' - Jim Morison. Na njegovom grobu je uvijek ljudi, uglavnom
omladina i naravno policajac posto je bilo slucajeva da dodju liqovi, nafiksaju se i zaspu za Jim-om.
Njegov grob je (mislim) najposjeceniji a ujedno i najzavuceniji i tesko pristupacan. Kao da ga je
neko htio sakriti od pogleda. Pored njega postoji neki veliki spomenik, ne znam ciji, na kojem
nema sta nema ispisano. Iskrenih izjava, pozdrava, bio ovde ovaj i onaj i slicno .. :). Jedna od
zapazenih izjava - 'Hey Jimm was this the best part of the trip?' :) Naravno taj
dan sam bio u morbidnom fazonu i nastavak su bile katakombe Pariza. Zanimljivo je to da ispod
1/3 grada se nalaze katakombe koje su u krajem 18 i pocetkom 19og vijeka pa cak i 20og imali
razlicite namjene. Koliko sam shvatio na pocetku su sluzile da se zdravi, tj narod koji nije obolio
skloni iz grada kojem je harala kuga i svakodnevno odnosila velik broj zivota. Tako da su neki
ljudi jedno vrijeme zivjeli pod zemljom, poprilicno duboko, ispod metroa, vodovodnih i kanalizacionih
cijevi. Kasnije, kad su groblja bila pretrpana lesevima, iskopavali su kosti i odvozili ih u katakombe.
Na jednom mjestu sam procitao da je oko 1.000.000 lesheva (tj njihovih kostiju) slozeno u katakombe.
U XXom vijeku tj u II svjetskom ratu sluzile su kao skroviste pokretu otpora koji su bjezali od Hitlera
i nacisti ih nikad nisu nasli. Kad sam ushao na to 'groblje' bio sam siguran da je to istina. Hodnici
su sigurno bili 500m dugi ako ne i vishe i sa obe strane su bile uredno slozene kosti. S pocetka su
slozene butne kosti i lobanje jer su velike , a tamo dublje su ostale sitnije kosti. Koliko
zastrasujuce i morbidno toliko fascinantno i velicanstveno. Po zidovima su cak oznake ulica koje su
bile pod zemljom, odnosno zbog velicine katakombi morala je postojati neka signalizacija radi lakseg
snalazenja. U tom groblju cak postoji i oltar kao i dio za molitve. Po zidovima su bile poprilicno
morbine izjave o smrti i njenom velicanstvu, vecina doduse napisane na francuskom, latinskom i italijanskom,
tako da ih i nisam bas sve shvatio. Uglavnom hodanje kroz hodnike sirine 1m traje nekih 45 minuta i
poprilicno dize adrenalin. Ostatak dana odlucim otici na Pigal, najpoznatiji kvart kurvi, sex shopova
i ostalih slicnih sadrzaja. I nakanim se uci u jedan od tih barova, sa live show-om. Sta bi ? :) Pa nista,
ostavio sam poprilicno svotu novca za 1 pivo i par sisica :) Ali dobro, odes prvi put i naucis se
pameti. Pomalo bijesan zbog pljacke (u Pigalu) vratio sam se u hotel i tu veche jos Yuga izgubi u
odbojci od Francuske. Propastttt !! :(

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pariz : petak
PostPoslato: 23 Sep 2003, 12:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Petak... prvi na programu bio je Orsay. Podignut na staroj zeljeznickoj stanici, vishe impresionira
svojom strukturom nego sadrzajem. Naravno i tu su mnoge poznate slike i skulpture, ali valjda sam se
te umjetnosti zasitio u Luvru tako da mi je pomalo i dosadno bilo gledati ta dijela. Nakon toga
slijedio je Hôtel national des Invalides. Rijec je poprilicno velikoj gradjevini gdje je Luj XIV smjestio
ratne vojne invalide, dao im smjestaj i potrebnu medicinsku njegu a oni su za uzvrat tu proizvodili
oruzje i ostalo potrebno naoruzanje. Tu se nalazi takodje i muzej oruzja, od kojeg zastaje dah. Sve
(dobro ne sve) oruzje koje je koristeno u 18. i 19.om vijeku je tu. Bar ono koje je koristeno u borbama
koje je vodila Francuska. Takodje postoje brdo dokumentarnog materijala iz I i II svjetskog rata kao
i manja kolicina oruzja i uniformi. Postoje neke uniforme od Napoleona kao i prepariran konj Luj-a
XIV koji je dobio na poklon od nekog arapina. U centru tog komplexa nalazi se crkva, sastavljena iz
dva dijela, tj podijeljena. Jedan je ulaz za vojnike gdje su izvjesane zastave svih naroda koje je
Francuska porazila u bitkama, kao i velike orgulje koje sam tad, slucajno, imao priliku da cujem.
Fantasticno.. crkva je dosta svijetla iznutra, za razliku od ostalih do tad vidjenih. Ulaz sa druge
strane vodi u jedan hol, gdje se nalazi grob - Napoleon III Bonaparta. Predivno izgleda, nalazi se
u takoreci u podrumu, tj u taj hol je potrebno spustiti se stepenicama. Okruglog je oblika i moguce
je obici skulpturu (koja cini grob) sa svih strana. Napoleonova zelja je bila da tu bude sahranjen.
Kupola te crkve je pozlacena, a sto je ucinio Luj XIV kao znak paznje do njegovih vojnika. Poslije toga,
otishao sam do mosta Alma gdje je poginula princeza Dajana. Iznad tunela u kom je stradala nalazi
se spomenik i mnostvo turista oko njega. Spomenik je u obliku velike baklje.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pariz : subota
PostPoslato: 23 Sep 2003, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Subota je bio predivno suncan dan, za razliku od nekoliko prethodnih. Predzadnji dan, poprilicno toga
sam vec vidio ali naravno ostaje veliki Versailles. Nalazi se van grada, potrebno je vozom putovati nekih
40ak minuta. Mjesto gdje se nalazi dvorac zove se Versailles i lici, ocekivano na prigradsko naselje.
Trg ispred ulaza u dvorac je ...hm, nije ogroman, vec malo veci :). Stvarno ogromno i velicanstveno djeluje.
Unutra je muzej, staklena dvorana i naravno Versajska polja. To je inace bila rezidencija Luj-a XIV
jer mu je prethodna - dvorac Vincens, bila malena. Kad saberem utiske stvarno, pored crkve na Montmartru
, Versaj je nesto najljepse sto sam vidio u Parizu. Park - polje, livada ne znam kako bih nazvao tu
ogromnu zelenu povrshinu savrseno izdijeljenu sa preko 20 fontana. Za hodati danima i to sa mapom, jer
lako mozes da se izgubis :). Najljepsi trenutak je kad puste muziku (ne znam tacno sta, uglavnom klasicna
muzika) i pocnu da pustaju fontane. To se dogadja 3 puta dnevno, a najduze je od 15:30 do 17:00. Tad se
svi koji su unutra skupe na stepenicama, pripreme svoje fotografske aparate i kamere i uzivaju. Stvarno
je prizor fascinatan. Muzika mnogo doprinosi jer onda ta sva stara zdanja jednostavno ozive i osjetis se
u tom vremenu. Ako se fontane gledaju iz odredjenog ugla, moguce je vidjeti dugu. Stvarno dobijes osjecaj
kako je biti kralj ili kraljica. Poslije toga sam se vratio u grad i bas kad sam izhasao iz metro-a gradom
je prolazila povorka rave-ra uz pradnju policije naravno. Rijec je o tehno paradi koja se odrzavala u
subotu naveche na vise mjesta u Parizu. Namjera mi je bila da obidjem Italijansku cetvrt u Parizu a ono
sto sam tamo nashao je - fantastican internet kafe. Opremljen sa preko 400 PCijeva, i odlicna ideja za naplatu.
Naime na ulazu se nalazi automat u koji ubacis Euro-e i on ti izbaci username i password sa kojim se logujes
na racunar. Kad ti istekne vrijeme automatski te odloguje tako da nemas potrebe za kontaktom sa
personalom koji je inace usluzan. Ne mogu se sjetiti adrese, ali zovu se Access Academy i za svaku
je preporuku.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pariz : nedelja
PostPoslato: 23 Sep 2003, 12:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Nedelja, zadnji dan, i nisam bio nesto inspirisan za setnju. Vishe umoran, otishao sam na Bastilju,
nisam pronasao nista zanimljivo i onda produzio za Vincentski Dvorac koji je bio jedno vrijeme rezidencija
Luj-a XIV-a. Lichi na one dvorce iz filmova koji su okruzeni vodom i postoji most za prelaz u dvorac.
Buduci da sam u autobusu za aerdrom morao biti u 7 odlucih jos da posjetim Operu. Eh, kad sam ushao i
vidjeo na sto to lici iznutra, bio sam vishe nego iznenadjen. Mislim to je opet zdanje koje i dan danas
ima svoju funkciju odnosno za mene je to bilo prvi put da udjem u Operu.
Tako nekako izgleda sve to sto sam ja obishao u Parizu. Sve je to divno, velicanstveno, fantasticno,
grandiozno ..... i jos masu pridjeva bih mogao da nadjem da opisem. Stvarno je tesko naci rijeci. One
druge stvari koje sam vidjao su me odagnale od ideje da pozelim da zivim tamo. Ipak guzva u saobracaju
i prostor odnosno vrijeme potrebno da stignes iz jednog dijela na drugi je preveliko. Ja sam se citavo
vrijeme vozio metro-om koji je najbrze prevozno sredstvo u tom gradu. Brzi cak i od automobila jer ima
jaku mrezu, odlicnu orijentaciju, mnostvo tabli sa oznakama, nakon 10ak minuta tumacenja karata znao sam
kud i gdje. Postoji sedmicna karta od 26Eura-a koja ukljucuje sve prevoze tj metro, voz i autobus. Eh,
metro je pricha za sebe, svi, odnosno oni bez auta i oni siromasniji se voze metroom. Tako da sam u situaciji
da ujutro vidim ljude kako zure na posao, pricaju, pjevaju, a dok u vecernjim satima, sute, oborenih noseva,
umorni i tuzni, zabrinuti, spavaju ... Slikao bih i te ljude jer te face su bile fantasticne, ali nisam
znao kakve bi bile reakcije pa nisam htio sebi stvarati probleme. Mogao sam da vidim muzicare kako skupljaju
novac, kako sviraju iz dushe bez para... Ma svasta nesto. Ne vjerujem da cu se sad sjetiti svih situacija
koji su mi se izdesavale pa cu napisati one kojih se sjecam. Interesantno je da je voda u flashama strasno
skupaa. Recimo da je 0.5L mogla da se kupi cak za 2Eura. Uglavnom, svakom savjetujem da ode i vidi taj grad.
Mislim da cu ovim zakljuciti ovaj 'putopis' a ako se cega dosjetim, dodacu ..

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2003, 09:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2001, 01:00
Postovi: 542
ma moj savjet vam je da uradite kao sto je Misk0 uradio, jednom u zivotu je dovoljno otici u Paris.. sve ostalo je razocaranje.. pogotovo kad vidis skoro sve kontinente i prelijepe gradove i onda pomislis na Paris, proklinjes sebe sto se zeznu tako, pored takvih gradova opet si bio/bila u Parisu..
Meni je Paris ok, nista vise i nista manje, malo mi smeta njihova prljavstina, ali inace je ok


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 10:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Nov 2002, 12:58
Postovi: 353
Lokacija: BIHAC
Misko hvala na dobrom putopisu u par postova si nam docarao dosta Pari atmosfere.Nazalost takvo nesto za nas bosance u Bosni ovakvo nesto spada u domen naucne fantastike .Ali mozemo barem citati .

_________________
ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 13:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
BISCANIN2 je napisao:
Nazalost takvo nesto za nas bosance u Bosni ovakvo nesto spada u domen naucne fantastike ..


kako za koga..mada ima i tu malo istine..
Ali evo sada ima jako povoljnih putovanja preko agencija
Pariz , Rim 599 KM
..sve to po 10 dana sa prevozom, nocenjem, PP, bez vize dodushe(ali viza je 15 Eu koliko znam) i josh sve to moze na rate...... :P
Evo spanija za apsolvente za sledecu godinu je 399 KM (a to je dzaba)..a mogu ici svi studenti , a utpa se uvijek i dosta njih bez indexa.... :D

Super je to...samo za one koji mogu izdvojiti 10 dana u odredjenom periodu kad je putovanje ...od posla, fakulteta i slicnih stvari.. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 15:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Nov 2002, 12:58
Postovi: 353
Lokacija: BIHAC
Pitacu te gipsy kad se udas i kad pocnes da gradis vlastiti dom .Milja maraka za vas dvoje plus pola da se nadje i sugurnih pola na garderobu poklone i slicno .To znaci 2 milje .A za dvije milje se ugradi parket na jedan sprat.Pariz ili parket pitanje je sad ?

_________________
ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 15:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
gipsy_girl je napisao:
Super je to...samo za one koji mogu izdvojiti 10 dana u odredjenom periodu kad je putovanje ...od posla, fakulteta i slicnih stvari.. :wink:


To se zove 'odmor' .... neki ljudi idu na more da se suncaju i izlezavaju i spavaju, neki odu i vide nesto novo ...
Sve zavisi od ukusa.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 15:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
BISCANIN2 je napisao:
Pitacu te gipsy kad se udas i kad pocnes da gradis vlastiti dom .Milja maraka za vas dvoje plus pola da se nadje i sugurnih pola na garderobu poklone i slicno .To znaci 2 milje .A za dvije milje se ugradi parket na jedan sprat.Pariz ili parket pitanje je sad ?


Bisco, nije tako jeftino :)
U te cijene su uracunati polupansioni. Znaci samo dorucak eventualno. Treba nesto jesti, treba se voziti, treba uci i vidjeti ...
Ne ides da kupis gardarobu nego da vidis ali kosta tooooo . uf :)

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 17:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
BISCANIN2 je napisao:
Pitacu te gipsy kad se udas i kad pocnes da gradis vlastiti dom .Milja maraka za vas dvoje plus pola da se nadje i sugurnih pola na garderobu poklone i slicno .To znaci 2 milje .A za dvije milje se ugradi parket na jedan sprat.Pariz ili parket pitanje je sad ?



e vidish ja bash trenutno ne mogu da idem jer stekam za parket i keramiku :))) a i neke druge futuristicke stvari, koje ce omoguciti (ako bog da :D ) da gipsy i josh neko ide bez razmisljanja kuda hoce :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 17:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
misk0 je napisao:

To se zove 'odmor' .... neki ljudi idu na more da se suncaju i izlezavaju i spavaju, neki odu i vide nesto novo ...
Sve zavisi od ukusa.



ma jasno sve...ja gdje god idem uvijek rezervishem dane za izlete i posjete da bi vidjela nesto novo..a suncati se mogu i kvarcati :)), a kupati se mogu na bazenu.
A nisi me skontao..ja kazem da nije lako izdvojiti 10 dana nekom u novembru, decembru ako je vezan zbog posla, fakulteta i drugih obaveza ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 17:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
misk0 je napisao:
U te cijene su uracunati polupansioni. Znaci samo dorucak eventualno. Treba nesto jesti, treba se voziti, treba uci i vidjeti ...
Ne ides da kupis gardarobu nego da vidis ali kosta tooooo . uf :)


PP-polupansion je oznaka za: nocenje, dorucak, veceru
a ND je nocenje+dorucak

ja uglavnom idem uvijek na PP, jer mi ne pada na pamet da u po frke trcim negdje na rucak...a nisam ni gladna..a ima boljih svari ta' trane :D

kosta sve kosta...ali ne ulazi se svaki dan u Luvr, Versaj itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 17:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
gipsy_girl je napisao:
A nisi me skontao..ja kazem da nije lako izdvojiti 10 dana nekom u novembru, decembru ako je vezan zbog posla, fakulteta i drugih obaveza ...


Neki ljudi ne idu na odmor u julu i augustu, vec u novembru, decembru, februaru, zavisno gdje zele otici.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs