banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 02:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 16:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Mnogi su naceli pricu o ovome..pa hajd da vidimo kakva su misljenja..:smile:
Danasnja medicina zna dosta o genetskom izinjeringu te raznim metodama kloniranja.
Zvanicno nema priiznanja da se vrse kloniranja covjeka ali da li vjerovati tome..???
Za nekih 20-30 godina bicemmo u eri genetike kada cemo pozeljeti djete sa plavim ocima , crnom kosom, svijetlog tena i td..to ce biti ostvarljivo.Ali kako znati sta je pravilno i u redu, koje osobine treba koristiti? Ko moze da kaze to?
Ajte pisite.:smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 16:49 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Gataka ....... sto rece Vader ..


Kloniranje je davno odradjeno ...
vojska je to eksperimentisala prije mnogo godina ...

A ima prica da je uspjesno klonirano vise ljudi u vise privatnih naucnih lab-ova ..
pa i univerzitetskih ...
cim ima prica moguce da je bar jedna od njih istinita ...

Licno sam protiv toga ... jer ce onda sve biti unaprijed odredjeno .. na sta se svodi sve - na robotizovanu ljudsku rasu ..

Iako genetika moze da sprijeci razne teske bolesti i mane .. nije dobro da je primjenujemo ... narusavamo naku vrstu harmonije ...
jer dok je god "regularnih" ljudi (znaci zdravi, citavi itd) bice i onih koji imaju probleme, mane i ne samo to .. odnosi se i na druge stvari oko "ravnoteze" itd .. to tako mora biti .. a ovako kako smo krenuli tezimo kao pravljenju "savrsenog covjeka" sto nece biti moguce ...
samo cemo jos vise zaglibiti :)))

Mnoge zemlje su zabranile ili su u fazi donosenja zakona o zabrani kloniranja ... no kloniranja ce biti .. jednom kad krene nema zaustavljanja ;)))))
nadam se da ce ipak biti kontrolisano, no tesko da ce da biti bolje :))))

naravno ja sam navodio samo lose strane (koje su ipak jace od dobrih) .. no zamislite samo milione slijepih/invalidisanih/zarazenih ljudi koji ce povratiti svoje sposobnosti ili ih po prvi put dobiti/osjetiti ...
no ponekad treba i potencijalno dobre stvari odbaciti zbog nekog "viseg i opsteg" dobra ..

Zavisi .. nauka na tom polju (kao i na mnogim drugim) je jos u povoju, vidjecemo sta ce biti :)))))

no priznajmo da bi svako od nas volio imati svog klona pa kad legnes ili radis nesto uvijek mozes zviznuti i reci "ej ti mali, donesi mi sok/cekic" :))))
savremeno ropstvo ili opste dobro ?? ;))))
p.s. a tek onda jos jaca podjela drustva po klasama .. na one koji imaju klonove, one koji imaju slabije modele, oni koji uopste nemaju ..... geneticka [klo(v)novska]diskriminacija ???

Toliko od mene :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 23:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
PROTIV ..
Ko smo mi (ljudi) da ispravljamo savrsenstvo prirode ? da mijenjamo prirodu ? Pa ako napravis savrsene ljude koji ce zivjeti 1000 godina i nista im nece nedostajati sta ce onda biti kroz 200 godina ?? zemlja ce ima 10x veci broj ljudi nego sad. I ionako kazu da ponestaje hrane na ovom planeut.
Opet .. mislim da covjek ne moze protiv prirode jer ga je ona stvorila i da ce to ici do jedne granice i onda ce se desiti veliki BUM, ili opet neki Big Bang, i onda opet od 0 (nule) .. Adam i Eva i tako ..

to je moje misljenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 23:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Misko odlicno zapazanje

Znas kako sam ja u zadnje vrijeme poceo razmisljati ..

Da mi jednostavno zivimo razvijamo se, "naucimo" tocak, kameno/bronzano/zeljezno doba itd ..
nauka, ovo ono .. i na kraju kad se razvijemo do ovog stadija uvijek negdje zabrljamo .. sjebemo se cijeli i onda opet od nule kao sto ti rece ... ostane par onih koji su nekako ostali zivi .. ali nema nicega i sta ce moraju da se ponasaju kao zivotinje da bi ostali zivi .. i istorija se opet ponasa ... svaki put vjerovatno razlicito ali ne previse ..

Znas ono kao pokvaren brojac ... kad dodje do nekog broja pizdekne i resetuje se :)))
ne mora znaciti da smo blizu .. mozda kroz par stotina godina "odletimo" ali tacno mislim da se ovo ponovilo milion puta ..

a mozemo ici jos dalje .. npr. da smo mi samo eksperiment neke druge vrste/bica .. znas kako mi eksperimentisemo sa celijama, tako i cijeli ova nasa galaksija za njih jedna celija ... i oni eksperimentisu gledaju proces i uvijek na istom mjestu im pukne .. i tako stalno.. (bas kao sto mi pokusavamo pa nam se uvijek isto ponasa, a ne znamo zasto :)))))))))
hihiih ... ode ja malo u "nesigurne" vode ..
no ovo misljenje mi se samo namece ... smekam da smo kroz ovo prosli mngo puta i kao zadnje budale uvijek istu gresku pravimo ;)

bla .. bla ..

sto se tvog posta tice .. apsolutno se slazem s tobom .. previse smo si umislili da mozemo ;))))) a to je najgore ;)

Toiliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2002, 00:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Momci, savrseno dobro ste zapazili sve..:smile:
Slazem se po tom pitanju...
Aliiii(uvijek ono ali) :smile: opravdavam kloniranje i gen.inzinjering u korisne med. svrhe.
Znaci prognoze su da ce se raditi produkcija tj. modifikacijom gena ida ce se dolaziti do novih organa i tkiva ali njihov razvoj ce se zaustavljati na odredjenom stupnju. Znaci ako je potreban da se gradi vjestacki kuk..doci ce do produkcije kostanog tkiva i tako ce se ugraditi kompatibilno tkivo, to vazi z a srce, bubrege i sve organe uopste na taj nacin ce se produkovati organ koji ce se zamijeniti sa starim.
To ovako na prvi izgled i meni zvuci zaista surovo i materijalisticki i ne znam kako sve ne..
Medjutim, time ce se mnogi zivoti produziti i mnoge bolesti ograniciti i izlijeciti. Nece vise biti manippulacije nad organima za transplataciju i sl..
Alii naravno postoje ubijedjenne sumnje da se i tu javlja zloupotreba (ko c ekontrolisati da se kloniranje ne zivodi do krja ..do razvoja cijelog organizma..ko c e uspjeti ograniciti taj razvoj na odredjenom stupnjevima??-jer ljudska masta i znatizelja je velikaa ..i to dovodi u pitanje da li ce ta teza zazivjeti u buducnosti..??
Mnogi su ubijedjeni da hoce i da se ustvari sva medicina i zasniva na tome da ce sadasnji studenti a buduci ljekari ustvari experimentisati sa genima raditi na nivou genoma ..DNK i RNK..:smile:)
Zaista d a s e zapitas.....
Boze hocemo li stici zivi..??:))
pozdrav..svima.:smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2002, 12:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Nov 2001, 01:00
Postovi: 60
Ljudi moji, svi smo sje...., samo niko nema pravu predstavu koliko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2002, 12:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Zaboravih dodati gore malo crnog humora..:smile:)

"Kemo sine odnesi ovog iza i sacuvaj mu bubrege , trebace za neke experimente..:smile:))"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2002, 14:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ne moram ni da kažem da sam protiv kloniranja, jasno je.

Što se tiče zloupotreba njih će uvijek biti i tu nema ni trunke sumnje, njih već uveliko sad ima i mi nemamo pojma dokle se tu otišlo. Toliko zloupotreba je bilo, ima i biće da izgleda da je kloniranje i izmišljeno zbog zloupotreba a tek je onda izmišljen alibi kao opravdanje kroz priču da kloniranje može i da bude korisno i humano. Ja ovde ne govorim o korisnoj strani već o onoj opasnoj strani koja je znatno izraženija a to je zloupotreba.

Evo prilažem jedan vrlo interesantan tekst u prilog tome koji sam takođe morao ukucavati :smile:. Pisao ga je naš čovjek, Srbijanac.

--------------------------

Apokalipsa u psećim očima

U Jevanđelju piše da zlo mora da dođe, i treba da dođe, ali teško onome kroz koga zlo dolazi. Ja sam jedan od onih, doduše pokajnik, kroz koje je zlo dolazilo...
Dugo sam radio kao molekularni biolog u skandinavskim zemljama. Sada sam u Americi i više nisam biolog, radim u jednoj firmi koja prodaje farbe...Tako sa hteo, jer mi karijera više ništa nije značila.
Danas se mnogo govori o kloniranju i genetskom inženjeringu. Pre pet godina, navodno je klonirano prvo biće, čuvena ovca Doli. Laž! U laboratorijama u kojima sam ja radio pas je kloniran još 1985! Radilo se intenzivno i na ljudskim embrionima, ali su to bili programi koje je strogo nadzirala vojska i o tome ne znam mnogo.
Prvi klonirani pas zvao se Don, ali je kratko poživeo - samo sedam meseci. Često sam se igrao s njim, kao i ostali u laboratoriji. Nismo smeli da objavimo ni slova o našem radu, ali smo bili zadovoljni - uspeli smo i bili smo sigurni da će naš tim postati slavan. Nismo shvatili da nama nije namijenjena slava. Za to vreme Don je rastao. Izgledao je potpuno normalno, mada nije bio preterano živahan za jednog terijera. Često sam ostajao noću u laboratoriji. Dona sam puštao iz kaveza i dugo ga milovao. Jedne noći, on mi je prišao, stavio mi glavu na krilo i duboko uzdahnuo. Pogledali smo se u oči i, verovali ili ne, kosa mi se digla... To nije bio pas! u Njegovim očima je bilo nešto užasavajuće. Video sam neizmernu patnju, kakvu možete videti samo u ljudskim očima. Danima posle toga nisam spavao...
Don je, nedugo posle toga, uginuo. Nisam bio tada u laboratoriji. Kolege su mi rekle da se nesrećni pas zaleteo i udario glavom u zid... Da, dobro ste pročitali, Don je izvršio samoubistvo! Ni jedan pas to nikada nije uradio.
Našu ekipu su rasformirali odmah posle toga i "zamolili" nas da ćutimo o svom radu. Ja sam dao otkaz. Neko vreme radio sam i kao konobar. Pokušao sam da objavim ono što sam znao, ali ni jedan časopis nije pristao. Uostalom, materijanih dokaza nema. Iz laboratorije ništa nisam uspeo da iznesem.
Onda je objavljeno da je klonirana ovca. Odjednom više nije bilo embarga. O psu ni reči, a ovca može? Više ni čovek nije pod zabranom. Kažu, klonirali smo psa, pa šta!
Otkud ta promena, nije mi jasno.
Šta je sve uradila ekipa sa kojom sam radio, ne znam. Samo znam da se mnogo krije i pamtim Donove oči. Zlo je stiglo i bojim se da gaviše ništa ne može zaustaviti. Neka nam je Bog u pomoći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2002, 02:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
slazem sa tobom Vader........................
sve mi se chini da ce ovo jednog dana bash da bude ko filmu.....terminator..............
ljudi protiv mashina...........ljudi su toliko zaslijepljeni novcem i slavom..........da nemogu ni da razmishljau o tome sta oni u stvari rade.

A sto se tiche kloniranja u med. svrhe i to bi zabranio......zamislite chovjeka sa kloniranim kukom ........ onim novim staklenim srcem i chipom u glavi za odrzavanje ravnoteze........................
jebeni robot..........loshe do bola..........


......idem malo off-topic kad vec prichamo o apokalipsi........svi znate sta se deshava u srpskom sarajevu.......50 posto ljudi koji su boravili gore za vrijeme bombardovanja imaju neko maligno oboljenje.................primjer pokojni novinar sa RTRS-a koji se ubio zbog leukemije...............
sta mislite sta ce biti sa srbijom Beograd Nis Novi sad........itd.......svi su ozracheni....................................
.............................................
sva hrana je otishla u kurac nista vishe nije kao prije...............................
ni okusom ni mirisom.........................

propast...........ali vrlo brzo!!!!
i brze nego sto mislimo......................

ako nadrealisti pochnu opet da snimaju.......
najebali smo :smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2002, 02:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 24.01.2002. 02:02, WRATCH je napisao:

A sto se tiche kloniranja u med. svrhe i to bi zabranio......zamislite chovjeka sa kloniranim kukom ........ onim novim staklenim srcem i chipom u glavi za
odrzavanje ravnoteze........................
jebeni robot..........loshe do bola..........

Mislim da to nije kloniranje
da je rijec o novom kuku ti bi ga imao i ne
bi se razlikovao od tvog drugog

sta mislite sta ce biti sa srbijom Beograd Nis Novi sad........itd.......svi su ozracheni..

Da ... to sam ja prije spominjao..

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2002, 10:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> ako nadrealisti pochnu opet da snimaju.......
najebali smo :smile: </BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

:grin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jan 2002, 16:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ovo nema mnogo veze sa kloniranjem čovjeka ali ima veze sa kloniranjem, našao sam na internetu

"Japanski naučnici uspeli su nedavno da ukrste svinju i spanać i to je prvi put da je gen neke biljke ugrađen u telo životinje. Stručnjaci sa Univerziteta Kinki u Osaki tvrde da svinja stvorena na ovaj način ima zdravije i kvalitetnije meso. Vođa projekta Akira Iritani kaže: "Ubacili smo gen spanaća u oplođeno jajašce ženke svinje i usadili ga u matericu. Ovi prasići imaju znatno manje masnoće od ostalih svinja. Znam da javnost ne odobrava genetski proizvedenu hranu, ali se nadam se da će testovi sigurnosti uveriti ljude da će ovakva svinjetina biti dobra za njihovo zdravlje." Međutim, nakon okota preživelo je tek jedan odsto prasića, a u Japanu sada živi tek druga generacija spanać-prasića."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2002, 00:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Nov 2001, 01:00
Postovi: 60
Kad smo kod svinja, cisto informativno:

"STA JE OSCILATORNA ENERGIJA I KAKO ONA UTICE NA LJUDSKO ZDRAVLJE?

Naucna istrazivanja koja je preciznim instrumentima vrsio Dr Vilijam Tiler pokazala su da u telu zaista postoje energetski tokovi koji u njega uticu iz okoline i iz njega isticu u nju. Utvrdio je da u telu postoje pozitivno polarizovani tokovi, negativno polarizovani i takodje neutralni. Energija koja se krece u smeru kazaljke na satu ima pozitivan naboj, ona koja ide u suprotnom smeru ima negativan, a energija koja tece vertikalno (gore i dole) ima neutralan. Takodje su otkrili cetvrti tip energije, o kome se nije prethodno nista znalo, ili se bar nije govorilo, a to je OSCILATORNA ENERGIJA. Utvrdjeno je da ta energija postoji kod svinja, glodara i u otrovanom i bolesnom tkivu. Dr Vejn Kuk nastavio je Vilerova istrazivanja na zivotinjama kod kojih je prisutna oscilatorna energija i utvrdio da sve zivotinje o kojima se u Bibliji govori kao o "necistim" imaju oscilatornu energiju.

U svojoj studiji o necistim zivotinjama, Dr Kuk je utvrdio da jedenje mesa bilo koje od tih zivotinja izaziva poremecaje u energetskim vibracijama tela. Na primer, svinjetina menja brzinu vibracija slezine, pankreasa, bubrega i tiroidne zlezde i takve nenormalne vibracije traju nekoliko dana po unosenju svinjetine u organizam. Ove abnormalne vibracije pogoduju razvoju parazita i kancera, tako da te organe pretvaraju u pogodno tle za njihov razvoj. Tome nasuprot, zdrave vrste hrane, utvrdio je Dr Vejn Kuk, imaju vibracije slicne vibracijama pojedinih organa ili zlezda. Stoga su one u saglasju sa tim organima i zlezdama. Takva saglasnost postoji izmedju badema i pankreasa, oraha i mozga, limunovog soka i jetre, jabuha vrste zlatni delises i kostane srzi, govedje jetre i pankreasa."

I Japanci vele 'pravimo genetski mijesane svinje radi ljudskog zdravlja'?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2002, 00:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2001, 01:00
Postovi: 666
Lokacija: Banja Luka
auuuuuuuu kad bi se burek klonirao
bilo bi hrane za sve ljude na zemlji
ljudi gladuju pretezno a vi bi da ih jos i klonirate
jeste debili svi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2002, 00:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Hm ono sto niko nije se sjetio da napise
a to je "bosanski" nacin kloniranja

znaci.. kako Mujo klonira Fatu ?
.
.
.
.
.
.
.
.
Jebe je dok ne klone :grin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2002, 09:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> utvrdio da sve zivotinje o kojima se u Bibliji govori kao o "necistim" imaju oscilatornu energiju</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Vrlo, vrlo interesantno.

Hvala ti na ovim podatcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2002, 18:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 30.01.2002. 09:19, Vader je napisao:
Hvala ti na ovim podatcima.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Ej Vader nemoj da mislis da sam zakeralo
i vjerujem da si pogrijesio slucajno
ali da te ispravim :wink: "podacima"
beez T


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2002, 20:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Hvala na ispravci, slobodno me uvijek ispravi, evo skoro sam u brzini napisao na igrama da će Blizzard možda izbaciti Diablo 4 :smile: a još nije izašao ni Diablo 3 :smile: pa me neko ispravio

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Feb 2002, 01:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Evo zaista vrlo interesantnog i smijesnog podatka:)))

Pokusacu da parafraziram jednog profesora..izuzetno pametnog , strucnog sa mnogo smisla za huumor.:smile:

Med. strucnjaci tvrde da ce se kloniranje covjeka vrsiti u vrloo skorijoj buducnost. I tad ce muskarci zenama biti u potpunosti nepotrebni, stajace u kantama za djubre recimo, ili ce biti izlozeni na pijaci npr. i onda ce nas prstima zene pipkati da vide jeli to dovoljno dobro i kvalitetno. A one pak misicavije i krupnije ce pak zene ostaviti samo za cijepanje drva i sl. tezackih poslova.:smile:))))
A ova prica je a pro pro sljedeceg.:smile:)

Postoje mogucnosti da ce se kloniranje covjeka vrsiti tako npr. da ce se uzeti jajna celija neke zene npr. i uzme se druga celija nekog muskog organizma recimo epitelna znaci iz koze. I onda ce kombinacijom njihovih gena tako sto se iz te cel. koze uzme sadrzaj i jajne cel izvuce se gen. sadrzaj i nastane celija sa muskim i zenskim genetskim materijalnom.
Onda se ta celija recimo usadi u matericu neke zene bilo koje moze i neke babe..:smile:))-naravno receno u sali. i onda dobijemo novi klon.
Ovo je zaista smijesna ali i uzasna prica kakve se zloupotrebe sve mogu javiti , i cemu sve napredak nauke a prvensvveno medicine moze da odvede.
Eto profesor je to zaista na jedan sarkastican nacin prikazao,kako je sve to tuzno, nehumano i na sta su sve pojedini ljudi spremni.
prema tome pamet u glavu.:smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Feb 2002, 10:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 01.02.2002. 01:15, Rosy je napisao:
prema tome pamet u glavu.:smile:
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

da... nemojte klonirarti ljude


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs