banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 10 Maj 2024, 08:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jan 2002, 11:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Nov 2001, 01:00
Postovi: 60
Pa kako onda mozes reci da LJUDI NISU SVJESNI STVARNOSTI NI 2% i da su BUKVALNO U MATRIXU, DA SPAVAJU, ako ni ti nisi (ne kazem 'potpuno' svjestan, jer, ili si svjestan ili nisi svjestan, basically) svjestan te iste stvarnosti? Pitala sam te da li jesi, jer sam pomislila da si mozda 'iskocio' u potpunu svjesnost, pa si sada dijelom u njoj a dijelom van nje, ali po sopstvenoj volji - znaci ulazis i izlazis iz nje kad zelis (kao Neo).
Posto si rekao da kroz duhovni rad radis na upoznavanju iste, pitam te koji konkretno duhovni rad, sta radis - sta on obuhvata?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jan 2002, 12:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Prvo. Ja sam rekao da o ovome neću više govoriti na ovoj temi jer nema veze sa tim a ti si rekla "Vader, samo jos jedno pitanjce, pa onda ne moras vise o tome" i ja sam ti odgovorio i neću više o tome.

Drugo. Meni je teško o ovim stvarima pričati sa osobama koje...ne znam kako da kažem...nisu upućene u duhovnost i druge stvari vezane sa tim. Ja sam na drugim forumima vodio hiljade diskusija i to većinu o duhovnosti ali mi je bilo lako jer je bilo osoba koje se bave duhovnim radom kao i ja i koje su me zbog toga mogle razumjeti i koje sam ja mogao razumjeti. Bilo je tu mnogo vrlo interesantnih diskusija jer su ih vodile relativno slične osobe, sa sličnim pogledima na svijet, na pravu stvarnost itd. Sjećam se da sam na RIF-u otvorio temu o proročanstvima o Jugoslaviji na koji su se na moje prijatno iznenađenja javljale osobe koje znaju potpuno iste stvari ali iz drugih izvora, iz drugih proročanstava i mi smo tu razmijenili neka saznanja i vjerovanja a svi smo na osnovu duhovnog iskustva znali za veliki duhovni značaj ovih naših područja. Dakle nije samo jedna osoba pisala nešto što bi bilo ocijenjeno kao lupetanje gluposti već više osoba kojima su te stvari poznate iz različitih izvora ali suština svega je ista - veliki značaj ovih područja. Zbog svega toga na tu temu su se javljale osobe koje ništa ne znaju o tome ali zbog argumenata koje smo iznijeli su bili vrlo zainteresovani da nastavimo da pričamo o tome i molili su nas da nastavimo. To je bila jedna od najinteresantnijih tema na RIF-u koji je mnogo veći i posjećeniji forum od ovoga. Ovo je bio samo primjer da dočaram kako je meni lako pričati o duhovnim pitanjima sa osobama koje me razumiju a kako mi je teško sa osobama koje me ne razumiju jer šta god ja rekao to na takve neće uticati ni 1%. To je drugi razlog što ne namjeravam ovde o tome pričati.

Treće. Ovaj podforum "Zdravlje" i ova tema "Nadriljekarstvo" nemaju mnogo veze sa mojim shvatanjima stvarnosti i mojom duhovnosti pa i zbog toga neću više ovde o tome. O ovome bi bilo primjernije pričati na "Čovjek i društvo".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jan 2002, 19:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Vader: potpuno te razumijem ..
Cudan osjecaj, nije da boli...., nesto izmedju razocaranja, tuge, tjeskobe i nedorecenosti ... Kd pricas a ne razumiju te .. no to sto te ne razumiju nije bitno.. lako je ponoviti svoje misljenje .. nego to sto NE ZELE da razumiju...
danas niko nema tolerancije ni 0.4%, nema ofseta, nema pokusaja razumijevanja "druge strane".. i zato je tesko polemisati ..
Pogotovo o nekim kompleksnijim stvarima ..
Gomila je cudna ... psihologija krda .. svako ko odskace biva povucen nazad, tjeraju ga u kalup koji su mu namijenili a to sto ne moze stati nije bitno .. nagurace se vec nekako ... Pa zato ima i prilagodjavanje .. nije misljenje o nekoj stvari postojano .. kad se prica o nekim stvarima (tipa duhovnost, ili kako je vec ko zove, a i drugim slicnim temama) ljudi prebukvalno shvataju .. i onda izvade par rijeci/recenica iz smisla koje kao samostalne zvuce cesto nerealno/nebulozno ako ih gledamo kao "plitko znacenje".. i tu nastaje problem...
Da li uopste polemisati o nekim stvarima ... vrijedi li ..
i za da i za ne ima jednak broj razloga (upravo tako .. jednak ni manje ni vise :) kao i sa sve ostale stvari :))
Tako da je to onda stvar licnog izbora ...
Iako izgledas kao Servantesov Kihot u ocajnickom pokusaju da dotuce vjetrenjace, s druge strane se moze gledati sa sasvim obrnutim ulogama ... zavisi KO gleda i STA zeli da vidi.. ;) (razumijemo samo ono sta zelimo da razumijemo, vidimo samo ono sto elimo, cujemo, pricamo .... dakle sve je u glavi.. to sto je to mozda licno misljenje ili bukvalno "uslovni refleks" kojem te je naucila gomila a ti mislis da je tvoje je vec druga stvar...)
I tako dalje .. i tako dalje ... u off-topic praznine beskonacnosti ;)))

Elem .. da se vratim temi .. sve napreduje ... pa ce tako i klasicna medicina napredovati (kad tad) koliko i zasto to nam ostaje da vidimo (ili onima sto dodju iza nas :))

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jan 2002, 21:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> svako ko odskace biva povucen nazad, tjeraju ga u kalup koji su mu namijenili a to sto ne moze stati nije bitno .. nagurace se vec nekako ...</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Tačno tako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2002, 10:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Nov 2001, 01:00
Postovi: 60
Vader, ja gledam na spiritualnost vise sa drugog gledista nego ti, ali koje (ako covjek zeli, naravno) omogucuje razumijevanje i ostalih tacaka gledista (posto se radi o spiritualnosti, ona konstantno omogucuje prosirivanje prijemne slike SVEGA STO POSTOJI sa svih izvora). Ja sam, recimo, prilicno upoznata sa Svetim pismom, ali imam drugacije glediste posljednje njegove knjige Otkrivenje (pominjem Sveto pismo, jer je tebi ono glavno polaziste za rasprave, bar na ovom forumu - koliko sam ja razumjela; sto, naravno, ne znaci da nemas i druga).
...Da, vjerovatno si u pravu...Ljudi koji se bave ISTOM VRSTOM spiritualnog rada odmah se razumiju, ali, i svi oni koji su zaista otvoreni, otvoreni su za sve, APSOLUTNO SVE...Pitala sam te za vrstu spiritualnog rada zbog prosirenja sopstvenih mogucnosti, ali, pretpostavljam da bi za to ipak trebalo pricati uzivo...
Anyway, sta god da kazes, razumijem te. To je najbitnije u svemu, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2002, 12:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Po kojim pitanjima imaš drugačija gledišta na Otkrivenje?

Sveto Pismo najbolje poznajem od svetih spisa i smatram ga za duhovno najvredniju, najveću, najdublju knjigu ali nisu mi strani ni Kur'an ni neki istočnjački sveti spisi, prvenstveno Bhagavad-Gita a čitao sam nešto malo i Šrimad Bhagavatam. Pored ovoga čitao sam dosta veoma interesantnih objava Nebeskih Sila datih u bliskoj prošlosti (zadnjih petnaestak godina) i iz ovih objava se može steći veoma dobar uvid u pravu stvarnost o nama, o ovoj planeti, o svemu što nas okružuje. Nažalost na ovom forumu nema osoba s kojim se može pričati o ovome a ako ih i ima to nisu pokazivali jer na moje teme o ovome uglavnom nije bilo komentara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2002, 13:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Ljudi moji, odoste vi sa teme skroz..
Pricamoo o nadriljekartsvu sjecate se..??:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2002, 13:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Tačno Rosy u pravu si

Evo već se ponašaš u skladu sa moderatorskim zvanjem :smile:, neka, neka, i treba tako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2002, 14:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Nov 2001, 01:00
Postovi: 60
Za Vadera:

Znas, jako je malo prostora na papiru da se iskaze sve sto zelis u jednoj tako obuhvatnoj stvari kao sto je spiritualnost i on obicno iscasi prijem, a na forumu ne mogu da pisem roman. Ako zelis, napisala bih ti par stvari u pismu.
Ja sam citala Vedantu i raznorazne objave (ako se tako mogu nazvati, posto ja slabo baratam time sta podrazumijeva "objava"). Knjiga koja je na mene ostavila lud dojam je PRIRODA LICNE STVARNOSTI; poslije nje u mom poimanju nista vise nije isto. Ja sam nekako vise okrenuta ispitivanju mogucnosti covjeka sa svih aspekata i njegove zelje i APSOLUTNE MOGUCNOSTI da promijeni sve sto zeli.
U pravu si za temu: trebalo bi da bude u okviru COVJEKA I DRUSTVA.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2002, 14:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
:)))))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2002, 15:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> jako je malo prostora na papiru da se iskaze sve sto zelis u jednoj tako obuhvatnoj stvari kao sto je spiritualnost</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Pa ne moramo u jednoj temi, možemo otvarati teme za razna pitanja i tako pričati. Tako je to na drugim forumima. Ovde sam uglavnom samo ja otvarao teme o duhovnosti. Ako imaš nešto o duhovnosti o čemu bi pričala otvori temu na Čovjek i društvo pa ćemo tamo o tome...jer Rosy će početi da nas s pravom bije :grin:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs