banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 09:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 373 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Alergije
PostPoslato: 09 Okt 2006, 16:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Dakle....

Vecina ljudi je alergicna na nesto... Covjek moze biti alergican na nesto, a da to dugo vremena ne zna, tj. da alergija ne prijedje u bolest. I alergije uopste nisu za zajebanciju....
Pogotovo zato sto mogu prijeci u astmu, a onda nema nazad... Inache, za alergije nema lijeka chovjek se samo moze nauciti ziviti sa tim i tacka.
Zato, bolje se chuvati nego duvati pumpicu... :lol:
Eto, ja sam alergichan na kucnu prasinu, grinje, i onu fazanushu ili ambroziju, kako se vec zove... Grinje mi dosta smetaju, ali do sad nisam primjetio da mi smeta ambrozija...
Meni se znalo deshavati da naveche kad legnem kishem vrlo dugo, i isto tako kad ustanem ujutro... Chovjek popizdi od toga... :drinking:
Znachi, ako ste primjetili da vam ovo smeta, morate prilagoditi prostor u kome zivite tako da vam ne smeta, je l' :)
Grinje crkavaju na temperaturama vishim od 50 stepeni C, znachi, tako perite jastuchnice, deke i sl. Isto tako se preporuchuje da se preko jastuchnica stavlja frotir ( mada ja nemam pojma sta je to :-? ), da se ne koriste perjani jastuci i slicne stvari... Kad se usisava treba biti van kuce barem sat vremena, ili koristiti usisivach koji ne izbacuje prasinu vec onaj gdje sve ide u vodu...
Osim toga , treba dosta praktikovati sport (ne sah, niti stoni tenis :) ) vec nesto gdje ce se dobro zadihati, oznojiti, uprljati i sta ja znam ....
Jebiga, ja nisam ni znao da moze doci do kaslja zbog alergije, idiot mislio da se prehladio, kad nije prestao onda su vec morale da padnu neke pare za ljekove tako da... Ucite se na mojim greskama :)
Gazirane sokove izbaciti, kao i konzerviranu hranu, ali to bash nije tako lako izvodivo... Ipak pozeljno je smanjiti to dvoje...

'Ajd sad vi malo... :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Okt 2006, 17:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Maj 2006, 15:23
Postovi: 274
Lokacija: banjaluka
Frotir ti je mislim posebna vrsta materijala za pokrivace ili nesto slicno. Znam jer imam ja kod kuce frotirni pokrivac. Tvrdji i ostriji (uslovno receno) je od obicnih pamucnih pokrivaca, ali bolje drzi toplotu. Ma kad se naviknes isti ti je kurac.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Okt 2006, 20:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jan 2006, 21:38
Postovi: 305
Ajoj, ja i alergije!
Imam jednu neidentifikovanu, iskacu mi vodeni plikici koji svrbe. Cini mi se da je na gazirane sokove, ali mi se ne da provjeravati.
Imam alergiju na prasinu i polen, mrzim ih. Manifestuje mi se na nosu i na ocima, tako da su mi oci cesto krvave u proljece, dok drugi ljudi cvjetaju od proljetnog zanosa.
Imam izuzetno velike reakcije na ujed komarca. I njih mrzim.
Redovno dobijam osip od sunca.
Ali! Ne borim se ja protiv ovoga nista posebno. Uglavnom tako sto ne pijem Colu posljednjih 11 godina i izbjegavam predugacak boravak u prirodi (sto je steta) i na jakom suncu (sto i nije neka steta), te sto redovno cistim sobu. :)
Uglavnom prezivljavam. Ima daleko gorih slucajeva od mene.

_________________
Kazu da jos je lijepa i da ima stav, al' cesto, cak i kad je vesela, opaze plavu sjenu u crnim ocima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 09 Okt 2006, 21:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2006, 17:02
Postovi: 124
Lokacija: RS
Pero, dobrodošao u klub.... Alergična, kao i ti, na kućnu prašinu , grinje, ambroziju i polen trava, tako da meni počnu alergijske reakcije od aprila, maja, kad trave cvjetaju, pa sve dok cvijeta fazanuša, znači august, septembar, kako kada. Redovno pijem Flonidan i pomaže mi, bar za sad.

_________________
All i ever wanted ..... all i ever needed .... is here in my arms .....words are very unnecessary .............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Okt 2006, 21:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2002, 13:34
Postovi: 975
Lokacija: puhAloO*
:-? ja sam srecnik onda... nisam alergichna ni na shta :D

_________________
*gonna wash that man right out of my hair:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Okt 2006, 21:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2006, 17:02
Postovi: 124
Lokacija: RS
naya je napisao:
:-? ja sam srecnik onda... nisam alergichna ni na shta :D

Blago tebi. Neću da te plašim, al meni su se prvi simptomi pojavili sa 24 godine

_________________
All i ever wanted ..... all i ever needed .... is here in my arms .....words are very unnecessary .............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Okt 2006, 21:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2002, 13:34
Postovi: 975
Lokacija: puhAloO*
hheh.. znachi mozda vas josh uvijek mogu stic... i prestic :(
:D

_________________
*gonna wash that man right out of my hair:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Okt 2006, 22:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2006, 17:02
Postovi: 124
Lokacija: RS
naya je napisao:
hheh.. znachi mozda vas josh uvijek mogu stic... i prestic :(
:D

Nayo, iskreno se nadam da nećeš. Nije nimalo prijatno.

_________________
All i ever wanted ..... all i ever needed .... is here in my arms .....words are very unnecessary .............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Okt 2006, 23:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2002, 13:34
Postovi: 975
Lokacija: puhAloO*
vjerujem. ima bash zeznutih alergija...
u svakom sluchaju... stvarno nisam upucena, ali postoji li ikakva shansa da recimo, isto tako kao shto su ti se prvi put pojavile u 24-oj, nestanu, u recimo 30-oj?!?! lupam.-.. :D
ili je to 'neizljechivo'?

_________________
*gonna wash that man right out of my hair:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2006, 16:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Ja se testirala nekom prilikom i - ništa. eto...

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2006, 17:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Maj 2005, 12:23
Postovi: 264
Maciji repak,gdje god ima trave ima i toga,3+ imam na to. Dr me ubjedjuje da od toga kasljem, iako sam ja ubjedjena da od toga po kozi dobijem osip....hvala Bogu nemam alergiju na prasinu,ambroziju i sl,ni na hranu... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Okt 2006, 11:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Sve je to jos i dobro... Ima puno gorih stvari... Recimo davno sam gledao na Belu o nekom momku koji je alegrican na svjetlost! To je tek patnja...
Tako da... Sta je tu je... :wink:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Okt 2006, 11:53 
Ja ne patim od alergija...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 15 Okt 2006, 03:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Pero_Bombas je napisao:
Dakle....

Vecina ljudi je alergicna na nesto... Covjek moze biti alergican na nesto, a da to dugo vremena ne zna, tj. da alergija ne prijedje u bolest. I alergije uopste nisu za zajebanciju....
Pogotovo zato sto mogu prijeci u astmu, a onda nema nazad... Inache, za alergije nema lijeka chovjek se samo moze nauciti ziviti sa tim i tacka.
Zato, bolje se chuvati nego duvati pumpicu... :lol:
Eto, ja sam alergichan na kucnu prasinu, grinje, i onu fazanushu ili ambroziju, kako se vec zove... Grinje mi dosta smetaju, ali do sad nisam primjetio da mi smeta ambrozija...
Meni se znalo deshavati da naveche kad legnem kishem vrlo dugo, i isto tako kad ustanem ujutro... Chovjek popizdi od toga... :drinking:
Znachi, ako ste primjetili da vam ovo smeta, morate prilagoditi prostor u kome zivite tako da vam ne smeta, je l' :)
Grinje crkavaju na temperaturama vishim od 50 stepeni C, znachi, tako perite jastuchnice, deke i sl. Isto tako se preporuchuje da se preko jastuchnica stavlja frotir ( mada ja nemam pojma sta je to :-? ), da se ne koriste perjani jastuci i slicne stvari... Kad se usisava treba biti van kuce barem sat vremena, ili koristiti usisivach koji ne izbacuje prasinu vec onaj gdje sve ide u vodu...
Osim toga , treba dosta praktikovati sport (ne sah, niti stoni tenis :) ) vec nesto gdje ce se dobro zadihati, oznojiti, uprljati i sta ja znam ....
Jebiga, ja nisam ni znao da moze doci do kaslja zbog alergije, idiot mislio da se prehladio, kad nije prestao onda su vec morale da padnu neke pare za ljekove tako da... Ucite se na mojim greskama :)
Gazirane sokove izbaciti, kao i konzerviranu hranu, ali to bash nije tako lako izvodivo... Ipak pozeljno je smanjiti to dvoje...


dobro dosao u klub :)
i ja sam na pumpici milion god,tek ovdje u ny mi se pogorsala alergija,tako da opet jovo na novo
njabitnija stvar da max eliminises alergene,znaci odes na alergo test pa kad ti kazu na sta si alergican da izbjegavas,ako je polen da se u sezoni sto manje kreces vani,ako je prasina zaboravi na tepihe ,zavjese,najbolje je koristiti pamucne posteljine i jastuke koje mozes oprati u masini,sto se hrane tice,meni su ovdje rekli da pijem sto vise tecnost(mlaka voda ili green tea i da izbacim dairy prozivode cega se ja bas i ne pridrzavam
a nabavi zalihe kapi za nos(rastvor morske vode)vjestacke suze,flonidan i brdo maramica u sezoni i good luck
btw ne mijesaj pivo +flonidan otices dodjavola

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 16 Okt 2006, 18:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Na alergo test sam isao, a ovo sto sam napisao to mi je doktor rekao, tako da... Bice od pomoci nekome :)


azdajica-ny je napisao:
btw ne mijesaj pivo +flonidan otices dodjavola


Sreca pa se ovaj moje ne zove flonidan! :lol:
Ustvari, zove se floxonas.... : :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Okt 2006, 14:36 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
Moja sezona je od aprila-maja, pa do septembra, isto alergija na polen. Nisam se testirao, ali sam osjetio znakove (kihanje, svrab u ocima, smrcanje...), i u to doba samo maramice + flonidan. Pocelo mi je od prosle godine.
Prije sam cuo za slucaj kad je osoba bila alergicna na vodu, pa je to bilo bas gadno. :-?

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2007, 12:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
koje su vam tegobe? Svrab grla? Lagano gusenje? (ali ne problem sa plucima, vec u grlu vas steze?) Suvo zacepljen nos? Usi (valjda zbog veze sa nosom)? Pijesak u ocima?

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2007, 13:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
Evo još jednog u klubu...
Ambrozija br.1, mada me je&u poleni trava generalno, kao i prašina i grinje!
Od maja do septembra sam na bijelom!

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2007, 14:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2003, 12:01
Postovi: 510
Lokacija: Banjaluka
do prije 4 godine nisam bio alergican na nista

a onda je pocelo u septembru da cvjeta ambrozija, pa nisam mogao disati niti gledati na oci...
e a onda me je prosle godine pocetkom maja uhvatio polen, a ove godine i lipa kad cvjeta, tako da sam ja specifican kad su u pitanju alergije, ali imam ja lijek za to, malo ublazi, ali pomaze da prebolim...FLONIDAN


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2007, 15:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Ali koje su vam najcesce tegobe. Mene ovo gusenje ubija, a ufuravam se na herc naravno... pa ludim od toga.

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 373 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs