banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 01:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Maj 2013, 20:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Nov 2010, 00:28
Postovi: 92
E ovako.. kod kuće vec neka 2 mjeseca dizem tegove - radim oko sat vremena nekoliko razlicitih vjezbi za bicepse i tricepse i ramena...

Radio sam u toku ova dva meseca svaki dan... Juce mi je jedna dejvojka rekla da sam se "mi fino izgledaju ruke". :P

Moje pitanje je.. da li SMETA ako to radim svaki dan po sat vremena? Je li neophodno imati onaj odmor svaki drugi dan? Da li radim nešto baš pogrešno i trebam li (ili još bolje: MORAM li) šta mijenjati??

Hvala unaprijed iskusnima koji će mi znati savjet dati... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2013, 20:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Odmarati moras, to ti ja kao laik mogu reci. Jer koliko radis misic sa vjezbom, toliko se on mora i oporavljati da bi licilo to na nesto. Cekaj dok se Tensa ne javi ili strasni Skeva. :)

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2013, 20:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Nov 2010, 00:28
Postovi: 92
Znam da moram odmarati, samo ne znam jel taj odmor mora biti duži od 24 sata? :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2013, 20:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Mora. :D

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2013, 20:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Odmor mora biti nekoliko dana :) . Ako vec imas tegove, radi grupe misica dan po dan. Npr, danas radis ruke, sutra, ramena, prekosutra ledja i noge, sledeci dan grudi, pa odmor. Tako ces imati vremena da se oporavis i da ti se misici obnove i vise ces napredovati. A uz dobru ishranu ta cura ce ti za koji mjesec reci da si pravi macan 8) :lol:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2013, 21:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
A šta se dešava ako ne praviš pauzu? Meni ne trebaju nabujali mišići na rukama.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2013, 21:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Nov 2010, 00:28
Postovi: 92
Talija je napisao:
A šta se dešava ako ne praviš pauzu?


E to i mene zanima.... Ako radim svaki dan hocu li postići bolje rezultate?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2013, 21:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Ako si mlad i ako težine nisu velike možeš ti slobodno svaki dan po sat vremena. Nećeš nešto posebno dobijati na masi a i nije ti potrebno. Mišići će svejedno da rastu i da se oblikuju. Uradi i pokoji čučanj da ti noge ne zaostaju u odnosu na ruke i trup.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2013, 21:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Talija je napisao:
A šta se dešava ako ne praviš pauzu? Meni ne trebaju nabujali mišići na rukama.

Sve zavisi od onoga šta želiš.
Ako ti je cilj kondicija i lijepa forma mišića, onda svaki dan pomalo.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2013, 21:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Nov 2010, 00:28
Postovi: 92
Whotanoob, meni je bitno da dobijem i na masi.. u tom slucaju jel bolje raditi svaki dan ili svaki drugi? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2013, 21:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Citiraj:
Odmor mora biti nekoliko dana :) . Ako vec imas tegove, radi grupe misica dan po dan. Npr, danas radis ruke, sutra, ramena, prekosutra ledja i noge, sledeci dan grudi, pa odmor. Tako ces imati vremena da se oporavis i da ti se misici obnove i vise ces napredovati. A uz dobru ishranu ta cura ce ti za koji mjesec reci da si pravi macan

Onda bih ti preporučio ovo što je Skeva napisao. Ovdje mišićne partije imaju dovoljno vremena za oporavak. Veoma važan faktor je i adekvatna ishrana, ali ti tu ja ne mogu pomoći.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2013, 16:10 
Citiraj:
Ako si mlad i ako težine nisu velike možeš ti slobodno svaki dan po sat vremena.

Ruke svaki dan po sat vremena? Ni slucajno, ako se fino raspiodjele misicne skupine onda mozda da, zavisi od njegovog tijela i sposobnosti oporavka istog.

Ni slucajno, ako si dobro odradio trening ruku dovoljno je jednom sedmicno da ih radis, kada radis ledja i prsa ruke se takodje angazuju, naravno pod uslovom da radis kako treba, sa velikim tezinama i "hardcore".

Gledaj to ovako, sto se tice odmora, tvoja misici su tkivo kao i svako drugo, ti kada radis sa tegovima ti nanosis mikro ostecenja svome misicu, ranjavas ga, i onda treba da narednih 48-96 sati ne diras taj isti misic vec da dobro jedes i da se ta mikro ostecenja oporave i zarastu, isto kao sto zaraste kost kada je polomis i postane jaca (laicki objasnjeno) tako i misici rastu, a ako svaki dan budes radio ruke onda one ne mogu zarasti i dolazi do katabolizma tj. do toga da misic sam sebe guta da bi se oporavio. Dakle, ako napravis ranu na tijelu neces je dirati dok ne zaraste, pa tako ne trebas ni misice previse napadati.

Ali kao sto rekoh, to vazi samo pod uslovom da radis momacki kako treba ruke...

Moj predlog ti je da radis cijelo tijelo 3x sedmicno, krenes od najveceg prema najmanjem misicu (sto je misic veci to je i tezi za raditi, to je i razlog zasto mnogi ne rade noge), po 3 serije za svaki misic i to je to, mozes odraditi za sat vremena trening.

Citiraj:
Odmor mora biti nekoliko dana :) . Ako vec imas tegove, radi grupe misica dan po dan. Npr, danas radis ruke, sutra, ramena, prekosutra ledja i noge, sledeci dan grudi, pa odmor. Tako ces imati vremena da se oporavis i da ti se misici obnove i vise ces napredovati. A uz dobru ishranu ta cura ce ti za koji mjesec reci da si pravi macan 8) :lol:

x2


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Maj 2013, 16:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2010, 21:17
Postovi: 240
Gledano sa aspekta ljudske fiziologije i preciznih mjerenja, proteinska sinteza u malim grupama misica traje najduze 36 sati nakon izlozenosti adekvatnom treningu, dok kod velikih grupa sinteza i oporavak prestaju nakon 48 sati. Sve preko toga je beskorisno cekanje, jer se nista nece desiti. Svakako da ce pocetnici ili osobe sklonije akumuliranju laktatne kiseline imati osjecaj bola (tzv "upala") i po nekoliko dana, ali to ne znaci da misici dobijaju stimulans za rast.

Prakticno govoreci - 48 sati je maksimalan period nakon treninga u kojem misic raste i oporavlja se, nakon kojeg je spreman za novi trening.

Mozes slobodno raditi 3 dana pa 1 odmora, ukoliko si u pravom treningu. Mada, posto kucni trening nije ni izbliza stresan za cns i misice u globalu kao rad kompleksnih vjezbi sa velikim tezinama, neces imati nikakve kontraproduktivne pojave od svakodnevnog treninga naprotiv, dok pokrijes sve grupe misica, mozes ponovo poceti krug.

Najpametnije bi ti bilo da pocnes raditi zgibove, sklekove i propadanja na razboju, neizostavno i cucnjeve. Same ruke bez ostatka tijela su em nefunkcionalne, em kasnije prave problem u disbalansu jacine = imaces grdne muke da kasnije razvijes grudi i ledja, jer ce ruke preuzimati trening na sebe, najkrace receno, izgledaces jako smijesno a neces biti izbliza zdrav ni jak kao kada bi trenirao citavo tijelo ravnomjerno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2013, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
dangerous.datula je napisao:
Prakticno govoreci - 48 sati je maksimalan period nakon treninga u kojem misic raste i oporavlja se, nakon kojeg je spreman za novi trening.

Zasto onda mogu osjetiti upalu misica i do cetiri dana nakon vjezbanja?

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2013, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
dangerous.datula je napisao:
Svakako da ce pocetnici ili osobe sklonije akumuliranju laktatne kiseline imati osjecaj bola (tzv "upala") i po nekoliko dana, ali to ne znaci da misici dobijaju stimulans za rast.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2013, 09:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Znaci da se misic oporavio iako boli... :-?

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2013, 10:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2012, 07:51
Postovi: 891
Lokacija: na biciklu
Da.I jos nesto,kad si pod upalom onda radi sto jace mozes,barem su tako meni rekli iskusniji ljudi.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2013, 11:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Idem to odmah da probam. Imas jos neki savjet?

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2013, 11:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2012, 07:51
Postovi: 891
Lokacija: na biciklu
Jedi dobro i kvalitetno ;)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2013, 11:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2010, 22:15
Postovi: 3436
Lokacija: Banja Luka R. Srpska
de da ja objasnim momku neke stvari...dakle,
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-HEWZvLjgeo[/youtube]

_________________
a.k.a. jos bolji

"... reperi su obmana svi su Toni Montana, svi su brate crnci ja sam samo Barak Obama..."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs