banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 13 Maj 2024, 10:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Jan 2012, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4392
Citiraj:
svi problemi vezani za kozu, kao i za kosu su problemi sa jetrom.

:D
šta misliš da probaš sa nekom drugom temom?

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 21:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Jan 2012, 15:54
Postovi: 12
dtkbl je napisao:
Citiraj:
svi problemi vezani za kozu, kao i za kosu su problemi sa jetrom.

:D
šta misliš da probaš sa nekom drugom temom?


Šta ti misliš da se prvo malo informišeš pa onda postuješ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4392
Vrlo dobro sam informisan. Što se tiče tvoje stručne opservacije samo ću reći da: određena oboljenja jetre mogu, kao posljedicu imati neku manifestaciju na koži, ali reći da je svaki problem kože problem jetre = glupost obična.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 22:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Jan 2012, 15:54
Postovi: 12
Nemam namjeru prepirati se s nekim ko je očito neupućen, ali opšti problem na forumima su nestručni ljudi koji nemaju šta drugo raditi nego opstruisati pokušaje da se nekom pomogne.
Proguglaj malo, pročitaj šta piše o jetri i koži pa onda ti iznosi svoje "stručne opservacije".
Šta ti misliš odakle problemi sa kožom, donese ih vazduh?
Koža je povezana sa funkcijom drugih organa, PRIJE SVEGA jetrom, a pošto stvarno nemam namjeru ni vrijeme da gubim na dokazivanje koje mi nije potrebno, završio sam ovdje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 22:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4392
ti si završio, ali ostadoše tvoji "stručni savjeti" koje bez potrebe unose konfuziju. Zato sam se javio, znam bar toliko jer sam godinama tražio rješenje za svoj problem kože (koji uzgred nije imao veze sa jetrom).

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 22:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Tianshi je napisao:
Napisao bih ti na private kako da riješiš svoj problem jer mi se čini da nije dozvoljeno nikog reklamirati, ali ne mogu da pišem privatne poruke još jer sam odnedavno član foruma. Zato ako hoćeš, javi mi se na mail: zucho79@gmail.com



Trebao/la bi moci poslati PP

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 22:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Jan 2012, 15:54
Postovi: 12
dtkbl je napisao:
ti si završio, ali ostadoše tvoji "stručni savjeti" koje bez potrebe unose konfuziju. Zato sam se javio, znam bar toliko jer sam godinama tražio rješenje za svoj problem kože (koji uzgred nije imao veze sa jetrom).


Ja nikakve savjete nisam nikom davao ako nisi primijetio. Rekao sam da su svi problemi sa kožom na ovaj ili onaj način povezani sa jetrom (što automatski ne znači da se tu i rješavaju). Da bi se veći problemi na koži riješili, nikakva krema neće trajno pomoći ako se ne izvrši i "čišćenje iznutra", a ako si već imao problem sa kožom, onda bi to trebalo da znaš.

Uostalom, evo ti link pa pročitaj o tome, kao što rekoh, nemam namjeru da ulazim u rasprave:
http://farmaceuti.com/tekstovi/uncatego ... oza-i-akne
Tu imaš o aknama, kako nastaju i sve ostalo, a negdje na sredini imaš podnaslov NEGA IZNUTRA i tu se nalazi ono o čemu pričam.
Ovo su strucni tekstovi iz oblasti farmacije i medicine tako da ja ne bih da unosim "konfuziju".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 22:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Jan 2012, 15:54
Postovi: 12
ajkula je napisao:
Tianshi je napisao:
Napisao bih ti na private kako da riješiš svoj problem jer mi se čini da nije dozvoljeno nikog reklamirati, ali ne mogu da pišem privatne poruke još jer sam odnedavno član foruma. Zato ako hoćeš, javi mi se na mail: zucho79@gmail.com



Trebao/la bi moci poslati PP


Ne znam da li bih trebao ili ne, ali piše mi nešto kao da nisam član dovoljno dugo da mogu slati pp.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 22:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ok, javicu adminima da pogledaju u cemu je problem.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 22:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
dermatolig je trazio misljenje endokrinologa, hormonski status i misljenje ginekologa.
konacno neka naznaka uzroka.
cervicitis moze davati nepravilnosti na kozi i infekcije.
javim kako je nakon terapije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 12:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4392
Guglajući o SINDET sapunima završih ovdje. Pošto me doco obradovao da odsad moram da koristim isključivo "sapun bez sapuna" jer sam postao alergičan na obični, kažite mi svoja iskustva koji je najbolji SINDET sapun. U apoteci imaju Sebamed, Eucirin, Vihy ili neki drugi?

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 13:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
dtkbl je napisao:
Guglajući o SINDET sapunima završih ovdje. Pošto me doco obradovao da odsad moram da koristim isključivo "sapun bez sapuna" jer sam postao alergičan na obični, kažite mi svoja iskustva koji je najbolji SINDET sapun. U apoteci imaju Sebamed, Eucirin, Vihy ili neki drugi?

joj,iskreno,to ti je sve bacanje para .ja sam koristila i vichy i eucerin i uriage,cca 25km sapun i isto,a imam atopicni dermatitis,sad koristim ili bebi kupku ili povremeno onaj sapun od kozjeg mlijeka

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 13:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4392
Citiraj:
vichy i eucerin i uriage,cca 25km
ma nije toliko, ima ih od 5-6 Km pa nadalje. Dobio sam preporuku za Balea Med liniju koja je dosta jeftinija pa ću probati-

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ja sam posljednji kupovala taj uriage i toliko je kostao,a odustala sam od svih tih zezalica,a atopicar sam i koza mi je jezivo osjetljiva,bebi kupka,bebi puder,balea mlijeko za tijelo ,piling soda bikarbona+ bebi kupka i koza uglavnom super

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 22:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4392
kod mene je kontaktni dermatitis, treba mi samo sapun koji zamjenjuje obični sapun. Uzeću taj DM ako mi bude odgovarao, ako ne našao sam u apoteci Sebamed za koji kažu da je dobar, a ispod je 5 Km.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 22:49 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 04 Jun 2012, 21:43
Postovi: 2
vidim da je tema malo zastarila, ipak...
Meni, kao veoma teskom slucaju je jedino pomogao lijek Roaccutan (ISOTRETINOIN). ljekari to vec iz principa ne zele da propisuju a neznam da li je taj lijek kod nas uopste poznat (ja sam u inostranstvu pa za to nemam sa nabavljanjem problema). pomaze u svakom slucaju, ali ... otidji svom dermatologu i porazgovaraj o tome.
Postoji jos i metoda koju ja neznam na nasem jeziku da opisem. Mozda neko moze da prevede sa njemackog "FRUCHTSÄURENPEELING"...laicki bih ja to objasnio kao "peeling od vocne kiseline". To samo moze dermatolog da sprovede pa nije za "kucnu upotrebu". Takodje je veoma uspjesno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2012, 01:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
dtkbl je napisao:
kod mene je kontaktni dermatitis, treba mi samo sapun koji zamjenjuje obični sapun. Uzeću taj DM ako mi bude odgovarao, ako ne našao sam u apoteci Sebamed za koji kažu da je dobar, a ispod je 5 Km.

kod mene atopicni,a koristim sve dm prozivode duze vrijeme i sasvim su mi ok

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2012, 10:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
kako radiš taj piling od sode bikarbone, aždajice? samo soda ili još nešto dodaš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2012, 10:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Mrkvice, kakvo je sada stanje sa kožom lica? Tema je otvorena u januaru pa me zanima ima li ikakve razlike?

Liso, ako ti je lice normalno (ni suvo ni masno) onda umjesto sode promaj šećer :D ozbiljno, soda (ili so) isušuje kožu, to sam čula da rade na masnoj koži, mada ni masnu kožu ne treba "odmašćivati" nego je tretirati onakvu kakva je. Šećer ili so imaju samo funkciju abraziva.

Prilikom redovnog čišćenja pore nisu zatvorene masnoćom pa su manje šanse da se pora zatvori i da dođe do upale (gnojanica) ili do miteresa (crnca), tako da ni piling nije neophodan jer se redovnim čišćenjem uklanjaju izumrle ćelije kože lica.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2012, 11:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Liso,mala kasika sode na dlan i malo bebi kupke,i istrljas lice sa tim,nije ni moja koza masna ,djeluje antiseptcki,malo skine mrtve celije..ne drzim na licu doze od 5 sec,pa ni ne stigne isusiti,inace preporuka ljekara /infektologa za ovaj piling :)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs