banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 21:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Jul 2015, 20:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Nema je na fb ali mislim da znam o kome se radi. Pa onako, nelose.. Sta ti kazes Vanja.. :D

Kakva je ovo sprdnja.. S kim nije htijela u krevet, kome se zamjerila?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2015, 20:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Na TV javiše kriminal iz "upotrebe uticaja".

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2015, 21:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Najgora je napisao:
Nije valjda ona sa 6XL ustima? :D


Ona sa skorpijom

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2015, 22:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Smijesno je ovo guranje sitnih riba kroz pricu samo da bi se stvorio privid kako se drzi do zakona. A Goga je dobrodrzeca, tu nema sta.

Al sto vidjeh jednu garavu na ortopediji skoro, ajd zdravo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2015, 15:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
BeckaSkola je napisao:
Uhapsili Gogu Trninic.


"Kazna" joj je ta sto je postala glavna sestra nuklearne medicine :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2015, 12:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Većinu naših doktora treba pohapsiti ili streljati. Licencu im možeš oduzeti ali bi onda radili na crno i opet nekoga zavili u crno. Ja odoh iduće sedmice na verbalni okršaj s jednom od njih. Ako ništa želio bih upozoriti njene sadašnje i buduće pacijente ako su već bili kod nje da obavezno traže drugo mišljenje a buduće da ni ne pomišljaju da ju biraju za doktora.
Oca mi je i doslovno otjerala u grob. Godinu dana ona je njemu govorila da mu nije ništa i vraćala ga kući. Davala mu pogrešne lijekove da bi se ispostavilo da je štitnjača skroz otkazala i da nije dugo vremena ni radila. Takva nefunkcionalna štitnjača oslabila je srce, morao je na operaciju. Preživio je operaciju koja mu je
oslabila imuni sistem i onda mu nedugo poslije toga dijagnostifikuju No Hočkinsov limfom koji je nakon oslabljenog imunog sistema naglo počeo rasti i za 2 mjeseca narastao veličine pesnice a bio je prisutan već godinu dana. Nemoguće je da jedan doktor ne prepozna klasične simptome vezane za štitnjaču.
Posljedice agresivne hemoterapije nije preživio.
Ja ću opet ovdje ponoviti da ja doktorima sekunde jedne ne vjerujem. I uvijek idem po drugo, treće, četvrto, peto mišljenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2015, 09:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/589483 ... i-za-zivot

Dali čovjeku pogrešnu krvnu grupu i na kraju, jebiga dešava se...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2015, 09:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Prije će mu glave doći hepatitis od koga se liječi nego pogrešna krvna plazma.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2015, 09:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ђес ба докторка са села, шта има?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2015, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
shakal je napisao:
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/589483/KATASTROFALNA-GRESKA-Dali-pogresnu-krv--pacijent-se-bori-za-zivot

Dali čovjeku pogrešnu krvnu grupu i na kraju, jebiga dešava se...


Znimljivo je da su kaznili tehnicara. Nisam sigurna kakva je procedura u Srbiji, u mojoj bolnici Doktor narucuje konzerve krvi, i Doktor nakon provjere daje konzervu, med. sestre nakon Toga nadziru pacijenta uz odgovarajuce kotrole. Da se desi tako nesto - Doktor bi snosio posljedice.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2015, 12:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Zna li neko gdje mogu pogledati listu antibiotika koji idu na recept? Odnosno, koji se ne plaćaju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2015, 12:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
https://www.zdravstvo-srpske.org/liste-lijekova.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2015, 12:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Super, hvala ti. :-)

Ja sam gledala ovu listu: http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada ... Srpske.pdf ali vidim da je to iz 2007. godine, sad je vidno "srezana" lista.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2015, 13:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Otvoreno pismo majke vlastima RS
Autor: mondo.ba
Majka ogorčena stanjem u zdravstvu uputila je otvoreno pismo vlastima u RS, koje je objavljeno na društvenoj mreži Facebook.

15.10.2015. | 17:32 > 17:39 13 A- A A+
paprikovac, bolnicaFoto: mondo.ba
Pismo Vam prenosimo u cijelosti:

Gospodo ,,draga” (Predsjedniče, Gradonačelniče i Ministru zdravlja RS), obraćam vam se u ime svih majki RS.

Ispričaću vam svoju priču i postaviti nekoliko pitanja, ne nadajući se odgovoru, jer šta sam ja za vas, osim potencijalni glas na izborima koji i ne znači baš toliko, ali nekad, vjerujte, baš taj jedan znači.

Pedijatar me je uputio da bebi koja ima sedam mjeseci uradim uzv bubrega, jer je imala upalu. Trebalo mi je dva dana konstantnog pozivanja od 8 ujutru do 15h (do kada rade), kako bi se udostojili javiti se na telefon. Kada se javila sestra i kada sam je pitala za kada mogu da naručim dijete na uzv bubrega, pitala me je da li je hitno, jer tek za godinu dana ima slobodan termin, a ako je hitno, najranije u februaru. Samo da napomenem da je sada oktobar. Naravno da sam rekla da ne dolazi u obzir i da ću ići u privatnu ambulantu. Sada vas, gospodu u skupim odijelima, koja vozi skupa kola i sjedi u skupim foteljama, pitam:

1. Šta podrazumijevaju pod hitnim slučajem, ako uzmemo u obzir da i najbanalnija prehlada može postati hitna ukoliko se na vrijeme ne ukloni, a kamoli za godinu dana?

2. Otkud pravo pojedinim doktorima i sestrama da budu arogantni, ponekad i da galame na roditelje ili, cak, odrasle pacijente kao da je neko kod njih došao iz dosade?

3. Da li ste kao odgovorni upoznati da su razne zdravstvene ustanove neopremljene najobičnijim potrebštinama, a da ne spominjem razne aparate koji nekome i život znače? Ako ste upoznati, što ne radite nešto po tom pitanju, a ako niste, što ćete u tim foteljama?

4. Da li ste se zapitali šta će jadni roditelji koji nemaju novac da odu kod privatnika, a život djeteta im visi o koncu?

5. Da li bi vaše dijete ili unuče čekalo godinu dana na neki pregled? Znam da ne bi, zato vas pitam što je vaše dijete vrjednije od mog?

6. Zašto babice na poluintenzivnoj ne nose maske kada su prehlađene, već kašlju u ruke i tako hodaju kraj bolesne dječice?

7. Zašto CTG u Poliklinici ne radi, pa samim tim ne pokazuje validno ono za šta je namijenjen?

8. Znate li koliko ima slučajeva gubitka beba na sam dan ili nekoliko dana pred porod? Znam, nebitna osoba za vas. Zašto se to tako često dešava?

9. Kako vas nije sramota da izađete pred narod i pečite se u skupim odijelima, a ljudi i niihova djeca koji su vas izabrali umiru od gladi, bolesti,…?

10. Gdje trošite naš novac namijenjen zdravstvu?

11. Kako se ne bojite Boga i KAKO VAS NIJE SRAMOTA?

S nepoštovanjem,

Ogorčena majka Marijana


Nisam se ja jednostavno osjećao kada sam 3 mjeseca čekao na uzv, a kako je tek ovoj majci.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2015, 18:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
http://www.rtvbn.com/361984/U-Klinickom ... oj-iz-1949

:lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2015, 19:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Zar ovaj nije do skora bio ministar zdravstva?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2015, 19:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jeste, ali po mom skromnom mišljenju kriv je onaj ministar iz '69. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2015, 19:22 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
_зока je napisao:
Zar ovaj nije do skora bio ministar zdravstva?


jeste,,i to snsd-ov...

i onda ove godine predje kod nas...

i ja ustanem i kazem,nemojte da nam svakakv kozojeb postaje glavni u starnci za zdravstvo,pa toliko imamo ili starih ili bar lojalnih clanova u zdravstvu (vesna ecim,neno dobrijevic,milicevicka,lazicka...)...nemoj da mi ovi preletaci dominiraju po medijima...

na sastanku sam dobio odgovor uobicajeni "ima ko misli o tome",a koliko se moje misljenje postuje,najbolje cete vidjeti po tome sto ce 99 % nasih izjava o stanju o zdravstvu davati ovaj... :lol: :lol:

a pogadjajte i ko bi u slucaju preuzimanja vlasti postao ministar zdravlja :(

al dobro....bice bolje...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2015, 19:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2009, 16:44
Postovi: 600
Lokacija: BL
Ovo sto kaze bivsi ministar zdravstva je tacno. Uvjerio sam se svojim ocima kad sam prije desetak dana bio u gipsaoni. Bio sam tu kad je doktor posto mu je nestalo zavoja, otvorio kartonsku kutiju u kojoj su bili mali paketici. Posto je otvorio jedan, uhvatio se za glavu i kroz smijeh rekao "sta je ovo je*o ja majku, godina proizvodnje 1949".

_________________
http://home-science.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2015, 19:27 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
vjerujem ja tebi...ne 100%,NEGO 101%...hocu samo da kazem da bi te njegove rijeci imale mnogo vecu tezinu da ih je izgovorio lani kao ministar,nego sada kao preletac u jednu opozicionu stranku....


inace...najvise me nerviraju ljudi koji progovore kad ih smjene...tihomir gligoric iz SZP..pa i taj stanic....i mnogi...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs