banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Maj 2024, 16:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jan 2011, 21:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Navodno su dobre za jacanje imuniteta.
Trazila sam u apoteci Biljana, pa kazu da nemaju, da su ranije narucivali, ali sad vise ne.
Palo mi je na pamet da pogledam u DM-u, pa vas molim ako neko vec kupuje da napise gdje i kakva su vasa iskustva sa konzumiranjem ove aminokiseline?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2011, 21:34 
Jedino da vidis sa nekim distributerima dodataka ishrani, ima onaj preko puta dvorane borik...

Moje iskustvo je dobro, sa svim aminokiselinama...bilo iz hrane ili dodataka ishrani, jedem ih ihahaj evri dej, a i lizin medju njima..


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Jan 2011, 21:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Hvala ti, potrazicu tu radnju.
Mislis na onaj red prodavnica uz kafic Dzoni be good, ili kako se vec zove?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2011, 21:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
da,jeste,negdje otprilike na pocetku tog posljednjeg bloka

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2011, 21:55 
Da, vidio sam twinlabove proizvode unutra...


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Jan 2011, 22:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Odlicno, sutra cu otici.
Hvala vam. Znate li jos koja je cijena i kako se uzimaju, odnosno koliko dnevno, prije ili poslije obroka, itd???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2011, 22:54 
Ne pise je li prije ili poslije jela...

Take 1-2 capsules daily or as directed by your healthcare professional. To achieve the clinically proven results related to strengthening the immune system, taking a total of 2 capsules daily is recommended.


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Jan 2011, 23:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2010, 21:17
Postovi: 240
Ako hoces da jacas imunitet, jedna od 21-e aminokiselina nece ti mnogo pomoci.
Preparat koji sigurno hoce je kolostrum, imas ga po apotekama, a jos povoljnije (neka 2 do 3 puta) na internetu. Sadrzi u velikim kolicinama sve imunoglobuline - bjelancevine koje doslovce cine aktivni imunitet. Da bi imala pojam koliko je vazan za imunitet - mladuncad koja nakon rodjenja ne dobije kolostrum, u 90% i vise slucajeva ugiba za nekoliko dana.
Uz to konzumiraj barem 30 grama meda, livadskog ili sumskog, oni su najkvalitetniji, i jedi bijelog luka. Ako ti je problem zbog mirisa, imas ga u kapsulama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2011, 23:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
dangerous.datula je napisao:
Ako hoces da jacas imunitet, jedna od 21-e aminokiselina nece ti mnogo pomoci.
Preparat koji sigurno hoce je kolostrum, imas ga po apotekama, a jos povoljnije (neka 2 do 3 puta) na internetu. Sadrzi u velikim kolicinama sve imunoglobuline - bjelancevine koje doslovce cine aktivni imunitet. Da bi imala pojam koliko je vazan za imunitet - mladuncad koja nakon rodjenja ne dobije kolostrum, u 90% i vise slucajeva ugiba za nekoliko dana.
Uz to konzumiraj barem 30 grama meda, livadskog ili sumskog, oni su najkvalitetniji, i jedi bijelog luka. Ako ti je problem zbog mirisa, imas ga u kapsulama.

ja sam cijelo ljeto i jesen pila kolostrum,donijala iz Austrije u "sirupu" uz milion nekih dodataka (med,maticna mlijec,nekakve biljne kapi/ehinacea+ne znam sta jos,E,C i B complex i veeelikim dozama,svjeze cijedni sokovi od voca i povrca... pa mi je i dalje imunitet horor i hronicno sam iscrpljena,tako da dok se sam organizam ne izbori,ne forsiram vise nista posebno...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2011, 23:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2010, 21:17
Postovi: 240
A da kolegu ne ostavim bez zanimljivosti, kolostrum sadrzi u velikim kolicinama i IGF-1 (Insulin growth factor 1), koji je zaduzen za razvoj i rast crijevnog trakta i misicnog sloja istog, kao i za rast organizma u cijelini. IGF-1 je, doslovce, jedini prirodan doping koji ima efekat steroida, a nema posljedica. Naravno, skup je i treba ga unositi mnogo da se dobiju efekti, ali je zdravlje na prvom mjestu. Narocito daje efekta na osobama starijim od 30 godina, jer mu opada kolicina u tijelu.

Jos jedna pozitivna stvar - jaci imunitet = nema prehlada i gripe, sto te ne koci u treningu i napretku.
Zao mi je sto citam ovdje na neke ne djeluje, ali na gotovo sve osobe djeluje i podize imunitet, kod zivotinja i kod ljudi. Mislim da tecna rjesenja nisu bas najbolja, jer kapsula daje potpunu zastitu proizvoda i ogroman % apsorpcije jer se izbjegava zeludac, mozda je bas u tome i bio problem, jer maticna mlijec + kolostrum kod 99% ljudi cini cuda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2011, 23:39 
Nisam znao za to. :)

Nadam se samo da nije skup kao i ovaj "iza coska"... :D

I zapamtite ljudi, dzaba sve tablete ako vam osnovna ishrana ne sadrzi sve potrebne vitamine i minerale, zapamtite da su ovo samo DODACI ishrani. :)

I da, jedite dosta nemasnog mesa, zdravo je i sadrzi sve kvalitetne aminokiseline, izmedju ostalog gore navedenu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Jan 2011, 23:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Koliko znam, kolostrum je ono prvo mlijeko za dojenje beba, znam da je puno proteina, ali za podizanje imuniteta da se uzima, nisam znala do sad da ima u vidu tih pripravaka.
Naravno da je osnovna ishrana i nacin zivota osnovna stvar, ali ipak mi je preporuceno da malo ojacam imunitet, pa sam to nasla na internetu. Nisam nikad to kupovala, osim proplisa i immunala, pa me interesuju i cijene tih proizvoda, ako vam nije problem da napisete, jer moram da zbrojim i oduzmen iz kasice prasice i skontam sta mi je najpovoljnije. Recimo, lizin kapsule, kapsule bijelog luka, maticna mlijec i sta god jos znate?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2011, 10:08 
Meni je na prvom mjestu multivitaminske tablete pa vit C... :)


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs