banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 21:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Avg 2011, 11:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
more je zakon
mada ako nema love onda ima negdje gore u vrovini jal skender jal knezevo ;) neka gusta borova suma cini mi se da je neko pisao ovde o otvaranju vazdusne banje gore (pa nek ide gore samo nek ponese neko sikirce sto zbog medvjeda sto zbog domacih za svaki slucaj :) )
i da stari babski lijek je svinjska mast nekad se mazalo na novine pa onda obmotaju te novine oko prsa kad imas napad
znam da mi je neki stari dok (umro ima sigurno 30 god rekao da treba da jedem vise svinjske masti ali ja sam ka mali samo eva sardine s povrcem i pileca prsa gotivio )


crikvenica je bila sanatorijum za plucne bolesti jos u kraljevini ima joda i ima borove sume a i nije pretoplo valjda se potrefilo (ima i u kamenici neki sanatorijum)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2011, 11:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
ajkula je napisao:

Problematicno nije samo je potreban trud i volja. Sta bi radila da joj zivot ovisi o cinjenici da trebas izbaciti mlijecne proizvode? Postoje alternative, pa ih uvodi jednu po jednu pa vidi kako ce reagovati. Ali od mlijeka se pravi slajm a mala djeca se sa istim ne znaju izboriti i tu dolazi do gusenja.

Ma znam. Lako bih ja da joj zivot ovisi o tome. Obozava mlijecne proizvode, ali je i probirljiva sto se toga tice, nece ni svakakav sir niti mlijeko od bilo kog proizvodjaca....kako onda da nadomjesti unos kalcijuma?

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2011, 11:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Izvori kalcija su sardine, losos, alge, zeleno povrće, sušeno voće, orašasti plodovi i tofu.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2011, 12:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
a mozes joj dati i kost iz supe da glaba mjesto zvake ili kuvano jaje neoguljeno :D

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2011, 12:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Pa da, najbolje za dorucak da joj dam da glodje telecu potkoljenicu i po kile oraha uz to (alge i tofu ni puskom da je natjeras ne bi jela)

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2011, 12:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Nece ni dimljeni? E misa mu, kako ju izvarati :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2011, 12:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Čaj od korjena bijelog sljeza je dobar za izbacivanje sluzi. Djeca i odojčad sluz iz grla i nosa izbacuju preko stolice.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2011, 12:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
...kada je prelazila sa majcinog mlijeka na cvrscu hranu, da joj ne padne zeljezo, spremim joj blitvu...nece i Bog. A ja to lijepo smutim sa onim pudingom Monte...da vidis kako je jela :lol: al mislim da to vise ne pali :angry3:
Ma, ionako ne znam nista dok ne uradim alergo test.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2011, 12:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
blackrose je napisao:
Pa da, najbolje za dorucak da joj dam da glodje telecu potkoljenicu i po kile oraha uz to (alge i tofu ni puskom da je natjeras ne bi jela)

pa mislis da ne bi jela koljenicu da jos das za dorucak :D
ja nisam pila mlijeko od magareta ali sam pila liker od magareceg mlijeka

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2011, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Sto je najgore, mislim da bi :lol:

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2011, 12:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Talija je napisao:
Čaj od korjena bijelog sljeza je dobar za izbacivanje sluzi. Djeca i odojčad sluz iz grla i nosa izbacuju preko stolice.



Bravo, sljez mi je pomogao puno puta. A za ovo drugo.. dok se spusti do guze, prodje vjecnost :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2011, 12:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Mala djeca ne znaju to da ispljunu nego gutaju, pogotovo kad se sluz iz nosa (ili sinusa) nazalno spušta prema grlu.
Čaj bi trebao da odstoji bar dvadeset minuta da i sam postane sluzav (sljez sam po sebi ispušta sluz).
Čak je dobro odojčadi sipati po kap sljezovog čaja u nos ako je nos zapušen.

Inače, ona repa (prethodni post sa slikom) u koju se stavi med je zaista (provjereno) ljekovita i pomaže protiv bronhitisa i protiv začepljenih bronhija.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2011, 20:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Ja i buraz od ujaka smo imali problema sa bronhitisom kao klinci, uglavnom izlječeno višemjesečnim boravkom na planini. Nedavno sam čuo i da je mlijeko od kobile dobro za bronhitis, ali ko će ga znati eno i onaj španac sisa ćerku pa svi rekoše da je bolestan u glavu.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2013, 23:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Baš sam se pitao je li ova tema još uvijek aktuelna. Prošle sedmice nakon 25 godina ja ponovo fasujem jebeni bronhitis. Ovdje je 2 sedmice bilo kao u poklopljenom loncu jer se magla pomiješana sa smogom nije dizala. Pretpostavljam da je to i uzrok. Jednostavno nisam navikao na takvo zagađenje. U Mostaru tj. u Hercegovini magla i smog su misaone imenice. Od svih simptoma najviše me izluđuje zviždanje u prsima pri punom izdisaju. Nekada se zadišem kao kakav 70. godišnjak. Prvo sam pomislio da je astma jer su simptomi jako slični. Ako neko zna kakav prirodni lijek za prestanak zviždanja tj. za trajno izbacivanje sekreta iz pluća neka napiše. Ne mogu nikako da izbacim taj sekret iz pluća kako bi zviždanje i prestalo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2013, 23:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Talija je napisao:
Eh, da, neki dan sam se sjetila ali nisam bila sigurna da li je za bronhitis ili za kašalj, pa sam provjerila. Za bronhitis je dobar i ovaj prirodni lijek:

Očisti se radakva (to je jestiva repa, sa crnom korom, unutra bijela), tj. skine joj se kora, sredina se izdube nožem, ne do kraja, napravi se kao udubljenje i napuni medom. U uspravnom položaju se stavi u čašu i ostavi da prenoći. Radakva upije med i taj med i sok izađu kroz zidove radakve. Sutradan, radakva (koja postane mekana) se izbaci a onaj sok koji je prošao kroz nju se popije.

Ovdje se kaže radakva, da li ima još koji naziv za ovu crnu repu - ne znam.

Slika



U pitanju je rotkva. Nisam znao za ovaj recept.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2013, 15:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Nikako


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2014, 16:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Ja sam juce kupila inhalator zbog djece. Oboje su imali upalu pluća, a mali je opet fasovao bronhitis, tako da smo skontali da nam je bolje dati 90KM na ovaj inhalator, nego ga voziti 3 puta dnevno iz Zalužana do grada.
Zadovoljna sam inhalatorom, inhalira se manje od 10 minuta, a i praktično je kod kuće.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2014, 10:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Moj sin od decembra, svakog mjeseca kači po jedan bronhitis, osim u februaru, kad je imao vodene ospice. Ja ne znam gdje mi griješimo. Inhalirali smo ga 20 dana Pulmicortom i oper nije pomogao, a navodno je odlučan. Sad sam u potrazi za kozjim mlijekom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2014, 10:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Mene je kao bebu izlijecio caj od sljezovog korjena, ne znam jeste li ga spominjali.

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2014, 11:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Pominju i guščju mast i svinjsku i kozje mlijeko i svašta nešto, a ja se samo nadam da ne preraste u astmu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs